Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Rouen

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Ako sa dostanem do Rouenu?

Najlepšie je cestovať vlakom zo železničnej stanice Saint-Lazare v Paríži, cesta trvá približne 1,5 hodiny. Taktiež sa dá cestovať autobusom z Paríža alebo letiskami v Paríži.

2. Kde môžem nájsť informácie o turistických atrakciách v Rouene?

Turistické informačné stredisko (Office de Tourisme) sa nachádza v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Môžete sa tam opýtať na informácie o rôznych pamiatkach, ako je napríklad katedrála Notre-Dame de Rouen, muzeá, hradby atď.

3. Kde sa dá ubytovať v Rouene?

V Rouene sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch, hosteliach alebo penziónoch. Hľadajte na internete alebo sa opýtajte na turistickom informačnom stredisku.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rouene?

Rouen je známy svojou francúzskou kuchyňou a je plný skvelých reštaurácií. Medzi najlepšie patrí La Couronne, pravdepodobne najstaršia reštaurácia vo Francúzsku, ktorá sa špecializuje na šťavnaté steakové pokrmy.

5. Kde sa dá nakupovať v Rouene?

Rouen má množstvo obchodov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Väčšina obchodov sa nachádza na hlavnej nákupnej ulici, Rue du Gros-Horloge.

6. Aké sú najlepšie časti mesta Rouen na prechádzku?

Najlepšie časti mesta sú historické centrum, ktoré je plné starých historických stavieb a uličiek, a nábrehie Seiny, ktoré ponúka krásne výhľady na mesto.

7. Je Rouen bezpečné miesto na cestovanie?

Rouen je bezpečné miesto na cestovanie, rovnako ako väčšina miest vo Francúzsku. Je však nevyhnutné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti, napríklad dávať pozor na všetky svoje veci a nechodiť do nebezpečných oblastí v noci.

8. Kedy je najlepšie navštíviť Rouen?

Najlepším obdobím pre návštevu Rouenu je jeseň, kedy sú počasie a teploty príjemné a mnoho kultúrnych akcií a festivalov. Avšak, skoro každé obdobie prináša niečo nové a zaujímavé, či už sú to vianočné trhy v zime alebo letné festivale.

9. Ako sa dá preskúmať okolie Rouenu?

V okolí Rouenu je množstvo krásnych miest a vidieckych oblastí, ktoré sa dajú preskúmať autom alebo verejnou dopravou. Medzi najlepšie miesta patria Etretat, Honfleur a Giverny.

10. Ako dlho by som mal zostať v Rouene?

Rouen ponúka množstvo zaujímavých miest a pamiatok, a preto sa odporúča zostať tam minimálne dva dni na to, aby ste si mohli užiť všetky zážitky a zoznámiť sa s mestom.


Dovolenka Francúzsko Rouen


Vyberte si úchvatné letovisko Rouen na svoju nasledujúcu dovolenku

Plánujete svoju ďalšiu dovolenku a hľadáte nezapomenuteľné miesto, ktoré by vás očarilo svojou históriou a šarmom? Potom by ste mali uvažovať o návšteve mesta Rouen vo Francúzsku. Tento očarujúci región Normandie ponúka návštevníkom bohatú kultúru, lahodnú gastronómiu a úchvatné pamiatky.

Rouen je historické mesto, ktoré sa nachádza približne 130 kilometrov severozápadne od Paríža. Jeho významnou črtou je unikátna kombinácia gotickej a renesančnej architektúry, ktorá ho robí jedným z najkrajších historických miest v celej Francúzsku. Jeho najznámejší symbol, Katedrála Notre-Dame de Rouen, je jednou z najvýznamnejších gotických stavieb v Európe a kúsok, ktorý rozhodne stojí za návštevu.

Okrem katedrály Rouen ponúka tiež mnoho ďalších pamiatok a zaujímavostí. Medzi najpôsobivejšie patrí Gros-Horloge, veža s hodinami, ktorá je považovaná za ďalší znak mesta. Na námestí Place du Vieux Marché nájdete aj budovu, kde bol v roku 1431 upálený Jánošíkova súkmeňovky Jeaen D'arc.

Pre milovníkov umenia môže byť Rouen pravým rajom. V tomto meste sa nachádza Muzeum výtvarných umení, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie umelecké zbierky v krajine. Nájdete tu umelecké diela od slávnych maliarov ako Monet, Renoir alebo Degas.

Na rozdiel od Paríža je Rouen tichým a pokojným miestom, kde sa môžete relaxovať a zažiť pravý francúzsky životný štýl. Môžete sa preháňať po úzkych uličkách starého mesta, kde nájdete typické francúzske reštaurácie a kaviarne. Pre ochutnávku autentických miestnych špecialít, ako je Cidre (tradičné jablčné víno) a Camembert (miestny syr), je Rouen ideálnym miestom.

Rouen je tiež ideálnou základňou pre objavovanie okolitých krás Normandie. Môžete navštíviť Mont Saint-Michel, vzdušný hrad z kameňa, ktorý sa nachádza na skalnatom ostrove a je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Ďalšou možnosťou je výlet do mestských pláží Deauville a Trouville-sur-Mer, ktoré sú obľúbené turistické ciele pre ich krásne pláže a šarmantné promenády.

Takže ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, kultúry a krásy, navštívte Rouen vo Francúzsku. Toto úchvatné mesto ponúka niečo pre každého a určite vás očarí svojím šarmom a pohostinnosťou. Nezmeškajte túto príležitosť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Rouene!


Letenka Francúzsko Rouen


Letenka do francúzskeho mesta Rouen je pre mnohých cestovateľov atraktívnou možnosťou prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v romantickom prostredí Normandie. Rouen je historické mesto s krásnou architektúrou a zaujímavými pamiatkami, ktoré poskytujú cestovateľom úžasný zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rouen, musíte si najskôr zakúpiť letenku. Rouen leží asi 135 km severozápadne od Paríža, takže najlepšou možnosťou je let do hlavného mesta. Z letiska Charlesa de Gaulla a Orly v Paríži do Rouenu vám trvá asi dve hodiny jazdy. Najlepšou voľbou pre kúpu letenky do Rouenu je internet, kde môžete nájsť mnoho cenovo dostupných možností.

Po prílete do Rouenu môžete využiť verejnú dopravu, ktorá je v meste veľmi dobre organizovaná. Môžete si kúpiť lístky na autobusy alebo vlaky, ale zväčša sa odporúča prehliadka mesta peši. Mesto ponúka mnoho zaujímavých miest ako napríklad katedrálu Notre-Dame de Rouen, ktorá je jednou z najkrajších gotických stavieb vo Francúzsku. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Kráľovský palác, zvaný Château de Rouen, ktorý slúžil ako rezidenčné sídlo normanských kráľov.

Najlepším časom na návštevu Rouenu je v lete, kedy sa mesto blyští jeho mnohými festivalmi a podujatiami. V júli si môžete vychutnať "Fetes Jeanne d'Arc", ktorá oslavuje hrdinský čin národnej hrdinky Joanny z Arku. V auguste sa koná "Festival du Lin", ktorý oslavuje užívanie jedného z hlavných prírodných zdrojov Normandie - lnu.

V Rouene si jednoducho užijete jedinečnú atmosféru mesta plného histórie a kultúry. Ak hľadáte romantiku a zážitky, určite si nevynechajte návštevu tohto krásneho mesta v Normandii. Preto neváhajte a zakúpte si letenku do Rouenu ešte dnes a čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Francúzsko Rouen


Francúzsko Rouen, hlavné mesto regiónu Normandia, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Je to aj miesto s rôznorodým a zaujímavým počasím, ktoré je často ovplyvnené svojou blízkosťou k Atlantickému oceánu.

Rouen zažíva mierny oceánsky podnebný typ, s teplými letami a chladnými zimami. Letné mesiace, od júna do septembra, prinášajú teploty okolo 20 až 25 °C, s občasnými vlnami horúčav, kedy teploty môžu stúpať aj nad 30 °C. Pršavé dni sú počas leta veľmi bežné, a preto je dobré mať so sebou dáždnik alebo plášť, aby ste sa nezmočili.

Jeseň v Rouene je prevažne miernejšia, s teplotami okolo 10 až 15 °C. Je to obdobie, kedy sa môžu väčšie zrážky a oblačnosť stáva bežnou súčasťou každodenného počasia. Pravdepodobne budete potrebovať teplejšiu bundu alebo sveter, keď budete objavovať krásu mesta a jeho okolia.

Zima v Rouene môže byť studená, s teplotami klesajúcimi pod nulu. Dni sú krátke a slnko sa objavuje iba niekoľko hodín denne. Teploty sa pohybujú medzi -5 až 5 °C. Mráz a sneh sú bežným javom, čo vytvára kúzelnú atmosféru v okolitých historických uličkách a na námestiach. Nezabudnite sa teplým kabátom, šatkou a rukavicami, aby ste si užili túto zimnú atmosféru na plno.

Jarné mesiace v Rouene sú obyčajne jemné a teplé. Teploty sa pohybujú medzi 10 až 15 °C a rastie počet slnečných dní. Tento ročný obdobie je ideálne pre prechádzku po historickom centre mesta a objavovanie jeho bohatej kultúry a pamiatok.

Rouen je známe aj tým, že zažíva zmrznutie rieky Seine, ktoré môže spôsobiť problémy v doprave. Je to však čarovné obdobie pre fotografov a milovníkov architektúry, keď rieka a mosty sú pokryté ľadom a vytvárajú nádherné scenérie.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Francúzsko Rouen, mesto ponúka mnoho vychytávok a príležitostí na objavovanie a užívanie si. Nech počasie neovplyvňuje váš zážitok a buďte pripravení na to, že počasie môže byť nevyspytateľné ako aj kdekoľvek inde na svete!


Ubytovanie Francúzsko Rouen


Rouen je historické mesto na severe Francúzska, známe svojou bohatou kultúrou, umením a architektúrou. Je to ideálne miesto na návštevu pre tých, ktorí chcú spoznať bohatú históriu tejto krajiny. Ak hľadáte ubytovanie v Rouene, existuje veľa možností, čo znamená, že si určite vyberiete to, čo najviac vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Jednou z najobľúbenejších možností pre ubytovanie v Rouene sú hotely. Mesto ponúka veľa luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať niečo špeciálne. Tieto hotely majú vynikajúcu službu a ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením. Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, nájdete tu aj množstvo strednej triedy a lacných hotelov, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosti, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánu alebo dovolenkového domu. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať vlastné miesto na oddych. Apartmány sú zvyčajne dobre vybavené a ponúkajú vám možnosť vlastného stravovania. Mnohé z nich sa nachádzajú v historickom centre mesta, čo znamená, že budete mať okamžitý prístup k mnohým atrakciám a pamiatkam.

Ak hľadáte niečo netradičné a nezvyčajné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednej zo mníchovských kláštorov, ktoré sa nachádzajú v meste. Tieto kláštory ponúkajú jedinečnú atmosféru a možnosť stráviť noc v historickom prostredí. Budete mať príležitosť spoznať život mníchov a zúčastniť sa ich modlitieb a rituálov.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je ubytovanie v Ubytovni Svätého Jakuba, ktorá je hostiteľským miestom pre pútnikov, ktorí sa vyberajú na púť do Santiago de Compostela. Ubytovňa ponúka jednoduché, ale pohodlné izby za veľmi prijateľné ceny. Budete mať príležitosť stretnúť sa s inými pútnikmi z celého sveta a zdieľať svoje zážitky.

Rouen je tiež populárne medzi mladými cestovateľmi a študentmi, pretože mesto má veľa cenovo dostupných hosťovských domov a hostels. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú lacné, ale zároveň pohodlné ubytovanie pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Väčšina hostels poskytuje spoločenské priestory a možnosť stretávať nových ľudí z rôznych kútov sveta.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Rouene ponúkajú svoje vlastné výhody a výber závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Nech už sa rozhodnete pre hotel, apartmán, mníchovský kláštor alebo niečo iné, budete mať jedinečnú príležitosť preskúmať krásu a históriu tohto nádherného francúzskeho mesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky