Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Pura Lempuyang Luhur

Ubytovanie Indonézia Pura Lempuyang Luhur


Pura Lempuyang Luhur, známy aj ako Brána neba, je jednou z najikonickejších a najfotografickejších miest v Indonézii. Nachádza sa východne od Bali na svahu vrchu Lempuyang v Karangasem regióne. Mnoho turistov prichádza sem, aby videli krásu chrámu a nádherný výhľad na Gunung Agung, najvyšší vrchol na Bali.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pura Lempuyang Luhur, mali by ste si zabezpečiť ubytovanie v blízkosti chrámu, kde nájdete skvelé hotely a domčeky. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú aj priestor na grilovanie a parkovanie zadarmo.

Medzi najobľúbenejšie hotely v Karangasem patria villy a bungalovy s výhľadom na more. Niektoré z týchto bývaní sú vybavené vlastnými bazénmi, kde sa môžete osviežiť po celodennej prechádzke. Tieto hotely často ponúkajú aj služby, ako sú masáže, sauny a vonné kúpele.

Okrem ubytovania v blízkosti chrámu Pura Lempuyang Luhur, môžete si tiež zvoliť ubytovanie v centre Karangasemu. Táto oblasť má mnoho bungalovov a hotely, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Väčšina z týchto miest ponúka slnečnú terasu, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a výhľad na krásnu prírodu.

Keďže Pura Lempuyang Luhur je veľmi obľúbeným miestom, odporúčame si zarezervovať ubytovanie vopred, hlavne v období turistickej sezóny. Môžete si zvoliť rôzne typy ubytovania od turistických hotelov až po luxusné bungalovy s krásnym výhľadom.

Vo svojom ubytovaní v blízkosti Pura Lempuyang Luhur si môžete užiť jedinečný zážitok a vychutnávať si každý moment svojej dovolenky. Ak sa rozhodnete zvoliť si toto miesto na svojej cestovateľskej trase, určite nebudete sklamaní a užijete si nezabudnuteľné zážitky spolu s krásnymi výhľadmi a ubytovaním v blízkosti jedného z najkrajších chrámov v Indonézii.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Lempuyang Luhur


Otázka: Čo je Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Pura Lempuyang Luhur je hinduistický chrám v Indonézii, nachádzajúci sa na úpätí sopky Gunung Lempuyang. Je to jedno z najdôležitejších miest náboženského púte pre hinduistov.

Otázka: Kde sa nachádza Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Pura Lempuyang Luhur sa nachádza v oblasti Karangasem na východe Bali v Indonézii.

Otázka: Ako sa dostať do Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Pura Lempuyang Luhur, je prenajať si miestneho vodiča alebo taxi a cestovať autom po krajine.

Otázka: Aké sú ceny vstupeniek do Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Aktuálne vstupné do Pura Lempuyang Luhur pre dospelých stojí približne 20 000 IDR (asi 1.5 USD).

Otázka: Kedy sa odporúča navštíviť Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Pura Lempuyang Luhur je skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď nie je veľa turistov a teplo nie je také intenzívne.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Najväčšou atrakciou Pura Lempuyang Luhur je brána do neba, ktorá vytvára optickú ilúziu ukazujúcu chrám vo vzdialenosti na horizonte.

Otázka: Ako sa pripraviť na návštevu Pura Lempuyang Luhur?
Odpoveď: Pred návštevou Pura Lempuyang Luhur si treba uistiť, že máte dostatočné množstvo vody, pohodlné obuv a oblečenie, ktoré je vhodné pre náboženské miesta. Okrem toho je dôležité dodržiavať miestne zvyklosti a zákazy, ako je napríklad zakázané vstupovať v zasvätených miestach so šatami na ramenách.


Počasie Indonézia Pura Lempuyang Luhur


Pura Lempuyang Luhur je nádherný chrám nachádzajúci sa na vysokom kopci v regióne Karangasem, východne od Bali v Indonézii. Okrem svätyne je táto oblasť tiež známa svojou úchvatnou prírodou a nádherným výhľadom na okolité hory.

Keď hovoríme o počasí v tejto oblasti, treba mať na pamäti, že Bali a Karangasem majú tropické podnebie. Toto podnebie je charakteristické vysokou vlhkosťou, teplými teplotami a pravidelnými zrážkami počas celého roka.

Pura Lempuyang Luhur leží približne 1 175 metrov nad morom, čo znamená, že teploty sú tu mierne chladnejšie ako na pobreží. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 25 °C až 30 °C. Najvyššie teploty sa zvyčajne vyskytujú počas letných mesiacov, od decembra do marca, kedy teploty môžu dosahovať až 35 °C. Zimné mesiace, od júna do septembra, sú o niečo chladnejšie, s teplotami okolo 20 °C až 25 °C. Je však dôležité si uvedomiť, že teploty môžu byť vyššie priamo na slnku alebo nižšie v prípade dažďa.

Pokiaľ ide o zrážky, Karangasem zaznamenáva pomerne veľké množstvo dažďa počas celého roka. Od novembra do marca, keď sa končí ešte suché obdobie, sa zvyčajne vyskytuje najviac zrážok. Pravidelné popoludňajšie búrky môžu schladzovať vzduch a prinášať osvieženie počas horúcich letných dní. Niektorým ľuďom sa tieto búrky zdajú osviežujúce a dokonca príjemné, pretože pridávajú k rozprávkovej atmosfére chrámu.

Keď navštívite Pura Lempuyang Luhur, je preto dôležité si vziať so sebou primerané oblečenie a vybaviť sa na prípadný dážď. Mali by ste mať so sebou slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém, aby ste sa ochránili pred slnečným žiarením, a tiež nepremokavé oblečenie a dáždnik, keď je pravdepodobnosť dažďa vyššia.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Pura Lempuyang Luhur, pravdepodobne budete ohromení krásou chrámu a úchvatným výhľadom na okolitú prírodu. Nech sa počasie stane čímkoľvek, tento krásny miestny prírodný skvost si vás určite získa svojou jedinečnou atmosférou a mystikou.


Letenka Indonézia Pura Lempuyang Luhur


Indonézia je krajina bohatá na nádherné a exotické destinácie. Jednou z najfascinujúcejších miest v Indonézii je svätý komplex Pura Lempuyang Luhur, ktorý je obľúbený u turistov z celého sveta.

Pura Lempuyang Luhur je chrámový komplex nachádzajúci sa na východnom konci ostrova Bali. Je to jeden z najstarších a najsvätejších chrámov v Indonézii. Komplex sa nachádza na vrchole kopca, čo znamená, že návšteva tohto miesta je nesmierne vzrušujúca a obhliadka poskytuje úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Aby ste sa dostali do Pura Lempuyang Luhur, musíte absolvovať náročný výstup po vzácnych kamenných schodoch. Zatiaľ čo táto cesta môže byť vysilujúca, nepochybne sa oplatí. Počas výstupu budete môcť obdivovať nekonečné zelené polia, staroveké sochy a exotickú flóru a faunu. Cestou sa budete stretávať s miestnymi obyvateľmi, ktorí sa venčia po pútnickej ceste.

Po dosiahnutí vrcholu sa dostanete do svätého komplexu, ktorý je venovaný hinduistickému bohu Lempuyangovi. Chrám sa vyznačuje svojou architektúrou a dizajnom, ktorý dokonale zosobňuje tradičnú javskú a hinduistickú kultúru. Vrátane jemných rytín na hlavnom oltári a farebných mozaikov s Božskými postavami. V noci, keď je chrám osvetlený, vytvára magickú a pútavú atmosféru.

Najznámejšou a najfotografovanejšou časťou chrámu je "brána nebeského chrámu" - Gate of Heaven. Táto brána je známa pre svoje nádherné a ikonické odrazy, ktoré vytvárajú na vode, a ktoré poskytujú nádherné fotografické príležitosti. Tento opulentný pohľad na chrám je jedným z najobľúbenejších miest na Instagramu a prilákal už veľa turistov z celého sveta.

Okrem Gate of Heaven nájdete vo svätom komplexe aj iné zaujímavé miesta, ako napríklad "Stairs to Heaven" alebo "Water Palace". Tieto miesta sú tiež ohromujúce a poskytujú zaujímavé historické a kultúrne informácie o tomto mieste.

Ak nájdete čas, určite sa vyberte na výlet do Pura Lempuyang Luhur v Indonézii. Výhľady zo svätého chrámu vám vezmú dych a kultúrna skúsenosť bude jedinečná. Pura Lempuyang Luhur je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych od každodenného zhonu a chcú objaviť duchovnú stránku Bali. Nezabudnite vziať so sebou kameru, pretože tam nájdete nespočetne veľa fotogenickejch miest, vrátane slávnej brány nebeského chrámu.

Indonézia je krajina jedinečná svojou kultúrou, prírodou a históriou. Odvážte sa na dobrodružstvo a objavte krásu tohto miesta. Letenka do Indonézie je krokom, ktorý vás priblíži k jedinečným zážitkom, ako je návšteva chrámu Pura Lempuyang Luhur.


Dovolenka Indonézia Pura Lempuyang Luhur


Indonézia je krajinou bohatou na krásne prírodné scenérie, jedinečnú kultúru a fascinujúcu históriu. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku v tejto krajine je Pura Lempuyang Luhur, svätyňa nachádzajúca sa v pohorí Lempuyang na ostrove Bali.

Pura Lempuyang Luhur je jedným z najstarších a najposvätnejších miest na Bali. Je to súčasť siete siedmich svätýň Lempuyang a je považovaná za bránu do nebeskej ríše. Svätyňa je zasvätená Bohu lásky a súčasne Bohu univerza, ktorý sa prejavuje vo forme Shivy. Nachádza sa vysoko v horách, čo dáva návštevníkom jedinečný výhľad na okolitú krajinu.

Prístup k Pura Lempuyang Luhur nie je jednoduchý, ale určite stojí za to. Návštevníci musia zdolať 1 700 schodov, ktoré vedú k hlavnému chrámu. Počas výstupu si môžu vychutnať krásne panoramatické pohľady na pokojnú rísku krajinu a zeleň okolitých džunglí.

Po príchode k hlavnému chrámu sú návštevníkom odhalené majestátne vežové brány, ktoré sú typické pre balinese architektúru. Okolo svätyne sa rozprestiera komplex ďalších menších chrámov, sochy bohov a modlitebných miest. Väčšina z nich sú postavené z kamenných blokov a neobyčajných sochařských prác, dodávajúcich miestu zvláštne energetickú atmosféru.

Jednou z najznámejších čŕt Pura Lempuyang Luhur je jeho slávna Brána nebies. Táto ohromujúca brána je vyhotovená z kamenných blokov a zdobená okrasnými sochami drakov. Keď sa návštevníci prechádzajú cez bránu a pozrú sa cez jej otvor, majú jedinečný výhľad na nekonečné modré more a okolité hory. Tento pohľad je veľmi populárny medzi fotografi, ktorí sem prichádzajú vytvoriť ikonické fotografie.

Okrem krásnych scenérií a historického významu má Pura Lempuyang Luhur aj duchovný význam pre miestnych obyvateľov. Mnoho z nich sem prichádza často modliť sa a vykonávať rôzne rituály. Návštevníci majú možnosť vidieť tieto rituály, ako aj sa dozvedieť o bohatej histórii a kultúre Bali.

Ak plánujete dovolenku na Bali, určite by ste mali venovať čas návšteve Pura Lempuyang Luhur. Je to miesto, kde sa môžete ponočiť do atmosféry starobylého spirituality a užiť si úchvatné scenérie. Nech už ste nábožensky založení alebo nie, táto svätyňa vám ponúka mocný duchovný zážitok a nezabudnuteľnú pätnást minútový-expresívny výhľad na ostrov Bali.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky