Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Nusa Penida

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Nusa Penida


1. Ako sa dostanem na Nusa Penida?
- Z Bali sa dá dopraviť trajektom z prístavu v Sanur alebo Padangbai.

2. Kedy je najlepšie navštíviť Nusa Penida?
- Najlepšie obdobie na návštevu je medzi májom a septembrom.

3. Aké sú najlepšie pláže na Nusa Penida?
- Najlepšie pláže sú Kelingking Beach, Crystal Bay, Atuh Beach a Broken Beach.

4. Aké sú hlavné atrakcie na Nusa Penida?
- Hlavnými atrakciami sú Kelingking Beach, Broken Beach, Angel’s Billabong, Crystal Bay, Atuh Beach, Gamat Bay a Teletubbies Hill.

5. Kde by som mal zotrvať počas pobytu na Nusa Penida?
- Najlepšie je zostať v blízkosti západného pobrežia, hlavne v oblasti Crystal Bay.

6. Aké sú trasy na Nusa Penida?
- Existujú dve hlavné trasy: južná a severná trasa. Južná trasa zahŕňa Kelingking Beach, Broken Beach a Angel’s Billabong. Severná trasa sa zameriava viac na turistické aktivity ako potápanie a šnorchlovanie.

7. Potrebujem vízum na návštevu Indonézie?
- Väčšina krajín býva v Indonézii povolená bez vízového obmedzenia na 30 alebo 60 dní.

8. Aké je klima na Nusa Penida?
- Klima je tropické s horúcim a vlhkým počasím. Najlepšie obdobie na návštevu je medzi májom a septembrom, keď je suchšie počasie.


Dovolenka Indonézia Nusa Penida


Indonézia patrí medzi najobľúbenejšie cestovateľské destinácie na svete, a Nusa Penida v Bali je jedným z jej tajomných pokladov, ktoré treba špeciálne objaviť. Táto malá, ale fascinujúca ostrovček leží len hodinu lodou od Bali a ponúka nekonečné množstvo zážitkov a krás.

Nusa Penida je známa svojimi nádhernými plážami, miestami na šnorchlovanie a potápanie, ako aj horskými výhľadmi, ktoré sľubujú dokonalú panorámu ostrova. Ostrov má takmer štyrikrát menšiu populáciu ako Bali a je teda ideálna dovolenková destinácia pre tých, ktorí hľadajú oázu kľudu a pokoj.

Jedným z najkľúčových zážitkov na Nusa Penida je návšteva slávnej pláže Kelingking. Toto miesto, ktoré predstavuje obrovskú skalnatú formáciu, ktorá vyzerá ako Tyrannosaurus Rex, privíta vás s najkrajším výhľadom na ostrov. Na tejto pláži sa nachádza niekoľko zastávok ako Teletubbies Hill, Angel's Billabong a Broken Beach, ktoré stoja za to vidieť.

Ďalším neodolateľným zážitkom je pláž Crystal Bay, ktorá je ideálna na šnorchlovanie a potápanie kvôli jasným vodám a pestrému množstvu morských živočíchov. Počas návštevy tejto pláže, tiež môžete navštíviť miestne rybárske osady a ochutnať čerstvé ryby a morské plody.

Ak máte radi horské túry, tak Nusa Penida je pre vás to správne miesto. Ostrov je pomerne hornatý, ale výhľady z vrcholov sú jednoducho nezabudnuteľné. Z vrcholu ostrova môžete vidieť západ slnka nad Lombokom a východ slnka nad Bali.

Nusa Penida je jedinečné miesto pre každého ochotného cestovať ďaleko od hluku a zhonu mesta. V blízkosti balijského rázovitého hluku si môžete vychutnať mnoho tichých miest, v ktorých sa budete môcť oddýchnuť v prírodných scenériách, ktoré sú len zriedkavo viditeľné. V jeho neustálych plážach, modrých vodách a zelenej prírode sa môžete rozhodne vidieť dokonalý príklad primárnej krásy Indonézie.

Vzhľadom na to, že Nusa Penida je stále menej navštívený ostrov, mali by ste si pozrieť zodpovedajúcu turistickú mapu a zistiť, ktoré miesta na ostrove sú pre turistov priateľské a zabezpečené. Napriek tomu, že ostrov ponúka mnoho zážitkov, je dôležité byť si vedomý, že aj tu platí určitá miestna kultúra a tradície. S vedomím týchto vecí môžete na ostrove stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú si navždy zapamätáte.


Počasie Indonézia Nusa Penida


Indonézia je známa svojou nádhernou krajinou a rozmanitosťou prírodných scenérií, ktoré sa nachádzajú po celej krajine. Jedným z najkrajších miest naživu je ostrov Nusa Penida. Táto idylická destinácia je známa svojou exotickou prírodou a úchvatným podmorským životom. Ale aké je tam počasie?

Nusa Penida sa nachádza v tropickom pásme, čo prispieva k jeho teplému a vlhkému počasiu počas celého roka. Typické ročné obdobie je rozdelené na dve hlavné sezóny - suchú a dažďovú.

Suchá sezóna trvá od mája do septembra a je obdobím, kedy sa na Nusa Penida tešíte na najlepšie počasie. Slnko svieti jasne a teploty sa pohybujú okolo 30 °C. V tomto období je tiež menej zrážok a vzduch je vzdušný a príjemný. Vlhkosť však stále zostáva vysoká, takže by ste si mali vziať primeranú ochranu pred slnečným žiarením a hydratovať sa.

Od októbra do apríla nastáva dažďové obdobie, ktoré prináša zvýšené množstvo zrážok. Počas tohto obdobia je možné očakávať krátkodobé a silné dažde, ktoré môžu občas prerušiť vonkajšie aktivity. Teploty zostávajú rovnako vysoké, ale vlhkosť je ešte vyššia, čo môže spôsobiť pocit nepohodlia.

Ak plánujete navštíviť Nusa Penida, je dôležité mať na pamäti tieto sezónne rozdiely a prispôsobiť svoje plány podľa toho. Ak preferujete slnečné počasie a máte radi vodné aktivity, suchá sezóna je pre vás najlepšia voľba. Ak vás nezaujíma dažďové počasie a radi uprostred krásnej tropickej prírody, dažďová sezóna vám ponúkne zelené a prekvitajúce prostredie.

Okrem sezónneho odlišného počasia je dôležité tiež zohľadniť regionálne rozdiely na Nusa Penida. Ostrov má rôzne mikroklímy v rôznych častiach, takže počasie môže byť v rôznych oblastiach odlišné. Je preto vždy dôležité mať na pamäti miestne podmienky a najnovšie počasie pred cestou na ostrov.

Nusa Penida je jedným z najkrajších ostrovov na svete a jeho počasie prispieva k tomu, aby bol skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Bez ohľadu na to, ktorú sezónu si vyberiete, budete mať príležitosť objaviť úžasné pláže, úchvatné vodopády a fascinujúce podmorské scenérie.


Letenka Indonézia Nusa Penida


Indonézia je ostrovná krajina, ktorá láka mnoho turistov svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí Bali, no ak túžite po menej preplnených miestach a autentickom zážitku, odporúčam vyskúšať ostrov Nusa Penida.

Letenka do Indonézie je prvým krokom na váš nezabudnuteľný dovolenkový zážitok. Sme počasie sa rozhodnete, že sa vydáte do tejto krajiny, najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou je let do hlavného mesta Jakarty. Odtiaľ môžete pokračovať ďalším letom na Bali a z Bali sa už jednoducho dostanete na Nusa Penida. Na Bali sa nachádza medzinárodné letisko Denpasar, z ktorého premávajú pravidelné trajekty na Nusa Penida.

Nusa Penida je menší ostrov, ktorý sa nachádza juhovýchodne od Bali. Aj keď nie je taký známy ako Bali, ponúka návštevníkom veľkú paletu prírodných krás a úžasných miest na objavovanie. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Krásne biele piesočnaté pláže sú obklopené tyrkysovou vodou a útesmi.

Jednou zo zaujímavostí Nusa Penida je zátoka Kelingking Beach, kde nájdete útes s tvarom dinosaurieho chrbta. Prechádzka smeruje nadol k pláži, kde budete mať úžasný výhľad na modrú lagúnu. Uvidíte tu aj množstvo podvodných živočíchov, preto nezabudnite so sebou vziať masku a šnorchel.

Ďalším miestom, ktoré by ste nemali vynechať je pláž Diamond Beach. Táto pláž je obklopená vysokými útesmi s výhľadom na bielu piesočnatú pláž a krištáľovo čistú vodu. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Voda je tu však dosť silná, a preto si dávajte pozor, ak sa rozhodnete zaplávať.

Nusa Penida ponúka aj mnoho prírodných jaskýň a fontán. Napríklad Goa Giri Putri je jedna z najväčších jaskýň na ostrove a ponúka pôsobivé vnútroplážové prostredie. Je v nej aj malý chrám, kde sa konajú duchovné obrady.

Ak sa chystáte navštíviť Indonéziu, nezabudnite zaradiť do svojho plánu aj Nusa Penida. Letenka na Bali a následný trajektový prechod na Nusa Penida sú prístupné a pomerne cenovo dostupné. Ostrov ponúka krásne pláže, fascinujúce podmorské scenérie a autentickú atmosféru. Bude to určite nezabudnuteľná súčasť vášho dovolenkového zážitku v Indonézii.


Ubytovanie Indonézia Nusa Penida


Indonézia je krásny kúsok zeme s tisíckami ostrovov. Nusa Penida je jedným z týchto ostrovov a zaujímavým cieľom pre turistov. To, čo robí Nusa Penida jedinečným, sú jej krásne pláže, vodopády, riasové ostrovy a žraločie vody. Pre tých, ktorí chcú prežiť pár dní na tomto ostrove, existuje mnoho možností ubytovania.

1. Návšteva hotelov

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, niekoľko hotelov sú na ostrove, ktoré sú orientované na turistov v podstate na každej z krásnych najviac turisticky atraktívne umiestnenia na ostrove. Zariadenia sa vyznačujú modernou architektúrou, vybavením pre pohodlie a krásnymi záhradami. Niektoré hotely majú aj bazény a najlepšie kúsky sú orientované na pozorovanie západu slnka.

2. Ubytovanie v hosteli

Ak hľadáte cenovo dostupné a razantné typy ubytovania, potom sú hostely na Nusa Penida ideálnou voľbou. Nájdete tu pár kvalitných hostelov s jednoduchými a nízkymi nákladmi. V uliciach Nusa Penida nájdete aj niekoľko menších, lacnejších hotelov - od malých motellov až po vodné vilky.

3. Bungalovy v plážových oblastiach

Najzaujímavejším spôsobom, akého sa na Nusa Penida môžete ubytovať, by mohlo byť v malých bungalovoch na pláži, ktoré sú obklopené krásnou vegetáciou a ponúkajú prekrásny výhľad. Viaceré tohto druhu zariadenia poskytujú vlastnú kuchyňu, čo pre návštevníkov znamená výhodu - môžu si uvariť vlastné jedlo podľa svojho vkusu. Tieto bungalovy sa nachádzajú hlavne na plážach východnej časti ostrova a tiež blízko pri žraločích vodách.

4. Apartmány

Ak ste turista a chcete si užívať súkromie aj bez výrazného nárastu cien, sú na Nusa Penida k dispozícii aj apartmány. Nájdete tu pár kvalitných apartmánov, ktoré predstavujú zaujímavú alternatívu pre turistov, ktorí chcú viac súkromia - s vlastným vchodom, kuchyňou a obývacou izbou.

Nusa Penida je úžasným ostrovom s krásnymi scenériami, ktoré si zaslúžia pozornosť. Ubytovanie vás nijako nezklame, pretože existujú mnohé možnosti, ktoré sa budú vašim potrebám prispôsobovať a zároveň budú splňovať vaše predstavy a požiadavky. Stačí len zvoliť správne a vychutnať si krásy tohto ostrova.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky