Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Mount Pulag

Letenka Filipíny Mount Pulag


Ak si nadšený cestovateľ a ľúbite objavovať krásy prírody, neexistuje lepšie miesto na návštevu ako Mount Pulag na Filipínach. Táto majestátna hora sa nachádza v Cordillera Mountains, v provincii Luzon, a pritiahne neskutočné množstvo turistov ročne. Nie je to prekvapujúce, pretože Mount Pulag ponúka jedinečné zážitky a panoramatické výhľady, ktoré si zapamätáte na celý život.

Jedným zo zaujímavých faktorov je, že Mount Pulag je najvyšším vrcholom na Luzone, s výškou takmer 2 930 metrov nad morom. To znamená, že ak sa rozhodnete túlať sa po jeho chrbte, budete doslova šplhať k oblakom. Toto je takisto dôvod, prečo sa hora nazýva "Bald Mountain" - jej vrchol je pokrytý odkrytými zemami, ktoré pripomínajú golfový green. Táto vysoká nadmorská výška poskytuje ideálne podmienky pre množstvo divokých živočíchov a endemických druhov, ktoré sa nachádzajú v tomto regióne.

Pre turistov, ktorí sú ochotní prekonať výzvu, horu navštíviť, ponúka Mount Pulag rozmanité typy trekov. Najobľúbenejší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na vrchol, je prostredníctvom Akiki Trail, ktorá je známa svojou scenériou a jednoduchosťou. Existujú však aj iné trasy, ktoré sú zaujímavé pre skúsených trekerov, ako je Ambangeg, Ambaguio a Tawangan trail.

Počas treku na Mount Pulag si vziať dostatok času a navštíviť vrcholy v noci, pretože to je jeden z najkrajších zážitkov, ktoré tu môžete mať. Z vrcholu môžete vidieť nekonečnú oblohu plnú hviezd, splývajúcu s horizontom. Toto je ideálne miesto na pozorovanie dráhoviek a odpočinok od každodenných starostí. Okrem toho, z vrcholu je možné vidieť aj blízke mestečko Baguio a panoramatické výhľady na okolitú prírodu - bukové lesy, zelené lúčiny a rieky, ktoré spĺňajú srdce každého turistu.

Ak by ste navštívili Mount Pulag, nezabudnite priniesť si teplé oblečenie, pretože vrchol môže byť chladný a dosť veterný. Je tiež potrebné mať fyzicky a psychicky silné telo, pretože trasa môže byť pomaly vyčerpávajúca. Ale keď sa dostanete na vrchol a zároveň na nebe, pochopíte, že to stálo za to.

Celkom jednoducho, Mount Pulag na Filipínach je výnimočné miesto, kde môžete nájsť pokoj, krásu a pripomenúť si dôležitosť prírody v každodennom živote. Je to zážitok, ktorý nezabudnete a ktorý si zamilujete od prvého okamihu, keď uvidíte mocnú horu so svojimi vlastnými očami. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu na Filipíny a objavte Mount Pulag, jednu z najlákavejších prírodných zázrakov tejto krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Mount Pulag


Čo je Mount Pulag?

Mount Pulag je nejvyšší vrchol Luzonu, Filipín a třetí nejvyšší vrchol země s výškou 2 926 metrů nad mořem.

Kde se nachází Mount Pulag?

Nachází se v provincii Benguet na severu Filipín.

Jak dlouho trvá výstup na Mount Pulag?

Výstup na Mount Pulag trvá obvykle 4-6 hodin podle počasí a fyzické zdatnosti turistů.

Jaké jsou požadavky pro výstup na Mount Pulag?

Turisté by měli být fyzicky zdatní a zvládat chůzi v horách. Kromě toho musí mít povolení k horolezectví od místních úřadů a ubytování na zkoušku fyzické zdatnosti.

Jaké jsou nejlepší měsíce pro výstup na Mount Pulag?

Nejlepší měsíce pro návštěvu Mount Pulag jsou únor a březen, kdy je nejmenší množství dešťových srážek a nejlepší viditelnost.

Je nutné si předem zarezervovat výstup a ubytování na Mount Pulag?

Ano, doporučuje se rezervovat výstup a ubytování předem, ať už prostřednictvím oficiálních turistických agentur nebo samostatně přímo u místních úřadů.

Kolik stojí výstup na Mount Pulag?

Náklady na výstup na Mount Pulag se liší v závislosti na zvoleném způsobu dopravy, ubytování a stravování. Obvykle se pohybují v rozsahu od 1 500 do 3 000 pesos (asi 750 až 1 500 korun) za osobu.

Je na Mount Pulag výhled na východ slunce?

Ano, Mount Pulag je populární destinací pro sledování východu slunce a nabízí krásné výhledy na okolní krajiny a horské scenérie.

Je na Mount Pulag povoleno tábořit?

Ano, turisté mohou tábořit na vyhrazených místech, ale musí si předem zajistit povolení od místních úřadů a dodržovat pravidla pro ochranu přírodního prostředí.

Jakou teplotu mohu očekávat na Mount Pulag?

Teplota na Mount Pulag se během dne pohybuje od 10 do 20 stupňů Celsia, ale v noci může klesnout až na nulu nebo pod nulu. Doporučuje se vhodné oblečení a vybavení pro zimu.


Dovolenka Filipíny Mount Pulag


Úžasná a nevšedná dovolenka na Filipínach - výstup na Mount Pulag.

Mount Pulag je nejvyšší vrchol na ostrově Luzon v severní části Filipín. S výškou 2 922 metrů nad mořem představuje nejen nadmořskou výšku, ale také pozoruhodnou přírodní krásu v oblasti Cordillera Mountains. Tuto překrásnou oblast můžete navštívit a vystoupit na vrchol v rámci jednodenního výletu.

Výstup na vrchol je fascinující i pro vyznavače turistiky, takže zde mají lidé z celého světa možnost vyrazit na nezapomenutelný výlet a poznat dokonalost této oblasti. Některé cesty se táhnou až přes 3000 kilometrů a umožňují návštěvníkům vidět řadu dalších zajímavých míst.

Vstupuje se do oblasti přes správu regionálního centra, hlavního města provincie Benguet. Zde si můžete zapůjčit turistického průvodce, abyste se mohli bez problémů dostat na samotný vrchol. Turistická cesta může trvat až 4-5 hodin, takže si připravte dostatečně pití a jídlo.

Cesta se dá většinou absolvovat bez speciálního vybavení, ale pokud chcete maximálně užít ze svého výletu, doporučujeme si připravit vhodné turistické vybavení. Pokud si chcete zažít spoustu adrenalinu při cestě, můžete zvolit i adrenalinovou variantu a vyrazit s drakama nebo se vzdušnou lanovkou na vrchol hory.

V závislosti na sezóně můžete na vrcholu uvidět i sníh, takže si i v horkém období připravte teplý oblečení. Výhled z vrcholu je kouzelný a naprosto úchvatný, a stojí tedy určitě za návštěvu kokpit zblízka.

Filipíny jsou malebná destinace, plná překrásné přírody a třpytivých pláží, ale výstup na Mount Pulag nabízí také neuvěřitelný náhled na zvláštní a nevšední krásy této země. Takže neváhejte a vyražte na tenhle úžasný výlet.


Počasie Filipíny Mount Pulag


Filipíny, krajina rozkladajúca sa na viac ako 7000 ostrovoch, sú známe svojou krásnou prírodou a rôznorodosťou klimatických podmienok. Jedným z najvyšších a najkrajších vrcholov, ktoré sú na Filipínach k dispozícii pre horolezcov a turistov, je Mount Pulag.

Mount Pulag je najvyššou horou v oblasti Cordillera na severnej Luzone, s nadmorskou výškou 2922 metrov. Pre turistov ponúka nádhernú scenériu, nezabudnuteľný výhľad a príležitosť k tomu, aby sa dostali na najvyšší vrchol v tejto oblasti.

Vzhľadom na geografickú polohu Filipín, kde sezóna dažďov prechádza od mája do novembra, je počasie Mount Pulag ovplyvnené monzunovým obdobím. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 5 °C v noci a okolo 15 °C počas dňa, ale tieto hodnoty môžu v závislosti od nadmorskej výšky dosahovať fakticky značne nízke teploty. Horolezci a turisti by si mali plánovať svoju túru okolo mesiaca februára a marca, keď sa ukazuje najvýhodnejšie obdobie, keďže sa dostáva do obdobia vrcholovej sucha, čo určuje najpríjemnejšie podmienky pre výstup.

Priemerné množstvo zrážok na Mount Pulag sa pohybuje okolo 250 - 300 mm ročne, ale táto hodnota sa výrazne líši od ročných období. V období dažďov môže túry znehodnocovať sťažená viditeľnosť a niektoré úseky cesty sa stanú ťažkými z dôvodu prítomnosti bahna. Preto je dôležité, aby sa turisti pred plánovaným výstupom na Mount Pulag poriadne informovali o počasí a ideálnych obdobiach pre plánovanie výstupu.

Nestabilná a priemerná kvalita infraštruktúry na Mount Pulag robí výstup na horu výzvou, ale táto výzva je odmenená úžasnými scenériami a prírodnou krásou, ktoré sa na výškach nad 2900 metrov nachádza. Turisti a nadšenci horolezectva by určite mali urobiť túto trasu, ktorá je doslova jednou z najkrajších trás na Filipínach.


Ubytovanie Filipíny Mount Pulag


Mount Pulag je najvyšší vrchol Luzonu a tretí najvyšší vrchol na Filipínach. Nachádza sa v provincii Benguet a je jedným z najpopulárnejších miest na Filipínach pre milovníkov turistiky a dobrodružstva. Je známy pre svoje úchvatné výhľady na okolitú krajinu a pre svoje magické západy slnka.

Pri príchode na Mount Pulag majú návštevníci možnosť si vybrať z niekoľkých ubytovacích možností. Jednou z možností je táborisko, kde si môžu turisti postaviť stan a prespať pod hviezdami. To je obľúbená voľba pre dobrodruhov, ktorí sa chcú pripojiť k nočným túram a sledovať západ slnka alebo východ slnka na vrchole hory.

Záujemcovia o pohodlnejšie ubytovanie majú tiež možnosť si rezervovať miesto v jednom z horských hostincov. Tieto hostince ponúkajú základné vybavenie, ako sú postele, teplá voda a jednoduché stravovanie. Je však potrebné si uvdomiť, že tieto ubytovacie zariadenia sú veľmi jednoduché a nie sú na úrovni luxusných hotelov. Napriek tomu sú hostely na Mount Pulag obľúbené pre svoju blízkosť k horským chodníkom a nádherným výhľadom.

Pre tých, ktorí si želajú luxusnejšie ubytovanie, je v okolí tiež k dispozícii niekoľko hotelov a rezortov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlie a moderné vybavenie, ako sú komfortné postele, klimatizácia a kúpeľňa s teplou vodou. To je skvelá možnosť pre tých, ktorí chcú mať pohodlný a relaxačný pobyt po náročnom výstupe na vrchol hory.

Niektoré hotely a rezorty ponúkajú aj príležitosť vyskúšať si horské aktivity, ako je horská cyklistika, turistika a horolezectvo. Rovnako je tu možnosť objaviť okolitú krajinu a navštíviť miestne dediny, kde sa turisti môžu stretnúť s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich kultúru a tradície.

Nezáleží na tom, akého typu ubytovanie si zvolíte, jedno je isté - ubytovanie na Mount Pulag vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok. Jeho krása a pôvab vás určite ohromia a poskytne vám príležitosť stráviť čas v prírode a načerpať na seba novú energiu. Nielenže budete mať príležitosť vidieť úžasnú prírodu, ale tiež sa naučíte viac o kultúre a tradíciách Filipín.

Ako vidíte, ubytovanie na Mount Pulag je rôznorodé a ponúka rôzne možnosti pre rôzne typy cestovateľov. Nech ste dobrodruh, turista alebo len hľadáte miesto na oddych, Mount Pulag má všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky