Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Savonlinna

Dovolenka Fínsko Savonlinna


Fínsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo možností na strávenie dovolenky. Jedným z týchto miest je aj nádherné mesto Savonlinna, ktoré sa nachádza na juhovýchode krajiny. Savonlinna je známe najmä svojím impozantným hradom, ktorý sa týči nad malým ostrovom na jazere Saimaa.

Pre milovníkov histórie a architektúry je Savonlinna skutočným rajom. Hrad, známy ako Olavinlinna, bol postavený v 15. storočí a dnes slúži ako múzeum, ktoré ponúka návštevníkom možnosť preskúmať jeho stredoveké zákutia. Okrem toho je každoročne v júli nahrávané slávne operné predstavenie v rámci Savonlinna operného festivalu. Toto predstavenie je obľúbené medzi milovníkmi klasického umenia z celého sveta.

Okrem histórie môžu návštevníci Savonlinny tiež objaviť krásu fínskej prírody. Jazero Saimaa je najväčším jazerom v krajine a jeho okolie ponúka skvelé možnosti na rybolov, plávanie a vodné športy. Môžete tiež prejsť početné turistické trasy, ktoré vás zavedú do národných parkov a rezervácií. Na týchto trasách si návštevníci môžu vychutnať nádherné výhľady na jazerá, lesy a lesné zvieratá.

Počas letných mesiacov organizujú miestni obyvatelia aj rôzne oslavy a festivaly. Napríklad Festival ducha Savonlinna je oceňovaný medzinárodný festival, ktorý je zameraný na kultúru a umenie. Návštevníci môžu sledovať množstvo vystúpení vrátane tanečných predstavení, divadelných hier a koncertov. Tento festival pritiahne umelcov a divákov z celého sveta.

Mesto Savonlinna ponúka tiež bohatú ponuku ubytovacích zariadení, ako sú hotely, penzióny a kempingy. Okrem toho si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná čerstvých rýb a rôznych morských plodov.

V prípade, že plánujete dovolenku vo Fínsku, nemali by ste prehliadnuť návštevu Savonlinny. Svojou krásou, históriou a rôznymi aktivitami ponúka toto mesto všetko, čo si môžete priať pre dokonalý oddych od každodenného zhonu.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Savonlinna


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Fínska a konkrétne mesta Savonlinna by mohli zahŕňať:

1. Ako sa dostanem do Savonlinny?
Odpoveď: Savonlinna je možné dosiahnuť lietadlom, vlakom, autobusom alebo automobilom. Najbližšie letisko je v meste Lappeenranta, z ktorého je možné cestovať do Savonlinny vlakom alebo autobusom.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Savonlinne?
Odpoveď: Hlavnou turistickou atrakciou je stredoveký hrad Olavinlinna, ktorý je každoročne sídlom slávneho operného festivalu. Ďalšou atrakciou je námestie s trhovou halou a prístav, kde si môžete prenajať loď a objaviť okolité jazerá.

3. Aké sú populárne aktivity v Savonlinne?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity patria prehliadky Olavinlinny, vodné športy na jazerách a člnkové výlety, návšteva múzeí a galérií, prechádzky po malebných uličkách mesta a nákupy v trhovej hale.

4. Kedy sa koná operný festival v Savonlinne?
Odpoveď: Operný festival v Savonlinne sa koná každoročne v letnom období, zvyčajne v júli. Môžete si kúpiť lístky online alebo na mieste.

5. Kde sa dá ubytovať v Savonlinne?
Odpoveď: V Savonlinne je dostatok možností ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a kempov. Odporúča sa vopred rezervovať, najmä počas operného festivalu.

6. Aké je typické fínske jedlo, ktoré si v Savonlinne môžem vychutnať?
Odpoveď: V Savonlinne si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá ako sú ryby, ako napríklad losos alebo síz, rôzne druhy sériových krídel alebo slávne fínske pirohy s rôznymi náplňami.

Toto je len nejaký základ otázok a odpovedí, ktoré by mohli prísť na myseľ pri plánovaní návštevy Fínska a mesta Savonlinna. Samozrejme, existuje mnoho ďalších otázok, ktoré by sa týkali konkrétnej situácie a záujmov návštevníka.


Ubytovanie Fínsko Savonlinna


Fínsko je krajina známa svojou krásnou prírodou, jazerami a tichom. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na pobyt je mesto Savonlinna. Toto malebné mesto sa nachádza na brehu jazera Saimaa a ponúka bohaté možnosti pre turistov, ktorí sem prichádzajú navštíviť históriu, kultúru a prírodu Fínska.

Savonlinna je známa svojim impozantným hradom Olavinlinna, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších kultúrnych pamiatok Fínska. Tento hrad je vybudovaný na skalnatom ostrove a ponúka nádherný výhľad na okolie. Každý rok sa tu koná slávny operný festival, kde môžete zažiť jedinečné predstavenia pod holým nebom. Je to dokonalé miesto pre milovníkov kultúry.

Okrem histórie a kultúry, Savonlinna ponúka aj veľa príležitostí na aktívny odpočinok. Jazero Saimaa je najväčšie jazero Fínska a je ideálne na rybolov, plávanie, vodné športy a člnkovanie. Pre milovníkov prírody je tu tiež veľa cyklistických a turistických trás, ktoré sú vhodné pre každý vek a úroveň kondície. Niektoré z nich vedú cez nádherné lesy a ponúkajú výhľad na jazerá a vodopády.

Keďže je Savonlinna populárnym turistickým cieľom, mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každý rozpočet. Turisti tu nájdu väčšinou hotely a penzióny rôznej úrovne luxusu. Niektoré hotely sú umiestnené priamo v centre mesta a ponúkajú výhľad na hrad a jazero. Iné ubytovanie sa nachádza v tichom a pokojnom prostredí lesa, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú oddeliť od rušného mestského života.

Okrem tradičných hotelov sú tu aj možnosti ubytovania v rekreačných domoch, chatách a apartmánoch. Tieto možnosti sú vhodné pre rodiny a skupiny ľudí, ktoré preferujú viac nezávislosti a súkromia. V týchto rekreačných miestach získate všetky potrebné zariadenia a vybavenie, aby ste sa cítili ako doma.

Savonlinna je miestom, kde si môžete užiť pokoj a ticho prírody Fínska, a zároveň si vychutnať kultúru a históriu tohto krásneho miesta. Ubytovanie tu je veľmi prístupné a ponúka množstvo možností pre každého. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku alebo výlet do Fínska, nezabudnite zaradiť Savonlinnu na svoj zoznam navštívených miest.


Letenka Fínsko Savonlinna


Fínsko je krajina, ktorá je známa svojou prírodou a kultúrou. Jedným z jej najkrajších miest je Savonlinna - malé mestečko, ktoré sa nachádza uprostred jazera Saimaa v juhovýchodnej časti krajiny. Príroda v tejto oblasti je nádherná - jazerá, lesy, hory a rieky tvoria krajinu, ktorá láka turistov z celého sveta.

Ak sa chcete dostať do Savonlinny, najlepšie je kúpiť letenky. Naše letiská v Bratislave, Viedni a Budapešti ponúkajú mnoho možností letov na miesta po celom svete, vrátane Fínska. Letisko v Savonlinne sa nachádza len 15 km od centra mesta, takže preprava sa nezdarí veľmi rýchlo a ľahko.

Fínske letecké spoločnosti ponúkajú lety do Savonlinny v rôznych cenových reláciách. V závislosti od dátumu, počtu zostupujúcich a dĺžky pobytu sa cena môže pohybovať od 100 do 300 eur. Najlepšie je vopred si oboznámiť sa s ponukami a diskontami, ktoré sú k dispozícii na internete, aby ste našli najlepšiu cenu.

A čo sa týka dôležitosti? Savonlinna je malá obec, ale má veľa kúziel. Hlavnou atrakciou je Linnansaari Národný park, ktorý sa nachádza v obrovskom jazere Saimaa, ktorý je tiež chránený UNESCO. Národný park je domovom mnohých vzácnych zvieratníkov, ako sú rysy, medvede a poľovníky, ale aj rybárov, ktorí sa sem vydávajú na rybolov.

Savonlinna je tiež známa pre svoje kultúrne akcie, medzi ktorými patrí Metropolitná opera, ktorá sa každý rok koná v letnej opernej školástve. Táto akcia je jedným z najväčších letných festivalov v Európe a láka tisíce turistov z celého sveta.

Okrem toho, v Savonlinne nájdete aj mnoho historických pamiatok a atrakcií, ako je hrad Olavinkaupunki, ktorý bol postavený v 15. storočí a je pôsobivým zvyškom kedysi mocnej pevnosti. Mesto ponúka aj mnoho možností na prechádzky po jazerách a lesách, jazdu na bicykli a vodné športy.

V každom prípade, ak máte radi prírodu, históriu a kultúru, Savonlinna je miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť. A kúpiť letenky je rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať tam!


Počasie Fínsko Savonlinna


Fínsko je známe svojim ojedinelým a zaujímavým počasím, a Savonlinna nie je výnimkou. Toto mesto, nachádzajúce sa na juhu krajiny pri jazere Saimaa, má mierne kontinentálne podnebie s vplyvom Baltského mora.

Letá v Savonlinne sú na Fínske štandardy dosť teplé. Teploty sa pohybujú od približne 20 ° C do 25 ° C. Občas môže byť chladnejšie ráno alebo večer, ale počas dňa je príjemne teplo. Letá sú tiež obdobím, kedy je najviac slnečných hodín, čo poskytuje príležitosť na objavovanie tejto nádhernej oblasti.

Jeseň v Savonlinne prináša chladnejšie teploty a krásne farebné lístie. Teploty sa pohybujú od približne 10 ° C do 15 ° C, s postupným ochladzovaním v priebehu mesiaca. Napriek tomu sa dá stále týždne vychutnať príjemné počasie, aj keď doporučuje sa mať so sebou svetr alebo ľahkú bundu.

Zima v Savonlinne je zima severskej krajiny. Teploty sa pohybujú od -10 ° C do -20 ° C, v závislosti od konkrétneho roka. Oblastí dostane aj veľa snehu, ktorý môže pridať k malebnosti miesta. Toto obdobie poskytuje príležitosť na vychutnanie si zimných športov, ako je korčuľovanie na ľadových plochách alebo lyžovanie.

Jar v Savonlinne je obdobím, keď sa mesto znova prebúdza k životu. Teploty stúpajú na približne 5 ° C až 10 ° C, sprevádzané dlhšími slnečnými dňami. Toto obdobie je ideálne na prechádzky po prírode a pozorovanie kvitnúcich rastlín.

Nezabudnite si vziať so sebou vhodné oblečenie a zariadiť sa podľa aktuálneho počasia. Môže sa to rýchlo meniť, a preto je nevyhnutné vždy mať so sebou vrstvené oblečenie, aby ste zostali pohodlní.

Savonlinna ponúka nádhernú kombináciu prírodného scenéru a zaujímavej histórie. Bez ohľadu na to, aké je počasie, nechajte sa unášať okolitou krásou tohto miesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky