Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Ghana Aburi Botanical Gardens

Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je fascinujúcou krajinou na západnom pobreží Afriky, ktorá ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pokladov. Medzi nimi sa nachádza jedno z najúžasnejších miest, ktoré by ste nemali vynechať pri svojej návšteve Ghana - Botanická záhrada Aburi.

Ak plánujete navštíviť túto úžasnú botanickú záhradu, ideálnym spôsobom, ako sa tam dostať, je cez letenku do Ghany. Ghana je dobre spojená s mnohými medzinárodnými letiskami, čo znamená, že nájsť vhodný let nie je problém.

Botanická záhrada Aburi leží len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Ghany, Accra. Cesta z letiska do záhrady Aburi bude trvať len krátku dobu, a to je určite cesta, ktorá vás ohromí. Uisťujeme vás, že táto cesta je cestou plnou prírodných zázrakov, krásnych výhľadov a úchvatných scenérií, ktoré vás nenechajú chladnými.

Súčasťou botanickej záhrady Aburi je exotická záhrada s viac ako 6000 druhmi rastlín zo všetkých kontinentov. Tento 64 hektárový úžasný kúsok zeleného raja je jedným z najnavštevovanejších miest v Gane. Od okamihu, keď vkročíte do tejto nádhernej záhrady, budete prekvapení pestrosťou a nádherou kvetov, stromov, kríkov a rastlín. Záhrada je presne tiež rozdelená do rôznych častí, aby návštevníci mohli objavovať rôzne druhy rastlín.

Existuje mnoho ohromujúcich miest v tejto záhrade, ktoré sa stali obľúbenými medzi návštevníkmi. Jedným z takýchto miest je The Palm Walk. Je to cesta lemovaná palmami, ktorá vytvára magickú atmosféru a dáva vám pocit, akoby ste prechádzali jedinečnými trópami. Ďalším miestom, ktoré stojí za to navštíviť, je Black Star Avenue, kde nájdete impozantný rad stromov, vyrezávaných v tvare jednotlivých článkov reťaze. Toto miesto je ideálnou scenériou pre fotografiu a nezabudnuteľné spomienky.

Okrem úžasnej flóry ponúka Aburi Botanic Gardens aj skvostné panoramatické výhľady na okolitú krajinu. Môžete si vybrať, či sa rozložíte na trávnatých pláňach a kontemplujete krásu prírody alebo si vyšliapete nejaké z turistických chodníkov, ktoré vedú cez rôzne časti záhrady.

Aby ste si svoju návštevu záhrady urobili ešte nezabudnuteľnejšou, môžete si urobiť prehliadku s miestnym sprievodcom. Sprievodcovia vám poskytnú hlbší vhľad do histórie a významu rastlín v tejto záhrade a ochotne zodpovedia vaše otázky.

Botanická záhrada Aburi v Ghane je miestom, ktoré musíte zažiť na vlastné oči. Je jedinečnou kombináciou vzdelávania, zábavy a pokoja a ponúka všetkým návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ak sa rozhodnete navštíviť tento rozprávkový kúsok zeme, nezabudnite objednať si letenku do Ghany, aby ste mali možnosť obdivovať túto úžasnú botanickú záhradu.


Počasie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je krajina nachádzajúca sa v západoafrickej oblasti, ktorá sa vyznačuje tropickým a vlhkým podnebím. Aburi Botanical Gardens sú jedným z najkrajších miest v krajine a pritiahnú tisícky turistov každý rok. Pri návšteve týchto záhrad, si však treba uvedomiť niektoré faktory ohľadom počasia.

Počasím v Gane ovplyvňuje predovšetkým dva rôzne prúdy vetra. Prvým z nich je severovýchodný harmatán, ktorý prichádza z púštnej Sahary a prináša suché a veľmi horúce počasie. Druhým je juhovýchodný monzún, ktorý prináša zemegule obdobie dažďov. V Aburi Botanical Gardens to znamená, že najlepší čas na návštevu sú mesiace medzi októbrom a marcom.

V týchto mesiacoch môže byť počasie chladné, ale často suchejšie a tým pádom vhodnejšie pre turistiky. Teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov Celzia, a v noci môžu klesnúť až na 16 stupňov. V období dažďov, ktoré sa končí v septembri, býva oblasť veľmi mokrá a bažiny, ktoré sú súčasťou záhrad, môžu byť plné vody, čo môže zvedieť turistov z odporúčanej turistickej cesty.

V Aburi Botanical Gardens sa nachádza viac ako šestnásť hektárov zelene a množstvo exotických rastlín. Návšteva týchto krásnych záhrad, v ktorých môžete nájsť aj dedinu a tvorivé dielne miestnych obyvateľov, je skutočný zážitok. Pri plánovaní svojej návštevy však nezabudnite vybrať správne obdobie v roku. Dá sa povedať, že najlepšie obdobie je od októbra do marca, pretože počasie je v tomto období menej horúce a sušie, čo vám umožňuje preskúmať tieto nádherné záhrady naplno.


Dovolenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je známa svojou bohatou kultúrou, farbenými trhmi a krásnymi prírodnými lokalitami. Jednou z najlepších destinácií pre tých, ktorí hľadajú spojenie s prírodou, je Aburi Botanical Gardens v Aburi.

Aburi Botanical Gardens je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá sa nachádza v pomerne chladnom klimatickom prostredí, ktoré je ideálne pre pestovanie rôznych druhov rastlín. Záhrady boli založené v roku 1890 a rozprestierajú sa na viac ako 160 hektároch.

Ak sa chystáte navštíviť Aburi Botanical Gardens, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Záhrady sú rozdelené do niekoľkých častí, z ktorých každá ponúka niečo jedinečné.

Jednou z najkrajších častí záhrad je tzv. "Palm Avenue". Je to dlhá cesta, ktorá vedie medzi palmami. Je to veľmi akčné miesto, kde návštevníci môžu vidieť rôzne druhy rastlín, okrasných stromov a kvetov. Okrem toho tu môžete vidieť aj jedny z najväčších rododendrónov na svete.

Ďalšie zaujímavé záhradnické atrakcie, ktoré Aburi Botanical Gardens ponúka, sú botanické výstavy, záhradnícke školy a semináre na témy ako ochrana prírody a ekologické pestovanie rastlín.

Aburi Botanical Gardens sa tiež nachádza v blízkosti mesta Aburi, kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a hotelov. Dievčatá sa môžu veľmi tešiť na nakupovanie tradičných ghanských predmetov, ako sú ukradené koše, šaty a šperky.

Celkovo sa jedná o nádherné miesto, ktoré môžete navštíviť ak hľadáte spojenie s prírodou a absolútny oddych. Aburi Botanical Gardens v Gane je perfektná dovolenková destinácia, ktorá si zaslúži usilovné hľadanie a usporiadanie!


Ubytovanie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak hľadáte jedinečný zážitok pri návšteve Ghany, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Aburi Botanical Gardens. Tento malebný park ležiaci na južnom úpätí pohoria Akwapim v Gane, je známy svojou zelenou prírodou a krásnou krajinou.

Jednou z najatraktívnejších častí Aburi Botanical Gardens je jeho exkluzívne ubytovanie. Počas vášho pobytu tu sa môžete ubytovať v niektorej z elegantných viliek, ktoré sa nachádzajú v parku. Tieto vileky, postavené v koloniálnom štýle, ponúkajú úžasný výhľad na okolitú prírodu a majú vynikajúce zariadenie. Budete mať možnosť vychutnať si pokoj a kľud v tichom prostredí a nájsť útočisko vo veľkom rozloženom sade.

Okrem ubytovania v vilekách môžete tiež využiť možnosti kempovania v parku. Ak ste fanúšikom dobrodružstva a radi prespávate v prírode, táto možnosť pre vás bude určite vhodná. K dispozícii sú priestranné stanoviská, ktoré zaručia dostatočne veľa súkromia a zároveň vám umožnia cítiť sa plne súčasťou prírody.

Aburi Botanical Gardens je takýmto miestom, ktoré vám ponúka mnoho príležitostí na relaxáciu a oddych od každodenného zhonu. Máte možnosť prechádzať sa po zelených chodníkoch a obdivovať rôznorodé druhy rastlín a kvetov, ktoré sú tu pestované. V parku sa nachádza aj veľké jazero a fontány, kde sa môžete osviežiť a relaxovať.

Okrem toho, Aburi Botanical Gardens organizuje tiež rôzne aktivity a podujatia, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať ghanaskú kultúru a tradície. Môžete sa zúčastniť ukážok tradičných tancov, spevu a umenia, alebo navštíviť miestne trhy a obchody, kde si môžete zakúpiť originálne miestne remeslá a suveníry.

Keďže Aburi Botanical Gardens sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Accra, máte tiež jedinečnú príležitosť navštíviť niektoré z miestnych kultúrnych a historických pamiatok. Môžete navštíviť napríklad Národné múzeum v Ghane, kde sa dozviete o histórii krajiny, alebo Nkrumah Memorial Park, ktorý je venovaný prvému prezidentovi Ghany, Kwame Nkrumahovi.

V Aburi Botanical Gardens sa môžete cítiť ako vo svete snov. Jeho exkluzívne ubytovanie, krásne zelené prostredie a možnosti spoznávania kultúry Gany vytvárajú ideálne miesto na relaxáciu a uniknutie zo sveta. Ak hľadáte nezabudnuteľné dovolenkové miesto, neváhajte a ubytujte sa tu počas svojej návštevy Ghany.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Aburi Botanical Gardens


Otázka: Kde sa nachádzajú Ghana Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Aburi Botanical Gardens sa nachádzajú v Gane, v oblasti Eastern Region, asi hodinu jazdy autom od hlavného mesta Accra.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Aburi Botanical Gardens sú otvorené denne od 9:00 do 17:00 hod.

Otázka: Sú na mieste parkovacie miesta pre návštevníkov?
Odpoveď: Áno, Aburi Botanical Gardens má parkovacie miesta pre svojich návštevníkov.

Otázka: Aký je vstupné do Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Vstupné do Aburi Botanical Gardens pre dospelých je 10 GHC, pre deti do 12 rokov je vstup zdarma.

Otázka: Aké zvieratá a rastliny možno v Aburi Botanical Gardens vidieť?
Odpoveď: V Aburi Botanical Gardens môžete vidieť širokú škálu rastlín, vrátane vzácnych druhov orchideí a iných exotických kvetov. Na mieste je aj niekoľko druhov vtákov a malých zvierat.

Otázka: Je v Aburi Botanical Gardens možné stravovať sa?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je niekoľko miest, kde je možné si dať občerstvenie alebo obed.

Otázka: Sú v Aburi Botanical Gardens miesta na piknikovanie?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je niekoľko miest na piknikovanie, kde si môžete posedieť a vychutnať si krásnu prírodú.

Otázka: Má Aburi Botanical Gardens nejakého sprievodcu?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je k dispozícii sprievodca, ktorý vám predstaví rastliny a zvieratá v záhrade.

Otázka: Sú v Aburi Botanical Gardens vhodné pre deti?
Odpoveď: Áno, Aburi Botanical Gardens sú vhodné pre deti a majú niekoľko aktivít pre deti, ako napríklad detské ihrisko.

Otázka: Ako sa dostanem do Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Najlepším spôsobom ako sa dostať do Aburi Botanical Gardens je autom. Je tiež možné si prenajať taxi zo základne v meste Accra.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky