Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Fukuoka

Počasie Japonsko Fukuoka


Fukuoka je japonské mesto, nachádzajúce sa na južnom konci ostrova Kjúšú. S lebdiacimi vlnami Tichého oceánu na juhu a japonským morom na severu, Fukuoka sa nachádza v oblasti s miernejším podnebím, ktoré je ovplyvnené teplým prúdom Kurošio. To má za následok miernu zimu a horúce a vlhké leto.

Fukuoka má kontinentálne prímorské podnebie s vysokými priemernými teplotami počas leta a miernejšími teplotami počas zimy. Leto v Fukuoke sa považuje za dlhé a horúce, s teplotami, ktoré často prekračujú 30 °C. Pravidelne je tam vysoká vlhkosť, čo spôsobuje, že teplota sa môže cítiť ešte vyššia. Práve v lete sa Fukuoka stretáva s monzúnnym obdobím, kedy prichádzajú intenzívne dažde a búrky. Tieto búrky môžu spôsobovať záplavy a veterné škody na meste a okolí.

Zima v Fukuoke je mierna s teplotou, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 10 až 15 °C. Aj keď sneh nie je príliš bežný, občas môže napadnúť v oblastiach s vyššou nadmorskou výškou. Počas zimy je tam nižšia vlhkosť vzduchu, čo robí mrazivejšie dni chladnejšími a zreteľne suchšími.

Jeseň a jar sú v Fukuoke príjemné a vyvážené, s teplotami okolo 20 °C v jarných mesiacoch a podobnými teplotami aj na jeseň. Jarné obdobie je často sprevádzané kvetmi sakúr, ktoré prilákajú veľa návštevníkov z celého sveta.

Okrem teploty je aj slnečná doba v Fukuoke pomerne vyvážená počas celého roka. Priemerný počet slnečných dní je asi 180 ročne, pričom slnečná doba trvá približne 1600 hodín ročne.

Ak plánujete návštevu Fukuoky, je to najlepšie robiť v jarných alebo jeseňných mesiacoch, keď počasie je príjemné a teploty nie sú príliš horúce alebo chladné. Nezabudnite sa však pripraviť na letné obdobie s vysokou vlhkosťou a občasnými dažďami. Fukuoka je nádherné mesto s bohatou históriou, fantastickou kultúrou a vynikajúcou kuchyňou, ktorú si určite treba vychutnať.


Dovolenka Japonsko Fukuoka


Ak hľadáte exotickú a fascinujúcu dovolenku, Japonsko by mohlo byť vašou ideálnou destináciou. A ak hľadáte miesto, ktoré ponúka bohatú históriu, moderné architektonické zázraky a úžasné jedlo, tak mesto Fukuoka v Japonsku je presne to, čo hľadáte.

Fukuoka, hlavné mesto prefektúry Fukuoka na juhozápade Japonska, je jedno z najväčších a najvýznamnejších miest v krajine. Mesto sa vyznačuje svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a kombináciou tradičného a moderného života.

Keď prichádzate do Fukuoky, prvá vec, ktorú si všimnete, je jeho nádhera a živosť. Mesto je plné rušných ulíc, moderných mrakodrapov a rušných trhov, čo vytvára jedinečnú atmosféru. Neváhajte si prejsť jednou z hlavných ulíc mesta, Nakasu, kde nájdete obchody, reštaurácie a zábavu, ktoré vám umožnia zažiť pulzujúci život Fukuoky.

Fukuoka je tiež známa svojimi krásnymi pamiatkami a historickými miestami. Navštívte Fukuoku Castle, ktorý je jedným z najstarších hradov v Japonsku a ponúka nádherný výhľad na mesto. Ak vás zaujíma japonská kultúra, určite si nenechajte ujsť návštevu tradičnej gejšej štvrte, kde môžete vidieť gejšy v ich umení a taktiež sa pokúsiť o tradičné japonské jedlo.

Jednou z najkrajších prírodných lokalít v okolí Fukuoky je ostrov Nokonoshima. Ostrov je známy svojimi nádhernými kvetinovými poliami, z ktorých môžete mať úžasný výhľad na more a okolitú krajinu. Ak máte radi prírodu a outdoorové aktivity, nechajte sa inšpirovať návštevou tejto oázy pokoja.

Japonská kuchyňa je svetovo známa a v Fukuoke nemôže chýbať skúsenosť so skvelým jedlom. Mesto je známe svojimi ramenmi, ktoré majú svoje tradície a špecifiká v každom obvode. Skúste miestne rameny v jednej z autentických ramen reštaurácií a získajte prehľad o rôznych štýloch a dochucovacích ingredienciách, ktoré sú typické pre Fukuoku.

Keďže Fukuoka sa nachádza na juhozápade Japonska, môžete si vychutnať aj krásne pláže a výlety na mori. Väčšina pláží je dobre vybavených a poskytuje rôzne vodné športy, ako je potápanie, surfovanie alebo len jednoduché ležanie na pláži a opaľovanie.

Fukuoka je miesto plné života, histórie a krásy prírody. Je to kombinácia moderného a tradičného Japonska, čo robí z tohto miesta ideálnu destináciu pre vášu nasledujúcu dovolenku. Ak hľadáte miesto, ktoré vás očarí svojou kultúrou, jedlom a nádhernou krajinou, neváhajte a vyberte sa do Fukuoky v Japonsku.


Ubytovanie Japonsko Fukuoka


Ubytovanie v japonskom Fukuoka predstavuje pre milovníkov kultúry a histórie jedinečnú príležitosť spoznať zaujímavý kúsok krajiny vychádzajúceho slnka. Fukuoka, hlavné mesto predeľujúce ostrov Kjúšú a Honšú, ponúka moderné, ale aj tradičné ubytovacie možnosti, ktoré sa dokonale hodí pre návštevníkov tohto mesta.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Fukuoka môžete nájsť exkluzívne hotely, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie požiadavky na komfort, zabezpečenie a kvalitu služieb. Patria sem napríklad hotel Hilton, InterContinental, alebo hotel Nikko, ktoré vám poskytnú prepracovaný dizajn a prvotriedne služby.

Ak ste však študentom alebo cestovateľom, ktorý hľadá jednoduché, no praktické ubytovanie za výhodnú cenu, môžete sa ubytovať v hosteľoch, ktoré sú v Fukuoka veľmi populárne. Hostely vo Fukuoka sa ponúkajú v rôznych cenových kategóriách a ponúkajú skvelé vybavenie pre mladých cestovateľov, vrátane spoločenských miestností, kuchyniek a miest na spanie.

Ďalšou možnosťou, ako stráviť noc v Fukuoka, sú ryokany - tradičné japonské hotely. Tieto hotely sú obvykle veľmi minimalistické, ale elegantné. Ponúkajú hostiteľom nádherné výhľady na mesto Fukuoka a sú k dispozícii za veľmi príjemné ceny.

Čo sa týka polohy, veľa ubytovania v Fukuoka sa nachádza vo výhodných lokalitách s jednoduchým prístupom k pamiatkam, obchodom a reštauráciám. Mesto má vynikajúce spojenie s letiskom, takže ak priletíte do Fukuoka, nemusíte sa báť, že nebudete mať ako nájsť svoje ubytovanie.

Ak plánujete cestu do japonského Fukuoka, mali by ste si dopredu rezervovať svoje ubytovanie v niektorom z hotelov, hostelov alebo ryokanov. Popri výhodných ponukách a kvalitných službách, vám toto mesto ponúka aj krásne výhľady na mesto Fukuoka a japonskú kultúru ako takú, ktorá vyzerá ako z rozprávok.

Krátko a jasne, tu v Japonsku Fukuoka nájdete pre mnoho ciestovateľov ubytovanie, ktoré vyhovuje všetkým vašim potrebám. Tak čo už teda váhate, pretiahnite si svoj kufor a vyrazte na dobrodružstvo do japonskej Fukuoky. Určite nebudete mať možnosť ho ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Fukuoka


Otázky:

1. Ktoré miesto by som nemal vynechať v Fukuoke?
2. Ako sa dostanem z letiska do centra Fukuoky?
3. Aké sú miestne špeciality, ktoré by som mal skúsiť v Fukuoke?
4. Kde sa nachádza najlepší výhľad na mesto Fukuoka?
5. Ako sa dostanem z Fukuoky na ostrov Kyushu?

Odpovede:

1. Najnavštevovanejšie miesto v Fukuoke je Fukuoka Tower, ktorá ponúka krásny výhľad na mesto a okolitú krajinu.
2. Z medzinárodného letiska Fukuoka sa môžeš dostať do centra Fukuoky rýchlovlakom, metrom alebo autobusom.
3. Najznámejšou miestnou pochúťkou v Fukuoke sú rameny, ale môžeš vyskúšať aj miestne sushi, yakitori alebo oden.
4. Najlepší výhľad na mesto Fukuoka získáš z vrcholu Fukuoka Tower alebo z horúcich prameňov v Yufuin.
5. Z Fukuoky sa môžeš dostať na ostrov Kyushu vlakom alebo autobusom. Medzi populárne miesta patrí Kumamoto, Nagasaki alebo Beppu.


Letenka Japonsko Fukuoka


Podmorské mesto Fukuoka na juhu Japonska privíta návštevníkov s otvorenou náručou. Nachádza sa na ostrove Kjúšu a je považované za kultúrny a hospodársky stred oblasti. Fukuoka ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a miest na preskúmanie pre turistov z celého sveta. Ako sa tam dostať? Najjednoduchšou a najspoľahlivejšou možnosťou je kúpa letenky Japonsko Fukuoka, ktorú nájdete u mnohých letových spoločností.

Fukuoka má vynikajúcu polohu pri Japonskom mori, preto sa sem dostanete veľmi pohodlne letom. Let z Európy trvá približne 12 hodín a precestujete vzdialenosť približne 10 000 kilometrov. Letenky na tento let stojia približne 600-900 eur, v závislosti od vášho odletového miesta a doby, kedy budete letieť.

Kedy letieť do Fukuoky? Ako väčšina miest Japonska, aj Fukuoka má letné obdobie od júna do augusta, kedy môžete očakávať vysoké teploty, vysokú vlhkosť a častejšie zrážky. Ak sa rozhodnete letieť v období jari (máj a jún) alebo jesene (september a október), môžete očakávať miernu teplotu a menej zrážok. Zimné mesiace v Fukuoke sú dostatočne mierne na to, aby sa mohli všetky atrakcie vidieť. Najlepšou dobu návštevy Fukuoky je v závislosti na vašich preferenciách a plánoch.

Čo vidieť v Fukuoke? Fukuoka ponúka širokú škálu atrakcií, ktoré uspokoja všetky vaše záujmy. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v meste patria tempá. Návšteva najstaršieho chrámu v meste, Tocho-ji chrámu, a chrámu Dazaifu Tenmangu by nemala chýbať na vašom zozname. Okrem toho, Akasaka Skansen ponúka históriu mesta, kde sú zachované časti z minulosti Fukuoky. Svoje zmysly si môžete rozhýbať návštevou najväčšieho ramenového centra mesta, Yatai ramen, ktoré ponúka širokú škálu chutí jedál. Keď už budete vo Fukuoke, nezabudnite navštíviť aj najvyššiu stavbu na ostrove Kjúšu, Fukuoka Tower. S tými najlepšími výhľadmi z vrcholu budete mať úžasný pohľad na mesto Fukuoka.

Ako sa prepraviť po Fukuoke? Môžete prejsť celé mesto MHD alebo autobusom, ale výhodnejšou možnosťou je nájom áut. V Fukuoke je však veľmi priateľské miesto pre cyklistov, takže ak máte chuť na dobrodružstvo, prejdite si mesto na bicykli.

Výlet do Fukuoky môže byť nesmierne dobrodružstvo pre turistov z celej zeme. Vynikajúce jedlo, úžasná kultúra a celkovo zaujímavé miesta, ktoré ponúka Fukuoka, vám poskytnú skvelé zážitky. Preto sa neváhajte rozhodnúť a kúpte si letenku Japonsko Fukuoka, aby ste zážitky z Japonska mohli zažiť na vlastnej koži.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky