Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Koli národný park

Ubytovanie Fínsko Koli národný park


Fínsko je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie a Koli národný park je jeden z najkrajších národných parkov v tejto krajine. Pre turistov poskytuje výborné možnosti na prechádzky, turistiku, cyklistiku a iné aktivity na čerstvom vzduchu. Aby sa turisti mohli pohodlne ubytovať po dlhom dni strávenom v prírode, ponúka Koli národný park rôzne druhy ubytovania.

Chatky a chalupy sú asi najpopulárnejším druhom ubytovania v Koli národnom parku. Sú ideálne pre skupiny a rodiny, ktoré sa chcú ubytovať a stráviť tie najlepšie chvíle v spoločnosti svojich blízkych. Chatky a chalupy sú často vybavené kuchynkou a obývacou izbou, takže hostia si môžu pripraviť vlastné jedlá a pohodlne oddychovať v komfortných priestoroch.

Pre tých, ktorí preferujú viac komfortu, je k dispozícii viacero hotelov severského typu. Tieto hotely sú vybavené tak, aby ustáli chladnejšie počasie a jasné nočné nebo poskytne ideálny priestor na sledovanie severného svetla. Hotely však ponúkajú aj ďalšie pohodlie, ako napríklad kúpeľne so saunou a vírivkou a kvalitné izby s výhľadom na nenarušenú prírodu.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre ešte väčšie dobrodružstvo, sú tu tzv. "glamping" stany. Táto forma ubytovania kombinuje komfort predajných miest a kempovanie. Nájdete tu výborný kompromis pre tých, ktorí sa nechcú vzdať pohodlia domova, ale zároveň si chcú vychutnať nádherný výhľad na prírodu.

Celkovo, Koli národný park ponúka širokú škálu ubytovania, ktoré vyhovuje rôznym preferenciám turistov. Výber závisí od preferencií každého návštevníka - nech už preferujete chalupu, hotel alebo glamping stan, Vaša dovolenka v Koli národnom parku bude nezabudnuteľný zážitok s nádhernou prírodou, ktorá Vás obklopuje.


Dovolenka Fínsko Koli národný park


Fínsko Koli národný park – Oáza pre milovníkov prírody

Fínsko Koli národný park je pokojné miesto uprostred krásnej prírody a nezabudnuteľných zážitkov. Tento národný park je jedným z najobľúbenejších miest milovníkov prírody a turizmu. Nachádza sa v strednom Fínsku a jeho plocha zaberá viac ako 30 tisíc hektárov. Oblasti národného parku pokrývajú roviny, vrchy, jazerá a rieky. Preto je toto miesto ideálne pre turistické výlety a prázdniny v prírode.

Prírodné bohatstvo

Fínsko Koli národný park stráži symbolický kopec Koli, známy pre svoje magické a nádherné výhľady. Vystúpenie na vyhliadky vo výške 347 metrov nad morom je pre turistov jedným z najväčších zážitkov. V národnom parku sa nachádza aj veľa iných prírodných krás, ako sú rieky a jazerá. Medzi najväčšie jazerá patrí Pielinen, ktoré je ideálne pre jazdu na člne alebo na skútroch. Ďalšie prírodné krásy národného parku sú Kamenný labyrint a hory Koli, ktoré sú ideálne pre horskú turistiku.

Aktivita pre každého

Turisti, ktorí navštívia Fínsko Koli národný park, môžu si zvoliť z mnohých aktivít. Pre horolezcov sú ideálne hory Koli a Paha-Koli, ktoré sú vysoké 347 metrov nad morom. Pre milovníkov cykloturistiky je v okolí mnoho cyklotrás, ktoré umožňujú nádherné výhľady na prírodu. Na jazerách sa môžete prepravovať na člne alebo skútroch, ale aj vyskúšať vodné športy, ako sú windsurfing alebo kajakárstvo. Pre tých, ktorí uprednostňujú pešiu turistiku, národný park ponúka mnoho prirodzených trás priamo v srdci zelenej prírody.

Tradičná fínska kuchyňa

Národný park Fínsko Koli ponúka aj tradičnú fínsku kuchyňu. V tejto oblasti nájdete mnoho kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá, ako sú losos alebo salašnícke jedlá s varenej diviny. Výbornou pochúťkou sú tiež tradičné ryby Karjalanpiirakka, ktorej chuť vám zostane na jazyku ešte dlho po skončení jedla.

Dovolenka, ktorú nezabudnete

Fínsko Koli národný park ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva. Toto miesto vám poskytne ideálnu príležitosť na oddych a relax v prírode, ale aj na objavovanie nových miest a kultúr. Pre milovníkov nekončiacej zimy je toto miesto ideálne aj na lyžovačku alebo snowboarding v okolí hôr Koli. Aby ste mohli prežiť dovolenku v tomto mieste naplno, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie včas a nechať sa uniesť krásou a prírodnými úlovkami tohto krásneho miesta.


Letenka Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete v Fínsku vychutnať, je národný park Koli. Toto miesto je skutočným rajom pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Aby ste sa sem dostali, budete potrebovať letenku do Fínska, konkrétne do mesta Joensuu.

Letenky do Fínska sú dostupné z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Ak sa rozhodnete navštíviť Koli, najlepšou možnosťou je vybrať sa na letisko Joensuu, ktoré sa nachádza v blízkosti. Let trvá približne 2 hodiny zo strednej Európy a môže byť pohodlný a príjemný.

Po príchode na letisko Joensuu budete mať možnosť oskúsiť skutočný fínsky životný štýl. Joensuu je mesto, ktoré sa nachádza na brehu rieky Pielisjoki a ponúka rozmanité možnosti na relaxáciu a prechádzky. Odporúča sa návšteva Joensuuho trhoviska, kde môžete ochutnať miestne lahôdky a kúpiť si originálne rukotvoriny.

Po pár dňoch v Joensuu bude čas vyraziť do národného parku Koli. Od letiska trvá cesta autom približne 1 hodinu, a tak budete môcť obdivovať krásu fínskej prírody počas celej cesty.

Národný park Koli sa nachádza na vrchu Koli, ktorý je považovaný za posvätnú horu Fínov. Je to nádherné pohorí, ktoré ponúka panoramatické výhľady na okolitú krajinu a jazerá. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré vás zavedú ku krásnym vodopádom, prírodným jazerám a hustým lesom. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na výlet na bicykli alebo si prenajať kajak a preskúmať okolité jazera.

Po dni plnom objavovania môžete relaxovať vo fínskych saunách. Fínsko je známe svojimi tradíciou sauny a Koli nie je výnimkou. Môžete sa tešiť na teplú a uvoľňujúcu atmosféru a orosené drevené steny fínskej sauny. Je to ideálna príležitosť na oddych a resetovanie telo a myseľ.

Ak ste nadšenec prírody a hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne krásnu krajinu, príležitosť na dobrodružstvo a relaxáciu, rozhodnutie navštíviť Koli bude pre vás tú správnu voľbou. Letenka do Fínska a návšteva Koli vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a spomienky, ktoré budete chcieť zažiť znova a znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Koli národný park


1. Aké je vstupné do Koli národného parku?
Vstup do parku je bezplatný.

2. Kde sa nachádza Koli národný park?
Koli národný park sa nachádza na severe Fínska, v oblasti Kainuu.

3. Koľko kilometrov má Koli národný park?
Koli národný park má rozlohu približne 31 000 hektárov.

4. Aké aktivity sa dajú v Koli národnom parku robiť?
V parku je možné vykonávať rôzne outdoorové aktivity, ako sú turistika, cyklistika, rybolov, jazda na kajaku, lyžovanie alebo snowboarding.

5. Kedy je najlepšie navštíviť Koli národný park?
Koli národný park je výnimočný v každom období roka. Letné mesiace (júl a august) sú najrušnejšie, ale aj jar a jeseň sú vhodné pre návštevu.

6. Sú v parku prístupné turistické trasy?
Áno, v parku je vybudovaná sieť turistických trás rôznej obtiažnosti a dĺžky, ktoré vedú k najkrajším miestam a vyhliadkam.

7. Je v parku možné stanovať?
Áno, v niektorých častiach parku je možné stanovať na vyhradených stanoviskách. Je však potrebné mať so sebou vlastné vybavenie.

8. Aké faunou a flórou je park známy?
Koli národný park je bohatý na rôzne druhy rastlín a živočíchov. Najznámejšou rastlinou je smrekový strom, ktorý dominuje v krajinnej oblasti. Okrem toho sa v parku vyskytujú rôzne druhy vtákov, diviakov, rysy a srnky.

9. Je možné v parku vidieť severné svetielka?
Áno, v Koli národnom parku je šanca vidieť severné svetielka, najmä počas zimných mesiacov.

10. Je v parku možné zájsť do reštaurácie alebo kaviarne?
Áno, v blízkosti parku sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde je možné si oddýchnuť a občerstviť sa.


Počasie Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojimi krásnymi krajinkami a jedným z najpopulárnejších miest na turistiku je Koli národný park. Tento park, nachádzajúci sa na východe krajiny, je domovom pohoria Koli, ktoré je známe svojimi panoramatickými výhľadmi a jedinečnou flórou a faunou.

Jednou z klímy Fínska je, že počasie sa často mení a je ťažké predvídať, čo môžete očakávať. V Koli národnom parku je toto pravidlo rovnako platné.

Letné obdobie v Kolim je obzvlášť príjemné, s teplými teplotami a veľa slnka. Teploty sa pohybujú od 20 do 25 °C, čo je ideálne na turistiku a iné aktivity v prírode. Lesy v okolí národného parku sú plné zelene a kvetov, čo len pridáva na kráse miesta.

Jeseň je obdobie, kedy Fínsko zažíva prechod zo slnečných dní na chladné a atmosférické podmienky. Teploty klesajú a môžete očakávať viac dažďov. To však neznamená, že by ste sa mali vyhýbať návšteve Koli národného parku. V skutočnosti, jeseň prináša športové podujatia a festivale, ktoré oslavujú miestnu kultúru a tradície.

Zima v Koli národnom parku je mrazivá, ale aj neobyčajne krásna. Teploty sa môžu pohybovať od -10 do -20 °C a viete očakávať hojnosť snehu. V zime je to miesto pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie, snowboarding a turizmus na snežniciach. Koli národný park ponúka aj množstvo lyžiarskych tratí pre rôzne úrovne skúseností.

Jar je čas, keď sa príroda prebúdza na život a v Koli národnom parku to nie je nič iné. Teploty sa postupne zvyšujú a sneh pomaly taje, čo prináša za sebou vodu pre rieky a potoky v okolí. Príroda sa zase naplno rozkvitá, stromy zelenajú a tráva začína rásť. Jar je ideálnym časom na prechádzky a výlety do prírody, ktoré vám umožnia objaviť všetku túto krásu.

Koli národný park je celoročnou atrakciou pre turistov a milovníkov prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie, určite tu nájdete niečo pre seba. Nezabudnite sa však pripraviť na zmeny počasia a sledovať predpovede počasia predtým, ako sa vyberiete do tohto kúzelného miesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky