Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Glendalough

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Glendalough


1. Kde sa nachádza Glendalough v Írsku?

Glendalough sa nachádza v južnej časti Írska, približne 50 km juhozápadne od Dublinu.

2. Aký je vstupný poplatok do Glendalough?

Navštívenie samotnej lokality Glendalough je bezplatné. Ak však chcete navštíviť muzeum alebo si prenajať audio sprievodcu, môže byť účtovaný poplatok.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Glendalough?

Hlavnými atrakciami v Glendalough sú starobylé kláštorné ruiny, kaštieľ Glendalough, populárne turistické trasy a scenická krása okolitých hôr a jazier.

4. Môžem sa vo vode vykúpať v Glendalough?

Áno, je možné sa kúpať v jazerách v Glendalough. Avšak, treba si uvedomiť, že voda je často chladná, pretože pochádza z horských prameňov.

5. Ako sa môžem dostať do Glendalough z Dublina?

Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Glendalough z Dublina. Môžete si prenajať auto a ísť po diaľnici M11 južne. Tiež je možné použiť verejnú dopravu, ako je napríklad autobusová linka z Dublina, ktorá premáva do Glendalough.

6. Aký je najlepší čas na návštevu Glendalough?

Najlepším časom na návštevu Glendalough je jar alebo jeseň, keď sú teploty príjemné a príroda je v plnom rozkvete alebo za farbami jesene.

7. Koľko času by som mal/a venovať návšteve Glendalough?

Ideálne by ste mali venovať aspoň pol dňa na návštevu Glendalough aby ste si mohli vychutnať krásu a prejsť si niektoré z turistických trás.

8. Môžem si do Glendalough priniesť piknik?

Áno, je povolené si priniesť piknikové jedlo a vychutnať si ho na vhodných miestach v Glendalough. Nezabudnite, že je potrebné dbať na čistotu a sprostredkovať odpadky v správne označených miestach.

9. Aké sú miestne reštaurácie a obchody v Glendalough?

V Glendalough je niekoľko reštaurácií a obchodov, ktoré ponúkajú tradičné írske jedlá, občerstvenie a suveníry pre návštevníkov.

10. Môžem sa vpriamenotkách vyhnúť preplneným časom v Glendalough?

Ak chcete sa vyhnúť preplneným časom, odporúča sa navštíviť Glendalough uprostred týždňa, počas menej rušných mesiacov alebo skoro ráno.


Ubytovanie Írsko Glendalough


Glendalough: Írske ubytovanie pre milovníkov prírody a histórie

Glendalough, nachádzajúci sa v srdci Írska, je úchvatná oblasť, ktorá ponúka krásne prírodné scenérie, bohatú históriu a mierne a útulné ubytovanie pre návštevníkov. Mesto je známe svojimi starobylými kláštormi, ktoré spolu so svojou pokojnou atmosférou privádzajú tisíce turistov každý rok.

V Glendalough nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby a rozpočty rôznych návštevníkov. Môžete si vybrať medzi tradičnými írskymi horskými chatkami, rodinnými penziónmi a hotelmi rôznych úrovní pohodlia. Dokonca existujú možnosti pre kempovanie a karavaning pre tých, ktorí uprednostňujú pohyblivosť a blízkosť prírody.

Ak sa rozhodnete zostať v jednej z horských chatiek, budete mať možnosť zažiť autentickú írsku atmosféru. Chatky sú obklopené zelenými kopčekmi a jazerami, čo z nich robí skvelý útočišť pred ruchom moderného sveta. Môžete si vychutnať pohľady na prírodu priamo z vášho okna a vnoriť sa do pokojnej a relaxačnej atmosféry, ktorou Glendalough oplýva.

Pre tých, ktorí hľadajú viac komfortu, sú k dispozícii rodinné penzióny a hotely. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú moderné vybavenie a rôzne služby, ako je bazén, reštaurácia a priestory na relaxáciu. Budete mať tiež blízko k miestnym reštauráciám a obchodíkom, takže vám nebudú chýbať možnosti na stravovanie a nakupovanie suvenírov.

Nenechajte si ujsť prechádzku po historických miestach Glendalough, ako sú napríklad kláštor a veža z 10. storočia. Tieto miesta oživujú históriu Írska a ponúkajú fascinujúce informácie o kláštornom živote v minulosti. Môžete si objednať aj prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne hlbší vhľad do histórie tohto miesta.

Počas vášho pobytu v Glendalough sa určite vyberte na prechádzku po nádhernom národnom parku, ktorý obklopuje mesto. Tu si môžete vychutnať krásne výhľady na jazerá, lesy a hory a obdivovať úchvatné scenérie, ktoré vytvára príroda. Ak ste nadšencom fauny a flóry, budete mať tiež príležitosť pozorovať množstvo druhov rastlín a zvierat, ktoré tu žijú.

V Glendalough sa nachádza veľa ďalších turistických atrakcií a aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Medzi ne patrí napríklad rybolov, jazdenie na koni, golf a rybolov. Niektoré miesta ponúkajú aj adrenalinové športy, ako je skialpinizmus a horolezectvo pre tých, ktorí sú nadšení dobrodružstvom.

Glendalough je skutočným rajom pre milovníkov prírody a histórie. Jeho úchvatná scenéria a bohatá história z neho robia ideálne miesto pre pobyt. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v tradičnej horskej chatke alebo v modernom hoteli, určite si tu nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a zabezpečí príjemný pobyt počas vašej dovolenky v Írsku.


Počasie Írsko Glendalough


Glendalough - magické miesto medzi ďatľovými horami Írska, je známe pre svoju úchvatnú prírodu, historické ruiny a ozajstnú kľudnú atmosféru. Nachádza sa v malebnom údolí v hrabstve Wicklow a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v celej krajine. Okrem svojej krásy je Glendalough tiež známe pre svoje premenlivé a výnimočné počasie.

Írsko nie je známe pre svoje slnečné počasie, pretože sa považuje za jednu z najdážďovitejších krajín v Európe. Írske počasie je známe svojou nepredvídateľnosťou a rýchlymi zmenami. Glendalough nie je výnimkou a navštevníci tohto miesta sa musia pripraviť na akékoľvek type počasia, ktoré môžu naraziť.

Počas slnečných dní sa Glendalough mení na raj pre milovníkov prírody. Jasná modrá obloha odráža sa v čiaroch jazeriek, ktoré sa rozprestierajú po celej oblasti. Zelené lúky sú zalistované kvetmi a zvieratami, ktoré sa vyliezajú na teplo slnka. Turisti sa môžu tešiť na krásne výhľady na okolité kopce a nádhernú scenériu. Je to ideálny čas na prechádzky po starých cestách, výlety do priľahlých dediniek a objavovanie miestnych atrakcií.

Ale čo v daždivých dňoch? Írsky dážď je neodmysliteľnou súčasťou Glendalough a jeho okolia. Napriek tomu je to určite čas, kedy môžete vidieť túto miestnosť v jej upokojujúcej kráse. Keď oblaky klesnú nad dolinu a obklopia vás, vytvárajú neobyčajnú a tajuplnú atmosféru. V tomto počasí môžete objaviť chladné jazerá pohľadom z hlbin, zahalené v rannom opare a mlhách. Môžete sa prejsť po nespočetných chodníkoch, ktoré vás prevádzajú hustým lesom a prinášajú vám pocity pokoja a slobody. Záhrady a ruiny v Glendalough sa vyznačujú zelenšími odtieňmi a túlavými dažďovými kvetmi, ktoré prítomný vietor hýbe.

Večery v Glendalough majú takisto svoje čaro. Keď tmavé oblaky pokrývajú oblohu, je miesto osvetlené tisíckami hviezd. Takáto obloha je úžasná na pozorovanie hviezd a pokochanie sa tichom nočnej prírody.

Ak sa plánujete navštíviť Glendalough, nezabudnite sa pripraviť na všetky typy počasia. Vezmite si so sebou slnečné okuliare, cestovný dáždnik, teplé oblečenie a naozají si túto maľovronú krajinu bez ohľadu na počasie. Glendalough vám ponúkne unikátnu skúsenosť s rôznorodým a zaujímavým počasím, ktoré obohacuje jeho krásu a čarokrásnu atmosféru.


Dovolenka Írsko Glendalough


Írsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a pokud hledáte krásná místa pro dovolenou, pak byste určitě neměli opomenout Glendalough. Glendalough se nachází v okrese Wicklow, v jihovýchodní části Irska.

Glendalough je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v oblasti Wicklow. Oblast Glendaloughu nabízí nejen nádherné scenérie, ale také mnoho zajímavých památek - kostelík Sv. Kevina, Round Tower, St. Mary's Church a mnoho dalších.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit pro turisty je procházka po oblasti. Všechny cesty jsou velmi dobře upravené a srozumitelné a po cestách se dá dostat k několika úchvatným vodopádům a k řadě zajímavých památek.

Mnoho turistů navštěvuje Glendalough pro jeho nádherné jezero, které se vynořuje ze starověkých skalisek. Je to místo, kde si můžete vychutnat neuvěřitelně krásný výhled, relaxovat, nebo si třeba zaplavat, pokud to počasí dovolí.

Kromě turistické oblasti existuje také mnoho možností ubytování. Turisté si mohou vybrat kamenné farmy nebo penziony v blízkosti oblasti, nebo si mohou vybrat z mnoha možností v samotné oblasti.

Celkově lze říci, že Glendalough je ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené v nádherném prostředí, plném přírody a zajímavostí. Glendalough láká turisty nejen z Irska, ale i z celého světa. Pokud hledáte něco úchvatného a luxusního, pak je Glendalough zcela jistě místem, které stojí za návštěvu.


Letenka Írsko Glendalough


Glendalough: Írsko ako z rozprávky

Írsko je známe svojimi nádhernými prírodami, zelenými kopcami a úchvatnými klášormi a kostolmi. Jedným z najfascinujúcejších miest v Írsku je určite Glendalough. Táto výnimočná lokalita, nachádzajúca sa asi hodinu jazdy južne od Dublinu, je cieľom mnohých turistov z celého sveta.

Glendalough je historické, duchovné a prírodné centrum, ktoré sa nachádza v údolí Wicklow Mountains. Jeho nezameniteľným znakom je jazero, čo je aj v preklade jeho názvu - "Gleann dá Locha" znamená "Údolie dvoch jazier". V okolí sa svojim dychberúcim vzhľadom a atmosférou nijako nezaostáva za inými populárnymi miestami v Írsku, ako napríklad obľúbený Cliffs of Moher.

Turisti sem prichádzajú nielen pre scenériu, ale aj kvôli historickému významu miesta. Glendalough je známe vďaka svojmu kláštoru, založenému svätým Kevinom v 6. storočí. Kláštor bol najmä v stredoveku významným miestom vzdelania a modlitieb. Dnes sa tu nachádzajú ešte zvyšky mnohých historických budov, vrátane kostola sv. Kevina, veže z 10. storočia a ako aj cintorín s množstvom starodávnych hrobov.

Pre tých, ktorí majú radi prechádzky v prírode, je Glendalough rajom. Tu môžete nájsť množstvo turistických chodníkov, ktoré sa ponáhľajú viesť vás cez nádherné rokliny, zelené lúky a pralesy. Najobľúbenejšou trasou je "Spinc", ktorá vám ponúka nádherný výhľad na celé údolie a jezerá, ktoré vás okúzlili už pri príchode. Nezabudnite na vhodnú obuv, pretože terén môže byť občas mierne náročný.

Či už ste pre túru navštívili Glendalough alebo sa sem dostali len na výlet z Dublinu, nezmeškajte príležitosť ochutnať miestne špeciality. Po dňoch objavovania krás Írska a prechádzok po okolí si môžete vychutnať miestne pivo v jednom z miestnych hostincov alebo ochutnať tradičné jedlo v nejakom z mnohých reštaurácií v okolí. Keďže ste v Írsku, nezabudnite si objednať Guinnes, ktoré pre slávne írske pivá preslávili celú krajinu.

Ak plánujete cestu do Írska, nezabudnite zaradiť Glendalough do svojho zoznamu povinných miest. Jeho prírodná krása, historické zvyšky a duchovná atmosféra vám zaručene zanechajú nezmazateľné dojmy. A keďže jeho blízkosť k Dubline robí tento výlet veľmi pohodlný, neexistuje dôvod, prečo by ste si ho mali nevyužiť. Takže naplánujte svoju letenku a pripravte sa na neskutočné dobrodružstvo v Glendalougu, Írsko.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky