Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Kos

Ubytovanie Grécko Kos


Kos je krásny grécky ostrov v Egejskom mori, ktorý ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, určite budete potrebovať aj ubytovanie. V tomto článku vám prinášame niekoľko odporúčaní na ubytovanie na ostrove Kos.

V prímorskom meste Kos nájdete veľký výber hotelov pre každý rozpočet. Ak preferujete luxusné ubytovanie, odporúčame vám vyskúšať niektorý z mnohých 5-hviezdičkových rezortov priamo na pláži. Tieto hotely majú obvykle bazény, wellness centrá a rôzne reštaurácie a bary. Sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v pravom gréckom komforte.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v niektorom z rodinných hotely. Tieto hotely často ponúkajú súkromné izby s vlastnými kúpeľňami a balkónmi. Mnohé z nich majú aj vlastnú reštauráciu a bazén, čo z nich robí vhodný výber pre rodiny s deťmi.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť, je skvelou možnosťou využitie apartmánov. Na celom ostrove Kos nájdete mnoho apartmánových komplexov, ktoré ponúkajú vybavené kuchyne a oddelené spálne. Tieto apartmány často majú aj bazény a záhrady, ktoré sú ideálne pre oddych a relax.

Ak ste však dobrodruh typu "nakuknite a zaspávajte", môžete zvážiť kempovanie. Na ostrove Kos sú k dispozícii niekoľko kempov, ktoré ponúkajú kempovacie plochy s možnosťou zapožičania stanov alebo karavanov. Kempy sú obvykle situované v blízkosti pláže a ponúkajú aj rôzne zariadenia ako kúpacie miesta, sprchy a reštaurácie.

Okrem tradičného ubytovania môžete na ostrove Kos nájsť aj niekoľko alternatívnych možností. Ak ste nadšenec námorných činností, môžete zvážiť ubytovanie na lodi. Mnohé ponúkajú ubytovacie kajuty a plavby okolo ostrova a okolitých ostrovčekov.

Nakoniec, pre tých, ktorí hľadajú autentický grécky zážitok, môžete zvážiť ubytovanie v tradičných dedinských domoch. V rôznych častiach ostrova Kos nájdete apartmány alebo izby v tradičných domoch s krásnym výhľadom na okolitú prírodu a historické pamiatky.

V závere môžeme povedať, že bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, na ostrove Kos nájdete vhodné ubytovanie. Od luxusných rezortov, cez rodinné hotely a apartmány, až po kempovanie a netradičné možnosti ako lode a tradičné domy. Miestne ubytovanie vám určite umožní vychutnať si všetko, čo táto nádherná destinácia ponúka.


Letenka Grécko Kos


Kos, jedno z najobľúbenejších gréckych ostrovov v Egejskom mori, je známy svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a kultúrnymi pamiatkami. Mnoho turistov každoročne vyhľadáva túto malú ostrovčeku o veľkosti 290 km².

Ak plánujete navštíviť Kos, pravdepodobne budete hľadať cenovo dostupné letenky. Cestou do Kosu je najjednoduchšie a najrychlejšie cestovať letecky. Na šťastie existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kosu z rôznych destinácií.

Jednou z možností je vybrať si priame letenky do letiska v Kosu. Mnoho európskych leteckých spoločností, ako napríklad Ryanair, easyJet, Aegean Airlines či TUI Airways, ponúka priame lety z rôznych miest ako Londýn, Amsterdam, Paríž, Berlín alebo Dubaj. Priame lety sú výhodné, pretože nevyžadujú prestupy ani zbytočné meškania.

Ak však nemáte možnosť cestovať priamo do Kosu, nezúfajte. Existujú aj lety s prestupom, ktoré vám umožnia dosiahnuť svoj cieľ. Mnoho leteckých spoločností ponúka tento typ letov s prestupmi v Aténach alebo Stambule. Prestupy môžu byť nevyhnutné, ale takto si môžete vybrať z väčšieho množstva destinácií.

Pri výbere letiska v Grécku, na ktoré priletíte, môžete zvážiť lety na letisko v Aténach a následne sa pripojiť na miestne lety z Atény na letisko v Kosu. Výhody tohto typu letu sú v tom, že môžete stráviť niekoľko dní v Aténach, preskúmať ich kultúru a pamiatky, a potom pokračovať na svoju pravú destináciu.

Ceny leteniek sa líšia v závislosti od vašej lokality, času rezervácie a sezóny, v ktorej cestujete. Ak chcete ušetriť peniaze, odporúča sa rezervovať letenky s dostatočným predstihom a vyhýbať sa cestovaniu v najrušnejších mesiacoch, ako je jul a august.

Okrem kúpy leteniek môžete tiež zvážiť výhody tzv. all-inclusive dovoleniek, ktoré ponúkajú komplexné balíčky obsahujúce letenky, ubytovanie a stravu. Takéto balíčky sú často finančne výhodné a zaberajú vašu starosť o detaily cestovania.

V prípade, že plánujete navštíviť Kos, neexistuje žiadny lepší spôsob, ako cestovať tam ako letecky. Letenky do Grécka sú dostupné a existuje mnoho možností vybrať si najvhodnejšiu leteckú spoločnosť a letiskovú trasu. Nech už sa rozhodnete pre priamy let alebo s prestupom, určite si užijete krásu a pohostinnosť tohto gréckeho ostrova.


Počasie Grécko Kos


Počasie na gréckom ostrove Kos je typicky stredomorské, s dlhými horúcimi letami a miernymi zimami. Ostrov Kos je známy pre svoje teplé júlové a augustové mesiace, kedy teploty môžu dosahovať až 35 °C.

Letá na Kos sú veľmi suché, s minimálnym množstvom zrážok. Počas týchto mesiacov sa očakáva takmer nulový dážď a slnečné dni sú veľmi časté. To robí Kos populárnym miestom pre dovolenky, kde turisti môžu využívať krásne pláže a teplé vody Stredomorského mora.

Podzim na Kos je stále teplý, s priemerom 25 °C. Aj keď teploty počas septembra a októbra môžu byť o niečo nižšie, dážď je stále zriedkavý a počasie je väčšinou slnečné. Je to ideálny čas na podnikanie výletov po ostrove a objavovanie histórie a kultúry tohto regiónu.

Zimy na Kos sú mierné a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 °C. Vyššie polohy ostrova môžu byť o niečo chladnejšie, ale obyvatelia aj turisti si stále môžu užívať príjemné teploty. Zrážky sú častejšie v týchto mesiacoch, no množstvá sa pohybujú okolo 50 milimetrov mesačne.

Jar na Kos sa začína otepľovať a teploty sa začínajú zvyšovať. Množstvo zrážok sa znižuje a na ostrove sa opäť rozkvitá príroda. To je ideálna doba na návštevu, keďže veľké množstvo turistov ešte neprichádza a letoviská sú menej preplnené.

Celkovým zhrnutím je počasie na gréckom ostrove Kos teplé a slnečné, najmä počas letných mesiacov. Turisti hľadajúci dovolenku pri mori a poznávanie histórie a kultúry budú mať na Kos veľa možností. Bez ohľadu na ročné obdobie, Kos ponúka ideálne podmienky pre oddych a relaxáciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kos


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska na ostrov Kos?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je využiť miestnu dopravu, ktorá je dostupná priamo pred letiskom. Môžete si vybrať medzi autobusovou dopravou, taxíkom alebo prenájmom auta.

2. Koľko stojí letenka z Bratislavy do Kosu?
Odpoveď: Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od cestovnej sezóny a dostupnosti letov. Odporúča sa porovnať ceny od rôznych leteckých spoločností, aby ste našli najlepšiu ponuku pre vás.

3. Aké sú najpopulárnejšie pláže na ostrove Kos?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších pláží na ostrove Kos sú paradajková pláž, pláž Lambi, pláž Tigaki a pláž Kardamena. Každá z týchto pláží má svoje vlastné čaro a ponúka návštevníkom rôzne možnosti vodných športov a relaxácie.

4. Aké sú typické jedlá a nápoje v Grécku?
Odpoveď: Grécka kuchyňa je známa pre svoje čerstvé morské plody, olivy, syry, jogurty a zeleninu. Medzi najpopulárnejšie jedlá patria tzatziki, musaka, gyros a grécke šaláty. V Grécku tiež nájdete široký výber gréckych vín a ouzo, ktoré sú obľúbené miestnymi obyvateľmi.

5. Aké sú najobľúbenejšie atrakcie na ostrove Kos?
Odpoveď: Niektoré z najobľúbenejších atrakcií na ostrove Kos sú jeho historické pamiatky, ako je Stredoveký hrad, Asklepion a staroveké ruiny v Asclepeion. Ďalšou populárnou atrakciou je kráterový kráter, kde sa návštevníci môžu vydať na túru a vychutnať si nádherný výhľad na celý ostrov.


Dovolenka Grécko Kos


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, čistá azúrová voda, bohatá história a pohostinní ľudia ho robia ideálnym miestom na strávenie letných prázdnin. Medzi všetkými nádhernými ostrovmi v Grécku by sme vám chceli predstaviť jednu veľmi špeciálnu destináciu - ostrov Kos.

Kos je ostrov v Egejskom mori, nachádzajúci sa približne 4 kilometre od tureckého pobrežia. Je to tretí najväčší ostrov v Dodekanézskom súostroví. Kos je známy svojimi krásnymi plážami, jasným modrým morom a bohatou históriou. Je tiež domovom niektorých z najkrajších pamiatok Grécka.

Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Kos, nemôžete vynechať jeho hlavné mesto, rovnako pomenované Kos. Nájdete tu mix moderného a historického charakteru. Môžete si prechádzať uličkami starého mesta, obdivovať antické pamiatky, ako napríklad slávny Asklepion (staroveké liečebné centrum), a užívať si bohatú ponuku reštaurácií, barov a obchodov. Večerný život tu je živý, s množstvom podnikov, kde si môžete vychutnať grécke jedlá a zábavu.

Kos je tiež známy svojimi nádhernými plážami. Pláž Tigaki je jednou z najoblúbenejších. Je to dlhá pláž s bielym pieskom a azúrovou vodou, ideálna na relaxáciu a opaľovanie. Môžete sa tu tiež venovať vodným športom, ako je windsurfing alebo vodné lyžovanie. Pláž Psalidi je tiež veľmi pekná, s čistou vodou a dobre vybavenými zariadeniami, vrátane lehátok a slnečníkov.

Okrem slnenia a pláží má Kos aj mnoho historických pamiatok, ktoré si môžete prezrieť. Jednou z nich je hrad Nerátzia, ktorý sa nachádza v blízkosti starého mesta. Tento stredoveký hrad je považovaný za najdôležitejší hrad v oblasti a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Ďalšou známou pamiatkou je stĺp Hipokratovho plátca, ktorý slúžil ako miesto stretnutia starovekých gréckych vedcov. Na ostrove nájdete aj mnoho starovekých chrámov, ako je chrám Asclepius a chrám Dionysa.

Pre tých, ktorí sa radi vyberú na dobrodružnú cestu mimo hlavného mesta, Kos ponúka aj pekné horské oblasti a prírodné scenérie. Môžete navštíviť vrch Dikeos, najvyššie pohorie na ostrove, a mať z neho úžasné výhľady na celý ostrov. Môžete tiež navštíviť prírodný park Zia, kde nájdete mnoho zelených lúk, obchodíkov a reštaurácií s grilovanými miestnymi dobrotami.

Ostrov Kos je skutočne dokonalým miestom na letné dobrodružstvo. S jeho krásnymi plážami, historickými pamiatkami a pohostinnými ľuďmi vás Grécko pravdepodobne nechá s nezabudnuteľnými dovolenkovými zážitkami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete relaxovať na pláži, objavovať históriu alebo sa vydať na dobrodružnú túru, Kos je miestom, ktoré určite stojí za návštevu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky