Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gruzínsko Davit Gareja

Letenka Gruzínsko Davit Gareja


Letenka do Gruzínska je vstupenkou do fascinujúcej krajiny, plnej histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste mali navštíviť v Gruzínsku, sa radí aj Davit Gareja.

Davit Gareja je unikátny komplex kláštorov a jaskyni na juhovýchode Gruzínska, v blízkosti hranice s Azerbajdžanom. Tento rozsiahly komplex, známy aj ako Garejské vrchy, je jedným z najdôležitejších náboženských a kultúrnych miest v Gruzínsku.

V Davit Gareji sa nachádzajú viac než 20 kláštorov a viac ako 500 jaskýň, ktoré sa rozprestierajú v púšti Lascaurt, na okraji jaskynných pohorí. Kláštory a jaskyne sú vytesané do vápencových skál a ponúkajú pohľad na úžasné prírodné scenérie.

Komplex Davit Gareja je pomenovaný po sv. Davitovi Garejskom, gruzínskom prvom mníchovi. Pevensky kláštor bol založený v 6. storočí a odvtedy slúžil ako dôležité náboženské a spirituálne miesto pre gruzínskych mníchov. Kláštor je stále obývaný mníchmi a od roku 2007 je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Okrem svojho náboženského významu má Davit Gareja aj významnú historickú hodnotu. V minulosti slúžil ako upevnenie a základňa pre obranu proti inváziám. Kláštor bol svedkom mnohých vojnových konfliktov a útokov, najmä počas invázie Mongolov a Peržanov.

Návštevníci, ktorí sa vyberú do Davit Gareja, si budú môcť užiť unikátnu kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás. Budú mať možnosť preskúmať rôzne kláštory a jaskyne, z ktorých niektoré sa vzťahujú k rôznym obdobiam histórie a ukazujú unikátne náboženské umenie a architektúru.

Okrem toho, návštevníci si môžu vychutnať aj skvelý výhľad na okolitú krajinu. Z vrcholov kláštorov je možné vidieť široký výhľad na púšť, skalnatý terén, ale aj na vzdialený Kaukaz a hranice Gruzínska s Azerbajdžanom.

Napriek svojej dôležitosti a nádhernej prírode je Davit Gareja stále relatívne nedotknutý a menej navštevovaný turistami. Preto je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú autentické a nezvyčajné zážitky. Aj keď je prístup k miestu z Tbilisi trochu zložitý, dalo by sa povedať, že sa vám to určite oplatí.

V Davit Gareja môžete zažiť to najlepšie, čo Gruzínsko ponúka - nádhernú históriu, náboženstvo, kultúru a prírodu. Je to miesto, kde sa môžete stratiť v čase a objavovať úžasné dedičstvo tejto krásnej krajiny. Preto, ak je vaším cieľom objaviť skutočnú podstatu Gruzínska, nezabudnite zahrnúť Davit Gareja do svojho zoznamu destinácií.


Dovolenka Gruzínsko Davit Gareja


Davit Gareja je historická a kultúrna lokalita nachádzajúca sa v juhovýchodnej časti Gruzínska, v blízkosti hranice s Azerbajdžanom. Toto miesto je známe predovšetkým svojimi skalnými kláštor-mestami, ktoré sa nachádzajú na skalách nad púštnou krajinou. Davit Gareja je jedným z najväčších a najdôležitejších kultúrnych a náboženských centier Gruzínska a pritahuje tisícky návštevníkov každý rok.

Ako sa tam dostať
Lokalita sa nachádza asi 100 km od Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska. Najlepšie je tam cestovať autom alebo autobusom. Na miesto sa tiež dostanete z mesta Signagi, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice s Azerbajdžanom.

Lokalita
Davit Gareja je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Gruzínsku. Na vrchole skalných útesov a v blízkosti štvrtinového mesta sa nachádzajú skalné kostoly a kláštory, ktoré sú vytesané do skál a ponúkajú úžasný výhľad do okolia. Na mieste je aj mnoho múzeí, ktoré poskytujú podrobné informácie o histórii miesta a jeho kultúrnom dedičstve.

Doprava a ubytovanie
Dopravu a ubytovanie si môžete zabezpečiť v meste Tbilisi. V meste sú mnohé hotely a turistické agentúry, kde si môžete zohnať potrebné informácie a služby.

Ceny
Vstupné do Davit Gareja je relatívne lacné, to isté platí aj pre cestu a ubytovanie v Tbilisi. Jedlo a nápoje sú prijateľné ceny, no závisí to od miesta, v ktorom sa nachádzate.

Dovolenka v Davit Gareja je vynikajúcou príležitosťou, aby ste ochutnali inú kultúru a mohli navštíviť unikátne miesto, ktoré ponúka nádhernú prírodu a obdivuhodné umenie. Toto miesto je určite jedným z najviac zaujímavých miest, ktoré musíte vidieť, ak navštívite Gruzínsko.


Počasie Gruzínsko Davit Gareja


Gruzínsko Davit Gareja je známe svojou pestrým a pomerne nezvyčajným počasím. Ležiac v strednej časti Kaukazu, oblasť Davit Gareja sa nachádza v hornej časti východnej Gruzínskej krajiny a čelí mnohým klimatickým výzvam.

Toto územie má kontinentálne podnebie s výraznými kontrastmi medzi letom a zimou. Letá sú dlhé, suché a teplé s priemernými teplotami okolo 30 ° C. V zime sa môže teplota klesnúť až na -20°C s vysokou vlhkosťou a silnými snehovými búrkami.

Horské oblasti sú extrémne podmienené horúčavami, čo spôsobuje vysokú vodivosť pôdy a aj tam, kde sa vyskytujú vody, tam sú často náročné klimatické podmienky. Na druhej strane, nižiny a roviny sú postihnuté suchom, ktoré môže trvať aj v horúcom letnom období. To však neznamená, že v oblasti Davit Gareja nieto životaschopnú vegetáciu. Oblasť je bohatá na rastliny, ako sú trávy, stromy, kríky a kvitnúce rastliny.

V poslednom čase však v oblasti Davit Gareja bolo zaznamenané zhoršenie vodných zdrojov, čo podporilo nezvyčajne vysoké teploty. Toto má negatívne dôsledky na ekosystémy, rôzne fauny a flóry v oblasti. Vo všeobecnosti je počasie v oblasti Davit Gareja podobné počasiu, ktoré je bežné v celej Kaukazskej oblasti so všetkými svojimi výzvami a krásou.

Vývoj klimatu v tomto regióne je závislý na mnohých faktoroch, ako sú tlak, oceánske prúdy, teplotné rozdiely a ďalšie faktory, ktoré nie sú úplne preskúmané. Všetky tieto faktory však spolu prispievajú k tomu, že počasie v Davit Gareja nie je vždy predvídateľné. Preto, ak sa chystáte navštíviť toto miesto, je vhodné sa dobre pripraviť na nepredvídateľné klimatické podmienky a zabezpečiť si vhodné oblečenie a potrebnú výstroj.


Ubytovanie Gruzínsko Davit Gareja


Ak patríte medzi tých, ktorí sa tešia z objavovania skrytých kútov a máte radi autentické zážitky, pobyt v Davit Gareja by mohol byť pre vás ako stvorený. Ubytovanie v tejto oblasti na východe Gruzínska vám ponúka rozmanité možnosti - od kempovania v prírode, až po ubytovanie v miestnych dedinách.

Davit Gareja je komplex kláštorov rozprestierajúci sa na rozlohe takmer 40 km2 na hranici medzi Gruzínskom a Azerbajdžanom. Tento unikátny kultúrny a historický skvost láka na svoje krásy turistov z celého sveta. Aceptom samotného kláštora, kde môžete nájsť pútnické miesta a kresťanské klenoty, vás určite zaujmú aj okolie a úžasná príroda.

Na mieste sa nachádza niekoľko overených a kvalitne vybavených kempov a ubytovní, ktoré sú vzhľadom na obľúbenosť miesta často preplnené. Väčšina kempov sa nachádza v blízkosti kláštora a disponujú parkovaním priamo v areáli kempu. V ponuke sú aj ubytovne v blízkosti kláštora, ktoré sú v záujme zachovania histórie a autenticity miesta zrekonštruované v tradičnom gruzínskom štýle. Tieto ubytovne vám tak ponúkajú možnosť vyskúšať si tradičný gruzínsky spôsob bývania.

Ak by ste chceli zážitok ešte zlepšiť, môžete sa ubytovať v miestnych dedinách, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi, ochutnať domáce jedlá a spoznať ich kultúru. Doporučujeme napríklad dedinu Udabno, ktorá sa nachádza v blízkosti kláštora. Vraj práve sem často prichádzajú pútnici hľadať pokoj a duchovné uzdravenie.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete si vybrať z množstva hotelov, ktoré sa nachádzajú vzdialenejšie od kláštora. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti hlavného mesta regiónu - Sagarejo. Určite oplatí navštíviť aj miestnu vinicu, ktorá je známa svojou kvalitou a domácimi vínami.

V prípade, že chcete mať počas pobytu väčšiu slobodu a flexibilitu, určite sa oplatí požičať si vlastné auto a prejsť si miesta a okolie po vlastnej osi. V miestnych dedinách určite natrafíte na tradičné obchody, kde si môžete vybrať z množstva kvalitných domácich produktov, ako sú čaj, med, arašidy a víno. Bez obmedzenia si tak môžete vychutnať skutočnú gruzínsku pohostinnosť a jednoduchosť, ktorú vám miestni radi ukážu.

V Davit Gareja určite nájdete to pravé ubytovanie pre svoje aktivity, záujmy a rozpočet. V každom prípade si určite nezabudnite pripraviť dostatok času na objavovanie tohto skrytého kúta gruzínskej histórie, kultúry a prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Davit Gareja


Otázka: Čo je Davit Gareja?
Odpoveď: Davit Gareja je kláštorný komplex v Gruzínsku, nachádza sa východne od Tbilisi na hranici s Azerbajdžanom.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Davit Gareja?
Odpoveď: Davit Gareja je otvorený pre návštevníkov každý deň od 9:00 do 18:00.

Otázka: Aké je vstupné do Davit Gareja?
Odpoveď: V súčasnosti je vstupné do Davit Gareja 5 GEL (gruzínske lari) na osobu.

Otázka: Aká je história Davit Gareja?
Odpoveď: Davit Gareja bol založený v 6. storočí mníchmi z Egyptskej poušte. V priebehu histórie bol napadnutý a utýraný Turkménmi, Mongolmi a Peržanmi.

Otázka: Koľko kostolov sa nachádza v Davit Gareja?
Odpoveď: V Davit Gareja sa nachádza viac ako 20 kostolov a kaplniek.

Otázka: Je potrebná rezervácia pred návštevou Davit Gareja?
Odpoveď: Rezervácia nie je potrebná, návštevníci si môžu kúpiť vstupenky priamo na mieste.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Davit Gareja?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Davit Gareja, sú autom, autobusom alebo taxíkom. Cesta trvá približne 2 hodiny z Tbilisi.

Otázka: Aké je vhodné oblečenie pre návštevu Davit Gareja?
Odpoveď: Odporúčame návštevníkom obliecť sa skromne a pohodlne, keďže ide o kláštorný komplex.

Otázka: Sú fotografie povolené v Davit Gareja?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu fotografovať, ale v niektorých kostoloch a kaplnkách je fotografovanie obmedzené.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky