Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Šizuoka

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šizuoka


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Šizuoka?

2. Kedy sa koná tradičný festival Hanami?

3. Koľko je v Šizuoke svetových dedičstiev UNESCO?

4. Ktoré horstvo je súčasťou Šizuoka?

5. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by sme mali ochutnať v Šizuoke?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Šizuoky je samotné mesto Šizuoka.

2. Tradičný festival Hanami sa koná zvyčajne v apríli, kedy kvitnú čerešňové stromy.

3. V Šizuoke sa nachádza jedno svetové dedičstvo UNESCO, a to hrad Shizuoka.

4. Súčasťou Šizuoka je horstvo Mount Fuji, ktoré je najvyššou horou Japonska.

5. Keďže Šizuoka je známa svojimi čajovými plantážami, jedlá, ktoré by sme mali určite ochutnať, sú ryžové krekry s čajovou chuťou a tradičné zelené čaje. Okrem toho je v Šizuoke obľúbené sushi.


Dovolenka Japonsko Šizuoka


Názov: Japonské dobrodružstvo v Šizuoke - Skvost vychádzajúceho slnka

Úvod:
Na prekrásnom juhu Japonska sa nachádza Šizuoka, fascinujúce mesto so scenériou krásnych pláží, hôr a historických pamiatok. Toto miesto je ideálnym cieľom pre tých, ktorí hľadajú autentický japonský zážitok. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo by ste mali zvážiť Šizuoku ako svoju ďalšiu dovolenku.

1. Krása Mount Fuji:
Šizuoka je domovom slávneho Mount Fuji, najvyššej hory Japonska. Tento krásny symbol krajiny je jedným z najfotografovanejších miest na svete. Môžete si vybrať medzi rôznymi trasami na výstup na vrchol hory alebo si len užiť scenériu z vyhliadkových miest v okolí. Výhľad na zasnežený Mount Fuji nad rozkvitnutými cherry trees je jedinečným zážitkom.

2. Kúpele Onsen:
Šizuoka je tiež známa svojimi tradičnými japonskými termálnymi kúpeľmi, známymi ako onsen. Niečo nemysliteľné je si odpočinúť v jednom z týchto voňavých kúpeľov a premýšľať nad krásami okolitej prírody. Kúpele Onsen sú pravdepodobne najlepším miestom na relaxáciu po fyzicky náročnom výstupe na Mount Fuji.

3. Čajové plantáže:
Šizuoka je tiež známa svojimi úrodnými čajovými plantážami. Ak vás zaujíma japonská čajová kultúra, nezabudnite navštíviť niektorú z plantáží a dozvedieť sa viac o spracovaní čierneho a zeleného čaju. Môžete dokonca navštíviť múzeum čaju a ochutnať niekoľko druhov autentického japonského čaju.

4. Art of Dejima:
Ak máte záujem o históriu a tradičné japonské remeslá, navštívte oblasť Dejima. Toto miesto je plné kultúrnych pamiatok a starodávnych domov, kde možno stretnete miestnych umelcov, ktorí sa venujú tradičnému remeslu, ako je výroba keramiky alebo drevených soch.

5. Pláže:
Pre tých, ktorí hľadajú oddych a oddych od dobrodružstiev, Šizuoka ponúka aj krásne pláže, ako je pláž Shirahama a pláž Tatadohama. Môžete si vychutnať slnko, piesok a vlny alebo vyskúšať rôzne vodné aktivity, ako je surfovanie alebo potápanie.

Záver:
Šizuoka je skutočným pokladom, ktorý stojí za to objaviť na svojej dovolenke v Japonsku. Od malebných hôr až po fascinujúce pláže ponúka toto mesto zážitky pre každého. Takže neváhajte a obklopte sa krásou a kultúrou tohto nádherného kúsku Japonska.


Počasie Japonsko Šizuoka


Japonsko Šizuoka je krásne mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Japonska. Japonsko Šizuoka sa nachádza v miernom pásme s mierne teplým a vlhkým podnebím. Počasie v Japonsku Šizuoka je ovládané výkyvmi teploty a zrážok teplomorského podnebia, ktoré prevláda v regióne.

Leto v Japonsku Šizuoka je horúce a vlhké s priemernými teplotami od 27°C do 30°C. Počas leta sa v meste často vyskytujú búrky a príležitostne aj tajfún, ktorý môže ovplyvniť hustotu obývateľnosti. Zimné mesiace sú v tejto oblasti relatívne mierné, priemerné teploty počas zime sa pohybujú okolo 10 °C až 14 °C.

Japonsko Šizuoka má množstvo zrážok počas celého roka, najmokrejšie mesiace sú v lete, kedy je množstvo zrážok najintenzívnejšie. V priebehu roka sa vo Šizuoke vyskytuje približne 1 900 mm zrážok. Počas zimy v meste sneží len veľmi zriedkavo, takže mesto ostáva v podstate snehovo bez snehu.

V lete návštevníci môžu využívať mnoho možností na vodné športy ako je surfovanie, alebo kajakárske či plachetnícke preteky na pobreží Japonska Šizuoka. V zime si návštevníci môžu vychutnať krásne výhľady na zasnežené hory a navštíviť mnoho zaujímavých miest, ktoré sú v tejto oblasti k dispozícii.

Región Šizuoka tiež ponúka na prechádzky množstvo nádherných a zelenej kvetom pokrytých parkov a záhrad, ktoré sú ideálne na pikniky a rodinné výlety.

V zásade, Šizuoka ponúka krásne teplé leto a jemné zimy, čo robí túto oblasť ideálnym miestom na návštevu v akomkoľvek období roka. S mnohými historickými a kultúrnymi pamiatkami, krásnou krajinou a skvelým jedlom, je Šizuoka nevyhnutnou zastávkou na každom zozname turistických miest Japonska.


Letenka Japonsko Šizuoka


Plánovanie dovolenky je vzrušujúce a zároveň komplikované. Ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásy Japonska, nezabudnite zaradiť Šizuoku na zoznam. Šizuoka je jedno z hlavných miest na juhu Honshu - najväčšej japonskej ostrovy. Šizuoka ponúka prekrásne pláže, lesy, parky, hory a oplýva históriou a kultúrou. Preto ak chcete navštíviť toto krásne miesto, mali by ste vedieť, ako zohnať letenku do Šizuoky.

Keď plánujete cestu do Šizuoky, zapamätajte si, že samotná Šizuoka nemá medzinárodné letisko, takže musíte skontrolovať najbližšie letiská. Najbližšie letiská sú letisko Tokyo Haneda a letisko Tokyo Narita. Haneda letisko sa nachádza v Tokiu a zvyčajne býva lacnejšie ako Narita letisko, ktoré sa nachádza asi dve hodiny vlakom od Tokia. Ak ste už v Tokiu, môžete si ušetriť peniaze tým, že cestujete vlakom alebo autobusom do Šizuoky.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku do Šizuoky, rekomendujeme, aby ste si zakúpili letenku aspoň s mesiacovým predstihom, pretože letenky sa zvyčajne drahšie predávajú v detstve. Okrem toho sa odporúča sledovať najlepšie ponuky v online cestovných kanceláriách alebo pozorovať webové stránky leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Japonska. Cena letenky do Šizuoky závisí od mnohých faktorov, ako sú Doba letu, ročný obdobie, spoločnosť, s ktorou letíte atď. Cena letenky do Šizuoky sa pohybuje od 500 eur do 1000 eur na osobu.

Celková doba letu závisí od miesta, odkiaľ odletíte do Japonska. Ak letíte z Európy (napr. z Londýna) trvanie letu do Šizuoky je približne 14 hodín s prestupom v Tokiu. Takže ak nemáte radi letenky, môže to byť pre vás namáhavé. Okrem toho je dobré poznať niekoľko dôležitých faktov pred cestou do krajiny vychádzajúceho slnka. Japonsko je známe svojimi drsnými plynovými pravidlami, takže sa uistite, že máte medzinárodné vodičské oprávnenie, ak si plánujete prenajať auto. Môžete tiež použiť miestnu hromadnú dopravu, ktorá je relativne spoľahlivá a čistá. Ak ste vegetarián, najlepšie je si objednať jedlo v dopredu, pretože Japonská kuchyňa sa skladá prevažne z ryže, suši a morských plodov.

V Šizuoke môžete navštíviť mnoho miest ako Například Fuji-hakone-Izu Národný park, ktorý ponúka neopakovateľné scenérie, alebo Corasiovo údolie, ktoré je jedným z najkrajších v celom Japonsku. Šizuoka je tiež známa svojimi onsenami (horskými termálnymi lázniamy), ktoré vám umožňujú relaxovať a užívať si krásne scenérie. Okrem toho sa tu nachádza aj veľa múzeí a pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre turistov.

Vzhľadom na krásy, ktoré Šizuoka ponúka, stojí za to, aby ste zohnali letenku do tejto oblasti. Je to jedna z najkrajších miest v Japonsku, ktoré vás zaručene očarí svojou krásou a nenapodobiteľnou kultúrou.


Ubytovanie Japonsko Šizuoka


Japonsko Šizuoka je jedno z najkrajších miest v krajine vychádzajúceho slnka a turistický raj pre tisíce návštevníkov z celého sveta. Nebeská scenéria vrátane hôr, mora a tradičných japonských architektonických zázrakov robí z ubytovania v tejto oblasti jedinečný zážitok.

Pre tých, ktorí túžia zažiť neopísateľnú atmosféru Japonska a zároveň radi poznávajú miestne kultúry a tradície, ubytovanie v tradičných ryokanoch je ideálnou voľbou. Ryokany sú tradičné japonské hostely, ktoré sa spravidla nachádzajú v prírodnom prostredí, často aj v blízkosti prameňov horúcich prameňov známych ako onseny. Jedným z takýchto mestských oblastí je Ajina. Ryokany v tejto oblasti ponúkajú autentické japonské jedlo, tradičné tatami matrace a relaxačné horúce kúpele. Hostia majú tiež príležitosť obliecť si kimono, skúšať tradičnú čajovú ceremóniu a ochutnať miestnu špecialitu - zelený čaj Matcha.

Okrem ryokanov existuje v Šizuoce niekoľko moderných hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú výhľad na nádhernú panorámu japonskej krajiny. Hotely vo vysokých budovách umožňujú návštevníkom obdivovať scenériu z výšky a ponúkajú tiež pohodlné a luxusné izby s modernými vybaveniami. Výhodou ubytovania v hotely je tiež prítomnosť reštaurácie zabezpečujúcej rôzne chuťové divy japonskej kuchyne.

Pre tých, ktorí uprednostňujú trochu väčšiu slobodu a flexibilitu, sú dostupné aj apartmány a ponuky na prenájom. Mesto Šizuoka ponúka širokú škálu apartmánov a domov na prenájom, často s vlastným kuchynským kútom a dokonca aj s výhľadom na slávny hrad Shizuoka. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny cestovateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a flexibilnejší harmonogram.

Šizuoka je tiež známa ako miesto, kde žijú ľudia, ktorí sa zaujímajú o tradičné japonské remeslá a umenie, ako je napríklad čajová výroba, tradičné keramické výrobky a ručne robené textílie. Preto existuje aj možnosť pobytu u miestnych obyvateľov. Táto forma ubytovania je čoraz populárnejšia medzi cestovateľmi, pretože ponúka jedinečný pohľad na japonský život a kultúru.

Kombinácia krásy prírody, tradičnej kultúry a moderného života robí z ubytovania v Japonsku Šizuoka jedinečný zážitok pre všetkých návštevníkov. Neváhajte a objavte tento úchvatný kútik Japonska a nájdite si ideálne ubytovanie, ktoré vám umožní spoznať a zažiť všetko, čo Šizuoka ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky