Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Patmos

Letenka Grécko Patmos


V dnešnej dobe je cestovanie stále viac dostupné a ľudia majú stále väčší záujem spoznávať nové miesta a kultúry. Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií v Európe a jedným z najkrajších ostrovov, ktorý by ste určite nemali vynechať, je Patmos.

Patmos je malý grécky ostrov, ktorý sa nachádza v Egejskom mori. Je to miesto s bohatou históriou a nádherným prírodným prostredím, ktoré si získava srdcia návštevníkov. Pre svoju jedinečnú atmosféru ho niektorí dokonca považujú za sväté miesto, kde bola napísaná Biblia - konkrétne Evanjelium svätého Jána.

Ale čo vás naviac môže pritiahnuť na tento ostrov, je jeho krásna a nezničená príroda. Patmos je známy svojimi priezračnými plážami a azúrovým morom. Má množstvo zátok a útesov, na ktorých si môžete vychutnať kúpanie a slnenie. Pláže sú často opustené a nájdete tu dostatok miesta na relaxáciu a oddych.

Jedným z najvýznamnejších miest na Patmose je samotná Chora - hlavné mesto ostrova. Je to kaskádovo postavené mestečko, ktoré je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho kľukaté uličky vás dostanú do iného sveta a budete cítiť atmosféru minulosti. Stredoveké budovy sú posiate malými obchodíkmi, trhoviskami a kaviarňami, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlá.

Okrem toho môžete navštíviť aj pár kostolov, ktoré patria k najnavštevovanejším miestam, ako je napríklad Mo-bývacia kaplnka Theoktistos a kláštor svätého Jána. Kláštor je ohromujúci a otočne sa na skalný výbežok nad Chorou. Okrem návštevy môžete vychutnať aj nádherný výhľad na okolitý ostrov.

Ak máte radi aktívny oddych, ponúka Patmos tiež rôzne možnosti pre vodné aktivity a túry. Môžete si prenajať vodné skútre alebo loď a objaviť okolité ostrovy. Okrem toho tu nájdete aj mnoho značených turistických trás, ktoré vás prevedú krásnou prírodou Patmosu.

Ak teraz uvažujete o návšteve Patmosu, je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, letenka. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych miest do Patmosu. Cesta letecky je rýchla a pohodlná, a tak si môžete čo najskôr užívať nádherný ostrov.

Grécko je plné krásnych miest na objavovanie a Patmos je jedným z tých miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Krásna príroda, bohatá história a príjemná atmosféra vás jednoducho dostanú. Letenka do Patmosu je pasom do raja, kde si môžete vychutnať pokoj a harmóniu. Takže neotáľajte, urobte si rezerváciu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na tomto úžasnom ostrove.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Patmos


1. Aké je hlavné mesto na Patmose?
- Hlavné mesto na Patmose je Chora.

2. Aká je prístupová cesta na Patmos?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Patmos, je lietadlom alebo trajektom.

3. Kde sa nachádza Knižnica svätej Kláry?
- Knižnica svätej Kláry sa nachádza v Chore, na Patmose.

4. Aké sú najlepšie pláže na Patmose?
- Najlepšie pláže na Patmose sú Psili Ammos, Vagia, Agriolivadi a Kambos.

5. Aké je počasie na Patmose v lete?
- V lete je na Patmose veľmi teplo a suché, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30-35 stupňov.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie na Patmose?
- Niektoré z najlepších reštaurácií na Patmose sú To Perasma, Taverna Kavouras a Giannis Fisherman Tavern.

7. Aké pamiatky by som mal vidieť na Patmose?
- Niektoré z najpôsobivejších pamiatok na Patmose sú kláštor svätej Jany Zlatoústej, Apokalypsa svätého Jána a Kstisochoria.

8. Aké sú najlepšie spôsoby objavovania Patmosu?
- Najlepšie spôsoby objavovania Patmosu sú pešo, na bicykli alebo v prenajatom aute.

9. Aké sú najlepšie časy na návštevu Patmosu?
- Najlepšie časy na návštevu Patmosu sú v jarných a jesenných mesiacoch, keď je počasie menej horúce a turistov je menej.

10. Musím mať víza na návštevu Patmosu?
- Víza nie sú potrebné pre väčšinu krajín Schengenu, USA, Kanady a Austrálie. Ak nie ste istí, overte si to u svojho veľvyslanectva alebo konzulátu.


Počasie Grécko Patmos


Grécko je jednou z najkrajších krajín na svete, známa svojimi nádhernými plážami, modrou vodou, historickými pamiatkami a slnečným počasím. Jedným z najobľúbenejších miest v Grécku je ostrov Patmos.

Patmos je malý ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, ktorý sa teší obľube turistov z celého sveta. Jeho hlavné mesto je Chora, ktoré je zároveň vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Na tomto ostrove sa tiež nachádza jeden z najvýznamnejších kresťanských miest - Kláštor svätého Jána. Keďže turistov prilákajú nielen históriou a architektúrou, ale aj krásnou prírodou a plážami, počasie je pre nich veľmi dôležité.

Počasie na Patmose je typické pre Stredomorskú oblasť. Letá sú suché a horúce, so strednou teplotou okolo 30 °C. Toto je najvyhľadávanejšie obdobie pre turistov, v tomto čase sa na ostrove konajú rôzne festivaly a podujatia. More má v lete príjemnú teplotu okolo 25 °C, takže sa turisti môžu tešiť na osviežujúce plávanie.

Jeseň je tiež pekným obdobím na návštevu Patmosu, keďže teploty sú príjemné a menej horúce. Teplota vzduchu býva okolo 20 °C, čo je ideálne pre prechádzky po ostrove a objavovanie jeho krás. More je ešte stále dostatočne teplé na kúpanie, s teplotou okolo 23 °C.

Zima na Patmose nie je príliš chladná, ale viac vlhká. Teploty bývajú v rozmedzí 10 až 15 °C, ale občas môže klesnúť aj pod 10 °C. Anná dovolenková aktivita, ktorá je typická pre zimné mesiace, je návšteva kláštora svätého Jána. More má v zime teplotu okolo 16 °C, čo je pomerne príjemné pre tých, ktorí sa radi vykúpu.

Jar je príjemná pre tých, ktorí majú radi miernejšie teploty. Počas tohto obdobia sú teploty okolo 15 až 20 °C, čo je ideálne pre prechádzky po pláži a objavovanie okolitej prírody. More má v jarnej sezóne teplotu okolo 18 °C.

Patmos je vynikajúcim miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú slnečné počasie, krásne pláže a historické pamiatky. Bez ohľadu na ročné obdobie môžete si vychutnať túto malebnú destináciu a objavovať jej prírodné a kultúrne poklady.


Ubytovanie Grécko Patmos


Grécko Patmos je malý ostrov s veľkým kúzlo a je obľúbeným letoviskom pre mnoho turistov. Nachádza sa v Južnom Egejskom mori a je jedným z najočarovanejších miest v Grécku. Patmos má bohatú históriu a kultúru, ktorú vám ukážu jeho množstvo krásnych chrámov a kláštorov. Prezentujeme vám ubytovanie v meste Patmos, ktoré vám umožní túto nádhernú časť sveta spoznať už na vlastnej koži.

1. Petrino Studios

Petrino Studios sa nachádza v kľudnom prostredí, 15 min chôdze od centra Patmosu. Svojim hosťom ponúka tiež bezplatné parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Studiá sú vybavené kuchynským kútom a balkónom s výhľadom na západ slnka. Priamo na mieste si môžete užiť grécku kuchyňu v reštaurácii.

2. Skala Hotel

Skala Hotel sa nachádza v centre Patmosu a ponúka ubytovanie vo vybavených izbách s balkónom a vlastnou kúpeľňou. Slnečná terasa vám umožní rozlúčiť sa so slnkom a pocítiť skutočný grécky štýl. Hotel takisto ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a bezplatné parkovanie na mieste.

3. Hotel Apollon

Hotel Apollon vás privíta v meste Skala, vzdialenom len 200 metrov od pláže. Jeho ubytovacie jednotky sú rozmanité a vybavené klimatizáciou a satelitnou televíziou. Na mieste je tiež reštaurácia a bar, ktoré vám poskytnú skvelú chuť gréckej kuchyne. Bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet sú samozrejmosťou.

4. Patmos Aktis Suites & Spa

Patmos Aktis Suites & Spa je luxusný hotel s výhľadom na záliv Grikos. Ponúka vám vybavené izby a apartmány, ktoré sú zariadené v modernom štýle a majú súkromný balkón s výhľadom na more. K dispozícii je tiež bazén a wellness centrum s fitnes centrom, vírivkou a masážami. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie sú samozrejmosťou.

5. Electra Houses

Electra Houses sa nachádza v malebnom prostredí v dedinke Grikos, 4 km od mesta Patmos. Ponúka vám útulné a moderne zariadené studiá a apartmány s kuchyňou a balkónom s výhľadom na more alebo záhradu. Na mieste sa nachádza aj slnečná terasa a gril, ktoré sú k dispozícii hosťom. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie sú samozrejmosťou.

Grécko Patmos je jedinečným miestom, na ktoré sa nezabudne. Majú tu fantastické pláže, čarovné mestečká, historické pamiatky, národné parky a svetoznáme kláštory. Ubytovanie tu máte zabezpečené akýmkoľvek spôsobom, od skromných hotelov po luxusné apartmány a vily. Tak čo ešte čakáte? Vyberte si to správne ubytovanie a užite si atmosféru v Patmose.


Dovolenka Grécko Patmos


Grécko je jednou z najkrajších krajín Európy, ktorá láka milióny turistov každý rok. Patmos, jedna z gréckych ostrovov, je obľúbenou destináciou medzi turistami, ktorí hľadajú pokoj, ticho a oddych. Táto malá a živá oblasť Grécka ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest, zaujímavú kultúru a jedinečné zážitky.

Patmos sa nachádza v Egejskom mori, zhruba 160 km južne od mesta Izmir v Turecku. Tento ostrov je známy ako miesto, kde bola napísaná Biblia. Apoštol Ján Malý napísal svoju knihu na tomto ostrove, a preto je toto miesto považované za sväté.

Ideálnou dovolenkou na Patmose je návšteva mesta Chora. Toto nádherné malé mesto leží na kopci s nádhernými výhľadmi a ponúka veľa pamiatok, ako aj zaujímavé miesta na prechádzky a oddych. Chora je známa svojimi bielymi domami, čistými uličkami a nádhernými kostolmi. Návštevníci si môžu vychutnať fantastický výhľad na more a okolitú krajinu, ako aj na historické pamiatky, ako sú kláštor svätého Jána a pevnosť Patmos.

Ostrov Patmos ponúka tiež množstvo možností na plávanie a muškanie sa v slnku. Najväčšou plážou na Patmose je Kambos Beach, ktorá sa rozprestiera na severnom konci ostrova. Pláž je veľmi dlhá a čistá s bledým pieskom a jemným vodstvom. Pre tých, ktorí hľadajú viac intímne a tiché miesta, sú tu aj ďalšie pláže s nádhernými prírodnými plážami a úžasným výhľadom.

Patmos ponúka tiež bohatú gastronomickú ponuku, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlá a lahodné morské plody. Mesto Chora je plné reštaurácií, kaviarní a bistro, ktoré ponúkajú široký výber gréckych jedál a nápojov.

Ak chcete zažiť úplný luxus a pokoj, môžete si zvoliť niekoľko luxusných hotelov, súkromných apartmánov a vil. Tieto hotelové ubytovania ponúkajú nezabudnuteľný pobyt a ponúkajú vysoký komfort a vynikajúcu službu.

Všetko v jednom, Patmos je skvelým miestom pre oddych a relaxáciu v prírode. Svojou jedinečnou kultúrou, krásnymi plážami a nádhernými výhľadmi, tento ostrov je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú tiché miesto na oddych. Takže ak plánujete dovolenku v Grécku, určite navštívte Patmos a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších ostrovoch Grécka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky