Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Baliem Valley

Letenka Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, nachádzajúci sa v provincii Papua vo východnej Indonézii, je fascinujúcou destináciou pre cestovateľov, ktorí túžia objaviť nevšednú kombináciu prírodného krásna a kultúrnej autenticity. Toto odľahlé údolie, ktorého prístup je obmedzený, ponúka jedinečný pohľad na tradičný život Papuancov a úchvatné kopce, doliny a vodopády.

Keďže Baliem Valley je z veľkej časti nedostupný po ceste, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je letenka. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenia z veľkých miest v Indonézii, ako sú Jakarta alebo Bali, do mesta Jayapura, hlavného mesta provincie Papua. Cesta z Jayapury do Baliem Valley je ďalším dobrodružstvom, pretože je možné ju absolvovať buď letecky alebo cestnými prostriedkami.

Obľúbenou destináciou pre turistov je malé letisko veľkého mesta Wamena, ktoré sa nachádza v samom srdci Baliem Valley. Tu môžete zakúpiť letenky vopred, alebo sa môžete rozhodnúť kúpiť si ich priamo na mieste. Keďže Baliem Valley je menej známe miesto, málokedy sa stáva, že by boli lety plne obsadené.

Po príchode na letisko v Wamene sa návštevníci môžu tešiť na unikátne dobrodružstvo. Baliem Valley je domovom Papuancov, pôvodných obyvateľov Papuy, a poskytuje vzácnu príležitosť stretnúť sa s týmto starobylým kmeňom. Papuanci sú známi svojou bohatou kultúrou, ktorá zahŕňa tradičné tance, spevy a rituály. Niektoré z najzaujímavejších festivalov a osláv sa konajú práve v Baliem Valley, takže návštevníci majú šancu na prvý rade získať autentický zážitok.

Okrem kultúrnych skvostov je Baliem Valley aj prírodným rajom. Mestá obklopuje nádherná príroda, ktorá ponúka množstvo aktivít pre milovníkov outdoorových aktivít. Turisti môžu ísť na pohorie Jayawijaya, druhú najvyššiu horu v Indonézii, alebo sa prejsť do okolitých dedín a obdivovať malebné vodopády a potoky.

Výlet do Baliem Valley je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý kombinuje kultúrnu a prírodnú krásu. Avšak, vzhľadom k jeho odľahlému umiestneniu, je potrebné plánovať si cestu s rozumnosťou a vhodnými leteckými spojeniami. Zabezpečte si letenku, skúmajte Papuancov a objavujte úchvatnú prírodu Baliem Valley. Táto destinácia vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a zmenu života.


Ubytovanie Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, malá časť sveta ukrytá medzi horami Papuy v Indonézii, je pravdepodobne jednou z najzaujímavejších destinácií na Bali. Nachádza sa na Jávskom mori, predstavuje prehliadku divokého prírodného prostredia a múdrosti starovekých kmeňov.

Indonézska Baliem Valley sa skladá z troch veľkých údolí, v ktorých sa nachádza viac ako sto starovekých dedín. Tieto dediny zostávajú takmer nedotknuté pokrokmi civilizácie a zrejme pôsobia ako keby sa v čase zastavili pred veľa rokmi.

Baliem Valley ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, či už chcete stráviť noc s miestnou rodinou v čarovnej chatrči alebo sa ubytovať v luxusnej chatke. Množstvo miestnych dedín má špeciálne domčeky alebo chatky na prenájom pre návštevníkov, rovnako ako hotelové ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti údolia.

Jednou z najlepších možností pre ubytovanie v Baliem Valley sú turistické chaty. Tie sú vybudované na okraji údolí a dávajú možnosť návštevníkom svojej blízkosti s prírodou ako aj s miestnymi obyvateľmi.

Miestne dediny ponúkajú ubytovanie v chatrči alebo v tradičnej drevenej chatrči z rotanu, ktoré je pohodlné pre jednu alebo dve osoby. Tieto chatrče sú vybavené posteľou, osvetlením a často aj s vonkajšou terasou pre stravovanie. V niektorých prípadoch sa môže v chate nachádzať aj privátna kúpeľňa. Ceny sa pohybujú od 50000 rupií (asi 3 eur) za noc.

Ak plánujete luxusnejšie ubytovanie, Baliem Valley pre vás má niekoľko štvor- alebo päťhviezdičkových hotelov. Miestne hotely sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort pre svojich hostí. Najznámejšími hotelmi sú Baliem Valley Resort a Baliem Pilamo Hotel.

Miestne jedlo je tiež veľkým lákadlom v Baliem Valley. Hostia môžu ochutnať miestne speciality ako sote papua, grilované mäso a rôzne druhy miešaných zelenín, tak ako aj iné miestne jedlá v miestnych reštauráciách alebo u miestnych rodín.

V Baliem Valley existuje množstvo ciest a chodníkov na turistiku a pohyb po dedinách. Cez deň môžete navštíviť dediny, stretávať miestnych obyvateľov a užívať si naplno miestnu kuchyňu, kultúru a prírodu.

Ak hľadáte jedinečný zážitok a niečo čo sa určite nezabudne, Baliem Valley v Indonézii je určite hodnou destináciou na vašom zozname. A pre pekné upevnenie spomienok, na dovolenku vezmite so sebou aj kvalitný foťák!


Dovolenka Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, ležiaca v indonézskej provincii Papua, je krásna a exotická destinácia, ktorá ponúka návštevníkom úžasné zážitky a neopakovateľné dobrodružstvá. Táto oblasť je domovom kmene Dani, ktorý je známy svojou jedinečnou kultúrou a tradíciami.

Jednou z hlavných atrakcií Baliem Valley je jeho prekrásna príroda. Rýchle rieky, strmé hory, zelené doliny a tropický les tvoria scenériu okolo údolia. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto oblasť, budú mať možnosť stráviť čas objavovaním horských potokov, pádlovania na splavy a trekovania po nekonečných chodníkoch. Sú tu aj mnohé kopce, ktoré sú ideálne pre milovníkov horskej turistiky a ponúkajú nádherný výhľad na celé údolie.

Okrem prírodných krás sa návštevníci môžu ponořiť do bohatej kultúry a tradícií domorodcov Dani. Dani sú považovaní za jednu z najstarších kmeňových skupín v Indonézii a žijú v tradičných dedinách. Môžete sa pozrieť na ich jedinečné rituály, tancovať miestne tance a mať možnosť vidieť ľudí, ktorí nosia tradičné odevy a ozdoby.

Jednou z najznámejších aktivít v Baliem Valley je tradičný Dani Festival, ktorý sa koná každý rok. Počas tohto festivalu môžete vidieť súťaže v luku a šípoch, zápasy v boji, tance a spev a celkovú slávnosť. Je to jedinečná príležitosť vidieť Dani kultúru v plnej sile a súťažiť v týchto tradičných aktivitách.

Okrem toho, že je Baliem Valley domovom kmene Dani, je tiež obklopený inými zaujímavými kmeňmi, ako sú Lani a Yali. Tieto kmeňové skupiny majú svoje vlastné zvyky, tradície a jazyky, ktoré možno objaviť a spoznať.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, je Baliem Valley ideálnym cieľom. Návštevníci tu majú možnosť stráviť čas objavovaním prírodných krás, zážitkov z kultúry a zároveň sa ponoriť do jedinečnej atmosféry kmene Dani.

Ak hľadáte exotickú dovolenku, Baliem Valley v Indonézii je miestom, kde môžete zažiť úžasné dobrodružstvá a objaviť bohatú kultúru. Uistite sa, že si naplánujete dostatok času na to, aby ste si užili všetko, čo táto nádherná oblasť ponúka.


Počasie Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, ležiaca v západnej časti Papuy Nové Guiney, ponúka nádherné scenérie a jedinečný zážitok pre návštevníkov. Nielenže si tu môžete vychutnať krásu prírody a kultúry miestnych obyvateľov, ale tiež nájsť útočisko pred svetom znečisteným modernou technológiou a zážitok prírody v jej nezmenenej kráse.

Z hľadiska počasia, Baliem Valley má exotické klimatické podmienky s tropickým dažďovým lesom. Počas roka tu prevláda dvoch sezón - suchá a dažďová. Suchá sezóna trvá od mája do októbra a je najlepším obdobím na návštevu Baliem Valley. Počas tohto obdobia je teplota príjemná a viete si užiť niekedy aj slnečný deň. Teplota sa pohybuje od 15 do 30 stupňov Celzia, čím sa dá očakávať chladnejšie počasie v parku s nadmorskou výškou vyššou ako 1500 metrov nad morom. Na druhej strane, dažďová sezóna trvá od novembra do apríla a má vyššiu vlhkosť ako počas suchého obdobia. Teplota sa pohybuje od 20 do 28 stupňov Celzia a návštevníci musia byť pripravení na zrážky počas svojho pobytu. Preto je na návštevu v týchto mesiacoch nutné si zobrať náležité oblečenie, ktoré vás ochráni pred dažďom a vlhkosťou.

Baliem Valley má prevažne horskú krajinu, v ktorej sa nachádza aj masaív Jaya Wijaya, vrcholovka Papúanskeho pohoria a najvyššie pohoří Oceánie. Na vrchole týchto hôr môžete očakávať vysoké zrážky. Preto je dôležité venovať pozornosť počasiu a uistiť sa, že máte príslušné horolezecké vybavenie.

V záverečnom zhrnutí, Baliem Valley má tropický dažďový les so dvoma sezónami - suchou a dažďovou sezónou. Najlepšie obdobie na návštevu Baliem Valley je počas suchého obdobia, od mája do októbra. Návštevníci by mali byť pripravení aj na zrážky a vlhkosť, ktoré sa vyskytujú počas dažďovej sezóny. Nech už ste si vybrali akýkoľvek čas na návštevu Baliem Valley, nezabudnite si pridať na zoznam vecí, ktoré si treba zobrať, náležité oblečenie a vybavenie, aby ste si mohli užiť svoju cestu do tejto nádhernej časti Papuy Nové Guiney.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Baliem Valley


1. Kde sa nachádza Baliem Valley v Indonézii?
Baliem Valley sa nachádza na ostrove Nová Guinea v provincii Papua v Indonézii.

2. Ako sa dostanem do Baliem Valley?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Baliem Valley, je lietadlom z Jakarty alebo Denpasaru na letisko Jayapura a odtiaľ pokračovať vnútroštátnym letom do mesta Wamena, ktoré je v blízkosti Baliem Valley.

3. Aké je vhodné obdobie na návštevu Baliem Valley?
Najvhodnejšie obdobie na návštevu Baliem Valley je od júla do septembra, keď je suché obdobie a príroda je najkrajšia.

4. Aké aktivity môžem robiť v Baliem Valley?
V Baliem Valley je veľa možností na aktivity, ako je turistika, návšteva tradičných dedín, stretávanie s miestnymi kmeňmi Dani, pozorovanie fauny a flóry, či prechádzka po rybníkoch a riekach.

5. Môžem si prenajať sprievodcu v Baliem Valley?
Áno, je možné si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť krásy Baliem Valley a zabezpečí vám aj ubytovanie a stravovanie.

6. Aké sú miestne jedlá v Baliem Valley?
Miestne jedlá v Baliem Valley sú zvyčajne založené na miestnych plodinách a surových potravinách, ako sú sladké zemiaky, taro korenie a čerstvé ovocie. Tiež je možné ochutnať tradičné jedlá pripravené miestnymi obyvateľmi.

7. Potrebujem si získať vízum na návštevu Baliem Valley v Indonézii?
Áno, obyvatelia väčšiny krajín potrebujú vízum na návštevu Indonézie vrátane Baliem Valley. Víza je možné získať buď pri prílete na letisko alebo v indonézskej ambasáde alebo konzuláte pred cestou.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Baliem Valley?
V Baliem Valley sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých hostincov a penziónov až po luxusné hotely. Návštevníci môžu tiež mať možnosť pobytu u miestnych rodín, čo im poskytne autentickejší zážitok.

9. Aké je počasie v Baliem Valley?
Počasie v Baliem Valley je tropické s vysokou vlhkosťou a strednými teplotami okolo 25 ° C počas celého roka. Je však dôležité mať na pamäti, že počas daždivého obdobia môže byť veľa zrážok.

10. Aké ďalšie atrakcie a miesta môžem navštíviť v blízkosti Baliem Valley?
V blízkosti Baliem Valley môžete navštíviť aj tradičné dediny, ako je Wamena a Jayapura, a tiež nádherné prírodné pamiatky, ako je Lorentz National Park a Raja Ampat Islands.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky