Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Miyajima

Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúca krajina, plná histórie, kultúry a kulinárskych zážitkov. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí ostrov Miyajima, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od Hirošimy. Letenku do Japonska si môžete zabezpečiť veľmi jednoducho a pohodlne, stačí si vybrať dátum a leteckú spoločnosť.

Ostrov Miyajima, ktorý sa v japonskom jazyku nazýva Itsukushima, je známy predovšetkým svojimi svätyňami a výhľadmi na pohorie Misen, najvyšší vrchol ostrova. Určite by ste si nemali nechať ujsť najväčšiu atrakciu ostrova, ktorou je torii brána, ktorá stojí priamo v mori a vytvára veľkolepý záber na ostrov.

Po prechádzke po svätyňách a obdivovaní výhľadov na mori a okolitú prírodu si môžete dať jedlo v jednej z miestnych reštaurácií. Miyajima je známy svojimi kulinárskymi zážitkami, najmä morskými plodmi. Ak ste skutočne odvážny, vyskúšajte si lokálnu špecialitu, ktorou sú korenené kalamáre.

Ostrov Miyajima je tiež výborným východiskovým miestom na výlety do okolitej oblasti. Hirošima je vzdialená len krátkou plavbou a ponúka ešte väčšiu dávku histórie a kultúry. V blízkosti Hirošimy je takisto množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu, ako sú hrad v Hirosime alebo ostrov Okunoshima, známy aj ako "králičí ostrov".

Celé Japonsko ponúka skvelé zážitky a Miyajima je určite jedno z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Rýchlo si teda zabezpečte letenku do Japonska a pustite sa do objavovania japonskej histórie, kultúry a kuchyne.


Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z najprestížnejších turistických destinácií na svete. Zeme vychádzajúceho slnka je známa svojimi úchvatnými chrámami, majestátnymi horami a typickou ázijskou kuchyňou. Medzi najkrajšie miesta Japonska patrí ostrov Miyajima v prefektúre Hiroshima.

Ostrov Miyajima na západnom pobreží Japonska, sa nachádza asi 20 km juhozápadne od Hirošimy. Ostrov je opevnen koncentraciou obdivovateľov z celeho sveta. Stal sa populárnym turistickým miestom pre jeho úchvatnú prírodu, znamenitostí a historických pamiatok.

Za jednu z najikonickejších pamiatok sa považuje Bramová Brána Itsukushima. Táto brána je postavená do mora na náplavke, ktorú pri prílivoch zatápa voda, preto sa nazýva „plávajúca brána“. V okolí brány sa nachádza množstvo svätých miest a jedinečných chrámov, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva Japonska. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Turistický ruch rozvíjajú množstvo reštaurácií, obchodov a hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a relaxačné služby. Okrem krásneho prírodného prostredia a pamiatok, Miyajima ponúka aj možnosti pre rôzne aktivity, ako sú turistika, plávanie, surfovanie a rybolov.

Okrem svojho kultúrneho a prírodného bohatstva, Miyajima má aj jedinečnú zmes moderných a tradičných hodnôt. Poznávanie Japonska získaním pohľadu na život domácich, ich zvyky a tradície je nevyhnutné pre porozumenie japonskej kultúry.

Celkovo sa dá povedať, že Miyajima je jedným z najkrajších miest, ktoré Japonsko ponúka. Krása ostrova pritiahne a ozvláštni dovolenky milovníkov prirodzene krásnych a kultúrnych skvostov. Pre všetkých, ktorí sú ochotní prežiť výnimočné zážitky, je Miyajima tou správnou voľbou.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, zázračnou prírodou a úžasnými pamiatkami, ktoré pritahujú množstvo turistov z celého sveta. Jednou z najznámejších lokalít v Japonsku je Miyajima, ostrov v japonskom mori, ktorý ponúka jedinečný zážitok a nespočetné možnosti objavovania.

Miyajima je domovom niekoľkých svetoznámych pamiatok vrátane drevného chrámu Itsukushima, ktorý je zároveň hlavnou turistickou atrakciou ostrova. Chrám je postavený na drevných pilotách a vyznačuje sa predovšetkým svojimi veľkolepými červenými bránami, ktoré sa nachádzajú priamo v mori. Pri prílivoch sa zdá, že chrám pláva na vode, čo je jedinečný pohľad, ktorý stojí za zhliadnutie. Okrem toho je Miyajima tiež známa svojimi drevnými Jedenástimi tvárami, kamennými tvárami, ktoré vytúžene zahliadnete pri prechádzke po ostrove.

Keďže Miyajima je populárnym turistickým cieľom, ponúka niekoľko možností ubytovania pre návštevníkov. Pre tých, ktorí sa radi pohybujú v spoločnosti iných cestovateľov a majú obľubu v tradičnom japonskom živote, existujú ryokany. Ryokan je tradičný japonský hotel, ktorý ponúka izby s tatami (tradičné japonské rohože) a futónami (tradičné japonské matrace na spanie). Tento druh ubytovania je ideálny pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú japonskú kultúru, pretože ryokany často majú čajovne, kde si môžete užiť tradičný čajový ceremoniál, a súčasne s tatami a futónami vám poskytujú jedinečnú skúsenosť.

Ak preferujete komfort a moderné pohodlie, Miyajima má tiež niekoľko vysoko hodnotených hotely, kde si môžete oddýchnuť v luxusných izbách s vlastnými kúpeľňami a zariadeniami. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo potrebujete pre príjemný relax po celodennej turistike. Ponúkajú tiež vynikajúcu gastronómiu, ktorá zahŕňa oddych v špičkovej reštaurácii s miestnymi špecialitami.

Nehanbte si vyskúšať tiež miestne rybárske chaty, ktoré sú populárne medzi rybármi a surfistami. Tieto chaty sú zvyčajne jednoduché zariadenia ponúkajúce základné komfortné vybavenie a sú obklopené nádhernou prírodou, čo ponúka ideálnu príležitosť na relax a oddych počas dovolenky.

Ak plánujete navštíviť Miyajima, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, pretože táto malá ostrovná oblasť privíta vždy veľa návštevníkov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, Miyajima ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto túži po objavovaní japonskej kultúry a krásy prírody.


Počasie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojimi krásnymi miestami a úžasnou prírodou. Jeden z týchto klenotov je Miyajima, ostrov v južnej časti Japonska, ktorý je známy svojou kultúrou, históriou a nádhernými pamiatkami ako Itsukushima svätyňa a horou Misen. Jednou z vecí, ktorá robí Miyajimu ešte krajší a zaujímavejší, je jeho klima.

V nadväznosti na to, že budeš čítať tento článok, len aby si sa dozvedel o počasí v Miyajime, pravdepodobne uvažuješ o ceste do tohto miesta. Ak áno, tak ti ten článok poskytne presný obraz o tom, ako môže byť počasie na Miyajime v rôznych ročných obdobiach.

Jarné počasie v Miyajime

Jarné obdobie v Miyajime sa považuje za jedno z najkrajších. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14-16°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 200mm. Cherry Blossom, lúče slnka a jemné teploty robia z Miyajima miesta, kde sa turisti radi fotia.

Letné počasie v Miyajime

Letné obdobie v Miyajime sa začína v júni a trvá až do augusta. Toto obdobie býva veľmi horúce, teploty sa môžu pohybovať okolo 30°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje až 400mm. Ak sa chystáš na Miyajimu v lete, priprav si na horúce a vlhké počasie.

Jeseň na Miyajime

Jeseň v Miyajime sa začína v septembri a trvá až do novembra. Toto obdobie je ideálne pre trávenie dovolenky v Miyajime, pretože teploty sú príjemné okolo 20-25°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 100mm. Krajina je v tomto období obzvlášť farebná a námorný život aktívny.

Zimné počasie v Miyajime

Zima v Miyajime je pomerne mierna, teploty sa pohybujú okolo 5-10°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 150mm. Aj keď je zima, Miyajima je stále krásna. Prechádzky po meste sú bezpečné a turisti si radi užívajú kludné Japonsko.

Celkovo je Miyajima krásna krajina, ktorá sa dá navštíviť po celý rok. Ak si chceš vychutnať krásy Miyajimy, odporúčame navštíviť toto miesto v jarnom období alebo v období jesene. Zimné a letné obdobie sú však tiež krásne na Miyajime a nostne nezabudnuteľné zážitky pre všetkých, ktorí túžia po nových zážitkoch, malebných obrazoch a kultúrnych zážitkoch. Ak plánuješ navštíviť Miyajimu, pamätaj na to, že počasie sa buď hodí alebo nevyhovuje sezónne, ale zážitky sú vždy nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


1. Ako sa dostanem na ostrov Miyajima?

- Na Miyajimu sa dá dostať trajektom z Hiroshimy. Cesta trajektom trvá približne 10 minút.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Miyajimy?

- Najlepšie obdobie na návštevu Miyajimy je na jar (marec až máj) a na jeseň (september až november), keď sú tam najkrajšie kvety čerešní a listy stromov menia farby.

3. Aké atrakcie sú na Miyajime?

- Na Miyajime sa nachádza slávny svätyňa Itsukushima, ktorá je zároveň známym svetovým dedičstvom UNESCO. Okrem toho môžete navštíviť aj Daishō-in, čo je jeden z najstarších a najdôležitejších budhistických chrámov v Japonsku.

4. Kedy je najvhodnejšie navštíviť svätyňu Itsukushima?

- Najlepšie je prísť na Miyajimu na príliv, keďže svätyňa Itsukushima stojí na drevených pilotách a pri odlive sa cez ne dá prejsť.

5. Môžem stráviť noc na Miyajime?

- Áno, na ostrove sa nachádzajú niekoľko hotelov a ryokanov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

6. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie na Miyajime?

- Najobľúbenejšie miesta na fotografovanie sú v blízkosti svätyně Itsukushima, ako aj na vrchole hory Misen, odkiaľ sa otvára krásny výhľad na ostrov a Hiroshimu.

7. Aké tradičné miestne jedlá by som mal/la vyskúšať na Miyajime?

- Na Miyajime by ste mali určite vyskúšať morskej plody, pričom najznámejším jedlom je pečená ústřica z Miyajime.

8. Ako dlho by som mal/la stráviť na Miyajime?

- Príjemný pobyt na Miyajime môže trvať celý deň, ale ak sa chcete venovať aj turistike v okolí, odporúča sa zostať aspoň na jednu noc.

9. Aké iné miesta v okolí by som mal/la navštíviť?

- Ak ste v okolí Hiroshimy, určite by ste si nemali nechať ujsť mierový pamätník v Hirošime, ako aj mesto Iwakuni s historickým mostom Kintai-kyo.

10. Je Miyajima vhodný aj pre rodiny s deťmi?

- Áno, Miyajima je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Okrem návštevy svätyně a vychutnávania miestnych jedál môžete využiť aj prírodné pláže, na ktorých sa môžu deti vyhrať a kúpať.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky