Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Island Skaftafell

Letenka Island Skaftafell


Island, známy tiež ako Krajina ľadov a ohňa, je jedným z najkrajších miest na svete a láka návštevníkov z celého sveta svojou jedinečnou a nádhernou prírodou. Jedno z najkrajších miest na Islande je národný park Skaftafell, ktorý ponúka množstvo úžasných príležitostí na objavovanie vzácnych prírodných úkazov.

Aby ste sa tam dostali, potrebujete letenku na Island, konkrétne do letiska najbližšieho k národnému parku Skaftafell. Letenky na Island sú bežne dostupné z mnohých veľkých medzinárodných letísk po celom svete. Jednoducho si musíte vybrať letiskové mesto v blízkosti vášho bydliska a nájsť odpovedajúci let na Island.

Niektoré z najčastejších letísk, z ktorých môžete letieť na Island, sú letisko Keflavík v blízkosti Reykjavíku, letisko na Ostrove Heimaey v južnej časti Islandu a letisko v blízkosti mesta Akureyri na severnom pobreží. Z každého z týchto miest môžete ľahko pokračovať k národnému parku Skaftafell, buď cestou letecky alebo peši, ak ste dobrodruh zanietenejší povahy.

Skaftafell je úchvatnou lokalitou, ktorá kombinuje majestátnu krásu horských vrcholov, hustého ľadovca, vodopádov a úchvatnej prírody. Najznámejšími lákadlami parku je ľadovec Vatnajökull, najväčší v Európe, ktorý pokrýva veľkú časť celého parku.

Prechádzka po ľadovci je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní nielen elegantne sa pohybovať po ľadových troskách, ale tiež preskúmať jaskyne a tunely vytesané do ľadu. Tí odvážnejší môžu dokonca vyskúšať ľadový lezenie, ktoré je v Skaftafell veľmi populárne.

Národný park Skaftafell ponúka aj množstvo turistických trás a chodníkov pre túry. Jednou z najobľúbenejších trás je výstup na vrchol hraničného kopca Kristínartindar, odkiaľ je nádherný panoramatický výhľad na okolité hojné zelené údolia.

Ak máte radi vodopády, Skaftafell vám tiež ponúka niekoľko úžasných vodopádov vrátane Svartifoss, kde je charakteristická hustá bazaltová stena, ktorá spája dolinu s dunivým strmým vodopádom.

Vzdušná cesta na Island je skutočne vzrušujúcim dobrodružstvom sama o sebe. Už len pohľad z okna letadla na vrcholy hôr a nespočetné hladiny ľadovcov vám stojí za to. Po pristátí stačí nasadiť turistickú obuv a vyraziť na cestu za poznaním tejto malebnej krajiny.

Ak máte v pláne navštíviť Island, nezabudnite zarezervovať letenku na Skaftafell, kde sa môžete ponořiť do neskutočnej krásy prírody. Tento národný park ponúka zážitky, ktoré si na celý život zapamätáte, a zanechá vás s obdivom nad tým, aké úžasné a rozmanité môže byť svet.


Dovolenka Island Skaftafell


Island je známy svojou nádhernou prírodou a úchvatnými scenériami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jednou z oblastí, ktorá si získava srdcia cestovateľov je Skaftafell, ktorá sa nachádza v južnej časti Islandu. Táto oblasť je súčasťou národného parku Vatnajökull a ponúka jedinečné skúsenosti a príležitosti na dovolenku.

Skaftafell sa vyznačuje množstvom ľadovcov, horských špičiek, vodopádov a prírodných jazier. Jedným z najznámejších miest v tejto oblasti je ľadovec Vatnajökull, najväčší ľadovec v Európe. Turisti môžu prejsť úspešným trekkingom alebo výletom na ľadovec, kde zažijú nezabudnuteľné momenty a pohľady na modrý ľad. Organizované túry poskytujú bezpečný spôsob, ako sa dostať na povrch ľadovca a objaviť jeho úžasnú krásu.

Okrem ľadovcov sa v Skaftafellu nachádzajú aj pôsobivé vodopády, ako je napríklad Svartifoss. Tento vodopád je obľúbeným miestom, pretože jeho krásu dotvárajú basalty so slznými stĺpmi, ktoré ho obklopujú. Prechádzka k vodopádu je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka výhľady, ktoré nevidíte každý deň.

Skaftafell je tiež známy prechodmi a turistickými chodníkmi, ktoré siahať až k piesočnatým plážam a súčasťou nich je aj kopcovitý terén so zelenými kopčekmi a pasienkami. Prechádzky po týchto chodníkoch sú odporúčané pre každého, kto túži zažiť nádheru islandského vidieka a obdivovať impozantnú prírodu.

V Skaftafellu sa nachádza aj ubytovanie pre turistov, ktorí sa rozhodnú stráviť viac dní v tejto oblasti. Sú tu k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane kempov, chatiek a hotelov. Prečo by ste si nevybrali kempovanie a prežili noc pod hviezdami? Noc v prírode s ostrým výhľadom na nočnú oblohu je zážitkom, ktorý si určite zapamätáte.

Ak plánujete dovolenku na Islande a hľadáte oblasť s úchvatnou prírodou a dobrodružstvom, Skaftafell by mala byť na vrchole vášho zoznamu. Nezabudnite sa dobre pripraviť, oblečte sa do vrstevných odevov, vezmite so sebou dostatok jedla a vody a nezabudnite si strážiť svoje zdravie v chladnej a lesklej islandská klíme. Skaftafell sa stáva čoraz populárnejšou destináciou, pretože ponúka jedinečný a záživný pohľad na jeho prírodné bohatstvo. Obžerie vás svojou krásou a nenechá vás odísť bez zanechania nevymazateľnej stopy v srdci.


Počasie Island Skaftafell


Island Skaftafell, ležiaca v južnej časti Islandu, je oblasť, ktorá je známa svojou jedinečnou a dramatickou krajinou. Však nie je len scenéria, ktorá láka návštevníkov z celého sveta, ale aj jej rôznorodé a často nepredvídateľné počasie.

Island je dobývaný chladným Atlantickým oceánom na severe a teplým Golfským prúdom na juhu, čo vedie k vytvoreniu neustále meniaceho sa podnebia. Oblasť Skaftafell nie je výnimkou a vzhľadom na svoje zemepisné umiestnenie a meniace sa poveternostné podmienky nie je počasie tu ľahko predvídateľné.

V letných mesiacoch, od júna do augusta, môže byť počasie v Skaftafell dosť príjemné. Teploty sú zvyčajne miernymi a pohybujú sa okolo 10-15°C, ale môžu sa tiež zdvihnúť na 20°C. V týchto mesiacoch je pozorovať výrazný rozdiel medzi dňom a nocou, pričom slnko nikdy nezapadá úplne, čo dáva možnosť dlhého svetla a úžasného zážitku poťahujúceho sa nesmrteľnou čistou bieleľou popri ľadovcoch a horských masívoch Skaftafellu.

Avšak, aj v letných mesiacoch, môžu nenápadne preniesť mraky nad oblasťou a priniesť daždivé počasie. Preto by mal byť návštevník pripravený na zmeny a mať na pamäti, že v tejto oblasti môže byť aj 6 dní z 10 počasie dážďové. Náhle výkyvy počasia sú však súčasťou prírody Islandu a každá návšteva Skaftafellu je jedinečným zážitkom.

V zimných mesiacoch, od decembra do februára, sa počasie v oblasti Skaftafell mení na drsnejšie a chladnejšie. Teploty sa pohybujú okolo -2 až 5°C, s častým výskytom snehových búrok a silnými veternými podmienkami. Prehánky snehu a silný vietor vytvárajú zimnú krajinu podobnú rozprávkam, ktorá je pre fotografov a milovníkov prírody zaujímavá. Tieto extrémne zimné podmienky však znamenajú väčší výzvy pre turistu a vyžadujú zodpovedný prístup a primerané vybavenie.

Okrem nepredvídateľných počasových podmienok, je tiež dôležité mať na pamäti, že Skaftafell je oblasť, ktorá je chránená národným parkom a dielom prírodného dedičstva UNESCO. Preto je dôležité chrániť túto krehkú prírodu a rešpektovať pravidlá a usmernenia, ktoré sú v platnosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Skaftafell, nezabudnite si so sebou vziať vrstvené oblečenie, vhodnú obuv, plášť alebo vodotesný pršiplášť a tiež taktiež sledovať predpoveď počasia a prípadne zistiť informácie od miestnych turistických spoločností, ktoré vám môžu poskytnúť aktuálne informácie o správnom vybavení a podmienkach.

Navštívenie Skaftafellu je jedinečným zážitkom, kde sa môžete pohrávať s divokou prírodou a nechať sa očariť jej nádhernou scenériou. Nech už je to v lete alebo v zime, počasie tu vám poskytne jedinečnú atmosféru a dojemnú skúsenosť. Však neustále meniace sa počasie je len jedným z mnohých dôvodov, pre ktoré sa Island Skaftafell považuje za jedno z najfascinujúcejších miest na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Skaftafell


1. Kam sa nachádza Skaftafell na Islande?
Skaftafell sa nachádza na juhu Islandu, v národnom parku Vatnajökull.

2. Ako sa dostať do Skaftafell?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Skaftafell, je cestou z Reykjavíku autom alebo autobusom. Cesta trvá približne 4-5 hodín.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Skaftafell?
Najlepším časom na návštevu Skaftafell je v lete, keď sú teploty príjemné a dni sú dlhé. Avšak, návštevu parku je možné absolvovať kedykoľvek počas roka.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Skaftafell?
Skaftafell ponúka množstvo turistických chodníkov a túr, vrátane túr ku ľadovcom, sopečným jazerám a vodopádom. Park je tiež domovom množstva rôznych druhov rastlín a živočíchov.

5. Aký je vstupný poplatok do Skaftafell?
Vstup do národného parku je bezplatný. Avšak, ak plánujete absolvovať niektoré organizované túry alebo aktivity, môže byť poplatok za tieto aktivity.

6. Koľko času by ste mali stráviť v Skaftafell?
Odporúčame stráviť minimálne jeden deň v Skaftafell, aby ste mohli vychutnať krásu prírody a absolvovať niektoré z aktivít.

7. Je potrebná rezervácia na vstup do Skaftafell?
Nie je potrebná žiadna rezervácia na vstup do Skaftafell. Park je otvorený pre verejnosť a môžete kedykoľvek prísť a vychutnať si jeho krásu.

8. Aké je počasie v Skaftafell?
Počasie v Skaftafell je veľmi premenné. Môže byť chladné a veterno, a dážď a sneh nie sú neobvyklé. Je vhodné byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Skaftafell?
V Skaftafell a jeho okolí sa nachádzajú rôzne hotely, hostely a kempy. Je dobré si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

10. Aké sú najlepšie turistické chodníky v Skaftafell?
Niektoré z najlepších turistických chodníkov v Skaftafell zahŕňajú Svaðbæjarfoss, Morsárdalur Valley, Svartifoss a Kristínartindar.


Ubytovanie Island Skaftafell


Island Skaftafell je jednou z najžiadanejších destinácií pre turistov, ktorí chcú objaviť krásu Islandu. Je to národný park, ktorý sa nachádza na juhu Islandu, kde sa stretnú zelené plániny s ľadovými poliami. Preto je ubytovanie v Skaftafelli obľúbené medzi turistami, ktorí milujú prírodu a chcú sa ponoriť do krásy Islandu.

Ubytovanie v Skaftafelli ponúka množstvo možností pre turistov. Môžete si vybrať medzi kempom, chatkami, hotelmi a hostelmi. Ak hľadáte niečo lacnejšie, kempy sú ideálnou voľbou. Mnohé kempy v Skaftafelli majú vlastné kuchyne a sprchy, čo vám umožní jesť a hygienické aspekty v pohodlí. Ak hľadáte niečo trochu komfortnejšie, potom sa môžete ubytovať v chatkách. Chatky poskytujú väčšiu súkromie a sú postavené uprostred prírody, aby ste si mohli užiť krásy Skaftafellu.

Pre tých, ktorí majú radi väčší komfort, sú k dispozícii hotely a hostely. Hotely sú často najdrahšou voľbou, ale majú všetky pohodlia a služby, ako sú reštaurácie, bary a wellness centrá, aby ste si mohli užiť trochu luxusu. Hostely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi sociálne interakcie a hľadajú lacnejšie ubytovanie. Hostely majú spoločné priestory, kde môžete stretávať iných cestovateľov a zdieľať svoje zážitky zo Skaftafellu.

Ubytovanie v Skaftafelli je veľmi populárne a často sa však rýchlo vysúva. Preto je dôležité si zabezpečiť ubytovanie vopred a vopred zarezervovať miesto, aby ste súčasne získali lepšie ceny a zaradili sa do plánu svojich cestovateľských plánov.

Skaftafell je dokonalou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu. Ubytovanie v Skaftafelli vám umožní relaxovať a užívať si čas Skaftafellu bez starostí o cestu. Vzhľadom k tomu, že Skaftafell je národný park, máte možnosť vidieť krásy, ktoré Island ponúka, ako sú vodopády, ľadové polia a miesta, kde si môžete pozorovať zvieratá.

Celkovo povedané, ubytovanie v Skaftafelli je skvelou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu. Bez ohľadu na vaše preferencie pre ubytovanie, Skaftafell má niečo pre každého a umožní vám spoznať Island v jeho najlepšej podobe. Preto odporúčame Skaftafell ako najlepšiu destináciu pre vašu cestu na Island.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky