Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)

Ubytovanie Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey, časť ostrova Vestmannaeyjar, ponúka návštevníkom rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, penziónmi alebo kempom.

Jeden z najluxusnejších hotelov na ostrove je Hotel Vestmannaeyjar, ktorý sa nachádza vo veľmi malebnom prostredí blízko prístavu. Hotel ponúka presne to, čo by ste od luxusného ubytovania očakávali: klimatizáciu, wifi a luxusné vybavenie izieb s vlastnými kúpeľňami. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, bar a večerné predstavenia.

Ak hľadáte niečo útulnejšie a lacnejšie, penzión Puffin, ktorý je situovaný na južnej strane ostrova, ponúka útulné a čisté izby s výhľadom na more. Penzión zahŕňa raňajky, wifi a bezplatné parkovisko. Z penziónu sa dá ľahko dostať na miesta, ktoré ostrov ponúka.

Ak hľadáte niečo pre väčšiu skupinu ľudí, kemp je ideálnym miestom na nocovanie. Kemp je situovaný v blízkosti pláže a ponúka možnosti pre karavany, prívlastky alebo jednoducho stanovanie. Na kempovisku sú k dispozícii aj sprchy a WC.

Pri objavovaní krás ostrova Vestmannaeyjar máte na výber z niekoľkých možností ubytovania. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania hľadáte, určite nájdete to, čo uspokojí vaše požiadavky. A s nádhernou krajinou a pohostinnosťou ostrovanov, bude Island Heimaey určite miestom, na ktoré sa budete radi vracať.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


1. Kde sa nachádza ostrov Heimaey?

Ostrov Heimaey sa nachádza vo Vestmannaeyjar, súostroví na juhu Islandu.

2. Aká je veľkosť ostrova Heimaey?

Ostrov Heimaey má rozlohu približne 13,4 km².

3. Koľko obyvateľov má ostrov Heimaey?

Podľa odhadu z roku 2021 má ostrov Heimaey približne 4 200 obyvateľov.

4. Je možné sa na ostrov Heimaey dostať lodou?

Áno, je možné sa na ostrov Heimaey dostať trajektom, ktorý premáva medzi Heimaey a pevninskou časťou Islandu.

5. Aké atrakcie a pamiatky sa nachádzajú na ostrove Heimaey?

Na ostrove Heimaey sa nachádza napríklad múzeum Eldheimar, ktoré informuje o sopečnom výbuchu z roku 1973 a jeho vplyve na obyvateľov. Taktiež je tu obľúbený vrch Surtsey, ktorý je prístupný pešou turistikou.

6. Aká je pestrosť fauny a flóry na ostrove Heimaey?

Ostrov Heimaey je známy svojou bohatou a rôznorodou faunou a flórou. Môžete tu nájsť rôzne druhy vtákov, rias a rastlín.

7. Je možné sa na ostrove Heimaey ubytovať?

Áno, na ostrove Heimaey je možné nájsť niekoľko hotelov a ubytovní pre návštevníkov.

8. Aké aktivity a zábava sú k dispozícii na ostrove Heimaey?

Na ostrove Heimaey je možné podnikať rôzne aktivity, ako je napríklad turistika, rybolov, zážitkové plavby loďou okolo ostrova a sledovanie vtákov.

9. Aká je história ostrova Heimaey?

Ostrov Heimaey má dlhú a bohatú históriu. Jedným z najznámejších udalostí v jeho histórii je sopečný výbuch z roku 1973, ktorý vážne ovplyvnil životy obyvateľov a zmenil krajinu ostrova.

10. Existuje nejaké letisko na ostrove Heimaey?

Áno, ostrov Heimaey má vlastné letisko, ktoré je dostupné pre malé lietadlá.


Letenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey, nachádzajúci sa na ostrove Vestmannaeyjar, je skutočnou perlou v srdci Islandu. Letenka na tento ostrov výrazne oživí vaše cestovateľské plány, pretože ponúka jedinečný zážitok, ktorý nebudete môcť zažiť na žiadnom inom mieste na svete.

Heimaey je najväčší ostrov z pätnástich, ktoré tvoria skupinu Vestmannaeyjar, ležiacu južne od pobrežia Islandu. Tento malebný ostrov je známy svojimi krásnymi prírodnými scenériami a jedinečnými geologickými útvarmi, ktoré sú výsledkom vulkanických aktivít.

Precestovať sa na Heimaey je ako prejsť do iného sveta. Vstrekne vám energiu a fascinuje vás svojou surovou krásou. Ostrov je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov a zvierat, vrátane papagájov vikinských a tučniakov. Môžete sa vydať na výlety a sledovať tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí.

Okrem svojej divokej prírody ponúka Heimaey aj pútavú históriu. V roku 1973 sa na ostrove udiala jedna z najznámejších prírodných katastrof v Islande – erupcia sopky Eldfell, ktorá vážne poškodila časť mesta. Pozostatky tohto dramatického obdobia môžete vidieť v múzeu Eldheimar, kde sa dozviete o dramatických udalostiach a ich vplyve na život miestnych obyvateľov.

Počas svojho pobytu na Heimaey si tiež určite zahrňte návštevu skálnej formatcie zvané Súlnasker, ktorá je jednou z najkrajších na ostrove. Tu môžete vidieť ohromujúce útesy a obdivovať jedinečnú prírodnú scenériu.

Letenka na Heimaey je rozhodne investíciou do nezabudnuteľného dobrodružstva. Precestujte sa na tento ostrov a dovoľte si zažiť a objaviť skutočný zázrak Islandu. Budete prekvapení a očarení krásou tohto miesta, ktoré ponúka nekonečné možnosti pre príjemné trávenie času na čerstvom vzduchu a objavovanie jedinečnej prírody.

Zabookujte si letenku na Island Heimaey a buďte pripravení na nezabudnuteľné dobrodružstvo plné úžasných zážitkov a príjemných spomienok. Ostrov Vestmannaeyjar čaká na vás a predstavuje skutočný raj pre každého milovníka prírody a dobrodruha.


Dovolenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey - Prírodný raj na ostrove Vestmannaeyjar

Ak sa chystáte na dovolenku a radi by ste zažili niečo úplne iné a jedinečné, ostrov Heimaey na Vestmannaeyjar ostrovoch na Islande by mohol byť presne to, čo hľadáte. Svojou nádhernou prírodou a neobvyklou históriou ponúka tento ostrov neopakovateľný zážitok pre každého návštevníka.

Vestmannaeyjar, alebo Westmannovské ostrovy, sú súostrovím, ktoré sa nachádza na juhu Islandu. Heimaey je najväčším a najobývanejším ostrovom z celého súostrovia a ponúka návštevníkom množstvo prírodných krás.

Jedným z najväčších lákadiel pre turistov je Eldfell, sopka, ktorá vybuchla v roku 1973. Vybuch viedol k evakuácii celej populácie ostrova, ale zázrakom sa žiadne obete nevyžadovali. Dnes je Eldfell stále aktívnou sopkou a ponúka návštevníkom úžasný pohľad na svoju sopečnú kráterovú krajinu. Pre tých, ktorí majú odvahu, je možné vyšplhať sa na vrchol sopky a získať jedinečný výhľad na celý ostrov a okolité more.

Okrem sopečných atrakcií je Heimaey známy aj svojimi prírodnými divami. Na južnej strane ostrova sa nachádza Láguhnúkur, čo v preklade znamená "jazyk hľadu". Je to rozsiahly brák s prístupom k moru, kde sa môžete kúpať alebo pozorovať morské vtáky. Ak máte radi túru, môžete navštíviť takzvaný "Paradise Hill", čo je neformálny názov pre miestnu vyhliadku, ktorá ponúka úchvatný výhľad na Vestmannaeyjar aj okolité ostrovy.

Ďalším miestom na navštívenie je Sæheimar, jedno z najväčších prehliadkových centier vo Vestmannaeyjar. Ponúka návštevníkom možnosť spoznať históriu, prírodu a kultúru ostrova. Môžete si pozrieť rozsiahlu zbierku morských vtákov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť, alebo sa dozvedieť o slávnej histórii rybolovu, ktorá tvorí súčasť ostrovskej kultúry.

Okrem prírodných a histórických krás je Heimaey tiež domovom rôznych festivalov a podujatí. Napríklad "Þjóðhátíð" alebo "Národný sviatok" je najväčším ľudovým festivalom v Islande, ktorý sa koná každoročne v začiatku augusta. Festival je plný hudby, tanca a tradičných islandských aktivít a je skvelou príležitosťou spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ak máte radi dovolenku plnú dobrodružstva, krásne prírody a kultúrneho odkazu, potom je Heimaey na Vestmannaeyjar ostrovoch v Islande tou správnou voľbou pre vás. Nech už sa rozhodnete navštíviť Eldfell, vyšplháte sa na Paradise Hill, alebo sa zapojíte do islandského festiválu, určite nebudete sklamaní. Heimaey ponúka jedinečný zážitok, ktorý zanecháva nezabudnuteľné spomienky na ostrovnú dovolenku.


Počasie Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je najväčším ostrovom archipelagu Vestmannaeyjar v južnej časti Islandu. Má rozlohu približne 13 km² a je to domov pre viac ako 4 000 ľudí. Ostrov je známy svojimi geologickými útvarmi, ako sú sopky a lávové polia, a preto je jeho počasie často nepredvídateľné a zmenlivé.

Počasie v Islande Heimaey je všeobecne chladné a daždivé po celý rok. Priemerná teplota v lete je okolo 11°C a v zime sa pohybuje okolo -1°C. Ostrov sa nachádza v oblasti s miernym podnebím, kde je vplyv Atlantického oceánu cítiť po celý rok.

V lete sa počasie v Islande Heimaey môže meniť rýchlo a nepredvídateľne. Môže sa stať, že bude slnečno a teplé, no zároveň môžu prísť aj silné búrky s vetrom a dážďom. Ostrov má veľa daždivých dní, ale v lete sa môžu vyskytnúť aj dni bez zrážok.

Zima na Islande Heimaey býva často zamračená a s mrazivým vetrom, ktorý prichádza z Arktídy. Väčšina dní je zamračených a s pravidelnými dažďami alebo snežením. Väčšina obyvateľov sa v zime zaoberá rybárstvom, ktoré je pre nich hlavným zdrojom príjmu.

Ostrov má však aj svoje výhody - v rámci Islandu Heimaey patrí k najteplejším oblastiam. To je vďaka tomu, že sa nachádza v južnej časti Islandu a vplyv studenej vody z Blízkeho východu je tu menší. Kvôli tejto skutočnosti sa tu nachádza aj jediná pláž na ostrove.

V konečnom dôsledku musia návštevníci Islandu Heimaey byť pripravení na nenápadné a nepredvídateľné počasie, má sa však za to, že to všetko sa oplatí za všetky krásy, ktoré vidíte počas pobytu na tomto magickom mieste.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky