Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gambie Kiang Central National Park

Ubytovanie Gambie Kiang Central National Park


Gambie, malá krajina v západnej Afrike, je domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú pôsobivé prírodné scenérie a bohatstvo divokej zveri. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších parkov je Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park sa nachádza na východnom brehu rieky Gambia a rozprestiera sa na ploche takmer 300 km². Park je domovom viac ako 50 druhov cicavcov, viac ako 100 druhov vtákov a bohatstva iných druhov živočíchov. Medzi najčastejšie viditeľné zvieratá patria leopardy, hyeny, antilopy, bufle, šakali a krokodíly.

Aby si návštevníci mohli vychutnať túto úchvatnú prírodnú krásu a obdivovať rozmanitosť divokej zveri, je v parku Kiang Central National Park dostupné ubytovanie. Návštevníci majú možnosť si vybrať z rôznych typov ubytovania, aby vyhovovali ich preference a rozpočtu.

Jedna z možností ubytovania v blízkosti parku je tábor s chatkami, kde návštevníci môžu oceniť autentický africký zážitok. Tieto chatky sú jednoduché, ale pohodlné, s príjemnou atmosférou a sú vhodné pre tých, ktorí preferujú kontakt s prírodou a vyhýbajú sa luxusu.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort, je možnosť ubytovania v rekreačných strediskách alebo hoteloch v okolí parku. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú moderné izby s vlastnými kúpeľňami, klimatizáciou a ďalšími vymoženosťami. Mnohé z nich majú aj reštaurácie a bary, kde návštevníci si môžu vychutnať miestne jedlá a pitie.

Okrem samotného ubytovania návštevníci Kiang Central National Park majú tiež príležitosť zažiť niektoré z najlepších aktivít, ktoré park ponúka. Medzi najobľúbenejšie patria safari, rybolov a turistika. Počas safari majú návštevníci možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zažiť vzrušenie pri sledovaní napríklad šakalov, leopardov alebo krokodílov. Rybolov je ďalšou atrakciou parku a môžete chytať rôzne druhy, ako sú kapor, tilápia alebo šťavnaté šťuky. Turistika je ideálnym spôsobom, ako preskúmať park a objaviť jeho rôznorodé ekosystémy, vrátane bažinatých brehov, hustých lesov a otvorených prérií.

Ubytovanie v Gambii Kiang Central National Park ponúka jedinečný zážitok, ktorý návštevníkov zavedie do jedného z najkrajších miest v rámci tejto malebnej krajiny. S možnosťou vidieť pôsobivú divokú zver a vychutnať si rôzne aktivity, nechýbajúce možnosti ubytovania v tomto národnom parku robia z Gambie skvelé miesto na dovolenku pre milovníkov prírody a dobrodruhov všetkých vekových kategórií.


Počasie Gambie Kiang Central National Park


Situovaný v západnej Afrike, Gambie je malá krajina s bohatou prírodou a krásnymi parkmi. Jedným z najvýznamnejších prírodných parkov v krajine, ktorý si zaslúži našu pozornosť, je Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park sa nachádza na juhu Gambie a je domovom rôznych druhov divokej zveri a rastlín. Tento národný park, založený v roku 1987, má rozlohu 11 000 hektárov a je plný bohatých biotopov vrátane saván, močiarov a lesných oblastí.

Počasie v Kiang Central National Park je typické pre región západnej Afriky. Park sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme, čo znamená, že tu panuje horúce letné a miernych a suchých zimy. Pravidelné zrážky sú obmedzené na obdobie dažďov od júna do októbra, kedy sa monzúnové obdobia prinášajú silné zrážky.

Letá v tomto regióne sú horúce a vlhké, s vysokými teplotami často prekračujúcimi 30 ° C. Práve v tomto období môžu návštevníci očakávať najviac zelených oblastí a plnú vitalitu prírody v národnom parku. Tieto podmienky sú ideálne pre divoké zvieratá, ktoré si užívajú bohaté zdroje potravy a vodu na prežitie.

Počas zimných mesiacov, od decembra do februára, teploty klesajú na úrovne približne 20 ° C. Toto je suchšie obdobie v parku, kedy sa rastliny stiaľkajú a tára sa na čas teplejších mesiacov. Napriek tomu, aj počas zimy, môžu byť dni stále veľmi slnečné.

Každé obdobie má v Kiang Central National Park svoje čaro a jedinečnú krásu. Návštevníci majú šancu vidieť rôzne divoké zvieratá vrátane lesových slonov, leopardov, hyen a mnoho druhov vtákov. Tiež sa tu nachádza veľké množstvo druhov rastlín a stromov, ktoré tvoria zásobu potravy pre mnohé živočíchy.

Ak sa chystáte navštíviť Kiang Central National Park, odporúča sa zobrať si so sebou lehké a pohodlné oblečenie, čiapku, krém na opaľovanie a dostatok vody. Pravidelné pršanie v lete môže spôsobiť aj hmyz, takže by ste si mali so sebou vziať aj repelent na hmyz.

Všetci, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, by mali vyskúšať Kiang Central National Park. Je to jedinečné miesto, kde sa môžete priblížiť k divokým zvieratám a preskúmať bohatú pestrosť flóry a fauny Gambie. Nech už sa rozhodnete navštíviť park počas suchých alebo daždivých období, určite nebudete sklamaní jeho krásou a fascinujúcim prostredím.


Dovolenka Gambie Kiang Central National Park


Dovolenka v Gambii - Kiang Central National Park

Gambia, malý africký štát obklopený Senegalom a Guineou-Bissau, je známy svojimi nádhernými plážami, exotickou faunou a unikátnou prírodou. Kto hľadá dobrodružstvo v jednom z najznámejších národných parkov v krajine, mali by si určite naplánovať dovolenku v Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park, nachádzajúci sa na juhu Gambie, je domovom bohatstva života v podobe vzácnych a ohrozených druhov vtákov a cicavcov. Park sa rozprestiera na rozlohe vyše 11 000 hektárov a ponúka niečo pre každého milovníka prírody.

Vstup do parku je jednoduchý a väčšinou sa používajú miestne sprievodcovské služby, ktoré sú prevádzkované miestnou komunitou. Tí vám poskytnú cenné informácie o parku, jeho obyvateľoch a tradičnej kultúre.

Hlavnou atrakciou Kiang Central National Park je pozorovanie vtákov. S viac ako 300 druhmi, park je rajom pre ornitológov a fotografov, ktorí sa radi venujú divokým vtákom. Medzi najznámejších obyvateľov patrí africký orol belasý, žeriav africký či niekoľko ohrozených druhov orlov, kobyliek a motýľov. Je to miesto, kde si môžete pozrieť vzácne a ohrozené druhy jedinečné pre tento región.

Navyše, Kiang Central National Park je domovom pre rôzne druhy cicavcov vrátane opíc, klokanov a hyen. S úspechom tu žijú aj slony, pásovce a viac druhov antilop. V parku je tiež vyhlásený územie na ochranu krokodílov a rôzne druhy hadov.

Ak ste dobrodruh a radi objavujete krásu prírody, Kiang Central National Park vám ponúka aj možnosti turistiky, kde si môžete vychutnať prechádzku po parku a sledovať divoké cicavce vo voľnej prírode.

Okrem toho, oblasti blízko parku majú nádherné pláže, takže môžete tiež prežiť relaxačné chvíle a užiť si slnečné kúpanie. Na plážiach sa nachádza mnoho luxusných hotelov a rezortov, ktoré vám poskytnú všetky pohodlia a služby.

Návšteva Kiang Central National Park vám ponúka úžasné dobrodružstvo uprostred exotického prostredia. Budete mať možnosť vidieť zblízka vzácne druhy vtákov a cicavcov, objavovať nádhernú prírodu a relaxovať na miestnych plážach. Je to skutočne dokonalá destinácia pre prírodovedca a dobrodruha.


Letenka Gambie Kiang Central National Park


Letenka do Kiang Central National Park v Gambii je jednou z tých, ktoré potrebujete, ak hľadáte prírodu a dobrodružstvo. Park je známy svojou rôznorodosťou fauny a flóry, ktorého súčasťou sú rôzne druhy vtákov, plazov a savcov.

Kiang Central National Park sa nachádza v juhovýchodnej Gambiov na južných svahoch Fouta Djallon, oblúkovitého pohoří, ktoré sa rozprestiera v celkovej dĺžke približne 450 km. Park obklopuje rieka Gambia, ktorá je hlavným zdrojom vody pre celú krajinu a je podporovaná predovšetkým rôznymi druhmi vtákov.

Letenky do Gambie sú lacné a sú k dispozícii online. Ceny sa odvíjajú od letového plánu a letového času, takže si najskôr musíte zvoliť dátum, kedy chcete navštíviť park.

Po príchode na letisko v Gambiove si môžete vybrať možnosti, aké ponúka miestny cestovateľský ruch. Tieto možnosti zahŕňajú dopravu do parku, ubytovanie a výlety v parku. Väčšina turistov si vyberá jednoduchú turistickú cestu, ale ak ste ochotní investovať viac peňazí, môžete sa zúčastniť rozsiahlejších výletov, ako sú safari, lov, plávanie a kajakovanie po rieke.

V parku sa môžete vybrať z viacerých možností na poznávanie fauny a flóry. Na výber máte rôzne túry, po ktorých navštívite rôzne miesta, aby ste videli a zažili rôzne druhy živočíchov a rastlín. Okrem toho sa môžete zúčastniť aj nočných túr, aby ste mohli vidieť nočný život v parku.

Ak teda hľadáte nielen dobrodružstvo, ale aj krásnu prírodu, je letenka do Kiang Central National Park v Gambii tu pre Vás. Prírodná atmosféra tohto parku poskytuje jedinečné a nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Kiang Central National Park


1. Aké je umiestnenie Gambie Kiang Central National Park?
Gambie Kiang Central National Park sa nachádza v centre Gambie, v blízkosti rieky Ginga.

2. Koľko má Gambie Kiang Central National Park rozlohu?
Park má rozlohu približne 11 669 hektárov.

3. Ktorá vegetácia dominuje v Gambie Kiang Central National Park?
V parku sa nachádza veľa rôznych typov vegetácie, vrátane suchých trávnatých plôch, lesných oblastí a močiarov.

4. Aké druhy živočíchov možno vidieť v Gambie Kiang Central National Park?
V parku sa vyskytuje bohatá biodiverzita, vrátane rôznych druhov vtákov, zemných vtákov, krokodílov, želv, opíc a antilop.

5. Je možné v parku sledovať zvieratá na safari?
Áno, Gambie Kiang Central National Park poskytuje možnosť safari pre návštevníkov, ktorí chcú sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

6. Ako sa do parku dostanem?
Park je prístupný cez hlavnú cestu z mesta Janjanbureh. Je možné sa sem dostať aj loďou, pretože park sa nachádza blízko rieky Ginga.

7. Ako dlho trvá prehliadka parku?
Prehliadka parku závisí od preferencií návštevníkov. Môže trvať niekoľko hodín alebo aj celý deň, v závislosti od toho, čo chcete vidieť a aký dlhý čas máte k dispozícii.

8. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
Okrem safari je možné sa venovať aj rybolovu, pozorovaniu vtákov, prechádzkam po prírodných chodníkoch a piknikovaniu.

9. Existuje v parku možnosť ubytovania?
Áno, v parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, ako kemping, chatky alebo luxusné kempingové stany.

10. Aké je vstupné do parku?
Vstupné do parku sa platí v miestnej mene a cena sa líši v závislosti od veku a štátnej príslušnosti návštevníka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky