Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Trim Castle

Letenka Írsko Trim Castle


V rámci cestovania do Írska mnoho turistov siahne po navštevení hlavného mesta Dublina, no krajina ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Jednou z nich je aj hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v malebnom mestečku Trim v provincii Leinster.

Trim Castle, ktorý je považovaný za najväčší hrad v Írsku, bol postavený v roku 1172 Normanským vojvodom Hughom de Lacyom a slúžil ako jeho rodiský hrad a sídlo vládcov Normanského kráľovstva v Leinsteri. Po celé stáročia sa hrad menil majiteľov a prešiel rôznymi rekonštrukciami, no dodnes sa zachoval vo veľmi dobrej kondícii.

Pri návšteve hradu si môžete prezrieť jeho mohutné múry, vežu a vnútorné nádvoria, ktoré okrem histórie ponúkajú i krásne výhľady na okolitú krajinu. Pre niektorých turistov môže byť zaujímavé, že na hrade bolo natáčaných niekoľko filmov vrátane známeho historického filmu Bravheart.

Ak sa rozhodnete navštíviť Trim Castle, najlepšie si na to zabezpečiť letenku do Dublina, odkiaľ sa dá najlepšie a najkomfortnejšie dostať do mesta Trim. Z Dublina sa do mesta Trim dá dostať vlakom alebo autobusom, no odporúčame si prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu.

Trim Castle je otvorený pre verejnosť počas celého roka, so vstupenkou vo výške 4 eur je možné prebádať vnútorné nádvoria hradu a vypočuť si audioguía vo viacerých jazykoch.

Ak hľadáte iné cestovateľské zážitky, odporúčame aj navštívenie Nechtanského jazera, ktoré sa nachádza len pár minút jazdy od hrady, alebo sa vydajte na skvelú turistickú trasu Boyne Valley, ktorá vám ponúkne možnosť skúmať množstvo starovekých megalitických pamiatok.

Ak by ste mali radi zaujímavú dovolenku plnú histórie, prírody a neopakovateľných zážitkov, Trim Castle a okolie sú pre vás ideálne miesto, kde sa určite nebudete nudiť!


Počasie Írsko Trim Castle


Trim Castle sa nachádza v meste Trim v grófstve Meath v Írsku a je jedným z najväčších a najznámejších hradov v krajine. Tento nádherný hrad s vežou z čistého vápencového kamene sa stal dôležitou súčasťou histórie Írska a je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov.

Okrem svojej historickej hodnoty bol Trim Castle tiež zapletený do rôznych legiend a bájok súvisiacich s návratom a osídlením Írska. Tento hrad sa stal domovom pre mnohých prominentných írskych šľachticov a hraničil so štyrmi riekami - Boyne, Delvin, Liffey a Tara.

Trim Castle má veľký vplyv na miestne počasie a tieto rieky prispievajú k jeho klimatickým podmienkam. Klima v blízkosti hradu je typické pre stredné írske podnebie, kde dážď je bežným javom po celý rok. Letné mesiace od júna do augusta sú obvykle najteplejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 20 ° C a minimálnymi teplotami okolo 10 ° C.

Zimné mesiace od decembra do februára sú naopak najchladnejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 8 ° C a minimálnymi teplotami okolo 2 ° C. Chladné a vlhké počasie je typické pre túto oblasť, s mrholením a ľahkými dažďami väčšinu roka.

Víchrice a silné námrazy sú ďalšími špecifikami počasia v okolí Trim Castle. Miestne rieky často prispievajú k zvýšeniu vlhkosti v ovzduší a vytváraniu zamračenej atmosféry. Tieto podmienky môžu priam pozmeniť vzhľad hradu a pridať mu tajomný a dramatický nádych.

Aj keď počasie v oblasti Trim Castle môže byť nepredvídateľné a náchylné k zmenám, to nebráni turistom a návštevníkom, aby si užili všetko, čo tento úchvatný hrad ponúka. Nebeská krása v kombinácii s jeho bohatou históriou robí z Trim Castle jedno z najzaujímavejších miest na návštevu v Írsku, bez ohľadu na počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kde sa nachádza Trim Castle v Írsku?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim v hrade Meath, v Írsku.

2. Kedy bol Trim Castle postavený?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí, konkrétne v rokoch 1173 až 1224.

3. Aká je história Trim Castle?
Trim Castle bol postavený Normancami a slúžil ako rezidencia a pevnosť na ochranu územia anglického kráľovstva v Írsku.

4. Je možné navštíviť Trim Castle?
Áno, Trim Castle je otvorený pre návštevníkov. Môžete si prezrieť vnútorné a vonkajšie časti hradu.

5. Existujú nejako obmedzenia pri návšteve hradu?
Áno, pri návšteve hradu je potrebná platná vstupenka, ktorú môžete zakúpiť na mieste. Okrem toho sú niektoré časti hradu prístupné len s prehliadkou.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Trim Castle?
Hlavnou atrakciou na Trim Castle je jeho veľká veža, ktorá je jednou z najväčších normanských veží na svete. Okrem toho je tu aj možnosť prehliadky rôznych miestností a roviny hradu.

7. Je možné sa zúčastniť prehliadky s vodcom?
Áno, vstupenka na Trim Castle zahŕňa prehliadku s vodcom. Vodcovia ponúkajú zaujímavé informácie o histórii a architektúre hradu.

8. Môžete sa vo vnútri hradu nejako stravovať alebo nakupovať suveníry?
Vo vnútri hradu sa nachádza kaviareň a suvenírny obchod, kde si môžete kúpiť osvieženie alebo suveníry spojené s hradom.

9. Je možné usporiadať svadbu alebo podujatie na Trim Castle?
Áno, Trim Castle poskytuje možnosť usporiadania svadby alebo podujatia. Pre viac informácií by ste sa mali obrátiť na správu hradu.

10. Koľko stojí vstup na Trim Castle?
Ceny vstupeniek sa môžu líšiť, avšak bežná vstupenka stojí okolo 5-7 eur na dospelého. Na deti a dôchodcov sa často vzťahuje zľava.


Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle: Ubytovanie v historickom srdci Írska

Írsko je známe svojou nádhernou prírodou, zaujímavými histórickými pamiatkami a nezabudnuteľným pohostením. Keď sa rozhodnete cestovať do Írska, ubytovanie by malo byť jednou z najvyšších priorít vo vašom pláne. Prečo si teda nevybrať ubytovanie priamo v srdci jednej z najvýznamnejších a najpôsobivejších stredovekých pamiatok tohto ostrova? Trim Castle je skvelým miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň vychutnať krásy Írska.

Popis paláca a jeho histórie

Trim Castle sa nachádza v meste Trim na severe Írska. Patrí medzi najzachovalejšie hradné stavby z obdobia stredoveku v celej Európe, a dnes slúži ako atrakcia pre turistov z celej planéty. Hrad bol postavený v 12. storočí a bol jedným z prvých hradov normanského typu na Írsku. Bol postavený na mohutnej skalnej platforme nad riekou Boyne, a jeho steny boli najmohutnejšie v Írsku.

Trim Castle bol navrhnutý tak, aby mohol slúžiť ako pevnosť aj ako miesto pre kráľovskú rodinu. Jeho stavba trvala asi 30 rokov, a bol vystavaný na objednávku Hugh de Lacyho, lorda Meathu, ktorý sa pokúsil o zabezpečenie svojej nadvlády nad Írskou botou. Hrad má štyri poschodia a rozlohu takmer ako futbalové ihrisko. Na vrchole hradu sa nachádza rozhľadňa, odkiaľ sa otvára výhľad na okolie.

Ubytovanie v hradnom komplexe

Dnes je Trim Castle slávnym turistickým miestom a poskytuje vo svojom areáli ubytovanie pre turistov, ktorí sa rozhodnú zostať na niekoľko dní. Hrad ponúka možnosť ubytovania v historickej budove s modernými zariadeniami, takže si môžete vychutnať stredoveký pocit, ale bez všetkých nevýhod, ktoré to znamená. V komplexe sa nachádza 28 izieb, z toho 17 s výhľadom na rieku Boyne.

V každej izbe sa nachádza TV, WiFi a vlastná kúpeľňa. Ceny za ubytovanie v závislosti od sezóny sa pohybujú od 100 do 200 EUR za izbu, ale sú výrazne nižšie, ako ubytovanie v priľahlých mestách a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Okolie hradu

Trim Castle sa nachádza v blízkosti najkrajších prírodných oblastí Írska, ktoré sa ponúkajú na výlety. Medzi najkrajšie miesta na výlete patrí Prírodný park Newgrange, ktorý ponúka pohľad na nádherné krajiny a archeologické pamiatky. Vyberte sa na výlet rekreačnou turistickou trasou Boyne Valley Greenway, ktorá sa nachádza priamo pod hradom, a ponúka výhľady na rieku Boyne.

Zhrnutie

Trim Castle je ideálnym miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať krásu Írska a zároveň sa ponoriť do histórie. Ubytovanie v hornej časti hradného paláca je rozhodne jedinečným zážitkom, a je vhodné pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a architektúru. Neprahlite po nezabudnuteľných zážitkoch z tohto kúsku histórie, a zarezervujte si ubytovanie v Trim Castle už teraz!


Dovolenka Írsko Trim Castle


Ak hľadáte miesto so stredovekou atmosférou a krásnymi zákutiami na dovolenku, potom by ste mali zvážiť návštevu mesta Trim v Írsku a navštíviť tam známy kráľovský hrad, Trim Castle.

Trim Castle sa nachádza na brehu rieky Boyne v údolí v historickom grófstve Meath a je veľmi dobre zachovaným stredovekým hradom. Tento hrad bol postavený v polovici 12. storočia a bol pôvodne domovom pre vládcov a rytierov, ktorí mali prístup k rieke a tým aj k vodnému dopravnému kanálu.

Hrad Trim bol významnou pevnosťou v stredoveku, pretože ležal na strategickom mieste na ceste medzi Dublinom a južným Írskom. Hrad slúžil ako armádny kemp a bol scénou niekoľkých bojov a bitiek.

Dnes je Trim Castle otvorený pre verejnosť a turisti si môžu prehliadnuť jeho úchvatnú architektúru a nádherné interiéry. Hrad má veľa miestností, sieň pre hostinu a balkón s výhľadom na scenériu okolo. Navyše, ak máte záujem o históriu, v hradnej izbe nájdete viac informácií o histórii a kultúre Írska.

Okrem toho, Trim Castle ponúka aj možnosti prechádzok počas dobrej nálady a spoločne s priateľmi a rodinou. Hradné nádvorie ponúka veľký priestor na piknik, či hranie futbalu alebo frisbee. Ak ste milovníkmi prírody, tak v okolí hradu nájdete prekrásne zákutia a prechádzky po rieke Boyne.

Trim Castle je jedinečným miestom pre každého, kto má záujem o históriu a kultúru stredoveku. Jeho majestátny a nádherná architektúra vás okúzlia a jeho zvláštne prostredie vám poskytne spomienky na celý život. Takže neváhajte, a pridajte Trim Castle na svoj zoznam navštevovaných miest a zažite to, čo Írsko má našimu nebanálne krásne.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky