Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Pura Taman Ayun

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Taman Ayun


Otázky a odpovede o lokalite Pura Taman Ayun v Indonézii:

1. Čo je Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je kráľovský chrám krajiny Bali v Indonézii. Nachádza sa v obci Mengwi, ktorá leží asi 8 km na západ od mesta Denpasar.

2. Kedy bol postavený Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun bol postaven v 17. storočí za vlády dynastie Mengwi. Chrám bol postaven na počesť rodiny kráľa, ktorá v tej dobe vládla v Mengwi.

3. Aké sú vstupné poplatky do Pura Taman Ayun?

Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od národnosti návštevníka. Pre miestnych obyvateľov a obyvateľov susedných krajín je vstupné 15 000 IDR (asi 0,94 USD). Zahraniční návštevníci musia platiť 25 000 IDR (asi 1,56 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny chrámu Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je otvorený pre verejnosť od 9:00 do 18:00 hod. Každý deň.

5. Čo musím obliecť na návštevu Pura Taman Ayun?

Pre návštevu chrámu je potrebné obliecť sa slušne a zdržať sa krátkych šiat a kúpielok. Návštevníci by mali mať ramená a kolená zakryté.

6. Čo môžem vidieť v Pura Taman Ayun?

Návštevníci môžu vidieť krásne záhrady, ktoré chrámový priestor obklopujú, a môžu spoznať aj bohatú históriu regiónu. V chráme si môžete všimnúť nádherné sochy a architektúru.

7. Môžem si v Pura Taman Ayun kúpiť suveníry?

Áno, na parkovisku vedľa chrámu nájdete niekoľko stánkov, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry a rukodielnícke výrobky.

8. Je povolené fotografovanie v Pura Taman Ayun?

Áno, fotografie v chráme sú povolené, avšak niektoré miesta sú zakázané fotografovať. Je potrebné sa dôkladne informovať o tom, kde je fotografovanie povolené a kde nie.

9. Aké ďalšie miesta v okolí Pura Taman Ayun si môžem pozrieť?

V blízkosti chrámu je veľa ďalších historických pamiatok a miest na návštevu, vrátane chrámu Tanah Lot a chrámu Uluwatu. Okolie obce Mengwi má tiež veľa prirodzených krás, vrátane sopky Batukaru a jazera Bratan.

10. Je nebezpečné cestovať do Pura Taman Ayun?

Presteže Bali je pomerne bezpečná oblasť, návšteva chrámu by nemala predstavovať pre návštevníkov žiadne nebezpečenstvo. Avšak, ako vždy, by turisti mali dodržiavať základné opatrenia zabezpečenia, ako sú udržiavanie pohľadu na svoje cennosti a zdržiavanie sa nebezpečných oblastí.


Ubytovanie Indonézia Pura Taman Ayun


Pura Taman Ayun sa nachádza v dedinke Mengwi v západnej časti Bali v Indonézii. Je to nádherné miesto s rozľahlým areálom obklopeným vodnými plochami. Tento kultúrny komplex je zároveň chrámom a kasínom, ktorým prechádza mnoho turistov.

Ubytovanie

Ak hľadáte ubytovanie v okolí Pura Taman Ayun, máte niekoľko možností. V dedinke Mengwi nájdete ubytovanie v menších hoteloch a penziónoch, avšak najlepšou možnosťou by bolo ubytovanie v dedinke Ubud, ktorá sa nachádza len 30 minút jazdy autom od Pura Taman Ayun.

V Ubude nájdete širokú ponuku ubytovania, od luxusných hotelov a villa až po lacné hostely. Mnoho z nich má krásne záhrady, ktoré poskytujú relaxačné prostredie pre náročných hostí. Mnoho hotelov ponúka aj masáže a iné procedúry, ktoré zaručujú oddych a uvoľnenie po náročnom dni plnom objavovania Bali.

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a izoláciu, je k dispozícii ubytovanie v zúfalo romantických vilách ponúkajúcich súkromné bazény a krásne výhľady na okolitú prírodu.

Aktivity v okolí

Okolie Pura Taman Ayun ponúka mnoho chodníkov a parkov, ktoré môžete preskúmať. V okolí sú mnohé vonkajšie trhy, kde si môžete kúpiť miestne suveníry a miestne potraviny. Mali by ste určite navštíviť aj chrámy a múzeá v okolí.

Ak sa chcete trochu zrekreovať, môžete využiť niektoré z vodných športov, ktoré sa ponúkajú na pláži. Pláže v okolí sú známe svojimi krásnymi triedami biela piesku a jasnou vodou.

Celkovo, Bali je úžasnou destináciou pre tých, ktorí túžia po exotike a relaxe. Pura Taman Ayun a jeho okolie ponúka niečo pre každého, preto by ste nemali váhať a rozhodnúť sa pre Bali ako vašu ďalšiu destináciu na dovolenku.


Počasie Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je známa svojím rozmanitým a niekedy extrémnym počasím. Jedno z miest, kde môžete zažiť toto rozmanité počasie, je Pura Taman Ayun. Pura Taman Ayun je majestátny chrám, nachádzajúci sa na Bali, ktorý je známy nielen svojou nádhernou architektúrou, ale tiež svojím živým a zmenlivým počasím.

Indonézia má tropické monzúnové podnebie, ktoré sa v rôznych častiach ostrova môže líšiť. V Pura Taman Ayun sa nachádza v južnej časti Bali, ktorá má viac mierne podnebie. Väčšina roka je tu teplá a vlhká, pričom teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 ° C. Zimné mesiace, ktoré sú v Indoézii od mája do septembra, sú najsuchšie a najteplejšie, s minimálnym množstvom zrážok. To znamená, že návštevníci môžu očakávať teplé počasie a modré nebo.

Avšak počasie v Pura Taman Ayun môže byť pomerne zmenlivé a niekedy nepredvídateľné. Aj keď v južnej časti Bali je menej zrážok, môže sem zavítať dážď spolu so silnými vetrami. Tieto predstavujú obmedzenia pre niektoré vonkajšie aktivity, najmä pre turistov, ktorí navštevujú chrám.

Veľa turistov sa rozhodne navštíviť Pura Taman Ayun počas obdobia s vlažným počasím, keď je minimálne riziko zrážok. To zvyčajne zahŕňa mesiace od septembra do apríla, kedy je tu najmenšia pravdepodobnosť zrážok a počasie sa drží teplé a suché.

Pre tých, ktorí navštevujú Pura Taman Ayun, je dôležité pripraviť sa na počasie a vhodne sa obliecť. Odporúča sa nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, ktoré vás ochráni pred slnkom, ale zároveň vám bude poskytovať pohodlie pri vyššej vlhkosti vzduchu. Je tiež vhodné mať so sebou opaľovací krém a pitie vody, aby ste mohli zostať hydratovaní počas svojej návštevy.

Okrem teploty a zrážok je v Pura Taman Ayun tiež dôležité sledovať stav mora a plavu. Niektoré plavky vás v prípade silných prúdov môžu ohroziť, takže je nevyhnutné mať so sebou primerané bezpečnostné zariadenia a dodržiavať odporúčania miestnych autorít týkajúce sa plávania.

Vo všeobecnosti je Pura Taman Ayun nádherným miestom pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať kombináciu kultúry a prírody, ale je dôležité byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky. Vyhľadajte predpovede počasia pred návštevou a vyberte si ten najvhodnejší čas, aby ste si mohli plne vychutnať všetko, čo tento úchvatný chrám a jeho okolie ponúkajú.


Letenka Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je jednou z najkrajších a najexotičnejších krajín na svete, a každý rok pritahuje milióny turistov. Jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších miest v Indonézii je Pura Taman Ayun.

Pura Taman Ayun je nádherný chrám nachádzajúci sa v meste Mengwi v ostrove Bali v Indonézii. Jeho názov v preklade znamená "chrám v krásnom záhrade". A krásny je naozaj – chrám je obklopený mohutnými múrmi a rozľahlou záhradou s rybníkmi a kvetinovými záhonmi.

Tento chrám bol postavený v 17. storočí ako hlavný chrám kráľovstva Mengwi a je dnes zapísaný na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je jedinečným príkladom tradície a histórie Bali a preto je veľkou turistickou atrakciou.

Pura Taman Ayun je známy svojou architektúrou a dizajnom. Chrám je postavený vo vidieckom štýle, sústredený okolo hlavnej veže, známej ako Meru. Meru je najvyššia veža v chráme a vďaka svojej výške a prístupu k nej ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

V chráme sa nachádzajú tiež múry so sochami božstiev a dedičných prístreškov, známych ako Bale Kulkul. Tieto prístrešky boli kedysi používané na účely varovania dediny pred nepriateľmi alebo inými nebezpečenstvami.

Pri prechádzke v chráme Pura Taman Ayun môžete tiež vidieť krásne kvetinové záhony, rybníky s lotosovými kvetmi a kľukaté chodníky, ktoré sa vinú medzi zelenými priestormi. Táto nádhera dodáva chrámu svoju jedinečnosť a očarí všetkých návštevníkov.

Okrem toho, že je chrám Pura Taman Ayun dôležitou turistickou atrakciou, je tiež dôležitým miestom pre miestnych obyvateľov a veriacich. Slúži ako miesto modlitby a spoločenského zhromaždenia počas dôležitých náboženských a kultúrnych udalostí na ostrove Bali.

Ak plánujete návštevu Indonézie, rozhodne nezabudnite zamieriť do chrámu Pura Taman Ayun. Je to miesto, ktoré vám ponúkne jedinečný pohľad do histórie a kultúry Bali, a zároveň vám poskytne príležitosť zažiť krásu indonézskej architektúry a prírody. Ako sa hovorí, "cestovanie je jediná vec, ktorú kupuješ, a pritom ťa obohacuje".


Dovolenka Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je ostrovne bohatstvo, ktoré ponúka návštevníkom nekonečné množstvo krásnych miest. Jedným z týchto úchvatných miest je aj svätý chrám Pura Taman Ayun.

Pura Taman Ayun sa nachádza na ostrove Bali a je považovaný za jedno z najvýznamnejších náboženských miest v Indonézii. Svojou unikátnou architektúrou a okolitou prírodou pritiahne každého návštevníka.

Tento chrám bol postavený v 17. storočí kráľom Mengwi a slúžil ako rodinný chrám pre kráľovskú dynastiu. K svojej súčasnej podobe však prišiel až v 18. storočí po rekonštrukcii.

Okrem svojej historicko-náboženskej hodnoty, Pura Taman Ayun je obklopený nádhernými záhradami, palácmi a rybníkmi, čo prispieva k jeho nezameniteľnému atmosfére. Návštevníci sa môžu prechádzať cez romantické mosty, obdivovať zeleň a relaxovať v pokoji a tichu.

Chrám je charakteristický svojimi múrmi a vežami s nádhernou drevenou architektúrou, ktoré sú zdobené tradičnými balíčskymi vzormi. Okrem toho, hlavná brána chrámu je tiež považovaná za významný symbol miesta.

Pravdepodobne najimpresívnejšou časťou chrámu je jeho svätyňa, ktorá je vynikajúcim príkladom balíčskeho umenia. Nachádza sa na strednom nádvorí a je obklopená jadransko modrými rybníkmi. Táto svätyňa poskytuje miesto pre viaceré náboženské a ceremoniálne aktivity.

Návštevníci majú tiež možnosť objavovať miesta, kde žijú mnísi a pozorovať súkromné rituály, ktoré sa tam vykonávajú. Je to jedinečná príležitosť skúmať starobylú kultúru a tradície Bali.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pura Taman Ayun, nezabudnite sa riadiť pravidlami a zvykmi miestnej kultúry. Oblečenie by malo byť pokryté a dávať pozor na správne správanie sa.

Celkovo, Pura Taman Ayun je fascinujúce miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve Bali. Jeho nádherná architektúra a pokojné prostredie vás uchváti a poskytne vám jedinečný zážitok a pohľad na históriu a náboženstvo Indonézie.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky