Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Thajsko Grand Palace

Letenka Thajsko Grand Palace


Thajsko sa považuje za jednu z najkrajších krajín na svete, ktorá ponúka návštevníkom neskutočnú kombináciu kultúry, histórie, krásnej prírody a fantastických pláží. Ak hľadáte niečo unikátne, nezabudnite navštíviť UNESCO západné Thajsko a niektoré z celebritného národného parku, ako napríklad Khao Yai alebo Erawan.

Ak sa chystáte na cestu do Thajska, nezabudnite sa zastaviť aj v Bangkok. Tam nájdete najkrajšie miesto, ktoré krajina ponúka - Grand Palace. To sa nachádza v centre mesta a je plné krásnych chrámov, budov a nadčasových artefaktov.

Grand Palace bol pôvodne postavený v roku 1782 ako sídlo thajských kráľov. Je to ohromujúce miesto, ktoré bohato odráža kultúru a históriu Thajska. Je to niečo, čo vám pozdvihne náladu a zanechá vás bez slov.

V Grand Palace nájdete jeden z najkrajších chrámov v Thajsku, Wat Phra Kaew, v ktorom sa nachádza nádherná smaragdová Buddha so zlatou korunou. Na vrchole chrámu nájdete zlatý chrámový věžku, ktorá ponúka úchvatné výhľady na celé mesto.

Okrem toho, v Grand Palace sú aj ďalšie zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu, ako napríklad kompletný Chapel Royal of the Emeral Buddha, ktorý bol postavený pre královské rodiny. Špecificky by ste mali vidieť Phra Thinang Dusit Maha Prasat, Imperial Throne Hall a hojnosť ďalších atrakcií.

Cesta do Thajska a návšteva Grand Palace bude pražiadničou pamäti. Letenky do Thajska sa dajú zohnať za dostupné ceny, ak sa na to trochu pripravíte. Nepremeškajte tu jedinečnú možnosť!


Ubytovanie Thajsko Grand Palace


Grand Palace je jedným z najikonickejších miest na Thajskom Kráľovstve. Nachádza sa v hlavnom meste Bangkok a je originálnym sídlom thajských kráľov. Toto historické miesto je úchvatné svojou nádhernou architektúrou, pôsobivým dizajnom a bohatou kultúrnou históriou.

Grand Palace bol postavený v roku 1782 kráľovnou Ráčami pri príležitosti presunu hlavného mesta z Thonburiu do Bangkok. Tento monumentálny palác kombinuje tradičnú thajskú architektúru s inšpiráciou zo Západu. Je domovom mnohých nádherných budov a historických pamiatok.

Jednou z najslávnejších atrakcií v Grand Palaci je chrám Wat Phra Kaew, známy aj ako Chrámový komplex smaragdového budhu. V tomto chráme sa nachádza najslávnejší thajský buddhovský obraz – Smaragdový buddha. Táto kresťanská socha, vyrezaná zo smaragdu, je považovaná za svätú a je objektom veľkej úcty medzi thajskými obyvateľmi.

Okrem Wat Phra Kaew je tu aj Kráľovský pohrebný komplex, ktorý slúži ako miesto posledného odpočinku thajských monarchov. Toto miesto je plné pôsobivých budov s jemnou architektúrou a detailnými vyrezávanými ornamentami. Každý návštevník je ohromený krásou a eleganciou týchto miest.

Grand Palace je slávne svojimi záhradami, ktoré dodávajú miestu pocit pokoja a harmónie. Záhrada so zlatými pagodami a farebnými kvetmi je miestom prechádzok a odpočinku pre návštevníkov. Taktiež existuje krásny umelý kanál, ktorý je ideálny na fotorgrafie.

Pri návšteve Grand Palace je potrebné si dávať pozor na vhodné oblečenie. Pre ženy je povolené nosiť dlhšiu sukňu alebo nohavičky pokrývajúce koleno a tričko pokrývajúce ramená. Muži by mali nosiť dlhšie nohavice a tričko. Dôležité je dodržiavať určité pravidlá z hľadiska náboženskej úcty a rešpektu voči thajským tradíciám.

Grand Palace je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Thajsku a preto je obvykle veľmi rušné. Odporúča sa navštíviť miesto čo najskôr ráno, aby ste sa vyhli dávkam turistov. Taktiež je dobré si objednať turistického sprievodcu, aby vám poskytol podrobné informácie o histórii a kultúre miesta.

Grand Palace na Thajskom Kráľovstve je skutočne mystickou a impresívnou destináciou. S jeho nádhernou architektúrou a bohatou históriou je to miesto, ktoré nesmie chýbať na itinerári vášho cestovania po Thajsku. Vychutnajte si jeho krásu a získajte hlbšie porozumenie pre thajskú kultúru a tradície.


Počasie Thajsko Grand Palace


Thajsko je krajina s tropickým podnebím, čo znamená, že počasie je v zásade horúce a vlhké po celý rok. To znamená, že cestovatelia, ktorí plánujú návštevu Thajska, musia sa pripraviť na vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Návštevníci, ktorí plánujú návštevu Grand Palace v Bangkoku, by mali byť oboznámení s týmito klimatickými podmienkami a mali by pripraviť si vhodné oblečenie.

Grand Palace je jeden z najväčších a najznámejších palácov na svete. Leží v centre Bangkoku a často je to jedna z prvých zastávok turistov. Palác bol postavený v roku 1782, a bol kedysi rezidenciou thajského kráľa. Dnes je to turistická atrakcia, ktorá priláka množstvo návštevníkov z celého sveta.

Thajsko má tropické monzúnové podnebie, ktorého klíma je veľmi teplá a vlhká po celý rok. Najlepší čas na návštevu Thajska je od decembra do februára, kedy sú teploty najpríjemnejšie a najmenej vlhké. Pre návštevu Grand Palace by ste mali zvážiť, že sa nachádza v centru Bangkoku, kde je oveľa teplejšie, ako na slnkom ostrihaných plážach Thajska.

Teploty v Bangkoku sa pohybujú medzi 25°C a 35°C po celý rok. Vlhkosť je tam však vysoká, ktorá sa pohybuje medzi 70% až 90%. To znamená, že keď sa teploty dostanú k 35°C, cíti sa to ešte horúcejšie. Vzhľadom na to, že Grand Palace sa nachádza v centre mesta, je lepšie vyhnúť sa návšteve počas horúcich mesiacov. Návštevníci by mali byť pripravení na teplé a vlhké počasie a mali by si obliecť stredne dlhé a voľné oblečenie, ktoré bude kryť ramená a kolená.

Vzhľadom na teplé počasie je dôležité, aby sa návštevníci udržiavali hydratovaní, a preto si môžu zobrať s sebou fľašu vody. Palác je však otvorený iba do 15:30 hod., takže návštevníci by mali prísť skoro ráno, aby mohli využiť čo najviac času.

V neposlednom rade, návštevníci by mali byť pripravení na presun do Grand Palace z hlavného mesta, ktoré môže byť náročné a stresujúce. Môžete si však vziať taxi alebo autobus a odporúča sa pri kúpe lístku pretože urýchľujete a eliminuje sa veľa starostí.

Vzhľadom na teploty a vlhkosť, Grand Palace v Bangkoku môže byť náročné na návštevu, ale stojí to za to. Návštevníci si môžu vychutnať nádherné záhrady a rozprávajúce sa chrámy, ktoré sa nachádzajú v Grand Palace. Je potrebné si však dopredu uvedomiť, že návšteva Grand Palace môže byť nudná, ak nie si prichystaný. Návštevníci by mali mať pri sebe fľašu vody, opaľovací krém, čiapku a vyhýbať sa návšteve počas horúcich mesiacov. Takto sa môžu tešiť z celého zážitku, ktorý im Thajsko môže ponúknuť.


Dovolenka Thajsko Grand Palace


Thajsko je exotická krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú kultúru a históriu a jedinečnú gastronómiu. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria pamiatky, ako je napríklad Grand Palace v hlavnom meste Bangkoku.

Grand Palace je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka Thajska. Nachádza sa v srdci mesta a je zložený z rôznych budov a chrámov. Bol postavený v roku 1782 a bol korunovačným miestom mnohých thajských kráľov. Je to symbol monarchie a kultúry Thajska.

Návšteva Grand Palace je zahrnutá v mnohých zájazdoch po Thajsku. Pri vstupe je potrebné dodržiavať pravidlá obliekania. Návštevníci musia mať zatiahnuté ramená a nohy zakryté dole po kolená. Ak sa niekto neobliekne podľa týchto pravidiel, budú mu k dispozícii šatky, ktoré zakryjú mozog a ramená.

Po vstupe do parku Grand Palace, návštevníci sa ocitnú v srdci kráľovského dvora. Východiskom je Chakri Mahaprasat, ktorý bol postavený kráľom Rama V. Je to krásna budova so západnou a východnou fasádou a prístupom cez stredu monolitného vchodu. Veniec je zdobený zlatými zubami draka.

V areály, ktorý sa nazýva Inner Court, návštevníci si môžu pozrieť Kampong Phet Hall, ktorý bol postavený kráľom Rama IV. Je to jedinečné miesto, kde si môžete pozrieť rôzne drevené výrobky a koberce. Je tu aj Phra Maha Monthien, kde kráľove ženy a príbuzní prijímali hostí, a tam je časť opatrovateľov.

Najúchvatnejšou z miest v areáli je Wat Phra Kaw, jeden zo svätých chrámov Thajska. Je to domov svätej buddhistickej relikvie, teda relikvie Svatého dielu, ktorá obsahuje pozostatky prvého buddhu, Siddharthy Gautama. V chráme je tiež veľký zlatý budha, ktorý má veľkosť 3 metre a váži viac ako 500 kilogramov. Okolo chrámu sú rôzne malé ženské figuríny s tradičnými noseniami. Návštevníci môžu tiež navštíviť veľkolepú knižnicu s fakkami.

Grand Palace je nádherným miestom, ktoré ponúka návštevníkom pohľad na nádherné chrámy a paláce. Je to krásne miesto, ktoré by si nemal nechať ujsť každý, kto cestuje do Thajska. Navštívenie tohto miesta zanechá u návštevníkov nezabudnuteľné dojmy a spomienky, ktoré by mali byť veľmi dôležité pre ich celkovú skúsenosť z Thajska.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Grand Palace


1. Kde sa nachádza Grand Palace v Thajsku?
Grand Palace sa nachádza v hlavnom meste Bangkoku, v blízkosti rieky Chao Phraya.

2. Kedy bol postavený Grand Palace?
Grand Palace bol postavený v roku 1782.

3. Koľko stojí vstup do Grand Palace?
Vstup do Grand Palace stojí 500 bahtov pre dospelých a 200 bahtov pre deti.

4. Aké sú otváracie hodiny Grand Palace?
Grand Palace je otvorený denne od 8:30 do 15:30 hod.

5. Mohú návštevníci nosiť krátke nohavice alebo šortky?
Nie, návštevníci by mali mať zahnuté nohavice alebo dlhé šaty, aby boli primerane oblečení.

6. Je potrebné sa s úctou obliecť pri návšteve Grand Palace?
Áno, pri návšteve Grand Palace je nevyhnutné mať vhodné a slušné oblečenie a prejaviť úctu k miestnym zvykom a kultúre.

7. Môžu turisti vo vnútri Grand Palace fotografovať?
Áno, turisti môžu fotografovať vo vnútri Grand Palace, s výnimkou niektorých exponátov, ako sú posvätné sochy alebo miesta modlitieb.

8. Ako sa dostanem do Grand Palace z hotela v Bangkoku?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Grand Palace z hotela v Bangkoku, je využitie taxíka alebo verejnej dopravy, ako je Skytrain alebo vlak na stanici Saphan Taksin a potom trajektom na stanici Tha Chang.

9. Aký je najlepší čas na návštevu Grand Palace?
Najlepší čas na návštevu Grand Palace je v ranných hodinách, aby ste sa vyhli väčšiemu davu turistov.

10. Aké sú hlavné atrakcie v Grand Palace?
Hlavné atrakcie v Grand Palace zahŕňajú Chrám Smaragdového Budhu (Wat Phra Kaew), Národný múzeum Dáng (Phra Thinang Dusit Maha Prasat), Chrám Smaragdových Rust vo Veľkom Paláci a Kráľovské pohrebné vlečky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky