Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana is a land of biodiversity and beauty, with its national parks and wildlife reserves drawing tourists from all over the world. One hidden gem that you absolutely must visit is the Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, which is home to over 200 Mona and Black-and-white Colobus monkeys.

To reach Boabeng-Fiema, you'll need to book a flight to Kumasi, the largest city in central Ghana. From there, you'll need to arrange transportation to the sanctuary, which is located about 90 kilometers north of Kumasi. You may want to consider hiring a guide to take you the rest of the way, as the roads leading to the sanctuary can be treacherous and difficult to navigate.

Once you arrive, you'll be greeted by the friendly and curious monkeys, who are unafraid of humans and will happily approach you for food. You can purchase bananas or other snacks to feed the monkeys, but make sure you follow the rules of the sanctuary and avoid touching or harassing them.

In addition to the monkeys, there are also several hiking trails throughout the sanctuary, which offer stunning views of the surrounding landscape. Some of the most popular trails include the Fiema Waterfalls, which offers a refreshing dip in the cool water, and the Boabeng Grove, which is home to several of the largest baobab trees in Ghana.

Overall, a visit to the Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary is an unforgettable experience that offers a unique opportunity to get up close and personal with some of Ghana's most fascinating wildlife. So if you're planning a trip to Ghana, be sure to add this hidden gem to your itinerary – you won't regret it!


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Čo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je rezervácia nachádzajúca sa v Ghaně, ktorá slúži ako ochranné útočisko pre vzácne druhy opíc vo voľnej prírode.

2. Aké druhy opíc môžem v rezervácii vidieť?

V rezervácii Boabeng-Fiema môžete vidieť dva hlavné druhy opíc - monokovité opice dvopolohé (Colobus vellerosus) a monokovité opice stočenohlavé (Cercopithecus roloway).

3. Koľko opíc žije v rezervácii?

Presné čísla sa líšia, ale v rezervácii žije približne 200 až 300 opíc.

4. Je možné ísť do rezervácie samostatne alebo len s turistickou skupinou?

Áno, môžete si rezerváciu navštíviť aj individuálne alebo sa pridať k skupine turistov. Odporúča sa však mať průvodcu, ktorý má v rezervácii skúsenosti a vie vám poskytnúť informácie.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu rezervácie?

Najlepšie obdobie na návštevu rezervácie je v období sucha, medzi decembrom a aprílom. V tomto období je väčšia pravdepodobnosť, že uvidíte viac opíc, pretože majú tendenciu sa zdržiavať v blízkosti dedín.

6. Aké je vstupné na návštevu rezervácie?

Vstupné na návštevu rezervácie sa líši v závislosti od doby a vašej krajiny pôvodu. Odporúča sa informovať sa na aktuálnych miestnych cenách vstupného.

7. Ako dlho trvá prehliadka rezervácie?

Prehliadka rezervácie trvá zhruba 1 až 2 hodiny. Môžete stráviť viac času až doobeda alebo sa rozhodnúť zostať na noc v blízkosti rezervácie.

8. Aké sú pravidlá a obmedzenia počas návštevy rezervácie?

Počas návštevy rezervácie je dôležité dodržiavať pravidlá ochrany prírody. Je zakázané krmiť opice, v prípade potreby používať blesk pri fotografovaní a dotýkať sa alebo rušiť opice.

9. Čo je okrem opíc možné vidieť v okolí rezervácie?

Okolie rezervácie ponúka príležitosti na pozorovanie iných druhov divokej prírody vrátane rôznych druhov vtákov a iných druhov zvierat.

10. Ako môžem podporiť ochranu rezervácie?

Existuje niekoľko spôsobov, ako podporiť ochranu rezervácie, vrátane finančnej podpory miestnych organizácií, dobrovoľníckej práce a šírenia informácií o jej dôležitosti medzi ostatnými.


Dovolenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúca krajina, ktorá ponúka množstvo exotických a unikátnych zážitkov pre turistov. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, jedno z najlepších miest na svete pre ochranu a pozorovanie opíc.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza v juhozápadnej časti Ghany, v blízkosti mesta Nkoranza. Toto útočisko zohráva dôležitú úlohu pri ochrane dvoch druhov opíc – kosoňa obojpásého a mona opálkového, ktoré sú považované za posvätné u miestnej ľudskej populácie. Tieto opice sú veľmi priateľské a majú úzke spojenie s miestnymi obyvateľmi.

Keď prídeš do Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, budú ťa privítať miestni sprievodcovia, ktorí ponúkajú prehliadku pre turistov. Títo sprievodcovia sú dobre informovaní o správaní a životnom prostredí opíc, takže ti poskytnú nezabudnuteľné a vzdelávacie zážitky.

Počas prehliadky budeš mať možnosť pozorovať tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí. Opice sa pohybujú vo veľkých skupinách a ich hravosť a energické správanie je ohromujúce. Môžeš sledovať, ako sa hrajú, komunikujú a obzvlášť milo ťa privítajú, ak prinesieš nejakú ovocnú pochúťku. Prehliadka ti tiež umožní vidieť ich obrovskú diversitu farieb a vzorov.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary nie je len o opiciach. Útočisko je tiež domovom mnohých iných ohrozených druhov, vrátane vzácnych vtákov a hmyzu. Je to skutočne raj pre milovníkov prírody a fotografov, ktorí budú mať nekonečný zdroj nádherných a zaujímavých záberov.

Po prehliadke sa môžeš vybrať na miestne trhy a zakúpiť si rôzne ručne vyrábané produkty, ako sú drevené masky, šperky alebo tradičné odevy. Tieto trhy ponúkajú jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s miestnou kultúrou a umením.

Ak sa rozhodneš zostať v blízkosti útočiska na niekoľko dní, môžeš si vybrať z rôznych kvalitných ubytovacích zariadení, ktoré sú k dispozícii v okolí. Miestne chaty a hotely ponúkajú pohodlné ubytovanie a tiež ti umožnia zažiť autentický ganský životný štýl.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutočne vzácne miesto, ktoré ponúka neviditeľné spojenie medzi človekom a prírodou. Ak hľadáš dovolenku, ktorá ťa obohatí a zanechá nezaplatiteľné spomienky, neváhaj, a venuj svoj čas tejto úžasnej destinácii v Ghane.


Počasie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je zaujímavou krajinou na západnom pobreží Afriky. Je to krajina, bohatá na kultúru a prírodu. Okrem známych atrakcií, ako sú pláže, národné parky a historické pamiatky, Ghana ponúka aj niečo pre milovníkov prírody - Monkey Sanctuary v oblasti Boabeng-Fiema.

Monkey Sanctuary je rezervácia pre opice nachádzajúca sa v južnej časti krajiny, približne osemdesiat kilometrov od hlavného mesta Akkra. Je to miesto, kde môžete zažiť úžasný kontakt s divokými opicami.

Rezervácia je domovom dvoch druhov opíc - Mona a Colobus. Tieto opice považujú miesto za svoj domov už niekoľko storočí a sú obklopené mýtom a tradíciami miestnych obyvateľov. Boli vyhlásené za sväté zvieratá miestnymi národmi, čo znamená, že sú chránené a dodnes si udržiavajú svoje prirodzené prostredie.

Pozorovanie opíc v ich prirodzenom prostredí je jedným z hlavných zážitkov, ktoré ponúka Monkey Sanctuary. Môžete sledovať, ako sa opice hrajú a obzerajú okolo seba. Ich inteligencia a ľudské správanie vás určite zaujme. Mali by ste však dodržiavať pravidlá rezervácie a nejaviť agresívne správanie voči opiciam.

Okrem opíc tu nájdete aj vzácne druhy rastlín a vtákov. Rezervácia poskytuje obyvateľom a návštevníkom bohatú paletu biodiverzity. Táto oblasť je tiež jedným z mála miest na svete, kde môžete vidieť Monroe pìtí, neobvyklú farbu opice, ktorá nie je viditeľná nikde inde.

Vstup do rezervácie je povolený len so sprievodcom, ktorý vám poskytne pokyny a informácie o opiciach a rezervácii. Tu sa učíte o histórii a kultúre miestnych národov a ako sa starajú o opice.

Miestne komunity žijúce v okolí rezervácie majú na starosti jej ochranu a starajú sa o opice. Snažia sa presadzovať environmentálnu výchovu a aktívne bojovať proti pytláctvu a poškodzovaniu prostredia. Týmto spôsobom sa snažia zabezpečiť, že opice budú mať svoje útočisko aj v budúcnosti.

Ak hľadáte niečo iné a jedinečné počas vášho pobytu v Ghane, navštívte Monkey Sanctuary v oblasti Boabeng-Fiema. Tento úchvatný rezervát vám ponúkne nádherný pohľad na divoký život opíc a súčasne vás priblíži k miestnej kultúre a ochrane prírody. Je to skutočný poklad, ktorý by ste nemali prehliadnuť.


Ubytovanie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary: Umiestnenie a úvod

Ghana, krajina v západnej Afrike, je známa svojou pestrým etnickým zložením, živou kultúrou a nádhernými prírodnými rezerváciami. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto krajine je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, miesto, kde sa môžete ponoriť do fascinujúceho sveta opíc a ich ochrany.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je rezervácia ležiaca asi 22 km juhozápadne od mesta Nkoranza v regióne Brong-Ahafo v Ghane. Je to útočisko pre dve odlišné druhy opíc - monoklové opice Colobus a čierno-biele opice Diana. Tieto opice sú posvätné pre miestnych obyvateľov, čím sa z nich stala súčasť miestnej kultúry a tradícií.

Kultúrna dedina Boabeng-Fiema

Okrem úspechov v ochrane opíc je Boabeng-Fiema známa aj svojou kultúrnou dedinou. Dedina ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do miestnej kultúry a tradícií Ghany. Môžete sa tu dozvedieť o živote a zvykoch domorodých obyvateľov, ktorí si vážia a chránia svoje posvätné zvieratá.

Ubytovanie v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Ak sa rozhodnete navštíviť toto úžasné miesto, nebudete mať problém s nájdením vhodného ubytovania v blízkosti rezervácie. V okolí sa nachádzajú rôzne typy ubytovania, ktoré vyhovujú rozpočtovým aj luxusnejším požiadavkám.

Môžete si vybrať medzi malými rodinnými penziónmi, kde sa budete cítiť ako doma s miestnou atmosférou a pohostinnosťou, alebo sa rozhodnúť pre komfortnejšie hotely a rezorty, ktoré poskytujú luxusné zázemie a možnosti relaxácie.

Niektoré z týchto miest ponúkajú izby s výhľadom na rezerváciu, čo je skvelý spôsob, ako sa ráno prebudiť s výhľadom na húfy opíc a vychutnávať si ich prírodné prostredie.

Aktivity a zážitky v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Hlavnou atrakciou Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je samozrejme sledovanie a interakcia s opicami. Pri prechádzke po rezervácii budete mať jedinečnú príležitosť vidieť opice vo voľnej prírode, sledovať ich prirodzené správanie a poznať ich životný štýl.

Okrem opíc môžete tiež obdivovať mnohé endemické druhy rastlín a vtákov, ktoré sú v tomto regióne bohaté.

Miestni sprievodcovia vám radi poskytnú podrobné informácie o opiciach, kultúre dediny a o práci rezervácie na ochranu tohto miesta. Vyhliadková veža je tiež k dispozícii pre návštevníkov, čo umožňuje panoramatický pohľad na okolitú prírodu a opice vo voltiére.

Návšteva Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je určite nezabudnuteľným zážitkom. Je to skvelá príležitosť nielen na stretnutie s fascinujúcimi tvormi, ale aj na spoznanie miestnej kultúry a obdivovanie prírodného bohatstva Ghany.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky