Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Island Gullfoss

Letenka Island Gullfoss


Island je jednou z najkrajších krajín na svete a každý rok ju navštívi tisíce turistov z celého sveta. Krajina je známa svojimi krásnymi prírodnými scenériami, termálnymi prameňmi, pohosteným pohľadom na svetovú kultúru a veľkolepými vodopádmi. Medzi najkrajšími a najnavštevovanejšími vodopádmi na Islande sa nachádza Gullfoss.

Letenka Island Gullfoss je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí si chcú užiť obdivuhodné scenérie, ktoré Gullfoss a jeho okolie ponúka. Letenky sú k dispozícii z celého sveta a turisti si môžu vybrať z mnohých odletových miest. Ceny sa zvyčajne líšia v závislosti na letovom pláne, ale všeobecne sú dostupné aj pre tých sú najnáročnejších a najkvalitnejších požiadaviek.

Po príchode na letisko vo meste Reykjavik si turisti môžu prenajať auto alebo si objednať prepravu na jednom z mnohých turistických autobusov, ktoré sú dostupné online. Cesta z Reykjaviku na Gullfoss trvá približne 90 minút a ponúka točiace sa cesty, ktoré vedú cez zasnežené vrchy a husté lesy. Táto jazda je nepochybne jedným z najkrajších turistických zážitkov, ktoré Island ponúka.

Po príchode na miesto sa turisti dostanú na miesto s jedným z najkrajších výhľadov na vodopád, kde môžu mať neobmedzený prístup k fotografickým príležitostiam. Gullfoss je vodopádom, ktorý má dva stupne s celkovou výškou padu 32 metrov. Táto vysoká voda s hukotom padajúcich vôd a miešajúcej sa hmote je pre návštevníkov nezabudnuteľným zážitkom.

Okolitá príroda Gullfoss ponúka aj ďalšie turistické atrakcie a zážitky. Turisti si môžu vychutnať krásu rôznych prírodných scén a plniť svoje srdcia dojmom, ktoré Gullfoss a jeho okolie ponúkajú.

Ak sa rozhodnete navštíviť Island a jeho krásu, nezabudnite si zabezpečiť svoje letenky Island Gullfoss. Tým si zabezpečíte bezproblémovú cestu a nezabudnuteľné dojmy, ktoré sa vám budú držať najdlhšie. Island je krajina, ktorá oslní a upúta návštevníkov svojou jedinečnou prírodou a atmosférou. Vyživte svoje srdce a dušu a buďte súčasťou tohto fantastického sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Gullfoss


1. Čo je Gullfoss?
Gullfoss je veľkolepý vodopád nachádzajúci sa na juhu Islandu.

2. Ako sa dostať k vodopádu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k vodopádu Gullfoss, je autom alebo organizovanými výletmi z Reykjavíku.

3. Koľko stojí vstup na vodopád?
Nie je potrebné platiť žiadny vstupné na návštevu vodopádu Gullfoss.

4. Môžem sa vykúpať v blízkosti vodopádu Gullfoss?
Nie, vstup do vody v blízkosti vodopádu je zakázaný a nebezpečný.

5. Aké je najlepšie obdobie na na návštevu vodopádu Gullfoss?
Najlepší čas na návštevu vodopádu Gullfoss je na jar alebo v lete, kedy sú na Islande dlhé dni a teploty sa vyšplhajú nad mrazom.

6. Môžem sa dostať na hornú časť vodopádu?
Nie, prístup na hornú časť vodopádu je zakázaný kvôli bezpečnostným opatreniam.

7. Je možné sa odfotiť v blízkosti vodopádu Gullfoss?
Áno, fotografovanie je povolené a odporúčame vám, aby ste si zobrali so sebou kvalitný fotoaparát.

8. Aké iné atrakcie sú v blízkosti vodopádu Gullfoss?
V blízkosti vodopádu sa nachádza aj Gejzír a národný park Thingvellir, ktoré stojí za navštívenie.

9. Je vodopád Gullfoss prístupný pre hendikepovaných ľudí?
Áno, návšteva vodopádu Gullfoss je prístupná pre hendikepovaných ľudí s príslušnou dopravnou službou.

10. Aké sú otváracie hodiny vodopádu Gullfoss?
Vodopád Gullfoss je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni.


Ubytovanie Island Gullfoss


Island Gullfoss je turistická destinácia na Islande, ktorá je známa pre svoje nádherné, prírodné scenérie. Miesto je známe aj svojím názvom Zlatá vodopádová cesta, a to právom. Toto miesto má množstvo atrakcií, ktoré by vás mohli zaujímať, ale čo by bola cesta bez kvalitného ubytovania? Tu vám predstavíme niektoré možnosti pre vaše ubytovanie v Island Gullfoss.

Hotel Gullfoss

Hotel Gullfoss sa nachádza 24 km od tohto prírodného zázraku, preto vás bude jazda autom trvať asi 30 minút. Tento hotel ponúka 43 moderných a dobre vybavených izieb. Všetky izby majú kúpeľne so sprchou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel má vlastnú reštauráciu, kúpeľňu a malú posilňovňu. Hotel Gullfoss je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Guesthouse Fludir

Guesthouse Fludir je ďalší ideálny hotel pre turistov, ktorí chcú byť blízko k miestu, kde sú vodopády Gullfoss a Geysir. Nachádza sa 28 km od vodopádu a bude vás cesta autom trvať približne 30 až 35 minút. Hotel ponúka 14 izieb s kúpeľňou a bezplatné parkovanie pre hostí. Hostia majú prístup k centrálnemu kuchynskému bloku, kde si môžu pripraviť jedlo pre seba alebo zdieľať so spolubývajúcimi. Medzi ďalšie vybavenie patria bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a záhrada, kde si môžete posedieť a užiť si pokojnú atmosféru.

Golden Circle Apartments

Golden Circle Apartments sú v miestnom jazyku nazývané "Ríkisskógur", čo znamená "národný les". Tento komplex ponúka 11 apartmánov a nachádza sa len 9,7 km od vodopádu Gullfoss. Cesta autom trvá asi 10 až 15 minút. Táto možnosť je ideálne riešenie pre rodiny s veľkým počtom členov. V každom apartmáne je vybavená kuchyňa, jedáleň a obývačka so sedačkou a TV. To umožňuje hostom jednoduché prípravu jedla a obstaranie potrebných vecí, ktoré sú im potrebné. Každý apartmán má aj kúpeľňu s vanou alebo sprchou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Island Gullfoss vás očarí svojou nádhernou prírodou a pamätuhodnými scenériami. Ak sa chystáte na túto turistickú destináciu, nezabudnite si dopredu zabezpečiť ubytovanie. Vyššie uvedené možnosti sú vhodné pre každého, či už chcete byť v pohodlí a luxuse, alebo naopak úsporne, s dostupnými vlastnosťami a príležitosťou na pripravenie vlastnej stravy. Rozhodnutie závisí od vašich preferencií a potrieb. Prajeme príjemný pobyt v Island Gullfoss!


Dovolenka Island Gullfoss


Island Gullfoss - krajina ohromujúcej prírody

Island je známe svojou krásnou prírodou a Gullfoss, známy tiež ako Zlatý vodopád, je jedným z najkrajších prírodných divov Islandu. Vodopád, nachádzajúci sa v rieke Hvitá, je dvojstupňový a padá z výšky takmer 32 metrov. Tento úžasný prírodný klenot je jedným z najnavštevovanejších miest na Islande a je neprehliadnuteľným zážitkom pri ceste po krajine.

Gullfoss leží v Geysiru, jednom z najpopulárnejších turistických miest Islandu, ktorý je známy svojimi geotermálnymi aktivitami a gejzírmi. Tento úžasný geotermálny park je domovom najznámejšieho gejzíra Islandu, Geysiru, ktorý dáva meno celému parku. Geysiru je považovaný za najstarší gejzír na svete a bol prvýkrát opísaný v roku 1294.

Gejzír Geysir bol kedysi rovnako impozantný ako Old Faithful v národnom parku Yellowstone v USA, v súčasnosti však nie je taký aktívny. Napriek tomu je stále jedným z najdôležitejších turistických miest Islandu, kde môžete vidieť vodné zábery, fumaroly a kiperové kúpele. Okrem Geysiru môžete navštíviť aj najmodernejší geotermálny prameň Islandu, Strokkur, ktorý každých 5-8 minút vybuchne a vystrieľa vodu do výšky až 30 metrov.

Cesta na Island

Ak plánujete cestu na Island, určite nezabudnite na správnu výbavu. Island má drsné a zmenlivé počasie, takže by ste mali byť pripravení na mrazivé dni za vetrovým a daždivým počasím. Najlepšie obdobie na návštevu Islandu je od júna do septembra, keď sú dni najdlhšie a počasie najpríjemnejšie. Pre cestovateľov s obmedzeným časom odporúčame najlepšie turistické cesty Islandu, ktoré vás zavedú do najkrajších krajín Islandu.

Dovolenka na Islande je dnes dostupná pre mnoho cestovateľov. Môžete si vybrať z mnohých ponúk cestovných kancelárií, alebo si zariadiť vlastnú dovolenku. Štýl ubytovania sa môže líšiť od kempovania, horárskych chatiek až po luxusné hotely a letné domy. Ceny sa môžu líšiť v závislosti na sezóne a ponukách.

Dovolenka na Islande je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete vychutnať. Gullfoss je jedným z najkrajších prírodných klenotov Islandu. S jeho úžasnou krásou a nevídaným vodopádom si každý návštevník získa nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, Island je tiež domovom pre mnohé ďalšie krásy, ktoré stojí za vidieť. Takže, neváhajte a plánujte dovolenku na Islande už teraz!


Počasie Island Gullfoss


Island je krajina plná krásnych prírodných scenérií a fascinujúcich krajín. Jedným z najkrajších miest na Islande je Gullfoss - veľkolepý vodopád, ktorý sa nachádza na rieke Hvítá a videí sa medzi mestami Flúðir a Gullfoss.

Podmienky počasia na Islande sa môžu rýchlo meniť a vytvárať výzvy nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Napriek tomu, že Gullfoss je známy svojou krásou, počasie môže mať vplyv na to, ako tento vodopád vyzerá a funguje.

V porovnaní s niektorými inými miestami na Islande je klimatické pásma v Gullfoss miernejšie, s nízkymi teplotami v zime a miernymi teplotami v lete. Počas zimných mesiacov tu môžete očakávať chladné a veterné podnebie, ktoré dokáže vytvoriť ešte nádhernejšie scenérie s námrazou na kamenných stenách okolo vodopádu. V lete tu môžete očakávať oveľa príjemnejšie a teplejšie počasie, ktoré nesie so sebou vyššiu návštevnosť turistov.

V zime sa vodopády zostávajú zamrznuté a transformujú sa na krásne ľadové útvary, ktoré sú pre niektorých turistov dôvodom, prečo navštíviť Gullfoss práve v tomto ročnom období. Na druhej strane, zima sa rýchlo mení a môže tu nastať búrka. V takýchto situáciách môže byť ťažké alebo dokonca nemožné vidieť vodopád.

V lete, keď je počasie stabilnejšie, je Gullfoss prístupnejší pre turistov. Vodopád pracuje na plný výkon, čím sa vytvára hromadné množstvo vodných kvapiek a oblakov, ktoré vytvárajú tisíce oblúkov dúhy v podvečerných hodinách.

Ak plánujete navštíviť Gullfoss, mali by ste sa pripraviť na zmenu počasia a prispôsobiť sa tomu. Vezmite si na seba vhodné oblečenie a obuv, ktorá bude zodpovedajúca aktuálnemu počasiu. Ak plánujete navštíviť vodopád v zime, môže byť užitočné použiť špeciálne povrazové laná, ktoré pomôžu udržať sa na svojich nohách v kľzkých podmienkach.

Nie je divu, že každé ročné obdobie prináša do Gullfossu niečo iného. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento kúsok prírody, nevynechajte túto príležitosť vidieť jednu z najkrajších scenérií, ktoré Island ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky