Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Saint-Tropez

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Tropez


1. Kde sa nachádza Saint-Tropez?
Odpoveď: Saint-Tropez sa nachádza na Francúzskej riviére, v južnej Francúzsku.

2. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Je možné sa tam dostať letecky alebo vlakom do najbližšieho letiska alebo železničnej stanice a potom si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu do Saint-Tropez.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Saint-Tropez?
Odpoveď: Leto (jún až september) je najrušnejším a najteplejším obdobím, keď je v meste veľa turistov a večerné aktivity sú veľmi živé. Ak sa vám páči pokojnejšie prostredie, môžete sa tam vydať aj na jar alebo na jeseň.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Saint-Tropez?
Odpoveď: Hlavné atrakcie zahŕňajú prístavnú promenádu, ktorá je plná luxusných jacht, pláže Pampelonne, múzeum Anny Gouldovej, pevnosť Citadel a kostol Saint-Tropez.

5. Kde môžem nájsť najlepšie pláže v Saint-Tropez?
Odpoveď: Najlepšie pláže sú zväčša na pláži Pampelonne, ktorá je približne 5 km dlhá a je známa svojimi luxusnými plážovými klubmi.

6. Môžem si prenajať jachtu v Saint-Tropez?
Odpoveď: Áno, je možné si prenajať jachtu v Saint-Tropez. Existuje mnoho agentúr a spoločností, ktoré ponúkajú prenájom jachtov pre rôzne rozpočty.

7. Existuje nejaký nočný život v Saint-Tropez?
Odpoveď: Áno, Saint-Tropez je známy svojím živým nočným životom. Mesto ponúka množstvo barov, nočných klubov a reštaurácií, ktoré sú otvorené do neskorých hodín.

8. Aké je typické jedlo v Saint-Tropez?
Odpoveď: Typické jedlo v Saint-Tropez zahŕňa čerstvé morské plody, ako sú mušle, krevety a langusty, ako aj tradičné francúzske jedlá, ako je bouillabaisse a foie gras.

9. Aké sú možnosti na ubytovanie v Saint-Tropez?
Odpoveď: Saint-Tropez ponúka širokú škálu možností na ubytovanie, vrátane luxusných hotelov, butikových hotelov, apartmánov a súkromných výnimočných rezidencií.

10. Je možné sa v Saint-Tropez dohovoriť po anglicky?
Odpoveď: Áno, v turistickej oblasti je možné sa dohovoriť po anglicky, pretože veľa miestnych obyvateľov a obchodníkov je oboznámených s anglickým jazykom.


Dovolenka Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez je malé prímorské mesto v južnej Francúzsku, ktoré je známe svojou luxusnou atmosférou a nádhernými plážami. Táto destinácia sa stala obľúbeným miestom pre bohatých a slávnych, čo prispelo k jeho prestížu a popularite.

Jedným z hlavných ťahákov tohto mesta sú jeho pláže. Saint-Tropez má niekoľko kúzelných pobrežných úloh, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Pláže Pampelonne a Tahiti sú najznámejšie a považované za najkrajšie na mieste. Tu môžete relaxovať na jemnom piesku a kúpať sa v azúrovo modrom mori. Pláže sú vybavené luxusnými plážovými barmi a reštauráciami, kde si môžete vychutnať osviežujúce kokteily a vynikajúce jedlá.

Pokiaľ sa zaujímate o históriu a kultúru, v Saint-Tropez nájdete aj množstvo pamiatok a miest, ktoré môžete navštíviť. Mestečko má nádherné úzke uličky plné tradičných domov a historických budov. Obdivovať môžete aj Citadelu, ktorá pochádza z 17. storočia a ponúka nádherný výhľad na prístav a okolitú krajinu. V mestskom múzeu Musée de l'Annonciade nájdete zbierky moderného umenia, vrátane diel od slávnych umelcov ako Picasso či Matisse.

Milovníci nákupov nebudú sklamaní v Saint-Tropez. Mesto ponúka množstvo butikov s luxusnými značkami, od odevov až po šperky. Toto je tiež miesto, kde môžete stretnúť množstvo celebrít a slávnych ľudí, pretože Saint-Tropez je často miestom na letných večierkoch a prestížnych podujatiach.

Po celodenných aktivitách môžete relaxovať v jednom z mnohých reštaurácií a vychutnať si skvelé jedlo. Saint-Tropez je známe aj pre svoju gastronómiu a ponúka skvelú voľbu zariadení. Môžete ochutnať čerstvé plody mora, tradičné francúzske špeciality a samozrejme miestnu provensálsku kuchyňu.

Ak ste dobrodružníci, mali by ste určite navštíviť okolité ostrovy a prírodné rezervácie. Ceľkom blízko Saint-Tropez sa nachádza ostrov Porquerolles, ktorý ponúka nádherné pláže, jazdecké trate a turistické trasy. Ďalším zaujímavým miestom je ostrov Île du Levant, ktorý je známy svojím naturistickým prostredím a krásnou divokou prírodou.

Dovolenka v Saint-Tropez je jedinečným zážitkom, ktorý si môžete vychutnať. Nielenže si budete môcť oddýchnuť na nádherných plážach a objaviť miestne pamiatky, ale tiež ochutnáte luxusný životný štýl a atmosféru tohto uznávaného miesta. Ak hľadáte destináciu, kde zažijete dokonalú dovolenku, určite by ste mali zvážiť Saint-Tropez ako vašu ďalšiu cestovateľskú destináciu.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez je malebné pobrežné mesto v južnom Francúzsku, ktoré je známe svojou luxusnou atmosférou a čarovnými plážami. Je to obľúbené miesto pre mnohých turistov, ktorí sem prichádzajú, aby si užili slnko, more a život plný pohody.

Mesto ponúka širokú škálu možností ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Pre tých, ktorí majú radi luxus a výnimočnosť, sú k dispozícii prvotriedne hotely a rezorty. Tieto ponúkajú všetky moderné vymoženosti, kúpeľné centrá, bazény, reštaurácie s michelinskou hviezdou a dokonca aj súkromné pláže pre hostí. Vzhľadom na to, že Saint-Tropez je obľúbenou destináciou bohatých a slávnych, je pravdepodobné, že stretnete niektoré známe tváre.

Pre tých, ktorí preferujú príjemné a pohodlné ubytovanie za dostupnú cenu, mesto ponúka aj množstvo apartmánov a súkromných domov na prenájom. Vo väčšine prípadov majú tieto ubytovania plne vybavenú kuchyňu, čo vám umožní si pripraviť jedlo sami a ušetriť tak na reštauráciách. Ďalšou výhodou týchto ubytovaní je, že vás zasväťujú do každodenného života miestnych obyvateľov.

Menej nároční cestovatelia si môžu vybrať z ponuky hotelov nižšej triedy alebo penziónov. Aj tieto ponúkajú pohodlné ubytovanie a služby, čo je dostatočné pre krátkodobý pobyt v meste. Okrem toho Saint-Tropez ponúka aj kempingy a parkoviská pre karavany, takže tí, ktorí majú radi prírodu, si môžu vybudovať svoje vlastné malé dobrodružstvo priamo na pobreží.

Čím skôr si zarezervujete ubytovanie, tým väčšiu šancu máte na vyhnutie sa veľkému náporu turistov, ktorý náhle zasiahne mesto počas letnej sezóny. Saint-Tropez sa však neobmedzuje iba na letné mesiace, je mágia v každom ročnom období, čo znamená, že môžete navštíviť toto miesto kedykoľvek počas roka a užívať si krásy a luxus, ktoré ponúka.

Ak plánujete navštíviť Francúzsko a Saint-Tropez je na vašom zozname, môžete si byť istí, že nájdenie vhodného ubytovania nebude problémom. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, mesto ponúka širokú škálu možností pre každého. Takže sa pustite do vyhľadávania a zažijte nezabudnuteľnú dovolenku v tomto nádhernom prímorskom meste!


Letenka Francúzsko Saint-Tropez


Francúzsko je jednou z najkrajších krajín na svete a Saint-Tropez je jedným z jej najslávnejších miest. Toto mestečko na Francúzskej Riviére je synonymom pre luxus, krásu a bohatstvo. Najlepším spôsobom, ako tieto krásy spoznať, je cesta lietadlom.

Ak hľadáte letenku do Saint-Tropez, môžete sa rozhodnúť pre niektoré z najväčších leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z mnohých miest vo Francúzsku a Európe. Let trvá iba niekoľko hodín a urobí váš výlet ešte príjemnejším a rýchlejším.

Jedným z možných letisk, ktoré sú blízko Saint-Tropez, je letisko Toulon-Hyères, ktoré sa nachádza asi 60 km od mesta. Z letiska si môžete prenajať auto alebo využiť taxi službu a v priebehu asi hodiny cesty sa ocitnete v tomto krásnom prostredí.

Saint-Tropez má zaujímavú históriu a kultúru, ktorú môžete objaviť počas prechádzky po malebných uličkách a návšteve mnohých pamiatok a múzeí. Miestom najväčšieho záujmu je prístav, kde sa nachádza obľúbené miesto celebrit - klub 55, ktorý už mnoho rokov privádza k nebesám návštevníkov z celého sveta.

Okrem toho, Saint-Tropez ponúka aj rôzne možnosti na vodných športoch, ako sú surfovanie, kiteboarding, vodné skútre a vodné lyže.

Ďalšou atrakciou sú krásne pláže a zátoky, ktoré sú len kúsok od centra mesta. Pláž Pampelonne, ktorej rysov výčnelok preniká do mora, je jednou z najkrajších na svete a ponúka všetko, čo si môžete želať.

Saint-Tropez je právom jedným z najobľúbenejších miest na svete a letenka do tohto mesta umožní prejsť sa poznávacími turistickými trasami, zbierať nádherné zábery, relaxovať a okúsiť luxusný štýl francúzskej riviéry. Navyše, v letných mesiacoch sa tu konajú mnohé hudobné a kultúrne festivaly, ktoré sú určite zaujímavé.

Ak hľadáte pohodlný a rýchly spôsob, ako sa dostať do tohoto kúzelného miesta, letenka do Saint-Tropez bude pre vás najlepšou voľbou. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu už dnes.


Počasie Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez, krásne mesto na francúzskom pobreží Stredozemného mora, ponúka nádherné počasie počas letných mesiacov, kedy teploty stúpajú na približne 30 stupňov Celzia.

Počasie v Saint-Tropezi sa mení v závislosti od ročného obdobia. Zimné mesiace sú chladné a daždivé, s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Na jar sa teploty začínajú zvyšovať a mesto sa stáva nádherným miestom na prechádzky a cestovanie. Letné mesiace prinášajú teploty okolo 30 stupňov Celzia a slnečné dni, ideálne pre opaľovanie, vodné aktivity a oddych na pláži.

Najteplejšie mesiace v Saint-Tropezi sú júl a august. Teploty v tomto období sa môžu pohybovať od 25 do 35 stupňov Celzia. Mokré obdobie mesta sa končí v júni a od júla do septembra je zväčša suché obdobie. Slnečné dni sú časté a v celom meste je možné si užiť nadmorské pláže a vodné aktivity.

Jeseň v Saint-Tropezi prináša mierne a príjemné počasie s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia. Málo je daždivých dní, čo znamená, že je vhodné cestovať po meste a robiť turistické trasy. Zimné mesiace sú chladnejšie, s teplotami okolo 10 stupňov Celzia a možnosťou mierneho dažďa. Aj keď sú tieto mesiace menej rušné, sú stále populárne pre turistov, ktorí hľadajú kultúru a história mesta.

Mesto Saint-Tropez je obľúbenou letnou destináciou v Európe s veľkým počtom turistov každý rok. Ideálne čas na návštevu mesta je od júla do septembra, kedy teploty sú najvyššie a slnečné dni sú časté. Ak hľadáte menej rusné obdobie, najlepšie je ísť na jar alebo jesť, kedy je počasie miernejšie a mesto je menej preplnené turistami.

V každom prípade, Saint-Tropez je nádherné miesto na prechádzky, opaľovanie a užívanie si krásneho francúzskeho pobrežia. Nech sa rozhodnete cestovať kedykoľvek počas roka, môžete sa tešiť na nádherné počasie a krásne zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky