Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Reims

Letenka Francúzsko Reims


Reims - hlavné mesto regiónu Champagne vo Francúzsku - je prenádherné miesto s bohatou históriou a kultúrou. Ak plánujete svoju ďalšiu cestu do Francúzska, neváhajte a získajte letenku do tohto kúzelného mesta.

Prečo navštíviť Reims? Pre mnohých je toto mesto najdôležitejšie miesto v histórii Francúzska, pretože práve tu korunovali kráľov. Reims tiež ponúka množstvo ďalších historických pamiatok, ako sú gotická katedrála Notre-Dame, bazilika Saint-Remi a Palais du Tau. Mesto je tiež známe svojimi vínami - champagne - a návšteva jednej z miestnych vinární je nevyhnutnosťou.

Letenky do Reimsu sú k dispozícii z množstva európskych miest ako Paríž, Londýn či Brusel. Letisko v Reims Ville má spojenie s niekoľkými destináciami cez leteckú spoločnosť Air France. Ceny leteniek sa líšia podľa ročného obdobia a dĺžky pobytu, ale je možné nájsť veľmi výhodné ponuky.

Keď ste už raz v Reims, určite navštívte najväčšiu atrakciu mesta - katedrálu Notre-Dame, ktorá bola v roku 1991 zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Táto gotická katedrála bola v minulosti miestom korunovácie mnohých francúzskych kráľov a ponúka prekrásne umenie a architektúru. V blízkosti katedrály sa nachádza aj Palais du Tau, bývalá kráľovská rezidencia, ktorá teraz slúži ako múzeum kráľovstva.

Pri návšteve Reimsu nesmiete vynechať prechádzku po uliciach mesta, ktoré sa vyznačujú prekrásnou architektúrou a starobylou históriou. Pokochajte sa krásnymi renesančnými palácmi, elegantnými parkmi a starými uličkami. Pre tých, ktorí sa chcú venovať nákupom, sú tu mnohé obchody s tradičnými remešlami a vináreň, ktoré ponúkajú najlepšie odrody champagne.

Medzi ďalšie atrakcie v Reimsu patria bazilika Saint-Remi, múzeum umenia a histórie a návšteva jednej z mnohých vinární a degustácia mnohých druhov champagne. Reims je taktiež obklopené krásnym vidiekom Champagne, ktorý ponúka množstvo turistických možností ako sú krovy, jazda na bicykli a pešie túry.

Letenky do Reims sú teraz k dispozícii z mnohých európskych miest a nie je pochýb o tom, že plánovanie vašej ďalšej cesty do Francúzska môže byť ešte zaujímavejšie získaním letenky do tohto prekrásneho mesta. Ak si chcete užiť dovolenku plnú histórie, kultúry a zábavy, Reims určite neprehliadnite.


Ubytovanie Francúzsko Reims


Francúzska krajina je známa svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, krásnou prírodou a vynikajúcou kuchyňou. Mnohí turisti sa radi zastavia v meste Reims - hlavnom meste regiónu Champagne-Ardenne, ktoré je známe svojimi klenotmi a bohatou históriou. Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, nie je nič jednoduchšie, ako si zabezpečiť kvalitné ubytovanie.

Reims ponúka viacero druhov ubytovania pre rôzne potreby a rozpočty. Od najluxusnejších hotelov a apartmánov až po cenovo dostupné hotely a hostely - Reims má všetko a pre každého.

1. Najluxusnejšie ubytovanie

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, Reims ponúka niekoľko luxusných možností. Jedným z najlepších hotelov v meste je Grand Hotel Continental - pôsobivý hotel, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta. Tento hotel vám ponúka vysokú úroveň služieb, vrátane súkromnej reštaurácie s michelinskou hviezdou. Pokoje v hoteli sú veľké a vkusne zariadené, s klimatizáciou a satelitnou TV.

2. Stredne drahé hotely

Ak hľadáte niečo trochu cenovo dostupnejšie, ale stále luxusné, určite si pozrite Hotel de la Paix. Tento hotel sa nachádza v blízkosti katedrály Notre Dame, v srdci Reims. Izby sú pohodlné a vkusne zariadené a ponúkajú súkromnú kúpeľňu, klimatizáciu a TV.

3. Cenovo dostupné hotely

Ak hľadáte ubytovanie na cenovo dostupnejšom konci, môžete sa pozrieť na hotel ibis Styles Reims Centre Cathédrale. Tento hotel sa nachádza tiež v centre mesta, ale ponúka izby za výrazne nižšie ceny ako vyššie uvedené ubytovania. Pokoje sú základné, ale čisté a tvoria ideálnu základňu pre preskúmanie okolia.

4. Hostely

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sa odporúča hostel - tam nájdete ubytovanie v spoločnej izbe, ale aj v súkromí, a to za veľmi nízke ceny. Hostel Cis de Champagne je jeden z najlepších hotelov v meste. Nachádza sa v blízkosti katedrály a ponúka izby v spoločnej miestnosti, ako aj súkromné izby. Hostel je čistý a príjemný, s bezplatným Wi-Fi.

Súčasťou cestovania je ubytovanie a Reims má pre každého niečo. Rozhodnite sa pre ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu, a užite si nádherné mesto Reims.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Reims


1. Aké je hlavné mesto Francúzska?
- Hlavné mesto Francúzska je Paríž.

2. Kde sa nachádza mesto Reims?
- Mesto Reims sa nachádza vo Francúzsku.

3. Aké je historické znamenie Reimsu?
- Reims je známe hlavne ako miesto korunovácie francúzskych kráľov.

4. Aké kultúrne a historické pamiatky môžem navštíviť v Reimsu?
- V Reimsu môžete navštíviť slávny gotický katedrál Notre-Dame de Reims, kde sa konala väčšina korunovácií francúzskych kráľov. Okrem toho tu nájdete aj iné historické pamiatky, ako napríklad Porte de Mars a Palác Tau.

5. Čo je slávne víno z Reimsu?
- Z Reimsu pochádza slávne šumivé víno Champagne, ktoré je obľúbené po celom svete.

6. Aké sú možnosti dopravy do Reimsu?
- Do Reimsu sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom. Mesto má tiež vlastné letisko.

7. Koľko obyvateľov má Reims?
- Reims má približne 184 000 obyvateľov.

8. Sú v Reimsu nejaké univerzity?
- Áno, v Reimsu sa nachádza University of Reims Champagne-Ardenne, ktorá je jednou z popredných univerzít vo Francúzsku.

9. Aké sú typické jedlá v Reimsu?
- Medzi typické jedlá v Reimsu patria špeciality z francúzskej kuchyne, ako napríklad foie gras, králičie mäso, quiche lorraine a severské plody mora.

10. Kedy je ideálny čas na návštevu Reimsu?
- Reims je krásne v každom období, no najžiadanejšie obdobie na návštevu je cez letné mesiace, keď sú teploty príjemné a mestské podujatia sa konajú vonku.


Počasie Francúzsko Reims


Pozri na článok!

Francúzsko sa nachádza v západnej Európe a je známe svojou rôznorodosťou počasia. Jedným z týchto miest s rôznymi poveternostnými podmienkami je aj mesto Reims.

Reims je hlavné mesto departementu Marne a nachádza sa vo východnej časti Francúzska. Jeho poloha blízko Lamanšského zálivu a nedaleko od pohoria Východného krasu má vplyv na miestne klimatické podmienky.

Reims má oceánske kontinentálne podnebie s chladnými zimami a miernymi letami. Zimy sú v Reims chladné a suché, s teplotami často klesajúcimi pod bod mrazu. Priemerné teploty sa pohybujú od -1 do 5 stupňov Celzia.

Letá v Reims sú mierné a teplé, priemerné teploty sa pohybujú od 18 do 25 stupňov Celzia. Letné mesiace sú obvykle slnečné a suché, s občasnými dažďovými prehánkami. Leto je najlepším obdobím na návštevu Reims, keď môžete vychutnať príjemné počasie a prechádzky po meste.

Jar a jeseň v Reims sú mierne a nestále. Teploty sa pohybujú od 10 do 15 stupňov Celzia a môžu sa meniť z dňa na deň. V týchto ročných obdobiach môžu byť prechodné daždivé obdobia a teplotné rozdiely.

Reims je tiež známe svojimi vínnymi políčkami a vinármi. Vinička je okolo Reims veľmi populárna a mesto je srdcom regiónu Champagne, kde sa vyrába slávne šumivé víno. Poveternostné podmienky v danom roku môžu mať vplyv na kvalitu a výnos viniča. Slnečné a suché letá s nepríliš chladnými jarnými a jesennými obdobiami sú obzvlášť vhodné pre pestovanie hrozna v tomto regióne.

Ak plánujete návštevu Reims, odporúča sa sledovať predpovede počasia, aby ste sa pripravili na príslušné počasie. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Reims, mesto svojou krásou a historickým odkazom určite očarí všetkých návštevníkov.


Dovolenka Francúzsko Reims


Francúzsko je známe svojou krásou, bohatou históriou a skvelým jedlom. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, Reims by mohol byť perfektnou voľbou pre vás. Nachádzajúci sa v regióne Champagne-Ardenne, Reims je hlavným mestom regiónu a je známy ako korunovačné mesto francúzskych kráľov. Ponúka návštevníkom množstvo kultúrnych pamiatok, vzácnych vinárskych faktorov a úžasné možnosti na jedlo.

Jednou z najpodstatnejších atrakcií v Reims je katedrála Notre-Dame de Reims, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je považovaná za jedno z najvýznamnejších gotických stvorení a je miestom, kde sa korunovali a pohrebvali francúzski králi. Interiér katedrály je ohromujúci so svojimi vitrážami a zlatým oltárom, ktoré vám vezmú dych. Určite by ste si mali zarezervovať prehliadku tohto nádherného miesta.

Ak ste milovníkom vína, navštívte miestne vinárstva v regióne Champagne. Reims je centrom produkcie šampanského a ponúka množstvo vinární. Môžete si vybrať z rôznych degustácií a spoznať tajomstvá výroby tejto slávnej bublinkovej nápoje. Možno budete mať šancu vidieť aj proces, ako sa bublinky tvoria pri druhej fermentácii vlažnejších vína, čo je jedinečný zážitok.

Okrem svojho historického zázemia a vinárstva, Reims ponúka aj príležitosť prechádzok po malebných uličkách. Nájdete tu množstvo reštaurácií a kaviarničiek, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a nápoje. Reims je tiež domovom mnohých múzeí, ako napríklad múzeum výtvarných umení, múzeum prírodnej histórie a múzeum automobilov. Budete mať veľa možností prehliadok a objavovania počas vášho pobytu.

Na koniec, nezabudnite ochutnať miestne jedlo a špeciality. Reims je známe svojimi tradičnými jedlami, ako napríklad pite z Reims a šampanské krokety. Tiež ponúka širokú škálu reštaurácií s rôznymi kuchyňami, od tradičnej francúzskej kuchyne po exotické jedlá. Nechýba ani výborné pekárne a cukrárne, takže si môžete vychutnať sladkú dobroty.

Dovolenka v Reims je skvelým spôsobom, ako zažiť francúzsku kultúru, históriu a víno. S množstvom pamiatok a aktivít, ktoré tu ponúkajú, budete mať stále čo robiť. Reims je ideálnym miestom pre romantickú dovolenku, rodinnú dovolenku alebo výlet so priateľmi. Takže neváhajte a vyrazte objavovať tajomstvo tohto úžasného mesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky