Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Borneo (Kalimantan)

Letenka Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia sa skladá z mnohých ostrovov a Borneo, ktoré je aj známe ako Kalimantan, patrí k tým najväčším. Môže sa pochváliť pestrým prírodným svetom a jedinečným kultúrnym dedičstvom.

Letenky do Indonézie sú často lacné a vyberať si môžete z niekoľkých rôznych leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do hlavného mesta Jakarty. Z Jakarty sa dá ďalej letieť kdekoľvek na ostrov Borneo.

Kalimantan však nie je až taký turistickým cieľom ako napríklad Bali, Lombok alebo Java. Aj preto zvyčajne ponúkajú cesty lacnejšie cestovné kancelárie. Napriek tomu má Kalimantan mnoho skvostov a úžasných vecí na objavovanie a stretávanie sa s miestnou kultúrou.

Jedným z najkrajších a najneuveriteľnejších miest na ostrove je Národný park Tanjung Puting, kde môžete vidieť orangutany vo voľnej prírode. Môžete sa prebúdzať na lodích uprostred džungle, kde sa v noci môžu objaviť zvuky tajomných zvierat.

Ďalším zaujímavým miestom je mesto Banjarmasin, ktoré je známe pre svoje unikátne trhy-floating markets. Ľudia ponúkajú rôzne tovary z košíkov, ktoré sú položené na lodiach. Tento trh sa koná skoro každý deň a ponúka veľa zábavy a fascinujúcich zážitkov.

Nakoniec, Kalimantan má aj mnoho krásnych pláží a ostrovov na objavovanie. Môžete sa vydať na juh ostrova, kde nájdete čarovnú pláž Paloh a krásny ostrov Kakaban, kde nájdete jedinečnú jaskyňu so slanou vodou, kde sa plavú žraloci a želvy.

Ak milujete dobrodružstvo a máte radi svetlo, ktoré je trocha odlišné od toho, na ktoré ste zvyknutí, letenka do Indonézie na Borneo by pre vás mohla byť skvelým cieľom. Borneo ponúka neuveriteľné zážitky poskytujúce mnoho možností na objavovanie a stretnutia s prírodnou a kultúrnou krásou najväčšieho ostrova v Indonézii.


Počasie Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia Borneo, známa tiež ako Kalimantan, je fascinujúca destinácia, ktorá ponúka svojim návštevníkom rôznorodé počasie a atmosféru. Nachádza sa v rovníkovom pásme, čo znamená, že ju ovplyvňujú tropické podmienky a vlhké monzúnové obdobia. Poďme sa teda pozrieť na podrobnosti o počasí v tejto oblasti.

Borneo má dva hlavné obdobia: suché a daždivé. Suché obdobie trvá približne od mája do septembra, pričom daždivé obdobie sa koná od októbra do apríla. Počas suchého obdobia teploty stúpajú a vzduch je suchší. Teploty sa môžu pohybovať okolo 30 ° C. Je to preto ideálny čas pre turistov, ktorí chcú do Bornea prísť za outdoorovými aktivitami ako treking v džungli alebo turistikou na horách.

Naproti tomu počas daždivého obdobia prší oveľa viac. Borneo patrí medzi najdaždivjšie miesta na Zemi, kde ročný úhrn zrážok dosahuje až 5 000 mm. Toto množstvo dažďa je spôsobené vplyvom monzúnových vietorov a tropy. Počas tohto obdobia môže byť veľmi horúco a vlhko s teplotami od 25 ° C do 35 ° C. Dažďové prehánky sú časté, avšak môžu byť krátke a intenzívne, takže nezabudnite mať so sebou vhodný dažďový plášť alebo dáždnik.

Keďže Borneo je rozsiahly ostrov s rôznymi vyvýšeninami, môže sa počasie líšiť v závislosti na konkrétnej lokalite. Napríklad najjužnejšia časť Bornea je známa svojimi krásnymi plážami a teplým morom, kým stredná časť je domovom pre hustú džungľu a tropickú vegetáciu. Na východe ostrova, v blízkosti pohoria Muller, môže byť podnebie chladnejšie.

Ak plánujete návštevu Bornea, odporúčame sa prispôsobiť počasiu a obdobiu, v ktorom chcete ísť. Suché obdobie je obľúbené medzi turistami, pretože je menej zrážok, ale aj v daždivom období môžete zažiť veľa jedinečných zážitkov, vrátane prírodných džungľových túr a riek.

Okrem počasia je dôležité tiež zvážiť ďalšie faktory, ako je sezónnosť vtáčej migrácie alebo obdobie hniezdenia morských korytnačiek, pretože Borneo ponúka výnimočné príležitosti na pozorovanie fauny a flóry.

V neposlednom rade, nezabudnite, že keď cestujete do Bornea, je potrebné sa informovať o aktuálnych vízových a cestovných obmedzeniach, najmä v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Borneo je skutočne unikátna destinácia s rozmanitým a zaujímavým počasím. Nech už sa rozhodnete navštíviť tento ostrov počas suchého alebo daždivého obdobia, určite nebudete sklamaní krásou a rozmanitosťou tohto miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Borneo (Kalimantan)


Q: Aké je hlavné mesto Kalimantanu?
A: Hlavným mestom Kalimantanu je Banjarmasin.

Q: Aké jazyky sa hovoria v Kalimantanu?
A: V Kalimantanu sa hovorí množstvom jazykov, najčastejšie však indonézsky a malajsky.

Q: Aké atrakcie môžem navštíviť v Kalimantanu?
A: Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí národný park Tanjung Puting s orangutanmi, tradičné plavidlá Klotok na rieke Sekonyer, pláži Loksado a rieke Mahakam.

Q: Je možné cestovať po Kalimantane aj na vlastnú päsť?
A: Áno, je možné cestovať po Kalimantane aj samostatne. Avšak, zabezpečenie miestnej dopravy a ubytovania mimo turistických destinácií môže byť problematické.

Q: Aké sú klimatické podmienky v Kalimantane?
A: Klima v Kalimantane je tropické, s vysokou vlhkosťou a teplotami po celý rok okolo 30°C. Najlepší čas na návštevu je medzi májom a októbrom, keď je menej zrážok.

Q: Ako sa dostanem na Kalimantan?
A: Kalimantan má vlastné medzinárodné letiská v hlavnom meste Banjarmasin a v meste Balikpapan, spojené s inými destinačnými letiskami v Indonézii. Môžete sa dostať aj loďou cez Kuching v susednom Malezii.

Q: Potrebujem víza na návštevu Kalimantanu?
A: Áno, na návštevu Kalimantanu potrebujete víza a platné cestovné doklady. Víza môžete získať v indonézskych veľvyslanectvách a konzulátoch v zahraničí alebo na letisku pri vstupe do krajiny.


Dovolenka Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia je krajina plná exotiky a fascinujúcej prírody. A jedno z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Borneo, najväčší ostrov v Ázii. Borneo, známe tiež pod názvom Kalimantan, je pravým rajom pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Táto oblasť ponúka nádhernú krajinu, pestrú faunu a flóru, ako aj jedinečné kultúrne zážitky pre návštevníkov.

Jednou z hlavných atrakcií Bornea je ľudský príbuzný, orangutan. Tieto človečie opice sú jedným z najvzácnejších primátov na svete a ich populácia je najväčšia práve na Borneu. Návštevníci si môžu vychutnať stretnutie s týmito úžasnými tvormi v národných parkoch, ako je napríklad Národný park Tanjung Puting. Tieto parky ponúkajú návštevníkom možnosť pozorovať orangutany v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa zapojiť do dobrovoľníckych programov na ochranu týchto zvierat.

Okrem orangutanov môžete tiež objaviť ďalšie vzácne zvieratá na Borneu, ako sú nosáľovití opice, malajský medveď slzočuchý, slony sumaterské alebo veľkolepé mangrové korytnačky. Pre milovníkov vtáctva je to skutočný raj, pretože tu môžete vidieť množstvo druhov vtákov vrátane ohrozených druhov, ako je nosatka nosáľovitá. Možnosti na pozorovanie divokej biodiverzity na Borneu sú jednoducho ohromujúce.

Okrem prírodných krás ponúka Borneo aj zaujímavé kultúrne zážitky. Môžete navštíviť tradičné dediny miestnych kmeňov a spoznať ich životný štýl, kultúru a zvyky. Títo ľudia zachovávajú svoju tradičnú spôsob života a turisti môžu vidieť ich rukodielnícke umenie, tkanie, muziku a tanec. Navštíviť niektorú z miestnych trhov tiež poskytuje jedinečný pohľad na miestnu kultúru a bohatstvo farebných plodín a potravín.

Na dovolenke v Indonézii na Borneu by ste nemali vynechať ani prekrásne pláže a koralové útesy. Na južnom pobreží ostrova sa nachádzajú krásne pláže s jemným bielym pieskom a azúrovým morom. Môžete si užiť kúpanie, potápanie alebo jednoducho relaxovať na pláži a obdivovať okolitú prírodu.

Ak ste dobrodružný typ cestovateľa, určite oceníte aj možnosti na treking a kajakovanie v džungli. Borneo ponúka množstvo prírodných rezervácií a chránených oblastí, kde môžete objaviť skryté vodopády, vyhliadky a jaskyne.

Vstúpte do sveta prírodného a kultúrneho bohatstva Bornea a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v exotickom prostredí Indonézie. Borneo vám poskytne jedinečné zážitky a spomienky, ktoré nebudete nikdy chcieť zabudnúť.


Ubytovanie Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou, a jednou z najzaujímavejších destinácií je ostrov Borneo, známy aj ako Kalimantan. Nachádza sa na severe Indonézie a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a nezabudnuteľné skúsenosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kalimantan, musíte zvážiť ubytovanie. Môžete si vybrať z rôznych možností, ktoré uspokoja vaše požiadavky a preferencie.

Jednou z možností je ubytovanie v hlavnom meste provincie Kalimantan, Banjarmasine. Ponúka širokú škálu hotelov a hostincov, čoho výhodou je, že sa nachádzajú v blízkosti mnohých turisticky atraktívnych miest. Okrem toho môžete zažiť autentickú indonézsku kultúru a chuť miestnych jedál v okolitých reštauráciách a trhoch.

Pre tých, ktorí preferujú prírodnú krásu Bornea, je tu možnosť ubytovania v národných parkoch, ako je napríklad Národný park Tanjung Puting. Tento národný park je domovom vzácneho orangutana a iných druhov ohrozených zvierat. Ubytovanie v národných parkoch môže zahŕňať pobyt v malých chatkách alebo kempovanie pod šírym nebom, čo vám umožní úplne sa ponořiť do prírody a zažiť nezapomenuteľné dobrodružstvo.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých luxusných rezortov, ktoré sú rozmístnené po celej Borneu. Tieto rezorty ponúkajú všetky moderné vybavenie a pohodlie, aby ste sa cítili ako doma. Môžete si dopriať relaxáciu pri bazéne, vychutnať si wellness procedúry alebo si vychutnať niektoré z miestnych gurmánskych jedál v reštauráciách ubytovacieho zariadenia.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Indonézia Borneo (Kalimantan) vám určite ponúkne úžasné zážitky a nezabudnuteľné vzpomienky. Len si treba zvoliť podľa svojich preferencií a rozpočtu. Buďte pripravení na to, že Borneo je divoký a prírodný ostrov, takže si treba zobrať s sebou nevyhnutné veci a pripraviť sa na dobrodružstvo.

Ak ste milovníkom prírody a túžite po skúsenostiach, ktoré nájdete len v máloktorých miestach na svete, neváhajte Borneo zaradiť na svoj zoznam destinácií, ktoré chcete navštíviť. Užite si úžasný ostrov, nádhernú krajinu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kalimantan vám ponúka nekonečné možnosti objavovania, a ubytovanie tu je výborné východisko pre vašu cestu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky