Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Ako sa dostanem z Manily na Bohol?
Odpoveď: Môžete si kúpiť letenky z Manily do letiska v Tagbilarane, hlavnom meste Boholu. Existujú tiež medziostrovné trajekty z Cebu City do Tagbilaranu.

2. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie na Bohole?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na Bohole sú Panglao Island, Chocolate Hills, Loboc River a Tarsier Sanctuary.

3. Koľko trvá prehliadka Chocolate Hills?
Odpoveď: Prehliadka Chocolate Hills trvá obvykle 30-45 minút.

4. Ako sa dostanem na Panglao Island z Tagbilaranu?
Odpoveď: Môžete si prenajať tricykel alebo taxi, alebo použiť verejnú dopravu, ako je jeepney alebo habal-habal (motorky).

5. Kedy je najlepšie navštíviť Bohol?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Boholu je v období sucha od decembra do mája.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry na Bohole?
Odpoveď: Môžete kúpiť suveníry na trhoch v Tagbilarane. Existujú tiež suvenírové obchody v Panglao Island a niekoľko turistických miestach, ako je napríklad Tarsier Sanctuary.

7. Existujú na Bohole pláže s bledobežovým pieskom?
Odpoveď: Áno, Panglao Island má pláže s belasým pieskom. Najobľúbenejšie pláže sú Alona Beach a Dumaluan Beach.

8. Aké je hlavné jedlo na Bohole?
Odpoveď: Hlavné jedlo na Bohole je Cebuano-style Lechon. Bohol tiež ponúka množstvo morských jedál, ako sú ryby, krevety, a iné plody mora.

9. Potrebujem si zobrať proti komárom, ak idem na Bohol?
Odpoveď: Bohol má občasné výskyty komárov. Je však odporúčané si zobrať proti komárom, aby ste sa chránili pred možnými chorobami, ktoré sa vyskytujú cez komáre.

10. Ako dlho by som mal ostať na Bohole?
Odpoveď: Odporúčané obdobie na návštevu závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť na Bohole. Odporúčame minimálne 3-5 dní, aby ste mohli navštíviť hlavné turistické atrakcie v regióne.


Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou, a jedno z najkrajších miest na tejto krajine je ostrov Bohol. Nachádza sa v oblasti regiónu Visayas, severovýchodne od hlavného mesta Manila. Tento ostrov je domovom mnohých fascinujúcich miest, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills.

Panglao Island je ostrov v blízkosti Boholu, ktorý je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov. Ostrov je známy svojimi nádhernými bielymi plážami, tyrkysovými vodami a živým koralovým útesom. Je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu, ale aj pre šnorchlovanie, potápanie a iné vodné aktivity. Pláže ako Alona Beach a Dumaluan Beach sú obľúbenými miestami pre turistov. Môžete sa tu ponoriť do priezračných vôd a počítať ryby a rôzne farebné morské živočíchy.

Okrem pláží je Panglao Island aj domovom niekoľkým živým vrcholom, ktoré sú zaujímavosťou pre turistov. Balicasag Island je napríklad známy svojím bohatým podmorským životom a je obľúbeným miestom pre potápanie. Môžete tu stretnúť rôzne druhy rýb, korálov a dokonca aj morských korytnačiek. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je Virgin Island, ktorá je známa svojím bielym pieskom a pôvabnou lagúnou. Môžete si tu vychutnať piknik na pláži a objaviť okolité koraly.

Ďalšou atrakciou Boholu sú Chocolate Hills, ktoré sú vyhlásené za geologickú formáciu a národnú geografickú znamenitosť. Sú to viac ako 1 200 kužeľovitých kopcov, ktoré sa nachádzajú v provincii Bohol. Počas suchého obdobia sa tieto kopce menia na hnedé farby, čo im dodáva podobnosť s čokoládou a dáva im ich názov. Môžete ísť na vyhliadku na vrchu kopcov, z ktorého si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu a kopce.

Okrem týchto hlavných atrakcií je na ostrove Bohol mnoho ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť Baclayon Church, najstarší kamenný kostol v krajine, ktorý bol postavený v roku 1596. Ďalšou možnosťou je navštíviť Tarsier Conservation Area, kde môžete vidieť endemického druhu opíc tarsiera. Tieto malé a roztomilé tvory sú známe svojimi veľkými očami a dlhými prstami.

Voľačo pre tých, ktorí majú radi aktívne aktivity, môžete ísť aj na riečnu plavbu po rieke Loboc, alebo si prenajať bicykel a objaviť okolité dedinky a riady rižových polí.

Dovolenka na Filipínach na ostrove Bohol je skutočne ohromujúca. S jeho úchvatnou prírodou a krásnymi miestami je to ideálny cieľ pre oddych a objavovanie. Pláže Panglao ostrova, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills, sú iba niektorými z miest, ktoré treba vidieť. Nezáleží na tom, či ste milovník pláží, šnorchlovania, potápania alebo len obdivujete prírodné zákutia, ostrov Bohol vás určite nezostane sklamaný.


Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Bohol je ostrov, ktorý sa nachádza v srdci Filipín. Tento ostrov je známy svojou nádhernou prírodou, jedinečnými plážami a fascinujúcimi miestami. Ak sa rozhodnete navštíviť Bohol, jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Panglao Island a slávne Chocolate Hills.

Prvým krokom na ceste do Boholu je zabezpečiť si letenku. Mnoho leteckých spoločností ponúka lety z rôznych destinácií do hlavného mesta Boholu, Tagbilaran City. Môžete si vybrať z rôznych cestovných tried a cien, ktoré vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu.

Po prílete na letisko v Tagbilarane si budete môcť užiť úžasný výhľad na krásnu prírodu a modré morie. Z letiska je ľahké dostať sa do Panglao Island, ktorý sa nachádza iba niekoľko kilometrov južne od Tagbilaranu. Môžete si zobrať miestny verejný dopravný prostriedok alebo taxík, ktorý vás dovezie priamo k vášmu ubytovaniu na Panglao Island.

Panglao Island je známe svojimi bielymi piesčitými plážami a krištáľovo čistou vodou. Ideálne miesto na oddych a relaxáciu na slnku. Môžete si plávať, potápať sa alebo jednoducho len relaxovať na pláži. Tu nájdete aj veľa reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a západ slnka nad oceánom.

Po oddychu na pláži môžete navštíviť aj slávne Chocolate Hills na Bohole, ktoré sú jedným z najfascinujúcejších prírodných úkazov na Filipínach. Tieto kopcovité svahy sú pokryté trávou, ktorá počas suchých mesiacov mení farbu na hnedú, čo mu dáva povesť "čokoládových kopcov". Je tu aj vyhliadka, z ktorej si môžete vychutnať nádherný pohľad na tieto kopce a okolitú krajinu.

Okrem Panglao Island a Chocolate Hills je na Bohole aj mnoho ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť starobylé kostoly, ako je Kostol Narodenia Panny Márie v Baclayone, alebo chránené oblasti, ako je riečna jaskyňa Hinagdanan alebo Tarsier Sanctuary, kde môžete vidieť vzácne tarsiere, druh malých opíc endemických pre Filipíny.

V Bohole môžete tiež zažiť tradičnú filipínsku kultúru a miestne zvyky. Ochutnajte miestne jedlá, ako napríklad adobo (marinované mäso), lechon (pečené prasa) alebo halo-halo (zmrzlina s ovocím a ďalšími prísadami). Taktiež sa môžete zúčastniť rôznych festivalov a slávností, ktoré sa konajú po celý rok.

Bohol je skutočne miesto, ktoré stojí za návštevu. S letenkou do Boholu môžete objaviť jeho nádhernú prírodu, úchvatné miesta a dobrodružstvá. Nech už ste dovolenkár, cestovateľ alebo milovník prírody, určite si tu nájdete niečo, čo vás zaujme a osloví. Získajte letenku a zažite výnimočnú dovolenku na Filipínach.


Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojimi tropickými plážami a krásnym počasím a to isté platí aj pre ostrov Bohol a jeho hlavné turistické destinácie - Panglao Island a Chocolate Hills.

Bohol je ostrov nachádzajúci sa v západnej časti Filipín, kde sa stretáva juhovýchodná Ázia s Tichomorím. Počasie tu je celoročne horúce a vlhké s teplotami okolo 28 stupňov Celzia. Väčšina turistov navštevuje Bohol v období od novembra do mája, kedy je najlepšie počasie, so suchými a teplými dňami.

Panglao Island, ktorý sa nachádza na južnom konci ostrova Bohol, je populárnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže a tichý relax. Teploty na Panglao Island sa pohybujú okolo 27 stupňov Celzia počas letných mesiacov a poklesnú o pár stupňov v zime. Voda tu je celoročne teplá, priemerná teplota je 27 stupňov Celzia.

Chocolate Hills sa nachádzajú v centre ostrova Bohol a sú jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na Filipínach. Tento unikátny geologický útvar tvorí približne 1 200 kopcov, ktoré sú postavené na sebe a majú tvar čokoládových hompáľov. Teploty v tomto regióne sú podobné ako na ostatnom ostrove Bohol, s teplotami okolo 28 stupňov Celzia.

V súlade s celkovým počasím Filipín sa Bohol môže stať cieľom pre milovníkov slnečného počasia a krásnych pláží. Bez ohľadu na to, či plánujete stráviť čas na pláži, alebo sa pasovať na dobrodružstvo v Chocolate Hills, Bohol má pre vás niečo v zásobe.


Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú tropickým rajom, ktorý ponúka úchvatné prírodné krásy a pútavú kultúru. Bohol je ostrov nachádzajúci sa v južnej časti Filipín a ponúka jedinečné zážitky a nezabudnuteľné zážitky. Ak plánujete navštíviť Bohol, v tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších ubytovacích možností na ostrove vrátane Panglao Island a Chocolate Hills.

Panglao Island

Panglao Island je jedným z najpopulárnejších miest na ostrove Bohol. Tento ostrov ponúka luxusné pláže a hotely, kde si môžete užiť dokonalý oddych. Ako hostia sa budete tešiť z okamihov súkromia a pohodlia s príjemnými výhľadmi na kristáľovo čistú vodu a bielu pláž.

Henann Resort Alona Beach

Jedným z najlepších miest na ubytovanie na Panglao Island je 5-hviezdičkový Henann Resort Alona Beach. Hotel ponúka luxusné ubytovanie a kvalitný servis. V hoteli sa nachádza 3 bazény a poskytuje možnosť užiť si wellness služby, ako sú masáže a kúpele. Hostia tiež môžu využiť vysoko kvalitné reštaurácie v areáli hotela.

South Palms Resort Panglao

Ak hľadáte romantickú atmosféru a príjemné prostredie, South Palms Resort Panglao vám dokáže poskytnúť ten správny pocit relaxácie. Tento rezort používa námornú tému v celom svojom hoteli a ponúka kvalitné možnosti stravovania.

Chocolate Hills

Chocolate Hills sú jedným z najznámejších miest na ostrove Bohol a sú jedným z dôvodov, prečo sa turisti rozhodujú navštíviť tento ostrov. Tento prírodný div je zložený z viac ako 1 200 guľovitých kopcov, ktoré sú rozptýlené na rozsiahlej pláni.

Ecolodge Inn & Suites

Ak hľadáte ubytovanie blízko Chocolate Hills, Ecolodge Inn & Suites vám ponúka cenovo dostupné ponuky. Nachádza sa len 10 minút jazdy od Chocolate Hills a ponúka klimatizované izby s bezplatným Wi-Fi pripojením.

Bohol Bee Farm

Bohol Bee Farm je ináč zvláštne miesto, ktoré neponúka len ubytovanie, ale aj gastronomický zážitok. Reštaurácia v hoteli ponúka najfreshejšie a najchutnejšie miestne jedlo priamo z organických záhrad farmy. Hostia si môžu vybrať z rôznych izieb, apartmánov a bungalovov s výhľadom na mora alebo záhrady.

Bohol je skutočným pokladom Filipín a ponúka mnoho zábavy a relaxačných víkendov. Nie je náhoda, že sa tu nachádza mnoho štvor- a päťhviezdičkových hotelov, ktoré uspokoja každého hosta. Nie je nič lepšie ako užiť si slnečné lúče pri krásnej pláži alebo objavovať krásy ostrova Bohol. Vyberte si svoje ideálne miesto na ubytovanie a vychutnajte si krásu Filipín.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky