Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Hirošima

Počasie Japonsko Hirošima


Japonsko je ostrovna krajina, známa svojou bohatou a rozmanitou kultúrou, fascinujúcou históriou a nádhernou prírodou. Jeden z najznámejších a najdôležitejších miest v tejto krajine je Hirošima, ktorá je aj hlavným mestom prefektúry Hirošima.

Keď hovoríme o počasí v Hirošime, musíme brať do úvahy jej polohe a prírodné podmienky. Nachádza sa v západnej časti Japonska a má pobrežné umiestnenie na ostrove Honšú, v blízkosti Japonského mora.

Hirošima leží v subtropickom podnebnom pásme, s teplým a vlhkým letom a miernou zimou. Letné mesiace júl a august sú najteplejšie, s priemernými teplotami okolo 30 ° C. V tomto období môžete očakávať vysoké vlhkosť, sprevádzanú občasnými dažďovými prebormi. Vďaka svojmu pobrežnému umiestneniu sa vyskytujú aj tyfóny, ktoré prichádzajú zo severozápadu. Tyfóny môžu spôsobiť silné dažde a veterný vietor.

Jeseň, konkrétne septembrom a októbrom, je taktiež príjemným obdobím v Hirošime. Teploty sú miernych 20 ° C až 25 ° C, a môžete vychutnať krásne pestrofarebné scény ich jarných záhrad a stromov.

Zima od decembra do februára je najchladnejším obdobím, s teplotami klesajúcimi na okolo 5 ° C až 10 ° C. Aj keď sneh nie je veľmi bežný, môžete zažiť mrazivé rána a večery. Ak navštívite Hirošimu v tomto období, nezabudnite si so sebou vziať dostatočné oblečenie na zahriatie.

Jar prináša oživenie prírody a teploty sa postupne zvyšujú, pričom marcové a aprílové dni dosahujú približne 15 ° C až 20 ° C. Japonsko je známe jarnými kvetmi, ako napríklad sakury (takzvané japonské trestné kvety), ktoré kvitnú v tomto období. Hirošima nie je výnimkou a môžete zažiť nádhernú scénu, ako sa sakury otvárajú a vytvárajú rozprávkovú atmosféru.

V každom období je v Hirošime veľa aktivít a zaujímavostí. Môžete navštíviť historický mierový park a pamätník atómovej bomby, ktoré przomínajú vzpomienku na udalosť, ktorá sa stala počas druhej svetovej vojny. Môžete sa tiež prechádzať po mnohých chrámoch a záhradách, ktoré ponúkajú pohľad na japonskú kultúru a históriu.

V každom prípade, nech sa rozhodnete navštíviť Hirošimu v ktorejkoľvek časti roka, nezabudnite sa poriadne pripraviť na poveternostné podmienky.


Dovolenka Japonsko Hirošima


Poznávanie nových miest a kultúr je pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou ich dovolenky. Ak túžite po jedinečnom zážitku, vhodnou destináciou by mohlo byť japonské mesto Hirošima. Toto mesto je nielen miestom s bohatou históriou, ale je aj symbolom mieru a obnovy po hrôzostrašných udalostiach z druhej svetovej vojny.

Napriek tomu, že Hirošima je dodnes spájaná s bombovým útokom amerických síl v roku 1945, mesto zaberalo významné miesto už predtým. Jeho históriu možno vystopovať až do 16. storočia, keď ho založil Mori Terumoto, mocný samurajský veliteľ. Jeho hrad, ktorý dnes slúži ako múzeum, ponúka návštevníkom pohľad na časy samurajov a japonskú kultúru.

No Hirošima je viac ako iba svojou minulosťou, je aj svedkom obnovy. Po druhej svetovej vojne sa mesto pozdvihlo z popola a stalo sa globálnym centrom pre mier a jadrovú nespútanú energiu. Návštevníci by nemali vynechať mierový park, ktorý je venovaný obetiam bombového útoku, a jeho súčasťou je aj Atómna bombaútová kopula – jediná stavba, ktorá sa zachovala po výbuchu bomby. Je to silný symbol mieru a ochrany pred jadrovou katastrofou.

Okrem historických a mierových pamiatok, Hirošima ponúka aj iné zaujímavosti. Mesto je známe svojou obdivuhodnou gastronómiou. Lahôdkou je okonomiyaki – mix zeleniny, mäsa a cestoviny, ktorý je pečený na horúcom plechu pred zrakmi návštevníkov. Okrem toho môžete vyskúšať aj tradičné japonské jedlá, ako sushi či ramen.

Hirošima je aj úžasným východiskom na preskúmanie okolia. Blízkosť mora umožňuje návštevu Miyajimy, ostrova so slávnym svätyňovým bránou Torii, ktorá je jednou z najikonickejších japonských pamiatok. Miyajima je tiež domovom pre divoké jelene, s ktorými sa môžete stretnúť a dokonca sa s nimi vyfotiť.

Využite túto príležitosť a objavte miesto, ktoré v sebe spája históriu, kultúru a posolstvo mieru. Hirošima vám ponúkne jedinečný pohľad na Japonsko, obohatí váš zážitok z dovolenky a možno vás aj inšpiruje k hľadaniu mieru vo vašom každodennom živote.


Ubytovanie Japonsko Hirošima


Japonsko je jednou z najrušnejších turistických destinácií na svete a jeho hlavné mesto, Hirošima, nie je výnimkou. Hirošima je mestom s bohatou históriou a kultúrou, ktoré je známe predovšetkým aj svojou tragičnou minulosťou ako miesto, kde bola počas druhej svetovej vojny odpálená atómová bomba.

Vzhľadom na svoju popularitu medzi turistami ponúka Hirošima mnoho rôznych možností na ubytovanie. Od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely, návštevníci tu nájdu niečo pre každý rozpočet a vkus.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých hotelov, ktoré sú zväčša situované v centre mesta alebo v blízkosti pamiatok. Tieto hotely ponúkajú vyššiu kvalitu služieb a komfort, vrátane klimatizácie, bazénov, fitness centier, reštaurácií a dokonca aj spa centier, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po náročnom dni plnom objavovania.

Ak ste naopak cestovateľmi s menším rozpočtom, môžete zvoliť radšej lacnejšie ubytovanie v niektorom z miestnych hostely. Mnoho hosteľov sa nachádza v blízkosti hlavnej železničnej stanice a ponúka jednoduché, ale pohodlné izby za prijateľné ceny. Hostely sú tiež skvelou príležitosťou zoznámiť sa s inými cestovateľmi a zdieľať si zážitky a cestovateľské tipy.

Okrem tradičných možností ubytovania máte v Hirošime tiež možnosť skúsiť niečo úplne nové a unikátne - pobyt v jednom z tradičných japonských ryokanov. Ryokany sú tradičné japonské ubytovacie zariadenia, kde sa návštevníci môžu ponořiť do autentického japonského života a kultúry. Tu si môžete vychutnať tradičné japonské raňajky a večere, spánok na tatami matracoch a kúpanie sa v onzenoch, termálnych prameňoch, čo je obľúbená japonská tradícia.

Hirošima je nielen miestom s bohatou históriou a kultúrou, ale ponúka aj množstvo jedinečných možností na ubytovanie pre návštevníkov všetkých vkusov a rozpočtov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné hotelové ubytovanie alebo si vyskúšate autentický pobyt v ryokane, bude Hirošima určite nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hirošima


Otázky:

1. Kde sa nachádza Hirošima?
2. Čo sa stalo v Hirošime v roku 1945?
3. Koľko ľudí zahynulo po atómovej bombe v Hirošime?
4. Aký bol účel bombardovania Hirošimy atómovou bombou?
5. Aké sú dnes dôsledky atómovej bomby v Hirošime?
6. Môžem navštíviť miesto, kde sa v roku 1945 stala atómová bomba?
7. Aké pamätníky a pamiatky sú v Hirošime?
8. Existuje nejaké múzeum, ktoré sa venuje atómovej bombe v Hirošime?
9. Ako sa Japonsko vyrovnáva s tragédiou Hirošima?
10. Ako sa život v Hirošime zmenil po atómovej bombe?

Odpovede:

1. Hirošima sa nachádza na západnom pobreží Japonska.
2. V roku 1945 bola Hirošima zničená atómovou bombou počas druhej svetovej vojny.
3. Je odhadované, že po atómovej bombe v Hirošime zahynulo okolo 140 000 ľudí.
4. Cieľom bombovania Hirošimy bolo ukázať moc a vyslať silný politický signál Japonsku, aby kapitulovalo.
5. Dôsledky atómovej bomby v Hirošime boli ničivé a dlhodobé. Mnoho ľudí utrpelo vážne zranenia a rádioaktívne žiarenie malo negatívny vplyv na zdravie a životné prostredie.
6. Áno, je možné navštíviť Mirosť mieru v Hirošime, čo je miesto pamätajúce na obeťami atómovej bomby.
7. V Hirošime sú rôzne pamätníky a pamiatky vrátane pamätníka mieru, atomovej bomby a jeho obetí.
8. Hirošima Peace Memorial Museum je múzeum, ktoré sa zaoberá históriou atómovej bomby a jej dôsledkami.
9. Japonsko sa snaží vyrovnať s tragédiou Hirošima pomocou budovania mierového posolstva, snahy o gibarizáciu a posilňovania medzinárodného mieru.
10. Život v Hirošime sa po atómovej bombe dramaticky zmenil. Obnova a oživenie mesta boli prioritou, ale rany a psychické následky prežívajúceho si udržujú vplyv na komunitu.


Letenka Japonsko Hirošima


Hirošima, voľba miesta pre váš nasledujúci dovolenkový cieľ, je jedným z najzaujímavejších a historicky nabitých miest v Japonsku. Návšteva tohto fascinujúceho mesta poskytuje návštevníkom vyváženú kombináciu kultúry, histórie a prírodných krás.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hirošimu, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovať letecky. Letenka na Japonsko, konkrétne do Hirošimy, vám otvorí dvere do krajiny vychádzajúceho slnka.

Po prílete na medzinárodné letisko Hirošima môžete začať svoju cestu objavovať krásy mesta. Hirošima je známa najmä tým, že bola prvým miestom na svete, ktoré bolo zasiahnuté atómovou bombou v roku 1945 počas druhej svetovej vojny. Avšak, mesto sa odvtedy úžasne zrekonštruovalo a stalo sa symbolom mieru a vytrvalosti.

Jednou z najznámejších atrakcií v Hirošime je Pamätník mieru v parku Míru. Tento park ponúka návštevníkom priestor na odpočinok a zasvätenie sa histórii. Vo vnútri parku sa nachádza aj známy Dóm mieru sám o sebe - stavba, ktorá prežila atómovú bombu a stala sa symbolom nádeje a silnej ľudskosti.

Okrem svojej historickosti však Hirošima ponúka aj niekoľko moderných zážitkov. Jedným z nich je UNESCO svetové dedičstvo, ostrov Miyajima. Cesta na tento ostrov ponúka nádherné výhľady na japonské more a svetovo známu bránu Torii, ktorá stojí uprostred vody. Keď jej prílivová voda strhne, môžete ju obdivovať zblízka.

Počas svojej návštevy Hirošimy by ste nemali vynechať tradičné japonské kúpele onsen. Tieto prírodné termálne pramene vás vítajú s relaxáciou a pokojom. Pomáhajú zmierňovať stres a zlepšujú vaše pocity a zdravie.

Jednou z najlepších vecí pri cestovaní do Hirošimy je skutočnosť, že mesto je dobre prepojené s ostatnými časťami Japonska. Môžete využiť dobre vybudovanú železničnú sieť, ktorá vás prevezie do Tokia alebo Kjóta za niekoľko hodín. Týmto spôsobom môžete svoju návštevu rozšíriť a objaviť aj ďalšie kúzla tohto úchvatného ostrova.

Ako vidíte, návšteva Hirošimy je zážitkom, ktorý si určite nechcete nechať ujsť. Letenka na tento jedinečný kúsok sveta je hladkým vstupom do tejto historicky významnej oblasti, ktorá ponúka zároveň pohľad do minulosti a nádej do budúcnosti. Hirošima je miestom, ktoré vás vzruší, dojme a navždy zapôsobí na vašu dušu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky