Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Odaiba

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Odaiba


1. Ako sa dostanem do Odaiba z letiska Narita?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob je vziať sedavoobslužný autobus alebo vlak Narita Express do stanice Tokyo, a potom si vziať vlak Rinkai Line alebo Yurikamome do stanice Odaiba.

2. Ktoré sú najznámejšie atrakcie v Odaiba?
Odpoveď: Medzi najznámejšie atrakcie v Odaiba patrí Odaiba Seaside Park, Odaiba Rainbow Bridge, Gundam Front Tokyo, Daikanransha Ferris Wheel a Odaiba Marine Park.

3. Existuje nejaké obchodné centrum v Odaiba?
Odpoveď: Áno, v Odaiba sa nachádza niekoľko veľkých obchodných centier, vrátane Aqua City Odaiba, DiverCity Tokyo Plaza a VenusFort.

4. Aké sú dostupné dopravné prostriedky v Odaiba?
Odpoveď: Dopravu v Odaiba zabezpečujú vlaky, trajekty a autobusy. Navyše, existuje aj bezplatné Daiba Loop Bus, ktoré je pohodlnou možnosťou na prehliadku okolia.

5. Mohl by som si prenajať bicykel v Odaiba?
Odpoveď: Áno, môžeš si prenajať bicykel v niektorých pôžičovniach v Odaiba. Je to skvelý spôsob, ako si vychutnať pohľad na okolie a preskúmať oblasť.

6. Kde sa môžem naučiť viac o histórii Odaiba?
Odpoveď: Ak sa chceš naučiť viac o histórii Odaiba, odporúčame navštíviť Odaiba History Museum alebo sa zúčastniť tematickej prehliadky počas ktorej profesionálny sprievodca poskytne podrobné informácie o histórii miesta.

7. Aké podujatia sa konajú v Odaiba?
Odpoveď: V Odaiba sa často konajú rôzne podujatia, vrátane hudobných koncertov, festivalov, filmových premiér a športových podujatí. Informácie o nadchádzajúcich podujatiach a súťažiach nájdeš na miestnych webových stránkach alebo v turistických informačných centrách.

8. Kde sa nachádza najlepší výhľad na nočné osvetlenie Odaiba?
Odpoveď: Jeden z najlepších výhľadov na nočné osvetlenie Odaiba je z umelého ostrova Odaiba Seaside Park. Tu môžeš vychutnať panoramatický výhľad na Odaiba Rainbow Bridge a japonskú metropolu.

9. Je tam niečo zaujímavé pre rodiny s deťmi v Odaiba?
Odpoveď: Áno, Odaiba je veľmi priateľské miesto pre rodiny s deťmi. Medzi obľúbené atrakcie patria napríklad Legoland Discovery Center, Sony ExploraScience a Miraikan - Národné múzeum vedy a inovácií.

10. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Odaiba?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Odaiba sú Aqua City Odaiba, DiverCity Tokyo Plaza a VenusFort. Tieto obchodné centrá ponúkajú široký výber butikov, reštaurácií a zábavy pre všetky vekové kategórie.


Počasie Japonsko Odaiba


Japonsko je známe svojimi extrémnymi klimatickými podmienkami, ktoré sa líšia od severu k juhu krajiny. Jedným z fascinujúcich miest, ktoré prilákajú turistov a miestnych obyvateľov, je ostrov Odaiba, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Tokya.

Počasie na ostrove Odaiba sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia. V zime (december – marec) sú teploty priemerné 2 – 10 °C a môžu klesnúť aj pod bod mrazu. V tomto období sa na ostrove môžete tešiť z krásnych výhľadov na zasnežené hory a Tokyo Tower. Ak sa však chcete vyhnúť chladnému počasiu, odporúčame návštevu v lete (jún – september), kedy sú teploty v priemere 26 – 33 °C. Vybavte si však dostatok vody a chráňte si pokožku pred slnečnými lúčmi, ktoré môžu byť dosť intenzívne.

Odaiba je známa aj svojimi prívalovými dažďami, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v období od júna do septembra. Preto je dôležité, aby ste so sebou vždy mali náhradné oblečenie a ochranné doplnky proti dažďu.

Ak plánujete návštevu Odaiby v jesennom období (september – november), môžete sa tešiť na krásne farebné lístie a príjemné teploty v priemere 15 – 23 °C. To je ideálne obdobie pre prechádzky po ostrove a ochutnávanie tradičnej japonskej kuchyne.

Všeobecne platí, že počasie na ostrove Odaiba sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia. Preto je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť si plánovanie aktivity vašej návštevy v súlade s očakávanými poveternostnými podmienkami. Napriek tomu však Odaiba ponúka návštevníkom celoročnú ponuku indoorových atrakcií a obchodov, ktoré vám umožnia užiť si túto fascinujúcu časť Tokya aj v prípade nepriaznivého počasia.


Letenka Japonsko Odaiba


Letenka Japonsko Odaiba - obdivujte futuristickú časť Tokia

Odaiba je futuristická časť Tokia, ktorá sa nachádza na umelom pozemku vo vodách Tokijského zálivu. Je to moderné a populárne miesto s množstvom zaujímavých atrakcií, obchodov a reštaurácií. Pre turistov je to jedna z mála oblastí v Tokiu, kde si môžu oddýchnuť od pulzujúceho mestského života a zároveň si vychutnať moderný a budúcnostou inšpirovaný svet.

Ak hľadáte letenku do Japonska, Odaiba by mala byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Väčšina turistov do Tokia prichádza na letisku Narita. Z letiska Narita si môžete kúpiť lístok na 90-minútovú jazdu vlakom až do stanice Tokyo, odkiaľ sa dostanete do Odaiba. Z vlastnej skúsenosti, táto cesta je pomerne jednoduchá a pohodlná.

Po príchode do Odaiba máte na výber z mnohých zábavných a zaujímavých atrakcií. Najpopulárnejšie je obchodno-zábavné centrum VenusFort, ktoré má vnútorný dizajn v rímskom štýle a ponúka nákupnú zónu s množstvom obchodov a reštaurácií. V situačnom centre Rainbow Bridge si môžete vychutnať nádherný výhľad na Tokyo Tower a na glóbusy uprostred mora. Medzi ďalšie zaujímavosti patria múzeá, ako je Múzeum Inovačných Vedeckých Technológií, a nákupné centrum DiverCity Tokyo Plaza, ktorého najpopulárnejšou atrakciou je obrovská socha Gundam.

Ak chcete doplniť svoje letenky do Japonska o zážitok z obdivovania futuristického sveta, určite si nenechajte ujsť Odaibu. Čaká na vás zábava, nakupovanie a nezabudnuteľné zážitky v jednom z najmodernejších miest v Tokiu.


Dovolenka Japonsko Odaiba


Japonsko je kraj, ktorým fascinuje mnoho turistov z celého sveta svojou jedinečnou kultúrou, históriou a futuristickými technológiami. Medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v Japonsku patrí aj miesto nazývané Odaiba.

Odaiba je umelý ostrov nachádzajúci sa v zálive Tokijského skresťovacieho mosta v Tokiu. V minulosti slúžil ako pevnostná stavba, ale dnes je jedným z najmodernejších a najdynamickejších miest v meste. Odaiba je obľúbená medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi pre svoju rozmanitú ponuku atrakcií a aktivít.

Jedným z najznámejších symbolov Odaiby je neoklasická socha Slobody, ktorá slúži ako replika slávneho sochárskeho diela, neexistujúcej štátue Slobody v New Yorku. Nachádza sa blízko mosta Rainbow, ktorý je ďalšou ikonickou pamiatkou Odaiby. Tento most je vzdušným prechodom pre chodcov a ponúka nádherný výhľad na mesto.

Ďalšou must-see atrakciou v Odaibe je nákupné centrum Aqua City. Ponúka obrovský výber obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné japonské jedlá ako sushi alebo ramen. Aqua City má tiež veľké akvárium s viac ako 80 druhmi morských živočíchov, vrátane delfínov a morských levov.

Pre fanúšikov anime a videohier je tu tiež Tokyo Joypolis, jedno z najväčších zábavných parkov v Japonsku. Je plný virtuálnych hier, atrakcií a rôznych zážitkových aktivít. Môžete si vyskúšať napríklad jazdu na virtuálnom rollercoastri, strašidelnú tematickú atrakciu alebo súťažiť s priateľmi v arkádových hrách.

Okrem týchto atrakcií je Odaiba tiež známa svojimi nádhernými plážami, ako napríklad Odaiba Seaside Park. Môžete si tu oddýchnuť, opaľovať sa alebo si zahrať plážové športy. Je to skvelý únik z rušného mesta a ponúka úchvatné výhľady na záliv a horizont Tokia.

Ak máte záujem o históriu, určite navštívte Fuji TV štúdiá a vstúpte do japonskej televíznej krajiny. Okrem prehliadky štúdií môžete stráviť čas v múzeu a pozrieť sa na výstavu týkajúcu sa populárnych japonských televíznych programov.

V neposlednom rade, nezabudnite sa vybrať na romantickú prechádzku po promenáde, s názvom Palette Town. Je to známe miesto na vychutnanie zraku na posledné víťazstvo v podobe veľkého obchodného centra VenusFort a obrovského kolotoča s názvom Daikanransha.

Odaiba je skutočne jedinečným miestom, ktoré ponúka nielen moderné a futuristické atrakcie, ale aj krásne prírodné scenérie a historický odkaz. Je to ideálne miesto pre dovolenku, ktorá vám umožní objaviť moderné Japonsko a jeho bohatú kultúru. Nech už ste fanúšikmi technológií, histórie alebo jednoducho krásnych miest, Odaiba je určite miesto, ktoré by ste mali zaradiť na svoj zoznam návštev pri cestovaní do Japonska.


Ubytovanie Japonsko Odaiba


Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie počas vášho pobytu v Japonsku, môže byť časť mesta Odaiba v Tokiu tou správnou voľbou. Odaiba je umelý ostrov nachádzajúci sa v zátoke Tokio a ponúka širokú škálu atrakcií, obchodov a reštaurácií. Nielenže je to jedno z najmodernejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest v Tokiu, ale je aj ideálne miesto na preskúmanie mesta a vychutnať si krásny výhľad na jeho zariadenia.

Pri hľadaní ubytovania v Odaibe máte na výber z množstva možností, vrátane hotelov, apartmánov a hosteli. Medzi najpopulárnejšie hotely v oblasti patrí "Grand Nikko Tokyo Daiba", ktorý je známy svojím luxusným a moderne vybaveným ubytovaním. Súčasťou hotela je aj čajový dom Zen s krásným výhľadom na záliv a japonský záhradný bazén. Ďalším vynikajúcim hotelom je "Hotel Trusty Tokyo Bayside", ktorý sa nachádza v blízkosti mnohých turistických atrakcií a ponúka pohodlné izby a dobre vybavené zariadenia.

Ak preferujete cenovo dostupnejšiu možnosť, môžete si vybrať medzi rôznymi apartmánmi a hostelmami v Odaibe. Napríklad "Oakwood Apartments Ariake" ponúka moderné apartmány s plne vybavenou kuchyňou a prístupom k posilňovni. Hostely ako "Khaosan World Odaiba" a "Sakura Hostel Asakusa" poskytujú cenovo dostupné ubytovanie s priateľskou atmosférou a pohodlnými zariadeniami.

Nie je prekvapujúce, že Odaiba je tak populárne miesto na ubytovanie, pretože je tu toľko atrakcií a činností pre návštevníkov. Medzi najznámejšie pamiatky v tejto oblasti patrí "Rainbow Bridge", ktorý je ikonickou značkou Odaiby. Tento most je krásne osvetlený po zotmení a ponúka úchvatný výhľad na záliv a skrytú svetelnú šou. Ďalšou atrakciou je "Palette Town", obrovský obchodný a zábavný komplex s rôznymi obchodmi, reštauráciami a dokonca aj obchodom so zábavnými parkmi.

Pre milovníkov technológií je "Odaiba Gundam" imperatívne navštíviť. Je to obrovská socha Gundamu, ktorá bola postavená ako súčasť osláv 30. výročia tejto populárnej japonskej anime sérii. Celá socha je veľká až 18 metrov a ponúka interaktívne prezentácie a obchod s fanúšikmi. Odaiba ponúka aj niekoľko múzeí, ako napríklad "Národné víno Múzeum" a "Svet prírody Múzeum", ktoré poskytujú zaujímavé a vzdelávacie zážitky.

Pre tých, ktorí sa radi šťourajú do nakupovania, je tu "DECKS Tokyo Beach", obrovské nakupovacie centrum s mnohými obchodmi so značkovým tovarom a zábavnými inštaláciami. Pre milovníkov maškrtiek je tu aj "Aka Renga Soko", známe ako "sladký raj Odaiby", v ktorom môžete ochutnať rôzne dezerty a tradičné japonské sladkosti.

Odaiba je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú zažiť modernú stránku Japonska a zároveň si užiť krásnu prírodu a výhľady na mesto. S pestrou ponukou ubytovania a množstvom atrakcií nie je divu, že Odaiba je medzi návštevníkmi tak obľúbená. Preto neváhajte a vyberte si jedno z týchto ubytovacích zariadení a zažite skutočné Odaibu v Tokiu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky