Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gruzínsko Bakuriani Ski Resort

Dovolenka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani je horské letovisko situované v malebnom gruzínskom regióne Samcche-Džavacheti, ktoré je obľúbeným miestom pre letné i zimné dovolenky. Jeho atrakciou je najmä jeho prírodné prostredie, perfektné podmienky na lyžovanie a jedinečná gruzínska kultúra.

Bakuriani je známe svojimi zimnými aktivitami a skvelými snehovými podmienkami. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 700 metrov, čo zaručuje dostatok snehu počas celej zimy. Lyžiarske stredisko ponúka viac než 25 km zjazdoviek rôznej náročnosti, vrátane čiastočne zalesnených tratí, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov i skúsených lyžiarov. Vďaka mierne nakloneným svahom a veľkému počtu zasnežovačov je možné lyžovať aj v prípade, že prírodný sneh nie je dostatočný.

Okrem lyžovania ponúka toto letovisko aj ďalšie zimné aktivity ako snowboarding, sáňkovanie, skialpinizmus a jazdu na snežných skútroch. Pre tých, ktorí nevyhľadávajú takéto extrémne športy, je k dispozícii aj prechádzanie na snežničkách po okolí, kde môžu obdivovať nádhernú prírodu a panorámu okolitých hôr.

Po aktívnom dni vonku je možné relaxovať v niektorom z miestnych wellness centier, kde sa môžete ponoriť do termálnych bazénov s prírodnou minerálnou vodou a vychutnať si relaxačné procedúry. Bakuriani je taktiež známe svojimi liečivými jasličkovými prameňmi, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí trpia ochoreniami dýchacieho systému a problémami so srdcom.

V lete je Bakuriani ideálnym miestom na pobyt v prírode, kedy sa dovolenkári môžu vybrať na túry po okolitej horskej krajine. Môžete si zvoliť medzi niekoľkými okruhmi rôznej náročnosti a objavovať nádherné vodopády, zelené lúky a lesy plné divokých kvetov. Dôležité miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú prírodná rezervácia Borjomi-Kharagauli a spevnená cesta Baku-Tbilisi-Ceyhan, ktorá ponúka úžasné panoramatické výhľady.

Okrem aktívnych aktivít a úžasnej prírody je raňajkovanie Gruzínskej kuchyne jedným zo skvelých lákadiel Bakuriani. Môžete ochutnať typické gruzínske jedlá, ako je chachapuri (tradičný gruzínsky chlieb plnený syrom), chinkali (tradičné cestovinové taštičky plnené mäsom alebo syrom) a khachapuri (syrový koláč). A nezabudnite si vychutnať aj miestne víno a sladké gruzínske čakrové koláče.

Na cestu do Bakuriani je možné sa dostať z hlavného mesta Tbilisi cestou autom alebo vlakom, pričom cesta trvá približne 2 až 3 hodiny. Pri vstupe do Bakuriani je potrebné zakúpiť si skipas, ktorý vám dá prístup ku všetkým lyžiarskym vlekoch a zjazdovkám.

Nestáva sa často, že môžete zažiť zimné a letné dobrodružstvá na jednom mieste. Bakuriani je však jedinečným letoviskom, ktoré ponúka skvelé podmienky na lyžovanie, nádhernú prírodu a možnosti relaxácie počas celého roka. Nech ste nadšeným lyžiarom alebo milovníkom prírody, Bakuriani je ideálne miesto pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Gruzínsko je obľúbenou destináciou pre milovníkov zimných športov, a Bakuriani Ski Resort je jedným z najznámejších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v tejto krajine. Nachádza sa v nadmorskej výške medzi 1 700 a 2 500 metrov v regióne Samtsche-Džavachetia, ktorý je známy svojimi krásnymi horami a malebným prostredím.

Bakuriani Ski Resort ponúka ideálne podmienky na zimnú dovolenku pre všetky skupiny lyžiarov a snowboardistov. K dispozícii je viac ako 25 kilometrov zjazdoviek, ktoré spĺňajú požiadavky nielen začiatočníkov, ale aj skúsených lyžiarov. Stredisko je vybavené modernou lyžiarskou infraštruktúrou, vrátane vlekov a lanoviek, a zaisťuje tak rýchlu a pohodlnú prepravu na vrchol kopcov a zjazdoviek.

Jednou z najväčších výhod Bakuriani Ski Resort je jeho počasie. Celkový ročný priemer teploty je približne 5°C, čo vytvára ideálne podmienky pre lyžovanie a snowboarding. Počas zimy dosahuje teplota v priemere okolo -5°C, s teplými a slnečnými dňami. Sneženie je tu pravidelné, čo zabezpečuje dostatočné množstvo čerstvého snehu na zjazdovkách.

Vďaka geografickej polohe sa Bakuriani Ski Resort nachádza v oblasti s mierne kontinentálnym podnebím. To znamená, že zima je tu chladná, ale suchá. To tiež znamená, že aj keď teploty sú nízke, vzduch je suchý, čo zabezpečuje dobrú viditeľnosť a vynikajúce zjazdy. Zahrievačky na zjazdovkách tiež zabezpečujú, že aj v prípade, že teploty sú extrémne nízke, je stále možné nájsť teplý a pohodlný zážitok na snehu.

Okrem toho, Bakuriani Ski Resort je obklopené krásnou prírodou. Zjazdovky vedú pozdĺž hôr, čo poskytuje nádherné výhľady na okolitú krajinu. Okolie strediska je bohaté na snežné lesy a útesy, čo vytvára dokonalú atmosféru pre lyžovanie.

Navyše, stredisko poskytuje aj množstvo ďalších aktivít pre tých, ktorí sa zimným športom nevenujú. Môžete si napríklad vypožičať skialpinistickú výbavu a objaviť okolité vrcholy, alebo sa vydať na prechádzku po zasnežených chodníkoch a vychutnať si prírodné krásy Gruzínska.

Bakuriani Ski Resort je preto ideálnym miestom pre milovníkov zimných športov, ktorí hľadajú kombináciu výbornej lyžiarskej infraštruktúry, nádherného prostredia a priaznivého počasia. Každoročne privíta tisíce návštevníkov, ktorí sa tu vydávajú na lyžiarsku dovolenku a objavujú jedinečnú atmosféru tohto gruzínskeho strediska.


Ubytovanie Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani Ski Resort sa nachádza v oblasti Bakuriani, ktorá sa nachádza v centrálnych horách Gruzínska. Toto miesto je dobre známe pre svoje zimné športy, najmä lyžovanie a snowboarding.

Ubytovanie je tu rôzneho druhu. K dispozícii sú hotely a apartmány, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali čo najlepší komfort pre návštevníkov. Najlepší čas na návštevu Bakuriani Ski Resort je medzi decembrom a februárom, keď sneh padá takmer neustále a lyžovanie a iné formy zimných športov sú na vrchole svojej sezóny.

Hotely a apartmány sú dostupné vo všetkých kategóriách - od nízko cenových až po luxusné. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na svahu, takže návštevníkom umožňujú vychutnať si lyžovanie až po posledné stretnutie. Okrem toho vám môže ubytovanie poskytnúť aj prístup k rôznym ďalším zimným aktivitám, ako je bežecké lyžovanie, sanovanie a ďalšie.

Apartmány v Bakuriani Ski Resort sú vybavené kuchynským kútom, kde si môžete pripravovať vlastné jedlá. V niektorých apartmánoch sú dokonca poskytované služby ako masáže a wellness procedúry, ktoré vám pomôžu uvoľniť telo a myseľ.

Okrem toho sú v okolí k dispozícii aj rôzne možnosti stravovania. Samozrejme, môžete si vybrať z tradičných gruzínskych jedál, ale nájdete tu aj rôzne reštaurácie ponúkajúce medzinárodnú kuchyňu. Takže pre tých, ktorí by chceli vyskúšať niečo nové, budú mať na výber z rôznych jedál a nápojov.

Nakoniec, ak hľadáte príležitosť na zimnú dovolenku, Bakuriani Ski Resort je ideálnou voľbou. Ubytovanie v tomto krásnom mieste vám umožní užiť si zimné športy a zároveň vám poskytne komfort potrebný pre príjemný pobyt. Takže neváhajte a zarezervujte si svoje miesto v jednom z najlepších stredísk zimných športov v Európe ešte dnes!


Letenka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Gruzínsko Bakuriani Ski Resort: Ideálne letovisko pre zimné radovánky

Gruzínsko, krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou, je známe svojimi hrejivými leteckými destináciami. Ak ste fanúšikom zimných športov a radi by ste zažili adrenalín z lyžovania či snowboardingu na jednej z najkrajších zimných športovísk, potom Bakuriani Ski Resort je miestom, ktoré by ste nemali vynechať.

Bakuriani je jedným z najstarších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Gruzínsku. Nachádza sa v oblasti Samtskhe-Javakheti, iba niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Tbilisi. S výškou 1700 metrov nad morom a prekrásnym okolím obklopeným hrebeňmi Kavkazu, Bakuriani ponúka lyžovanie pre všetky úrovne zdatnosti.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť toto letovisko, je jeho široká škála lyžiarskych tratí, ktoré vyhovujú rôznym úrovniam lyžiarov. Od začiatočníkov po profesionálov, tu si každý nájde niečo pre seba. Zelené trate sú ideálne pre začiatočníkov, zatiaľ čo modré a červené trate poskytujú väčšiu výzvu pre pokročilých lyžiarov. Navyše, Bakuriani je domovom aj pre niekoľko čiernych tratí pre skutočných adrenalínových nadšencov.

Okrem lyžiarskych tratí ponúka toto letovisko aj množstvo zábavy a relaxácie pre návštevníkov. Ak sa chcete oddeliť od lyžiarskych svahov, môžete sa vybrať na romantickú prechádzku po okolitej prírode alebo vyskúšať jazdu na sane. Vo večerných hodinách môžete zažiť miestne obyvateľstvo tancujúce v tradičných krojoch v miestnych reštauráciách a bary, kde môžete ochutnať aj gruzínsku kuchyňu.

Okrem zimných športov je Bakuriani známe aj svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú ideálne na liečebné účely. Mnohí ľudia sem prichádzajú, aby si užili relaxačné kúpele a masáže po výnimočne náročnom dne plnom lyžovania.

Cestovanie do Bakuriani je veľmi pohodlné, pretože letiská v blízkosti poskytujú priame lety do Tbilisi, odkiaľ môžete jednoducho prejsť na miesto cieľa. Letenky do Gruzínska sú zvyčajne cenovo dostupné a môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností.

Ak chcete zažiť výnimočnú zimnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenky do Bakuriani Ski Resort. Toto kúzelné letovisko poskytne nekonečné množstvo zábavy, dobrodružstva a krásu, ktorú si budete pamätať na celý život. Tak čo ešte váhate? Užite si čas strávený na svahu a vychutnajte si krásy Gruzínska.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Gruzínska Bakuriani Ski Resort môžu byť:

Otázka 1: Kde sa nachádza Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: Bakuriani Ski Resort sa nachádza v regióne Samckhe-Javakheti, v blízkosti mesta Bakuriani v Gruzínsku.

Otázka 2: Kedy je najlepší čas na návštevu Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bakuriani Ski Resort je zvyčajne od decembra do marca, keď je tam dostatok snehu na zimné športy.

Otázka 3: Aké lyžiarske tratí a zariadenia má Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: Bakuriani Ski Resort má viac ako 20 km lyžiarskych tratí, z ktorých väčšina je pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Resort tiež ponúka požičovňu lyží a snowboardov, lyžiarske školy a lanovky.

Otázka 4: Aké ubytovacie možnosti sú dostupné v Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: V Bakuriani Ski Resort je k dispozícii široká škála ubytovacích možností, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

Otázka 5: Ako sa dostanem do Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bakuriani Ski Resort, je lietadlom do Tbilisi International Airport a následne si prenajať auto alebo využiť taxi na cestu do Bakuriani.

Otázka 6: Aké ďalšie aktivity je možné podnikať mimo lyžovania v Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: Okrem lyžovania a snowboardovania sa v Bakuriani Ski Resort dajú tiež podnikať ďalšie aktivity ako jazda na saniach ťahaných koňmi, korčuľovanie, turistika a jazda na motorkách.

Otázka 7: Aké sú ceny v Bakuriani Ski Resort?
Odpoveď: Ceny v Bakuriani Ski Resort sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a zvolenej ubytovacej možnosti. Všeobecne platí, že ceny sú menej drahé ako v niektorých iných známych európskych lyžiarskych strediskách.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky