Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Avignon

Dovolenka Francúzsko Avignon


Dovolenka v Avignone v južnej Francúzsko je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu kultúry, histórie, vynikajúcej gastronómie a nádherného prírodného prostredia. Avignon sa nachádza v oblasti Provence-Alpes-Côte d'Azur, kde nájdete krásne pláže, fascinujúce hory a niektoré z najlepších viníc vo Francúzsku.

Návšteva Avignonu by mala začať v histórickej časti mesta, ktorá patrí na zoznamov svetového dedičstva UNESCO. Tu nájdete nádhernú pažáciovú palác, ktorý mal kedysi slúžiť ako sídlo pápežov v 14. storočí. Palác je dnes otvorený pre verejnosť a turisti si môžu prezrieť jeho rôzne sály, kaplnky a nádherný, dobovo zariadený interiér. Okrem toho na vás čaká množstvo múzeí a galérií, kde sa oboznámite s históriou a kultúrou mesta.

Po prehliadke kultúrnych pamiatok sa vydajte do mesta, aby ste ochutnali niektoré z miestnych kulinárskych špecialít. V Avignone nechýbajú reštaurácie s príjemnou atmosférou, kde si môžete pochutnať na grilovanom mieste, osolených syroch a domácich dezertoch. Milovníci vína by mali určite navštíviť niektorú z mnohých vinární, ktoré ponúkajú niektoré z najlepších víno produkovaných v okolí.

Dovolenka v Avignone nie je kompletná bez návštevy okolitého prírodného prostredia. Nádherné okolie ponúka prechádzky po krásnych olivových hájoch, cyklistické túry po okolitom kraji a výlety na nedotknuté pláže na pobreží. Môžete sa tiež pokochať panoramatickým výhľadom na mesto z Pont d'Avignon, ktorý sa stal aj ľudovou piesňou.

V Avignone je počas celého roka množstvo festivalov a podujatí, vrátane Festivale d'Avignon, ktorý je jedným z najprestížnejších festivalov divadla na svete. Ak sa rozhodnete pre návštevu v lete, posledný týždeň v júli a prvý týždeň v auguste sú určite obdobím, kedy treba lôžko v hoteli rezervovať vopred.

Celkovo Avignon ponúka skvelú kombináciu kultúry, histórie, vynikajúcej gastronómie a nádherného prírodného prostredia. Preto, ak hľadáte dovolenku v južnej Francúzsku, Avignon by mal byť na vrchole vašeho zoznamu.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Avignon


1. Aké je počasie v Avignone?
Odpoveď: Avignon má mediteránsky podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Teploty v lete sa môžu pohybovať od 25°C-35°C.

2. Kde sa nachádza Avignon?
Odpoveď: Avignon sa nachádza v juhovýchodnej časti Francúzska v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

3. Kde sa nachádza letisko v Avignone?
Odpoveď: Letisko v Avignone neexistuje. Najbližšie letiská sú v Marseille, Montpellier a Nimes.

4. Ako sa dostanem z letiska do Avignone?
Odpoveď: Najlepší spôsob je požiadať taxi alebo si prenajať auto. Existujú však aj autobusové spoje alebo vlakové spojenia.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Avignone?
Odpoveď: Najznámejšie turistické atrakcie v Avignone sú Palác pápežov, most svätej Bénezet, Katedrála Notre Dame des Doms, múzeum Calvet a mnoho ďalších.

6. Kedy sa koná festival v Avignone?
Odpoveď: Festival v Avignone sa koná každé leto (od polovice júla do polovice augusta) a je to kultúrne podujatie s množstvom predstavení a vzrušujúcou atmosférou.

7. Je Avignon bezpečné mesto?
Odpoveď: Áno, Avignon je považované za bezpečné mesto, ale ako v každom meste by ste mali byť opatrní a sledovať svoje cennosti.

8. Aké sú miestne jedlá v Avignone?
Odpoveď: V Avignone sú populárne jedlá z červenej alebo zelenej papriky, ktoré sú pripravované v rôznych variáciách. Ďalej sú tu aj tradičné pokrmy ako ratatouille, bouillabaisse alebo grilované krevety.

9. Koľko stojí hotel v Avignone?
Odpoveď: Ceny hotelov v Avignone sa líšia v závislosti od kvality a umiestnenia hotelu. Naše odporúčanie je pozrieť sa na jednotlivé hotely a porovnať ceny.

10. Aké sú možnosti dopravy v Avignone?
Odpoveď: V Avignone je k dispozícii verejná doprava (autobusy a vlaky), ale pre pohodlie a flexibilitu odporúčame si prenajať auto. Mesto sa dá prechádzať aj pešo alebo na bicykli.


Počasie Francúzsko Avignon


Francúzsko je známe svojimi rôznorodými klimatickými podmienkami a jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v tejto krajine je Avignon. Nachádza sa na juhu Francúzska a pýši sa slnečným a teplým počasím väčšinu roka.

Avignon má stredomorské podnebie, čo znamená, že sa tu tešíte teplým letom s miernymi zimami. Letá sú dlhé a horúce, s priemernými teplotami sa pohybujúcimi okolo 30 stupňov Celzia. Táto oblasť tiež ponúka veľké množstvo slnečných dní, čo je skvelé pre turistov, ktorí chcú stráviť čas na pláži alebo prirodzených krásach v okolí.

Zimy v Avignone sú miernymi a suchými. Priemerné teploty sa držia okolo 10 stupňov Celzia. Aj keď to nie je tak chladné ako na severnejšej časti Francúzska, stále sa môže stať, že zažijete chladné a veterné dni. Práve v tejto sezóne môžete zažiť aj viac daždivých dní, pretože zrážky sú v tejto oblasti častejšie.

Jeseň a jar v Avignone sú obdobia s teplejším a miernym podnebím. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vybrať na prechádzku po meste, obdivovať historické pamiatky alebo objavovať okolitú prírodu.

Ak plánujete návštevu Avignonu, leto je obdobím, kedy mesto žije najviac. Mesto sa každoročne mení na epicentrum kultúry a umenia vďaka slávnemu festivalu Avignonského divadla. Toto medzinárodné podujatie je domovom rôznych divadelných predstavení, koncertov a umeleckých vystúpení, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta.

Avignon je skutočným rajom pre milovníkov slnka a prírody. Okolie plné viníc a olivových hájov ponúka možnosti na prechádzky, cykloturistiku a výlety. Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť veľkým davom turistov, jar a jeseň sú perfektným obdobím na návštevu, keďže je menej turistov a príroda začína ožívať.

Francúzsko je krajinou s bohatou históriou a krásnou prírodou a Avignon je jedným z najlepších miest na objavovanie toho všetkého. Chcete si užiť slnečné dni, prechádzky po malebných uličkách a ochutnávku výnimočnej francúzskej kuchyne? Potom sa neváhajte vydať do Avignonu a zažiť jedinečnú atmosféru tohto nádherného mesta v južnom Francúzsku.


Ubytovanie Francúzsko Avignon


Francúzske mesto Avignon, ležiace v južnej časti krajiny, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Jeho pamiatky a krásna architektúra pritiahli turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Avignon, budete mať k dispozícii širokú ponuku ubytovacích možností.

Avignon je známy najmä pre svoj Malebný Avignonský paľác, ktorý bol niekdajším sídlom pápežov. Paľác je obklopený hradbami, ktoré poskytujú nádherný výhľad na okolitú krajinu. Ak sa rozhodnete ubytovať sa v jednom z hotelov nachádzajúcich sa v samotnom paľáci, budete mať možnosť prežiť výnimočný zážitok. Tieto hotely sú zariadené v krásnom renesančnom štýle a ponúkajú luxusné a pohodlné izby. Hoteloví hostia majú prístup k sale, ktorá kedysi slúžila ako nádvorie, a môžu si vychutnať skutočne jedinečné prostredie.

Avignonský paľác je však len jednou z možností ubytovania v tomto nádhernom meste. Ak preferujete príjemnú atmosféru menšieho hotela, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z rodinných hotelov alebo penziónoch, ktorých nájdete v centre mesta. Tieto ubytovania ponúkajú pohodlné izby a vynikajúcu starostlivosť o hostí. Okrem toho sú často zaradené v historických budovách s bohatou atmosférou.

Ak hľadáte ubytovanie v budúcnosti, Avignon ponúka aj možnosť nájomu dovolenkových apartmánov. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a majú rôznu veľkosť a vybavenie. Nájom apartmánu je výhodnou možnosťou pre tých, ktorí sa radi cítia doma a majú radi viac slobody pri plánovaní svojho pobytu.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a pokoj, Avignon ponúka aj možnosti ubytovania v okolitých dedinkách a vidieckych chatkách. Môžete si vybrať medzi menšími rekreačnými domami alebo väčšími chatami, ktoré sú ideálnym miestom na oddych po celodennom objavovaní mesta.

Avignon má bez ohľadu na vašu preferenciu ubytovania niečo pre každého. Nech už si zvolíte jedno z luxusných hotelov v historickej časti mesta alebo súkromný apartmán v centre, budete mať výhodu výborného výchoziska pre objavovanie všetkých tajov Avignonu. Užite si jedinečný pobyt v tomto bohatom historickom meste a odovzdajte sa jeho kúzlu.


Letenka Francúzsko Avignon


Avignon, v malebnom južnom Francúzsku, je jedným z tých destinácií, ktoré každý cestovateľ musí absolvovať. Táto starobylá a očarujúca metropola ponúka nádherný mix histórie, kultúry a prírody pre tých, ktorí túžia objaviť autentickú stránku Francúzska.

Ak plánujete návštevu Avignonu, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je po letenku. Avignon má vlastné medzinárodné letisko, ktoré je situované len niekoľko kilometrov od mesta. Tento prístav je však menší a väčšina nízkonákladových leteckých spoločností ho neobsluhuje. Alternatívou je pristátie na jednom z väčších letísk v okolitých mestách a použiť na prepravu do Avignonu rôzne dopravné prostriedky, ako sú vlaky alebo autobusy.

Keďže Avignon je zachovalý a historický juh Francúzska, návštevníci sa môžu tešiť na jedinečný zážitok. Jedným z najznámejších príťažlivostí je Pápežský palác, bývalá rezidencia katolíckych pápežov sa nachádza v samotnom srdci mesta. Tento majestátny palác vás ohromí svojou architektúrou a históriou. Ak chcete preskúmať mesto z výšky, nezabudnite navštíviť Pont d'Avignon, známy aj ako Most svätého Bénézeta. Po jeho čiastočnom zničení vplyvom povodní ostalo zachovaných len niekoľko oblíkov. Napriek tomu je to obľúbené miesto nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov, ktorí si ho užívajú na prechádzkach alebo piknikoch.

Počas svojej návštevy v Avignone nezabudnite navštíviť aj Rocher des Doms, verejný park, ktorý ponúka úchvatný výhľad na mesto a rieku Rýn. Tento park je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po zaneprázdnenom dne plnom prehliadok. Mimoriadne atmosférický je aj súdny deň, tradičný trh v Avignone, kde si môžete zakúpiť miestne produkty vrátane čerstvého ovocia, zeleniny a mnohých ďalších specialít z regiónu Provence.

V Avignone nie je však len bohatá histórii a pamiatok. Mesto je tiež preslávené svojimi umelcami a umeleckou scénou. Každý júl sa tu koná festival divadelných hier s názvom Festival d'Avignon. Tento festival je jedným z najväčších a najvýznamnejších umeleckých podujatí na svete, ktoré pritiahne dramatikov, hercov a divákov zo všetkých kútov planéty. Mesto žije divadelnou atmosférou, ktorá praje oku i duši.

Avignon je skrátka cestovateľským snom, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Vďaka letenke do Francúzska môžete túto nádhernú destináciu navštíviť a odkryť jej kúzlo z prvej ruky. Od starobylých pamiatok a prírodných krás po bohatú kultúru a umeleckú scénu, Avignon ponúka úplne všetko, čo by ste si mohli priať od cestovateľskej destinácie. Takže vyberte si svoju letenku a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo v Avignone!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky