Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Siargao Island

Dovolenka Filipíny Siargao Island


Siargao Island: Raj pre dovolenkových nadšencov

Ak hľadáte exotický a nepoznaný raj na Zemi, potom by ste mali zvážiť dovolenku na Filipínskom ostrove Siargao. Tento ostrov, ktorý sa nachádza v Severnom Pacifiku, ponúka nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a neodolatelnú kultúru.

Siargao je najväčší ostrov v provincii Surigao del Norte a je známy ako "Surfingová hlavné mesto Filipín". Jeho pobrežie je pokryté nekonečnými plážami s bieleho piesku a tyrkysovo modrou vodou. Prvotriedne pláže, ako napríklad Cloud 9, Magpupungko Rock Pools a Naked Island, sú najobľúbenejšie miesta pre turistov po celom svete.

Cloud 9, ktorý je známy ako jedno z najlepších miest na svete pre surfistov, ponúka premenné vlny, a to od jazierkových až po tuby. Tento miestny surfový arén je dôvodom, prečo sa sem sústreďujú profesionálni surferi a nádejní športovci z celého sveta. Tu sa taktiež konajú rôzne súťaže v surfovaní, ktoré lákajú množstvo divákov každý rok.

Ak hľadáte niečo viac mierne, Magpupungko Rock Pools je ideálny cieľ. Tieto prírodné bazény ponúkajú nezabudnuteľný zážitok vďaka svojej chrakteristickej modrej farbe a fascinujúcim skalným útvarom. Každý plavecký nadšenec a milovník podmorského sveta bude mať možnosť objaviť rôzne druhy morských živočíchov a útesov, ktoré sa nachádzajú v okolí týchto bazénov.

Pre milovníkov samoty a odľahlosti je ideálnou voľbou ostrov Naked Island. Tento ostrov je takmer úplne pustý s výnimkou pobrežia, kde môžete oddychovať a vychutnávať si slnko bez rušivých faktorov. Toto miesto je ako oáza pokoja a harmónie, kde môžete úplne relaxovať a oddýchnuť si od každodenného ruchu a stresu.

Okrem nádherných pláží a surfingu ponúka Siargao aj iné atrakcie a aktivity. Môžete si prenajať loď a ísť na ostrov Guyam, kde nájdete ďalšiu idylickú pláž s kokosovými palmami a krištáľovo čistou vodou. Vnútrozemie ostrova je tiež hodné objavenia, sú tu bujnýmúdierkovcovým poskytujúcim príležitosť na turistiku a obdivovanie úchvatnej prírody, vrátane vodopádov, jaskýň a rýžových polí.

Po dni strávenom objavovaním ostrova môžete skúsiť miestnu kuchyňu a spróbujte čerstvo ulovenú rybu alebo talunon (jedlo pripravené z kalamárových inkov). Filipínska kuchyňa je známa svojou chutnou a jedinečnou kombináciou rôznych chutí a ingrediencií.

Siargao Island sa stáva stále viac populárnou medzi turistami, takže nečakajte a objavte tento skrytý raj pre dovolenkárov. Nech už ste surfer, prírodovovedec alebo len milovník krásy, Siargao je destinácia, ktorá vás dostane svojou neodškriepiteľnou krásou a pôvabom.


Ubytovanie Filipíny Siargao Island


Filipíny sú krajina plná krásnej prírody, exotických pláží a útulných bungalovov v tieni kokosových paliet. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov teda patrí aj ostrov Siargao, ktorý sa nachádza na východe tejto krajiny. Okrem jeho surfovej kultúry a vynikajúcich vĺn, ponúka aj množstvo ubytovacích možností. Tu je prehľad tých najlepších.

1. Viento Del Mar

Nestále si nachádza priamo na pláži obklopené trópami a zelenou prírodou. Tento hotel je skvelým miestom pre páry a rodiny, ktoré hľadajú útočisko od zhonu a každodenného stresu. Ubytovanie je vyrobené z dreva a jednoducho zasadené do prostredia, ktoré ho obklopuje. Každá izba je vybavená klimatizáciou, kuchynským kútom a kúpeľňou so sprchovacím kútom. Okrem toho si môžete vychutnať aj plávajúci bar a pizzériu.

2. Kermit Siargao

Kermit Siargao je zábavné surfové ubytovanie, ktoré zahrňuje bungalovy postavené na stromoch, čím vytvára pocit, že sa nachádzate v zelenom a oddelenom svete. Bungalovy sú veľmi útulné a vybavené sú súkromným kúpeľňovým zariadením, klimatizáciou, súkromnou terasou a dokonca aj WiFi. Ochutnať môžete pôvodné talianske jedlá v ich vlastnej reštaurácii. Bungalovové priestory sú pre svojich hostí pripojené k romantickému plážovému baru, kde si môžete vychutnať koktejly a teplé piesky.

3. Lalaguna Villas Resort

Tento luxusný hotel s výhľadom na pláž je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú veľmi kvalitné ubytovanie v Siargao. Lalaguna Villas Resort ponúka skvelú kombináciu súkromia, komfortu a relaxu v tichom prostredí. Každý z ich základných bungalovov má krásny výhľad na oceán a vlastnú kúpeľňu. V prípade izieb Deluxe a nad radením sa môžete tešiť z vlastnej terasy, kuchyňky a obývacej miestnosti. Hotel ponúka aj bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a reštauráciu, v ktorej si môžete ochutnať rôzne druhy kuchýň ako talianska, miestna či thajska.

4. Patrick's on the Beach

Patrick's on the Beach je rodinné a priateľské ubytovanie, ktoré ponúka príjemné a neformálne prostredie. Ich bungalovy sú postavené priamo na pláži, a to len niekoľko krokov od vĺn. Každá izba je vybavená klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a štýlovou terasou. Hostia majú možnosť vychutnať si rôzne miestne jedlá v reštaurácii, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti.

Tieto štyri možnosti ponúkajú úžasný pohľad na krásu ostrova Siargao a zároveň sú pre hostí bezpečné a pohodlné. Či už hľadáte luxusné bungalovy, útulné hotely v style surfingu alebo skromné ubytovanie na pláži, nájdete tu všetko čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Nech už ste pre akýkoľvek typ ubytovania si zvolíte, Siargao Island bude splňovať všetky vaše očakávania a ponúka vám dokonalý relax.


Letenka Filipíny Siargao Island


Siargao Island: Ostrov nekonečných možností na Filipínach

Siargao Island je tropický raj na Filipínach, ktorý je známy svojimi nádhernými plážami, surferskými vlnami a pôvodnou prírodou. Tento ostrov nachádzajúci sa na východnom rohu Filipín je ideálnou destináciou pre dobrodruhov, surferov a milovníkov prírody.

Cesta na Siargao Island začína letením. Po zakúpení letenky do hlavného mesta Manila budete musieť absolvovať ešte jeden medzinárodný let do hlavného mesta Siargao, ktoré sa nazýva General Luna. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z Manily do General Luny, takže máte na výber.

Po prílete na ostrov budete nadšení jeho neoceniteľnou krásou. Siargao Island je známy svojimi bielymi plážami, tyrkysovým morom a úchvatnými korálovými útesmi. Medzi najkrajšie pláže patria pláži na Malinaw, Guyam a Daku. Na Malinaw Beach sa budete cítiť ako v raji s jemným pieskom, kľudom a osviežujúcim vodným životom. Guyam Beach je malý ostrov v tvare srdca s póloavníkmi a kokosovými stromami. Daku Beach je najväčšia pláž na ostrove, ktorá je obklopená zelenými palmovými stromami a ponúka úžasné výhľady na západ slnka.

Avšak Siargao Island nie je len o krásnych plážach. Je to tiež Mekka pre surferov. Ostrov je domovom legendárneho surferského miesta Cloud 9, ktoré je jedným z najlepších a najikonických miest na svete pre surfistov. Cloud 9 ponúka náročné hĺbkové vlny, ktoré sú veľmi obľúbené medzi skúsenými surfermi. Pre tých menej skúsených surferov je ostrov plný surferských škol a útulných plážových reštaurácií, ktoré poskytujú všetky možné služby pre vaše surfovanie.

Okrem pláží a surfovania si Siargao Island zachováva bohatú prírodu a jedinečný ekosystém. Môžete navštíviť Sugba Lagoon, ktorá je známa svojou azúrovou vodou, pohľadom na pohorí a rôznymi vodnými aktivitami, ako je kajakárstvo a potápanie. Medzi ďalšie prírodné atrakcie patria Magpupungko Rock Pools, kde sa môžete kúpať v prílivových bazénoch a obdivovať úchvatné scenérie, a Tayangban Cave, ktorá je jaskynným systémom s podzemnou riekou a uvádza jedinečný dojem.

Na Siargao Island nájdete aj širokú škálu ubytovacích zariadení vrátane luxusných letovísk na pláži, útulných bungalovov v tropickom prostredí a cenovo dostupných hosťovských domov. Nech si vyberiete akýkoľvek štýl ubytovania, môžete sa tešiť na teplú a priateľskú pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Takže, ak hľadáte destináciu pre surfovanie, oddych na pláži a ponořenie sa do prírody, Siargao Island je miestom pre vás. Letenka na túto nádhernú ostrov vám otvorí dvere do nekonečných možností a zážitkov na Filipínach. Nechajte sa uniesť pôvabom ostrova, zistite viac o miestnych kultúrach, vychutnajte si prirážku čerstvého kokosového mlieka a vychutnajte si skutočný rajský ostrov.


Počasie Filipíny Siargao Island


Filipíny sú známe svojou tropickou klímou a ostrov Siargao nie je výnimkou. Situovaný v oblasti Karagaa, ostrov má teploty v rozmedzí 25 °C až 32 °C počas celého roka. Priamo závisí na mesiaci, ale prevažujúce podnebie je vlhké a horúce.

Má obdobie dažďa, ktoré pretrváva od novembra do februára, takže najlepším obdobím na návštevu Siargao by boli mesiace marec až august. Počas týchto mesiacov sa počasie spravidla ukazuje s malou možnosťou dažďa a optimálnou teplotou okolo 28°C. Siargao má výborné slnečné hodiny cez celý rok, s priemernými hodnotami okolo 8 až 10 hodín slnka denne.

Ostrov Siargao je tiež známy svojimi surfačmi a medzi februárom a májom sú tam vysoké vlny, čo robí tento ostrov ideálnym miestom pre všetkých surferov. Tento čas by však mohol mať vyššiu vlhkosť a útesy - ideaálny čas pre tých, ktorých nevadí vyššia vlhkosť a nezvykajú na ťažké podmienky.

Ak si chcete užiť plážový život, Siargao ponúka aj toľko. Má množstvo bielych piesočnatých pláží a pobyt na tomto ostrove vám zaručene poskytne relaxačnú dovolenku. Najobľúbenejšie pláže na ostrove sú: Cloud 9 Beach, Pacifico Beach a Sugba Lagoon.

Napriek tomu, akými sú vlnami surfovacie miesta na Siargao, musíte dbať na bezpečnosť a sledovať pokyny miestnych sprievodcov a záchranárov. Dôležité je tiež dbať na správnu údržbu od vedieť, že niektoré pláže (najmä medzi septembrom a začiatkom decembra) môžu mať dažď a pevnú pôdu mätúce pretože ako hornatý ostrov, Siargao môže byť náchylná k zrážkam.

Celkovo, Siargao ponúka ideálne podnebie pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť chladu a snehu. Ideálny čas na návštevu Siargao je od marca do augusta, ale ak plánujete na surfovanie, čas od februára do mája bude pre vás ten lepší. Má veľmi krásne pláže a dokonca si môžete užívať dovolenku s menej turistami. Doprajte si oddych na tomto tropickom ostrove, ktorý určite stojí za to navštíviť!


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Siargao Island


1. Ako sa dostanem na Siargao Island?
- Môžete letieť priamo na letisko Siargao z Manily alebo Cebu. Existujú tiež trajektové spoje z niektorých miest v Surigao del Norte.

2. Čo je najlepší čas na návštevu Siargao Island?
- Najlepší čas na návštevu Siargao Island je v období medzi marecom a októbrom, keď je suché obdobie a žiadne silné dažde.

3. Aké sú najlepšie pláže na Siargao Island?
- Niektoré z najlepších pláží na Siargao Island sú Cloud 9, Guyam Island, Daku Island a Naked Island.

4. Kde sa dajú pozorovať najlepšie vlny pre surfovanie na Siargao Island?
- Najlepšie vlny pre surfovanie na Siargao Island sa nachádzajú pri ostrove Cloud 9.

5. Aké aktivity sa dajú robiť na Siargao Island okrem surfovania?
- Okrem surfovania, môžete si užiť aj potápanie, rybárčenie, kajakovanie a výlety po okolitých ostrovoch.

6. Existujú niektoré známe miesta na Siargao Island, ktoré treba navštíviť?
- Okrem pláží a vlniek pre surfovanie, by ste si nemali nechať ujsť návštevu Sugba Lagoon, Magpupungko Rock Pools a Taktak Falls.

7. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti na Siargao Island?
- Na Siargao Island nájdete rôzne ubytovacie možnosti od lacných hostiesk až po luxusné rezorty. Niektoré z najlepších ubytovacích zariadení sú Siargao Bleu Resort & Spa, Harana Surf Resort a Bravo Beach Resort.

8. Aké jedlá a nápoje by som mal vyskúšať na Siargao Island?
- Na Siargao by ste mali vyskúšať tradičné filipínske jedlá, ako je adobo (mäso v omáčke zo sójovej omáčky a octu) a sinigang (kyslá polievka). Vyskúšajte aj miestne ovocie a nezabudnite na miestne kokteily.

9. Ako dlho by som mal zostať na Siargao Island?
- Odporúča sa zostať na Siargao Island minimálne 3-4 dni, aby ste si mohli užiť pláže, surfovanie a ďalšie aktivity. Ak máte viac času, odporúča sa pobyt 7-10 dní, aby ste mohli preskúmať okolité ostrovy a miesta.

10. Aké sú možnosti pre dopravu po Siargao Island?
- Na Siargao Island sú dostupné dopravné prostriedky ako tricycle (motorka s kočíkom), motorky na prenájom alebo si môžete najať súkromného vodiča na presun po ostrove. Mnoho miest je tiež dostupných pešo.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky