Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Palaui Island

Dovolenka Filipíny Palaui Island


Palaui Island – tajomné miesto Filipín

Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli v tichu oddávať pokoji a prírode, potom by ste si mali určite zvážiť návštevu Palaui Island na Filipínach. Je to úplne opačný zážitok od rušného života vo veľkomeste, alebo preplnených plážích a turistických atrakciách. Palaui vám ponúka neobyčajne prírodné scény a krásy, ktoré vás zanechajú ohromených a plných pokory.

Vzdialenosť cca 160 km južne od južného okraja Luzónu, najväčšieho ostrova Filipín. Hoci je Palaui Island relatívne izolovaný, dugueťa, ktorí žijú v okolí, sa postarajú, aby ste sa cítili vítaní.

Paradajky rastúce na ostrove – plody prírody

Najlepším spôsobom, ako spoznať Palaui Island, je ísť s miestnou skupinou, s ktorou môžete objavovať ostrov a zistiť viac o kultúre a živote miestnych obyvateľov (často hovoria na jazyku Cagayan). Zároveň vám umožnia ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je skutočne jedinečná.

Palaui island je známy pre pestovanie paradajok, ktoré tam rastú veľmi dobre. Vzhľadom na to, že ostrov má obmedzené príležitosti a zdroje, jedlo je skromnejšie, ale vynikajúce a zdravé. Miestna kuchyňa zahŕňa základné jedlá ako ryža, zeleniny, rýb a kuracieho mäsa. Ak ste vegetarián alebo vegán, nebojte sa – miestni sa stanú mimoriadnou kreativitou a pripravia pre vás tie najlepšie jedlá, ktoré sa dajú pripraviť aj z rastlinných surovín.

Krásy ostrova

Palaui Island je národným parkom a patrí k chráneným oblastiam Filipín. Táto oblasť je plná rôznych druhov fauny a flóry a životného prostredia, ktoré zotrie všetky vaše stresy. Akonáhle sa dostanete na ostrov, okamžite sa dostanete do sveta kontrastov, kde na jednej strane prechádzajúce hurikány a na druhej strane prekrásne pláže a biele piesky. Palaui ponúka niekoľko zaujímavých miest na navštívenie. Napríklad, majáky Farol de Cabo Engaño, ktoré môžete navštíviť ako jednodňový výlet; ich vyhliadka z výšky 100 metrov ponúka ohromujúci výhľad na okolité ostrovy.

Obzvlášť krásne sú pláže, najmä Anguib Beach, ktorá je populárna medzi turistami aj miestnym obyvateľstvom. Pláž je skutočne čistá, má čisté piesky a sa v nej môžete vykúpať bez znepokojujúcich stien holúbkov.

Ak máte radi prírodu, určite nezmeškajte návštevu tajomného a krásneho ostrova Palaui. Pretože je to izolované miesto, určite to bude skutočná dovolenka. Ak ste skutočne náročný cestovateľ, vezmite si s sebou veľa fotoaparátov a videokamier a počas návštevy sa snažte zachytiť čo najviac okamihov!


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palaui Island


Otázky:
1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Palaui Island?
2. Koľko stojí trajekty z Luzonu na Palaui Island?
3. Musím si rezervovať ubytovanie vopred?
4. Je potrebné získať povolenie na návštevu Palaui Island?
5. Aké sú najlepšie miesta na Palaui Island, ktoré treba vidieť?
6. Je možné na Palaui Island nažeňť občerstvenie?
7. Je Palaui Island bezpečné pre turistov?
8. Aké aktivity je možné robiť na Palaui Island?
9. Ako sa môžem dostať na Cape Engano Lighthouse?
10. Kde môžem zohnať miestneho sprievodcu na Palaui Island?

Odpovede:
1. Najlepšie obdobie na návštevu Palaui Island je v období sucha, od novembra do februára.
2. Ceny trajektov z Luzonu sa rôznia v závislosti od poskytovateľa služieb a aktuálnej ponuky, no pohybujú sa okolo 500 - 1000 PHP.
3. Je vhodné si ubytovanie rezervovať vopred, najmä v období vrcholovej turistickej sezóny.
4. Nie je potrebné získať povolenie na návštevu Palaui Island, no v niektorých prípadoch môže byť vyžadované povolenie od miestnych úradov pre určité aktivity.
5. Medzi najlepšie miesta na Palaui Island patrí Cape Engano Lighthouse, Anguib Beach, Punta Verde, Falls of Jampang, Siruma Bay, Crocodile Island a mnoho ďalších.
6. Vzhľadom na obmedzené možnosti stravovania na ostrove je odporúčané pripraviť si vlastné občerstvenie alebo zabezpečiť si jedlo s miestnymi obyvateľmi.
7. Palaui Island je považovaný za bezpečný ostrov pre turistov, no ako v každej inej turistickej destinácii platí rozumná opatrnosť.
8. Na Palaui Island je možné vykonávať rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, kajakárstvo, potápanie, rybárčenie a pozorovanie vtáctva.
9. Cape Engano Lighthouse je možné dostať sa pešo z Punta Verde (približne 2 hodiny pešo) alebo cez možnosť zapožičania loďky.
10. Miesticnych sprievodcov je možné nájsť priamo na ostrove alebo prostredníctvom miestnych turistických kancelárií a spoločností.


Počasie Filipíny Palaui Island


Palaui Island je jedným z najkrajších miest na Filipínach, ktorého krása a pôvab je umocnená aj vynikajúcim počasím. Táto tropická destinácia ponúka návštevníkom množstvo slnečných dní, teplé až horúce teploty a osviežujúce dažde.

Počasie na Palaui Island je charakteristické tropickým monzúnovým podnebím, čo znamená dve výrazné ročné obdobia - suché obdobie a mokré obdobie. Suché obdobie, alebo tiež známe ako letná sezóna, sa pohybuje od novembera do apríla. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú približne od 25 °C do 32 °C. Slnečné dni s minimálnym zrážkami umožňujú turistom vychutnávať si pláže, vyžívať sa vo vode a objavovať prírodné krásy ostrova.

Mokré obdobie alebo daždivá sezóna sa pohybuje od mája do októbra. Je to obdobie, kedy sa Filipíny často stretávajú s tajfúnmi a extrémnymi dažďami. Teploty zostávajú vysoké, ale zrážky sa zvyšujú a môžu mať za následok občasné povodne a záplavy. Napriek tomu, že dažde môžu obmedziť niektoré vonkajšie aktivity, táto sezóna je tiež obľúbená medzi niektorými turistami, pretože po daždivej sezóne sa príroda ožíva a ostrov je údajne ešte krásnejší.

Väčšina návštevníkov Palaui Island preferuje návštevu počas suchého obdobia, aby si užili slnečné pláže a aktivít na otvorenom, ako je potápanie, korálové útesy alebo pozorovanie rýb. Je však dôležité mať na pamäti, že počasie je stále nepredvídateľné a aj v suchom období sa môžu vyskytnúť príležitostné dažde.

Palaui Island má veľa ponúk pre turistov bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. Okrem nádherných pláží a prírodných rezervácií sa môžete vydať na treky a objavovať miestnu flóru a faunu. Mnoho turistov si tiež vyberá možnosť navštíviť mestečko Santa Ana, ktoré sa nachádza blízko ostrova. Tam môžu navštíviť a obdivovať historické pamiatky, ako napríklad maják Cape Engaño.

Vzhľadom na všetky tieto úžasné možnosti a stále teplé počasie, Palaui Island sa stal obľúbenou destináciou nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre medzinárodných turistov. Je to miesto, ktoré si zaslúži navštíviť a zažiť magické spojenie s prírodou a pozorovať jej krásne prejavy, bez ohľadu na to, či je slnečno alebo prší.


Ubytovanie Filipíny Palaui Island


Palaui Island je jedným z najkrajších a najneobývanejších ostrovov Filipín. Nachádza sa v Cagayan Valley v Severnom Luzone a ponúka návštevníkom úžasné miesto na relaxáciu a objavovanie.

Ubytovanie na Palaui Island je dostupné pre turistov, ktorí sa chcú ponožiť do nádherného prírodného prostredia ostrova. Hoci v posledných rokoch sa stravuje zvyknuté slúžiť ako miesto pre viac dobrodružné cestovatele, existuje niekoľko možností na výber, ktoré uspokoja rôzne rozpočet a potreby.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a luxus, je tu niekoľko plážových rezortov na ostrove. Tieto rezorty ponúkajú moderné a pohodlné ubytovanie so všetkými základnými vybaveniami. Okrem toho majú často aj vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné filipínske jedlá. Rezorty majú tiež prístup k súkromným plážam a iným rekrečným aktivitám, ako sú potápanie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú skúsiť niečo viac autentické a cenovo dostupné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v miestnej dedinke Santa Ana. Táto malá dedinka ponúka niekoľko možností pre návštevníkov, ako sú lacné hotely a penzióny. Chaty sú často jednoduché, ale útulné a majú všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt. Miesto v blízkosti možno tiež nájsť niekoľko jednoduchých reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Ak sa stretávate s obmedzeným rozpočtom alebo ak preferujete niečo viac dobrodružné, môžete sa rozhodnúť pre tábor na pláži. Palaui Island ponúka niekoľko miest, kde si môžete postaviť stan a prespať pod hviezdami. Táborové miesta sú zvyčajne jednoduché, bez moderných zariadení, ale poskytujú skutočne autentický zážitok s prírodou. Je však dôležité byť plne vybavený so všetkými potrebnými vecami na tábor, ako je stan, spacák a jedlo.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania sa rozhodnete, pobyt na Palaui Island vám prináša jedinečné zážitky a krásu. Ostrov ponúka bujné dažďové lesy, nádherné pláže a úchvatné vodopády, ktoré môžete objaviť. Okrem toho je ostrov domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny, vrátane ohrozených živočíchov ako napríklad filipínsky orol a dugong.

Vychutnajte si pobyt na tomto nádhernom ostrove a objavte krásy Palaui Island. Nech si vyberiete na luxusné rezorty, lacné hotely alebo tábor na pláži, budete mať možnosť preskúmať a zažiť autentický Filipíny. Ubytovanie na Palaui Island určite vám prinesie nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Filipíny Palaui Island


Filipíny sú jednou z najkrajších ostrovných krajín sveta a mnohí turisti trávia svoje dovolenky na týchto ostrovoch. Jedným z tých najkrajších a málo navštevovaných ostrovov sú Palaui Islands, ktoré sa nachádzajú južne od ostrova Luzon.

Letenky na Filipíny nie sú lacné, preto je dôležité plánovať vopred svoju cestu a zháňať najvýhodnejšie ponuky. Pre let na Filipíny sa odporúča voľba niektorej z lacnejších leteckých spoločností, ako napríklad Cebu Pacific alebo AirAsia. Spoločnosť Philippine Airlines ponúka nepravidelné lety do skorého rána.

Palaui Islands nie sú ťažko prístupné, pretože sa nachádzajú veľmi ďaleko od Manila alebo Clark International Airportu. Najlepšie je najprv sa dostať do mesta Tuguegarao, kde sú dostupné moderné hotely, letiská a autobusové stanice. Z Tuguegarao existuje pravidelná doprava autobusom alebo jeepney na sever na mesto Santa Ana, ktoré je nakoniec najdôležitejším prístavom pre Palaui.

Palaui je považovaný za jeden z najkrajších ostrovov v Ázii a kombinácia krásnej piesočnatej pláže, kristalovo čistých vôd a nádherných vrchov ponúka návštevníkom prehliadku prírodných scenérií. Na ostrove sa nachádzajú kaskády vodopádov a množstvo horských trekov, ktoré sa oplatia preskúmať, a tiež množstvo exotických rýb a rýb, ktoré žijú v blízkosti ostrova.

Pre priaznivcov dobrodružstva je to ideálne miesto. Palaui Island ponúka príležitosti na rafting, potápanie, kajak a pobyt na pláži, čo z neho robí ideálnu destináciu pre každého.

V niektorých zážitkoch je potrebné si urobiť plánovanie vopred, aby ste si mohli užívať nádherný pobyt.ť Použite internet a vyhľadajte si informácie o Palaui Islands a plánujte si svoju dovolenku už teraz.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky