Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Poľsko Varšava

Letenka Poľsko Varšava


Poľsko, s jeho bohatou históriou a kultúrou, je jednou zo skrytých drahokamov Európy. A ak túžite spoznať jeho hlavné mesto, Varšavu, je najlepšou možnosťou zabezpečiť si letenku, ktorá vás dovezie priamo do tohto fascinujúceho miesta.

Varšava, známa aj ako "mesto stožiarov", má veľa ponúk pre návštevníkov. Jeho nádherné historické budovy, pokryté pestrofarebnými fasádami, svedčia o okamihoch minulosti, keď toto mesto prežívalo rozkvit. Varšava je miestom bohatej histórie, ktorá bola preskúmaná a opísaná UNESCO, ktoré menovalo jej historické centrum za svetové kultúrne dedičstvo. Prechádzka uličkami starej časti mesta vás zavedie do minulosti a zanechá na vás trvalý dojem.

Medzi hlavné atrakcie, ktoré stojí za to navštíviť vo Varšave, patria hrad Royal Castle, ktorý bol obnovený po poškodení z 2. svetovej vojny. Táto elegantná budova predstavuje významnú časť poľskej histórie a ponúka návštevníkom možnosť spoznať sa s bohatým kultúrnym dedičstvom mesta. Jediná časť hradu, ktorú si turisti nesmú nechať ujsť, je Slnečná sala, s presklennou strieškou, ktorá umožňuje vychutnať si ohromujúci výhľad na celé mesto.

Ďalšou zaujímavou črtou Varšavy je Lazienki Royal Park, kde si môžete vychutnať prírodu, obdivovať rozkvitnuté kvety a prechádzať sa po pokojných záhradách. V parku sa nachádza aj nádherný Pamätník Frédérica Chopina, ktorý je zapustený v spevnom kruhu jazierka. V letných mesiacoch sa tu konajú koncerty s nádhernými klavírnymi melódiami tohto svetoznámeho poľského skladateľa.

Pokiaľ máte záujem o históriu 2. svetovej vojny, návšteva Varšavského povstania Museum je nevyhnutnosťou. Múzeum poukazuje na hrdinský boj Varšavčanov proti nacistom a poskytuje detailný a dojemný pohľad na ich odvahu a odhodlanie. Je to miesto, kde môžete skutočne pochopiť a oceniť históriu a dôležitosť tohto tragického obdobia.

Ak máte dostatok času, určite sa vyberte na výlet do stredovekého hradu v Malborku, ktorý sa nachádza asi dve hodiny jazdy od Varšavy. Tento hrad je najväčší na svete a je dôležitou súčasťou poľskej histórie. Je tu možnosť zúčastniť sa prehliadky a získať náhľad na život križiackych rytierov v stredoveku.

Keďže Varšava je dôležitým európskym letiskom, je ľahké nájsť letenky s rôznymi leteckými spoločnosťami z rôznych miest. Cena letenky sa líši v závislosti od vašej destinácie a obdobia, v ktorom idete cestovať. Preto je vždy dobré sledovať letové spoločnosti a porovnávať ceny, aby ste mohli nájsť najlepšie možnosti.

Ak túžite spoznať poľskú kultúru a históriu, zavštíviť Varšavu by malo byť na vrchole vášho zoznamu. Naplánujte si cestu a rezervujte si letenku čo najskôr, aby ste sa mohli pustiť do objavovania tohto úžasného mesta. Varšava vám ponúka najlepšiu kombináciu histórie, kultúry a vzrušenia, ktoré si budete iste pamätať na celý život.


Dovolenka Poľsko Varšava


Poľsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorej hlavné mesto Varšava ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, kultúry a zábavy, nezabudnite zaradiť do svojho zoznamu aj Varšavu.

Varšava je hlavné mesto Poľska a s viac ako 1,7 miliónmi obyvateľov patrí medzi najväčšie mestá v krajine. Vzhľadom na to, že bolo značne zničené počas druhej svetovej vojny, bola následne zrekonštruovaná, avšak zachovala si svoj charakteristický vzhľad. Históriu mesta možno vidieť aj na jeho architektúre, počnúc stredovekými hradbami a končiac so súčasnou modernou architektúrou.

Ak ste počas dovolenky v Varšave, určite by ste nemali vynechať staré mesto, ktoré bolo zrekonštruované po vojne a zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Môžete tu vidieť krásne historické budovy, katedrály, múzeá a galérie. Prechádzka starým mestom vás prenesie do minulosti a ukáže vám, ako vyzeralo Varšava v minulosti.

Návštevu stojí aj Kráľovský zámok, kde môžete vidieť krásnu architektúru, zbierky umenia a pozrieť si kráľovské apartmány. V blízkosti zámku sa nachádza Židovské ghetto, kde sa môžete dozvedieť o životoch obyvateľov v tomto gete počas druhej svetovej vojny. Toto miesto pripomína tragickú históriu mesta a národa.

Varšava je známa aj pre svoje múzeá, ako napríklad múzeum Chopina a múzeum Poľského národného povstania. V týchto múzeách sa môžete dozvedieť viac o poľskej kultúre a histórii.

Mesto má aj mnoho zelenej plochy, v parkoch si môžete oddýchnuť od zhonu veľkomesta. Z parkov odporúčame Park Łazienki Królewskie, ktorý patrí medzi najkrajšie miesta v meste. Park ponúka množstvo histórie a kultúry, ale aj prírody a zvierat. V parku sa nachádza aj krásny palác, ktorý je jedným z najväčších v meste.

Večerné hodiny môžete stráviť v tradičných poľských reštauráciách, ako napríklad v reštaurácii na zvláštne kulinárske zážitky, alebo si užiť nočný život v niektorých najlepších kluboch v meste.

Varšava je krásne mesto plné histórie a kultúry, ktoré určite stojí za to navštíviť. Je to miesto, kde môžete zažiť niečo úplne nové a získate zaujímavé skúsenosti. Ak plánujete dovolenku v Poľsku, nezabudnite vložiť do svojho zoznamu aj Varšavu a nechať sa prekvapiť jej krásou.


Počasie Poľsko Varšava


Poľsko, a najmä jeho hlavné mesto Varšava, má rôzne podnebie v závislosti od ročného obdobia. Svojou polohou v strednej Európe má Poľsko typické kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami.

Začnime teda zimou. Zimné mesiace v Poľsku, a najmä v Varšave, sú chladné a suché, s priemernou teplotou okolo -5°C až -10°C. Zima sa zvyčajne začína v decembri a končí sa v marci. V tomto období sa môže objaviť aj sneh, ktorý pokryje mesto. Väčšina turistov však z návštevy Varšavy v zime radšej odpúšťa.

S príchodom jari sa teploty začínajú zvyšovať. Od marca do mája môžu teploty dosiahnuť až 20°C a príroda začína kvitnúť. Toto obdobie je pre turistov ideálne, keďže vonkajšie aktivity sú teraz oveľa príjemnejšie.

Letné mesiace (jún až august) sú v Poľsku teplejšie a vlhkejšie, s priemernou teplotou okolo 25°C. Tento čas roka je obvykle najrušnejší v centrálnych oblastiach Varšavy, keďže turisti sa snažia využiť každé príjemné chvíle na prechádzky po meste alebo návštevy reštaurácií a kaviarní.

Keď sa napokon dostaneme do jesene, teploty klesajú a počasie sa stáva vlhkejším. Môže byť chladno a daždivo, s priemernou teplotou okolo 10°C. Napriek tomu, návšteva Varšavy v tomto období roka stále ponúka svoje vlastné kouzlo.

V každom ročnom období je však dôležité dbať na správne vrstvenie oblečenia, nakoľko rána a večery bývajú často chladné. V zime si nezabudnite zobrať teplé kabáty a topánky, v lete zasa nevynechajte ochranné opatrenia proti slnku.

Poľsko a jeho hlavné mesto Varšava nie sú možno prvými destináciami, ktoré vás napadnú, keď uvažujete o dovolenkách. Avšak, zaujímavá história, kultúra a gastro zážitky, ktoré mesto ponúka, by vás mohli presvedčiť, aby ste navštívili tento kút strednej Európy. A samozrejme, aký bude počasie, záleží len na vašom rozhodnutí, kedy sa rozhodnete Varšavu navštíviť.


Ubytovanie Poľsko Varšava


Poľská hlavné mesto Varšava ponúka množstvo možností pre turistov v oblasti ubytovania. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Jednou z najlepších oblastí pre ubytovanie v Varšave je Stare Miasto (Staré Mesto). Táto časť Varšavy je stredomesto pre turistov a je obklopená množstvom reštaurácií, kaviarní, obchodov a mnohých historických miest. Nájdete tu mnoho možností v oblasti ubytovania, od hotelov so 4 až 5 hviezdičkami až po malé rodinné hotely a hostely.

Luxusné hotely v Stare Mesto sú ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a veľkoleposť. Medzi najpopulárnejšie luxusné hotely patria Hotel Bristol, Raffles Europejski Warsaw a InterContinental Warsaw.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie v Stare Mesto, sú dostupné mnohé menšie hotely a penzióny. Napríklad Hotel Bellotto ponúka vysokú kvalitu ubytovania v blízkosti hlavných pamiatok.

Ak hľadáte niečo medzi luxusom a cenovo dostupným ubytovaním, potom sa pozrite na hotely ako Hotel Polonia Palace, Novotel Warszawa Centrum alebo Hotel Logos.

Pre tých, ktorí aspoň trochu ušetria, sú v centre Varšavy dostupné aj hostely. Niektoré z najlepších hostels ponúkajú kvalitné ubytovanie sú schopné konkurovať hotelovému ubytovaniu v oblasti pohodlia a jednoducho dosiahnuteľnú pre všetky rozpočty. Niektoré z najlepších hostels v centre Varšavy sú Oki Doki Hostel a Chillout Hostel.

V blízkosti centra Varšavy sa nachádza aj množstvo možností pre ubytovanie, vrátane rezidenčných mestských oblastiach, kde môžete nájsť kvalitné hotely za rozumné ceny. Jednou z najlepších oblastí pre toto druhé ubytovanie v Varšave je Mokotow a Wilanow.

Celkovo môžeme povedať, že výber ubytovania v Varšave je veľmi rozmanitý. V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu si môžete vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo cenovo dostupnejšími ubytovaniami, pri všetkých možnostiach môžete byť istí, že sa nebudete nudiť a splnia vaše očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Varšava


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Poľska?
2. Kde sa nachádza Varšava?
3. Aký je oficiálny jazyk Poľska?
4. Koľko ľudí žije v meste Varšava?
5. Aká je mena poľskej meny?
6. Ktoré pamiatky by som si určite nemal/a nechať ujsť v meste Varšava?
7. Aké sú najlepšie spôsoby ako sa dostať z letiska Chopina do centra mesta?
8. Môžem v meste Varšava platit kartou alebo je potrebné platiť v hotovosti?
9. Koľko hodín cesty osobným autom je z Bratislavy do Varšavy?
10. Aké sú klimatické podmienky v meste Varšava?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Poľska je Varšava.
2. Varšava sa nachádza v strednej časti Poľska.
3. Oficiálny jazyk Poľska je poľština.
4. V meste Varšava žije približne 1,7 milióna ľudí.
5. Názov poľskej meny je zloty.
6. Medzi najznámejšie pamiatky v meste Varšava patria napríklad Staré Mesto, Katedrála sv. Jána Krstiteľa, Zamek Królewski (Krakovsko-varšavský zámok) alebo Palác Kultúry a vedníc.
7. Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z letiska Chopina do centra mesta, sú pravidelné autobusové spojenia, rýchlikové vlaky alebo taxi.
8. V meste Varšava je možné platiť kartou alebo v hotovosti. Platobné karty sú akceptované vo väčšine obchodov, kaviarní, reštaurácií aj na verejnej doprave.
9. Do Varšavy je z Bratislavy cca 6 hodín cesty osobným autom.
10. Klima v meste Varšava je zimné podnebie s teplotami dosahujúcimi aj -10°C až -20°C v zime a teplotami okolo +25°C v najteplejších letných mesiacoch. Na jar a na jeseň sa teplota pohybuje okolo 10-15°C.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky