Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Tagaytay

Letenka Filipíny Tagaytay


Ak hľadáte miesto na oddych na Filipínach, môžete zvážiť návštevu Tagaytayu. Nachádza sa v provincii Cavite, približne 1 a pol hodiny jazdy od Manily, a je známe svojimi krásnymi výhľadmi na sopku Taal a okolitú krajinu.

Prvým krokom na ceste do Tagaytayu je nájsť vhodnú letenku. Mnoho celosvetových leteckých spoločností ponúka lety do Manily z rôznych miest na svete. Ak ste v Európe, najlepšie je zvoliť let z najbližšieho väčšieho medzinárodného letiska, ako je napríklad letisko Frankfurt am Main.

Z Manily môžete pristúpiť k trajektu na ostrov Luzon alebo si najať miestny dopravný prostriedok. Ak cestujete súkromne, môžete si prenajať vozidlo a podniknúť si pohodlnú jazdu do Tagaytayu.

Po príchode do Tagaytayu si budete môcť vychutnať krásny pohľad na sopku Taal, ktorý sa nachádza v kráteri aktívneho vulkánu. Môžete si prejsť horskými chodníkmi, ktoré vedú k sopke Taal, alebo navštíviť niektoré z miestnych pamiatok, ako je napríklad kostol Nuestra Señora de Manaoag či park Sky Ranch.

Okrem túr po sopke a krásnych výhľadov môžete v Tagaytaye užiť aj miestnu kuchyňu. Tagaytay je známe svojimi čerstvými ovocnými trhmi, miestnymi dezertmi a pikantnými jedlami.

Celkovo je Tagaytay ideálne miesto na oddych od rušnej Manily a ponúka množstvo miest na objavovanie a relax. Ak hľadáte letenku na Filipíny a zvažujete návštevu Tagaytayu, určite nebudete sklamaní.


Počasie Filipíny Tagaytay


Filipíny sú rajom pre každého, kto si chce užiť nezabudnuteľné dobrodružstvo a pre kohokoľvek, kto si chce len tak oddýchnuť na pláži. Avšak, keď príde na počasie, toto ostrovné kráľovstvo môže byť prekvapením. Krajina má totiž rôzne klimatické podmienky, ktoré v jednom meste môžu byť odlišné od iného.

Tagaytay je jedným z najpopulárnejších miest na Filipínach pre turistov, ktorí si chcú užiť prírodnú krásu a chladné počasie. Leží v provincii Cavite, asi hodinu jazdy juhozápadne od metropoly Manily.

Tagaytay je preslávené pre svoje čerstvé ovocie a zeleninu, množstvo rybníkov a exotických rastlín. Je tiež obľúbené pre svoj pohľad na Taal, najmenší sopečný ostrov na svete, ktorý sa nachádza v oblasti jazera Taal. Počasie v Tagaytay výrazne súvisí s nadmorskou výškou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 600 až 700 metrov nad morom.

Počas leta na Filipínach, ktoré trvá od marca do júna, teploty v Tagaytay dosahujú približne 29 stupňov Celsius. V noci môže byť chladné až na 22 stupňov Celsius, vrátane sviežeho vánku. Toto slnečné počasie mnohých turistov priláka k príjemnej prechádzke ružou vetrov, ktorú možno nájsť v Calamba Road.

Od júna do septembra sa na Filipínach vyskytujú monzúnové dažde a strmy klesajú teploty na 22 - 25 stupňov Celsius. Daždivé obdobie má obrovský vplyv na okolitú prírodu, zeleň je takmer úplne zelená a je z toho dôvodu vhodné pre turistov, ktorí hľadajú miesto na relax.

Zima sa v Tagaytay začína vo februári a končí v apríli a vrcholí importovanými kvetmi, ktoré sa na tejto oblasti vyskytujú. Teploty v tomto období sa pohybujú od 18 do 22 stupňov Celzia.

V zásade by ste mohli navštíviť Tagaytay kedykoľvek počas roka. Nevieme, kedy môže prísť dažďový vietor alebo kedy sa počasie rýchlo zmení, ale aj tak si môžete vždy užiť čerstvé ovocie a chladné počasie. Akonáhle sa na toto miesto rozhodnete ísť, môžete sa vždy spoľahnúť na to, že vás čaká úchvatná príroda a fantastická atmosféra.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Tagaytay


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Tagaytay, Filipín:

1. Aké je počasie v Tagaytay?
Odpoveď: Tagaytay má štíhly podnebný profil a je známe pre svoj chladnejší počasie ako väčšina Filipín. Priemerná teplota sa pohybuje od 20 °C do 25 °C.

2. Ako sa dostanem z Manily do Tagaytay?
Odpoveď: Najrýchlejším a najbežnejším spôsobom, ako sa dostať z Manily do Tagaytay, je autom, Taxíkom alebo shuttle busom. Cesta trvá približne 1 až 2 hodiny v závislosti od premávky.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Tagaytay?
Odpoveď: Hlavnými turistickými atrakciami v Tagaytay sú Taal Volcano, Taal Lake, Picnic Grove, Sky Ranch, People's Park in the Sky a rozličné farmy, ako je Tagaytay Highlands a Mahogany Market.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Tagaytay?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Tagaytay je počas suchého obdobia od novembra do apríla, keď počasie je najpríjemnejšie a pravdepodobnosť dažďa je nižšia. Vyhnite sa monzúnovej sezóne od júna do októbra, kedy je väčšia šanca na silné dažde.

5. Môže sa v Tagaytay plávať v jezere Taal?
Odpoveď: Áno, je možné sa vydať na plavbu po jazere Taal. Sú tu loďky, ktoré vás vezmú na samotný vulkán Taal. Berte však na vedomie, že aktuálny stav vulkánu by mal byť ovplyvnený a treba sledovať povolenia a bezpečnostné opatrenia.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť lepšie sa zorientovať v Tagaytay, Filipínach. Nezabudnite však, že tieto informácie sa môžu meniť, a preto je vždy dobré vyhľadať aktuálne informácie pred vašou návštevou.


Dovolenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay - Raj pre dovolenky na Filipínach

Ak hľadáte miesto na dokonalú dovolenku na Filipínach, nezabudnite zahrnúť Tagaytay do svojho poznávacího plánu. Toto malebné mestečko je situované na vyvýšenine a ponúka úžasné výhľady na kráterové jazero Taal, ktoré je jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto časti krajiny.

Tagaytay je známe svojim mildým podnebím, čo ho robí ideálnym miestom na únik pred horúcim teplom v iných oblastiach Filipín. Jeho poloha len 55 kilometrov od hlavného mesta Manily z neho robí jednoducho dostupné miesto pre turistov.

Jednou z najväčších atrakcií v Tagaytay je nepochybne Taalský kráter. Môžete sa k nemu vydať na malú dobrodružnú výpravu lodou až na ostrov Vulcán, kde stojíte na okraji jazera a obdivujete jeho krásu. Budete ohromení pohľadom na kráter, ktorý tvorí malý ostrov so súostrovím vo vnútri väčšieho jazera. Pre niektorých turistov je zážitkom aj výstup na samotný vrchol krátera, kde môžu sledovať aktívny sopku až zblízka.

Okrem Taalského krátera, Tagaytay ponúka aj mnohé iné atrakcie a aktivity. Pre milovníkov historických miest je ideálnou voľbou návšteva miestnej katedrály, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kultúrnych pamiatok v regióne. Nálezisko ng Sungkaan, archeologické miesto staré takmer 2000 rokov, je ďalšou zaujímavosťou, ktorá vás prenesie do histórie Filipín.

Ak sa radi prechádzate prírodou, nenechajte si ujsť návštevu skvostu prírody a ocitnite sa v rezervácii Masungi Georeserve. Táto rezervácia sa nachádza v blízkosti Tagaytay a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu, skalnaté formácie a prechody cez visuté mosty. Je to skvelé miesto na relax a prežívanie dobrodružných zážitkov v prírode.

Pre milovníkov golfovej hry je Tagaytay tiež ideálnym miestom. Môžete si vychutnať kvalitné golfové ihriská a súťažiť s ďalšími hráčmi na krásnych scénických plochách.

Na záver dňa si doprajte lahodné filipínske jedlá v niektorom z miestnych reštaurácií, ktoré sú známe pre svoju jedinečnú kombináciu miestnych a medzinárodných chutí. Tu si určite nájdete niečo na chuť.

Tagaytay je teda dokonalým miestom na dovolenku na Filipínach. Jeho unikátna kombinácia prírodných krás, kultúrnych pamiatok a aktivít pre dobrodružstvo robia z tohto miesta skutočný raj pre cestovateľov. Nech už hľadáte oddych, dobrodružstvo alebo spoznávanie kultúry, Tagaytay vám to všetko poskytne.


Ubytovanie Filipíny Tagaytay


Tagaytay je malé mesto na Filipínach, ktoré sa nachádza asi 90 km južne od Manily. Toto mesto je veľmi populárne u turistov, nielen pre svoju krásnu prírodu, ale aj pre svoje jedinečné a útulné ubytovacie možnosti.

V Tagaytay nájdete rôzne druhy ubytovania, ktoré uspokoja všetky potreby a rozpočty turistov. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné a extravagantné zážitky, sú k dispozícii mnohé pätihviezdičkové hotely a rezorty. Tieto hotely ponúkajú nádherné izby s moderným vybavením, klimatizáciou a výhľadom na zelené polia, sopku Taal a jazero. Okrem toho majú aj wellness centrá, bazény, reštaurácie a ďalšie zariadenia, ktoré zabezpečia maximálny komfort pre hostí.

Pre tých, ktorí preferujú viac cenovo dostupné možnosti, existuje množstvo rodinných penziónov a ubytovní. Tieto ubytovacie zariadenia sú spravidla jednoduché, no pohodlné a poskytujú všetko, čo potrebujete počas vášho pobytu. Väčšinou majú izby so spoločnou kúpeľňou a ponúkajú základné zariadenia, ako sú postele, stoly a stoličky. Mnohé z týchto penziónov majú príjemnú atmosféru a príjemných majiteľov, ktorí sa postarajú o svojich hostí.

Ak preferujete pobyt v prírode, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie v Tagaytay. Existuje niekoľko kempovísk, ktoré ponúkajú bezprostredný kontakt s prírodou. Môžete si užiť nočné oslavy pri ohni, prechádzky po okolitých lesoch a výhľad na nádherný západ slnka nad sopkou Taal. Kempovanie je ideálne pre dobrodruhov a zároveň poskytuje cenovo výhodnú možnosť ubytovania.

Čo sa týka umiestnenia, mnoho ubytovacích zariadení v Tagaytay sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Napríklad, môžete si rezervovať ubytovanie, ktoré je len niekoľko minút pešej vzdialenosti od sopky Taal, ktorá je hlavnou atrakciou mesta. To vám umožní mať rýchly prístup k túram a aktivitám, ktoré sú v tejto oblasti k dispozícii.

V neposlednom rade je Tagaytay známy pre svoje reštaurácie a jedlo. Pri výbere ubytovania je preto dobré zvážiť aj to, či má vaše ubytovanie vlastné reštaurácie alebo sa nachádza v blízkosti renomovaných jedálenských zariadení. Mnoho hotelov a penziónov ponúka vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné filipínske jedlá aj medzinárodnú kuchyňu.

Vzhľadom na svoju krásu a množstvo atrakcií je Tagaytay skutočne vyhľadávaným miestom pre turistov na Filipínach. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť vychutnať si relaxačný a nezabudnuteľný pobyt v tomto úžasnom meste.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky