Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Rovaniemi

Letenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je nádherná krajina bohatá na prírodu, kultúru a zaujímavosti. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Rovaniemi, hlavné mesto Laponska. Pre skutočný zážitok z cestovania do Rovaniemi je najlepšou voľbou letenka.

Rovaniemi je známe ako územie Ježiška a najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary. Toto mesto je vzdialené približne 800 kilometrov severne od Helsínk a let trvá približne hodinu a pol. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do Rovaniemi a je možné nájsť výhodné letenky z rôznych krajín Európy.

Po prílete do Rovaniemi môžete zažiť niečo, čo je pre väčšinu ľudí jedinečné. V hlavnom meste Laponska je mnoho zaujímavých miest a aktivít, ktoré vám umožnia skúmať pôvodnú fínsku kultúru a prírodu. Po príchode na letisko môžete navštíviť vežu, ktorá vás vítá symbolicky stavmi Laponska. Ak máte šťastie, môžete tiež stretnúť Ježiška, jeho domov je totiž v blízkosti Rovaniemi.

Jedným z hlavných turistických atrakcií v Rovaniemi je Santa Park, ktorý je ideálnym miestom na návštevu pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí chcú zažiť kúzlo Vianoc po celý rok. V Santa Parku môžete stretnúť samotného Ježiška, navštíviť jeho dielňu a dokonca si vytvoriť vlastný darček.

Ďalšou zaujímavosťou je Muzeum Arktikum, kde sa môžete dozvedieť viac o živote v Arktíde. Zistite o kultúre Laponska, tvárte sa oči v oči so skutočným polárnym medveďom a sledujte animované kiná o živote v tejto časti sveta.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, Rovaniemi ponúka mnoho možností. Môžete sa vydať na husacie farmy, kde si môžete vyskúšať jazdu v koči ťahanom psov, alebo dokonca sa zúčastniť polárneho safari na snežných skútroch. Nezabudnite tiež navštíviť jednu z najväčších atrakcií Rovaniemi - polárny kruh. Tu môžete prejsť cez neviditeľnú hranicu medzi severným a južným polárnym kruhom a sledovať krásu polárnej žiary.

Po aktívnom dni môžete ochutnať tradičnú fínsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií v Rovaniemi. Nezabudnite si vyskúšať tiež lokálny alkohol, najmä známu fínsku vodku.

Rovaniemi je jedinečné miesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na objavovanie prírodných a kultúrnych pokladov Fínska. Letenka do tohto mesta je prvým krokom na ceste k úžasnému dobrodružstvu. Takže neváhajte a začnite plánovať svoje nezabudnuteľné cestovanie do Fínska Rovaniemi hneď teraz!


Počasie Fínsko Rovaniemi


Rovaniemi je hlavné mesto fínskej provincie Laponsko a tiež najväčšie mesto v oblasti. Nachádza sa v severnej časti Fínska, tesne pod polárnym kruhom. Táto poloha znamená, že počasie v Rovaniemi je teplejšie v letných mesiacoch a chladnejšie v zimných mesiacoch.

Leto v Rovaniemi

Letá v Rovaniemi sú miernymi a vlhkými mesiacmi. Teploty dosahujú denné maxima okolo 20-25°C, avšak nočné teploty môžu klesnúť na 10°C. Letá sú oveľa svetlejšie v porovnaní s ostatnými ročnými obdobiami, s denným svetlom trvajúcim až 24 hodín. V lete je tiež možné vidieť polárne svetlo - krásne svetelné efekty v nočnej oblohe, ktoré sú spôsobené interakciou slnečných lúčov s magnetickým poľom Zeme.

Jeseň v Rovaniemi

S príchodom jesene teploty začínajú klesať a dni sa začínajú skracovať. Teploty sa pohybujú okolo 10-15°C s nočnými teplotami okolo 0°C. Jesenné obdobie je často daždivé a veterné.

Zima v Rovaniemi

Zima v Rovaniemi je často veľmi chladná a suchá. Teploty môžu klesnúť na -30°C a menej, takže je dôležité sa obliekať teple a dodržiavať bezpečnostné opatrenia, keď sa vyráža von. Dni sú veľmi krátke, s denným svetlom trvajúcim len niekoľko hodín. Zima v Rovaniemi prináša aj jednu z najkrajších atrakcií - polárne svetlo. Tento krásny zjavný efekt je viditeľný v nočnej oblohe počas zimných mesiacov.

Jar v Rovaniemi

Jar v Rovaniemi sa začína v marci s miernym zvýšením teplôt. Dni sa začínajú predlžovať a vtáci a zvieratá začínajú opäť ukazovať svoju aktivitu. Teploty sa pohybujú okolo 0-5°C a nočné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo -5°C.

Celkovo počasie v Rovaniemi závisí od ročného obdobia, takže je dôležité sa na to pripraviť a vybrať si vhodné oblečenie a vybavenie na pobyt v tejto oblasti. Avšak nech už to bude akokoľvek, Rovaniemi ponúka krásne a fascinujúce prírodné scenérie, ktoré určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Fínsko Rovaniemi


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá láka turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v tejto krajine je Rovaniemi. Nachádza sa na severe Fínska, v blízkosti Arktickej kruhy, a je hlavným mestom provincie Laponsko.

Rovaniemi je známe predovšetkým tým, že sa nachádza v blízkosti mesta, kde žije a pracuje dedo Mráz. Presne tu sídli jeho dedina, kde sa nachádza aj kancelária, kde môžete stretnúť samotného dedu Mráza. To je dôvod, prečo je toto miesto často nazývané "Domov Santa Clausa".

V Rovaniemi je množstvo možností pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, chatami, apartmánmi a dokonca aj iglú. Niektoré hotely sa nachádzajú len kúsok od dedu Mráza, čo je pre mnohých hostí veľmi výhodné.

Mnohé z ubytovacích zariadení v Rovaniemi sú vybudované v tradičnom štýle Laponska, čo dáva turistom pocit autenticity a atmosféry miestnych tradícií. Chaty sú obvykle vyrobené z dreva a sú dobre vybavené pre pohodlné a príjemné ubytovanie.

V Rovaniemi je tiež možné ubytovať sa v iglu. Iglú je tradičný dom Eskimákov, ktorý je postavený z ľadu. Iglú ubytovanie je jednou z najpopulárnejších možností vo Fínsku, pretože ponúka jedinečný zážitok pre turistov. Ubytovanie v iglu vám umožňuje sledovať nočné nebo a možno dokonca uvidieť polárne svetlo, ak máte šťastie.

Rovaniemi je obklopené nádhernou prírodou s množstvom outdoorových aktivít. V zime môžete využiť zimné športy, ako je lyžovanie, snowboarding, jazdu na saniach tažených psov a motýľoch, a dokonca aj jazdu na snežných skútroch. Ak si chcete vychutnať letné aktivity, môžete sa ísť poprechádzať po prekrásnej prírode, cyklistike, rybárčeniu alebo dokonca jazdu na lodi po rieke.

Rovaniemi je aj kultúrne zaujímavé. Mesto ponúka množstvo múzeí, galérií, trhov a iných podujatí, ktoré poskytujú pohľad do tradícií a histórie tejto oblasti.

V Rovaniemi môžete zažiť jedinečný pocit pokoja a harmónie. Nádherná príroda a deduškovi Mrázovi prinášajú do tohto miesta čarovnú atmosféru, ktorá fascinuje každého návštevníka. Ak ste obdivovateľom prírody a chcete sa stretnúť so slávnym deduškom Mrázom, Rovaniemi je ideálnym miestom pre vás.


Dovolenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je krajina plná prírodného bohatstva a kúziel, sú to miesta, ktoré si vyžadujú návštevu. Jedným z najpopulárnejších miest v Fínsku je Rovaniemi, ktoré je známe ako domov Santa Clausa a ako miesto, kde môžete zažiť magické polárne svetlo.

Rovaniemi sa nachádza v severnej časti krajiny a je hlavným mestom Fínskeho Laponska. Celý región je obklopený nekonečnou divokou prírodou, hustými lesmi, jazerami a riekami. Je to miesto, kde môžete zažiť skutočnú arktickú atmosféru.

Jednou z najväčších atrakcií Rovaniemi je návšteva Santa Parku. Santa Park je vlastne podzemná jeskynia, kde môžete vidieť dielňu Santa Clausa, stretávať sa s jeho pomocníkmi a dokonca stretnúť samotného Santa Clausa. Je to skutočne magické miesto, kde sa aj dospelí môžu cítiť ako deti.

Okrem Santa Parku si môžete vychutnať aj iné zážitky. Rovaniemi je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete sledovať polárne svetlo. Toto farebné divadlo, ktoré sa objavuje na nočnej oblohe, je jedným z najohromujúcejších prírodných javov. Existuje mnoho spoločností, ktoré organizujú nočné výlety na sledy ťahané psami alebo motorových saní a poskytujú vám jedinečnú príležitosť vidieť toto magické svetlo.

Ak máte radi zimné športy, Rovaniemi je miestom pre vás. Región je plný zimných aktivít ako lyžovanie, snowboarding, plávanie v zamrznutých jazerách a riečnych rafting. Môžete si tiež vyskúšať jazdu na sania ťahaných sobmi, čo je skutočne zaujímavý zážitok.

Rovaniemi je tiež domovom niekoľkých kultúrnych pamiatok, ktoré si zaslúžia návštevu. Napríklad Arktické centrum Rovaniemi je miesto, kde môžete zistiť viac o prírode a živote v arktických oblastiach. Muzeum Rovaniemi vám ponúka možnosť spoznať históriu regiónu a Laponskú univerzitu, kde môžete zistiť viac o štúdiu Arktídy.

Samozrejme, počas vašej návštevy by ste si nemali nechať ujsť príležitosť sledovať a skúmať úžasnú prírodu v okolí Rovaniemi. Pravidelné výlety do národných parkov, ako je Napapiiri, sú skvelým spôsobom, ako objaviť okolitú krajinu, prechádzky v lese, fotografovať divoké zvieratá a vychutnať si čerstvý arktický vzduch.

Rovaniemi je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka nielen zážitky, ktoré si budete pamätať celý život, ale aj možnosť získať hlbšie porozumenie arktickej krajiny a jej kultúry. Takže neváhajte a plánujte si dovolenku do Rovaniemi!


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rovaniemi


1. Ako sa dostanem z letiska do Rovaniemi?
Odpoveď: Z letiska v Rovaniemi existuje viacero možností, vrátane autobusov, taxíkov alebo prenájmu auta.
2. Kedy je najlepší čas navštíviť Rovaniemi?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Rovaniemi závisí od vašich preferencií. Zimné mesiace (december až marec) ponúkajú možnosť vidieť polárne svetlo a vychutnať si zimné aktivity, ako je sánkovanie a lyžovanie. Letné mesiace (jún až august) sú ideálne na návštevu divokej prírody a zažiť slnečné dni.
3. Kde môžem vidieť dedka Mráza?
Odpoveď: Dedko Mráz (Santa Claus) má svoju dedinu, kde môžete navštíviť jeho dielnice, prehliadať si jeho výtvarné diela a dokonca sa s ním stretnúť osobne. Dedinka sa nachádza v Rovaniemi.
4. Aké sú populárne turistické atrakcie v Rovaniemi?
Odpoveď: Okrem dediny Dedka Mráza môžete navštíviť Arktické centrum Rovaniemi, kde sa dozviete viac o arktickom živote a kultúre. Tiež tu nájdete unikátny park Hranice Arctic Circle, parky s jelenmi a sobmi, a mnoho outdoorových aktivít, ako je husí záprah, snežné šoférovanie a žiadúce túry.
5. Koľko stojí vstup na severný pól v Rovaniemi?
Odpoveď: Vstup na severný pól v Rovaniemi je bezplatný. Môžete sa bezplatne vyfotiť s touto ikonickou atrakciou a dokonca získať certifikát, ktorý potvrdzuje, že ste prekročili severný kruh.
6. Kde môžem získať polárne svetlo v Rovaniemi?
Odpoveď: Najlepšie miesta na sledovanie polárneho svetla v Rovaniemi sú v odľahlejších oblastiach mimo mestského svetla. Existujú tiež sprievodcovia a fotografické túry, ktoré vás zavedú na určené miesta pre pozorovanie polárneho svetla.
7. Kde sa dá ubytovať v Rovaniemi?
Odpoveď: Rovaniemi ponúka širokú škálu ubytovaní, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a chát. Môžete si vybrať ubytovanie v centre mesta alebo v blízkosti prírodných oblastí.
8. Aké sú populárne zimné aktivity v Rovaniemi?
Odpoveď: Medzi populárne zimné aktivity v Rovaniemi patria: jazda na sane, jazda na snežných skútroch, husie záprahy, lyžovanie, snowboarding a prechádzky na snežniciach.
9. Ako sa dostanem do arktickej divočiny z Rovaniemi?
Odpoveď: Existuje viacero možností, ako sa dostať do arktickej divočiny z Rovaniemi. Môžete si prenajať auto a jazdiť sami, alebo sa zúčastniť organizovaných safari a exkurzií, ktoré vás dopravia do divokých oblastí s miestnymi sprievodcami.
10. Aké sú typické fínske jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Rovaniemi?
Odpoveď: Niektoré typické fínske jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Rovaniemi, sú ryby ako losos a šťuka, renčina, rôzne druhy rýb a huby. Taktiež je populárna fínska pochúťka známa ako "salmiakki", ktorá je výrazná sladko-slaná cukríková pochúťka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky