Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Limoges

Ubytovanie Francúzsko Limoges


Francúzsky Limoges s veľkým počtom historických pamiatok, krásnych parkov a záhrad a tiež kulinárskych pochúťok je jedným z najkrajších miest v regióne Limousin. Ak hľadáte miesto na ubytovanie počas svojej návštevy tohto malebného mesta, máte možnosť zvoliť medzi mnohými možnosťami pre každého cestovateľa. Nižšie vám predstavíme niekoľko úžasných miest na ubytovanie v Limoges.

1. Hotel Mercure Limoges Royal Limousin

Jeden z najlepších luxusných hotely v Limoges sa nachádza len niekoľko krokov od centra mesta, ponúkajúc perfektnú polohu pre turistov, ktorí si chcú užiť všetko, čo mesto ponúka. Hotel Mercure Limoges Royal Limousin disponuje priestornými izbami s klimatizáciou a satelitnou TV, elegantným reštauráciou s pokrmami z nového francúzskeho menu a taktiež telocvičňou a vonkajším bazénom.

2. Hotel Akena City Limoges Novotel

V tomto 3-hviezdičkovom hoteli, ktorý sa nachádza na juhu mesta, nájdete jednoducho zariadené izby s bezplatným Wi-Fi., satelitnou TV a kúpeľňou so sušičom vlasov. Hotel Akena City Limoges Novotel ponúka výborné raňajky a taktiež bezpečnú parkovanie na mieste. Poloha tohto hotela je výborne umiestnená pre cestovanie do a z mesta.

3. Hotel Les Beaux Arts

Ak hľadáte príjemné, uvoľňujúce ubytovanie v centre Limoges, hotel Les Beaux Arts je ideálnou voľbou pre vás. Tento 2-hviezdičkový hotel disponuje komfortnými izbami s kúpeľňou, bezplatné Wi-Fi a záhradou. Hotel Les Beaux Arts sa môže pochváliť aj barom, reštauráciou s tradičnými francúzskymi špecialitami a tiež s možnosťou parkovania na mieste.

4. Airbnb

Pre turistov, ktorí hľadajú viac súkromného a lokálneho ubytovania, Airbnb v Limoges ponúka širokú paletu možností pre každého cestovateľa. Od súkromných apartmánov až po kľudné domovy s vlastným dvorom, nájdete tu všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa cítili ako doma v Limoges.

Nech už si zvolíte akýkoľvek typ ubytovania, Limoges s jeho krásnou miešankou francúzskej kultúry a histórie vás určite nezklame. Užite si všetko, čo mesto ponúka a užijte si skutočne nezabudnuteľnú dovolenku v centre Francúzska.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Limoges


Q: Kde sa nachádza Limoges?
A: Limoges sa nachádza v juhozápadnej Francúzsku.

Q: Akým jazykom sa hovorí v Limoges?
A: V Limoges sa hovorí francúzsky jazyk.

Q: Aké zaujímavosti by sme mali vidieť v Limoges?
A: V Limoges by ste mali vidieť katedrálu Saint-Étienne, botanickú záhradu Jardin botanique de l'Evêché a múzeum porcelánu Musée national Adrien Dubouché.

Q: Je Limoges dobré miesto pre nákupy?
A: Áno, Limoges je dobré miesto pre nákupy, hlavne pre porcelán a keramiku.

Q: Aké sú typické jedlá v Limoges?
A: Typické jedlá v Limoges zahŕňajú Cahiers, cestoviny s mäsovou omáčkou, hovädzie guľky a bramborové kašičky.

Q: Ako sa dostanem do Limoges z letiska?
A: Môžete sa dostať do Limoges z letiska buď taxíkom, autobusom alebo prenajatým autom.

Q: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Limoges?
A: Najlepšie mesiace na návštevu Limoges sú máj a jún, keď je počasie príjemné a mesto nie je príliš preplnené turistami.

Q: Potrebujem víza na návštevu Limoges?
A: Väčšina návštevníkov z krajín EÚ nepotrebuje víza na návštevu Limoges. Pre iné krajiny by ste sa mali informovať na veľvyslanectve Francúzska.

Q: Aké sú najlepšie hotely v Limoges?
A: Najlepšie hotely v Limoges zahŕňajú Hotel Mercure Limoges Royal Limousin a Hotel Art Hotel Tendance.


Dovolenka Francúzsko Limoges


Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Jedným z menej známych, ale rozhodne očarujúcich miest, ktoré stojí za to navštíviť, je Limoges. Toto malé mesto, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Francúzska, je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a obohatenie.

Limoges je najviac známe svojou porcelánovou výrobou. Miestne múzeum Adrien Dubouché vám ponúka možnosť vidieť a študovať mnoho vzácnych a historických diel tejto remeselnej práce. Okrem toho si môžete dokonca vyskúšať vlastnoručne malovať vlastné porcelánové dielo na niektorom z miestnych dielni. Je to jedinečná príležitosť vidieť, ako sa tieto krásne a jemné predmety vytvárajú.

Okrem porcelánového priemyslu je Limoges tiež známe svojimi gotickými a románskymi stavbami. Katedrála Saint-Étienne je jednou z najstarších a najkrásnejších katedrál v celom Francúzsku. Jej nádherná architektúra a skvostné vitráže si zaslúžia vašu pozornosť. Za návštevu stoja aj románske kostoly Saint-Michel-des-Lions a Saint-Pierre-du-Queyroix. Tieto historické pamiatky vás prenesú do iného času a umožnia vám obdivovať majstrovstvo stredovekých stavitelov.

Ak chcete preskúmať prírodu, Limoges ponúka aj mnoho možností. Medzi najobľúbenejšie patrí prechádzka okolo rieky Vienne, ktorá obklopuje mesto. Počas chôdze si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú krajinu a prírodu. Pre tých, ktorí majú radi väčšiu dávku adrenalínu, je možnosť jazdy na kanoe po rieke Vienne, ktorá je skvelou zábavou.

Okrem toho, Limoges je aj ideálna základňa pre objavovanie okolitých miest a miestnych vinárskych oblastí. Výlet do mesta Brive-la-Gaillarde, ktoré je známe svojimi hradmi a starým mestom je skvelým spôsobom, ako stráviť deň. Okolie Limoges je tiež domovom mnohých vinohradov a vinární, kde si môžete ochutnať regionálne vína a vybrať si krásne fľaše ako suveníry.

Dovolenka v Limoges je pre milovníkov kultúry, histórie a prírody ideálnym miestom na oddych a obohatenie. Porcelánový priemysel, historické pamiatky a nádherná príroda spolu tvoria dokonalú kombináciu, ktorá vás určite očarí. Navštívte toto kúzelné mesto a zažite nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Francúzsko Limoges


Limoges je mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Francúzska. Je to hlavné mesto regiónu Limousin a sa pyšní bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Jedným z faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú Limoges, je jeho počasie.

Počasie v Limoges je oceánskeho typu so miernymi zimami a teplými letami. Horský reťaz Massif Central, ktorý sa nachádza severne od mesta, poskytuje ochranu proti extrémnym poveternostným podmienkam a prispieva k miernejšiemu klimatu v regióne.

Letá v Limoges sú teplé s priemernými dennými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. V najteplejších mesiacoch, júni a júli, sa teploty môžu dostávať aj nad 30 stupňov Celzia. Letné obdobie je tiež obdobím zvýšeného zrážkového úhrnu, takže daždivé dni nie sú neobvyklé. Prítomnosť lesnatých oblastí a množstvo zelene v okolí mesta vytvárajú príjemné a chladné prostredie aj počas horúcich letných dní.

Zimy v Limoges sú miernym, s priemernými dennými teplotami okolo 8 stupňov Celzia. Nočné teploty sa môžu pohybovať okolo bodu mrazu, čo znamená, že občas môže napadnúť aj niekoľko centimetrov snehu. Zimné obdobia sú tiež zväčša suchšie s menšou pravdepodobnosťou zrážok.

Jeseň a jar v Limoges sú premenlivé obdobia s mierne teploty a výskyty dažďov. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňov Celzia a zrážky môžu byť časté. Zrážky v jarnom období sú všeobecne vyššie ako v jesennom období.

Celkovo je počasie v Limoges relatívne stabilné a príjemné počas väčšej časti roka. Aj keď sa môžete stretnúť so zmenou počasia, ako napríklad príležitostnými dažďovými sprchami, mesto ponúka rôzne atrakcie a aktivity, ktoré môžu byť prispôsobené akémukoľvek počasiu.

Ak plánujete navštíviť Limoges, odporúčame sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť si svoje aktivity v závislosti od aktuálnych podmienok. S mierne teplým a vlhkým klimatom v letných mesiacoch a miernymi zimami bude mesto určite ponúkať skvelý zážitok, nech už príde počasie akékoľvek.


Letenka Francúzsko Limoges


Francúzsko, krajina lásky, viníc a romantických mestiek. Ak hľadáte netradičnú destináciu, mali by ste zvážiť návštevu Limogesu, útulného mestečka v strednom Francúzsku. Letenka do Limogesu sa môže zdať drahá, ale stojí za to investovať do tejto krásnej destinácie.

Limoges je známe svojimi ručne vyrábanými porcelánmi, ktoré majú poveru do ďalekého minulého storočia. Mnohé z týchto kúskov sa môžu vidieť vo verejných aj súkromných zbierkach. Okrem toho, najväčším lákadlom Limogesu je jeho nádherné, starobylé centrum a architektúra. Môžete si prechádzať uličkami kostola Sainte-Marie de la Crypte, vidieť gotické šperky a neskôr navštíviť bischofský palác. Čo by to bolo za francúzsky šarm a zároveň gastronomický svet bez degustácie delikatesných syrov? Môžete ochutnať niektoré z najlepších syrov, ktoré sú unikátny pre túto oblasť.

Okrem toho je Limoges obklopený krásnou krajinou, ktorá je vhodná na turistiku a cykloturistiku. Ak ste milovníkom prírody, určite by ste mali zvážiť výlet do pobocky Limogesu, ktorá sa nachádza v blízkosti národného parku Millevaches. Môžete objavovať jazero Vassivière, ktoré ponúka rôzne vodné športy, alebo sa vydať na turistickú trasu Poitou-Charentes.

Ak ste si vybrali Limoges ako svoju ďalšiu destináciu, letenku si môžete rezervovať cez internet. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z viacerých európskych miest, ako aj spojenia cez Paríž. Cena letenky sa výrazne líši v závislosti od času letu a dátumu, na ktorom chcete cestovať. Najlepšie je sledovať vývoj cien a rezervovať letenky vopred, aby ste ušetrili.

Takže prečo nie Limoges? Určite to bude iná skúsenosť, než keď navštívite Francúzsko znovu. Získate nové zážitky, v príjemnom prostredí a bez preplnených turistických miest. Preletením letenkou do Limogesu získate príležitosť objaviť skryté klenoty Francúzska a spojiť sa s jeho kultúrou a historickým dedičstvom.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky