Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Batanes Islands

Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú malý reťazec ostrovov nachádzajúci sa na severnom konci Filipín. Tento malý a nenápadný kúsok zeme ponúka úchvatnú krásu, ktorú mnohí turisti ešte neobjavili. Ak ste dobrodružný a radi sa pohybujete mimo turisticky preplnených oblastí, určite by ste mali uvažovať o tom, že do tohto rajského ostrovového sveta vyrazíte.

Ak chcete navštíviť Batanes Islands, musíte sa k nim dostať cez Batanes Airport, ktorý sa nachádza na ostrove Basco. AirSwift Airlines poskytuje pohodlnú cestu do tohto malého a útulného letiska. Let z Manily trvá asi 70 minút a vyznačuje sa nádhernými výhľadmi na Filipíny a blízke ostrovy.

Po prílete do letiska Batanes Airport sa vám naskytne nespočetne veľa možností, ako objaviť túto krajinu. Tu sú niektoré z nich:

1. Pozrite si úchvatné scenérie: Batanes je známe svojimi nekonečnými zelenými poliami, domácimi stavbami typu solinky a útesovými pobrežiami, ktoré sa ponáhľajú hlboko do modrého mora. Nováčikmi v oblasti by mali navštíviť útesy Valugan, kde sa môžu len tak prechádzať a cítiť sa ako na konci sveta.

2. Navštívte Mabu-y na ostrove Sabtang: Ostrov Sabtang má podobnú scenériu ako hlavný ostrov Batanes, ale oblasť Mabu-y na západnom konci ostrova ponúka niečo extra - nádhernú piesočnatú pláž obklopenú kamennými útesmi.

3. Obzrite sa útulné dedinky: Batanes je domovom niekoľkých malých rybárskych dediniek, ktoré sa niektoré ešte stále nachádzajú v tradičných bambusových domoch. Prechádzajte sa po uliciach a spoznávajte miestne obyvateľstvo - určite budete radi pozvaní na šálku kávy alebo tradičné jedlo.

Batanes Islands sú opravdu skvostom v samom centre Azijsko-pacifického regiónu. Aj keď sa tu turizmus ešte nedostal do plného prúdu, poskytuje táto oblasť nespočetné možnosti pre dobrodružných turistov, ktorí hľadajú zážitky na nezvyčajných a čarovných miestach. S letenkou do Batanes Islands sa dostanete do malého kúska neba uprostred Filipín a nezabudnuteľnej dovolenky!


Počasie Filipíny Batanes Islands


Na Filipínach existuje mnoho ostrovných skupín, ale Batanes Islands sú určite jednou z najkrajších. Táto malá skupina ostrovov, nachádzajúca sa v severnom Pacifiku, ponúka návštevníkom najúžasnejšie výhľady, ktoré si môžu predstaviť. Tieto ostrovy tiež ponúkajú veľmi unikálne počasie, ktoré sa ľudia môžu počas svojej návštevy zaujímať.

Počasie na Batanes Islands je obvykle veľmi podobné celoročne, s teplotou sa pohybuje medzi 25-28 stupňov Celzia. Výhodou je, že ostrovy sú na severnom okraji Filipín, takže sa nachádzajú mimo zóny severovýchodných monzúnov.

Väčšiu časť roku vládne na ostrovoch suché počasie, s občasným výskytom malých búrok. Výhody napriek tomu, že sa jedná o suchý obdobie, sú najmä pre turistov. Tieto výhody zahŕňajú jasne modré nebo, ktoré poskytujú dokonalé výhľady na ostrovy. Okrem toho je veľa možností pre návštevy rôznych atrakcií, rovnako aj pre plávanie a šnorchlovanie.

Počas mokrého obdobia sú Batanes Islands zasiahnuté juhozápadným monzúnom. Tieto obdobia nastávajú okolo júla a augusta, s občasnými prechádzkami počasia cez Máj a jún. Aj keď sa môže zdať, že sú tieto mesiace menej vhodné pre turistov, tieto obdobia sú stále veľmi priaznivé. V dôsledku zvýšenej vlhkosti v ovzduší sú ostrovy zelenšie, všade narastajú rastliny, ovocie a zelenina.

Vďaka bohatej faune a flóre sa návštevníci môžu tešiť na prechádzky a jazdu na bicykli v rôznych častiach Batanes Islands. Turisti si pochvaľujú hlavne nádherné kvitnúce stromy, ovocné záhrady a rôzne druhy vtákov, ktoré lákajú pozornosť milovníkov prírody a ornitológov.

V závislosti od toho, aké aktivity si turisti plánujú robiť, môže byť predpoveď počasia dôležitá. Ak chcete navštíviť Batanes Islands pre plávanie a šnorchlovanie, najlepšie obdobie sú suché mesiace – od októbra do mája. Ak však chcete zažiť zelené krajiny Batanes Islands, mokré obdobie je určite tou správnou voľbou.

Batanes Islands sú zdrojom neopakovateľných zážitkov. Počasie a ročné obdobia sú tučaj dôležitým faktorom pri plánovaní návštevy. Turisti môžu byť v bezpečí, že nech príde akékoľvek počasie, Batanes Islands ponúknu nádheru prírody, ktorá ich nezanechá chladnými.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Batanes Islands


1. Kam sa nachádzajú Batanes Islands?
Batanes Islands sa nachádzajú na severnom cípe Filipín.

2. Ako sa tam dostanem?
Najbežnejším spôsobom, ako sa dostať na Batanes Islands, je cez leteckú dopravu. Existujú pravidelné lety z Manily alebo Cebu City.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Batanes Islands?
Najlepšou dobou na návštevu Batanes Islands je počas suchého obdobia medzi novembrom a májom, keď sú počasie a podmienky pre cestovanie najlepšie.

4. Koľko dní by som mal stráviť na Batanes Islands?
Ideálne je stráviť aspoň 3 až 4 dni na Batanes Islands, aby ste si mohli vychutnať krásy ostrova a spoznať jeho kultúru a prírodné krásy.

5. Čo je na Batanes Islands najzaujímavejšie?
Batanes Islands sú známe svojou malebnou prírodou a kláštorom, starobylými kamennými domami a nádhernými výhľadmi na oceán.

6. Ktoré aktivity by som mal robiť na Batanes Islands?
Niektoré z najpopulárnejších aktivít na Batanes Islands zahŕňajú prechádzky po krásnych plážach, návštevu historického Fortu Ivanaho, prieskum Batanes Light House a prechádzky po tradičných dedinách.

7. Aké je typické miestne jedlo na Batanes Islands?
Typické miestne jedlo na Batanes Islands zahŕňa špeciality ako uok (kuskus sú) a vuí (ryža z pohánky) spolu s rôznymi druhmi čerstvého rybieho guláša.

8. Potrebujem vízum na návštevu Batanes Islands?
Ak ste držiteľom platného pasu, nebudete potrebovať vízum na návštevu Batanes Islands, ak ste občanom mnohých krajín vrátane EÚ a Spojených štátov.

9. Aké sú miestne obyvateľstvo a jazyk na Batanes Islands?
Obyvateľstvo Batanes Islands tvoria predovšetkým ľudia tzv. Batsáni. Hovoria vlastným jazykom, Ivátan. Filipínčina je tiež veľmi rozšírená.

10. Aké sú populárne miesta na Batanes Islands?
Niektoré z najpopulárnejších miest na Batanes Islands sú Basco, hlavné mesto, Sabtang Island s jeho kamennými domami a Itbayat Island s jeho úchvatnou prírodou.


Ubytovanie Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú súostrovím nachádzajúcim sa na severe Filipín. Toto skrývané miesto je známe svojou nádherou, mierom a jedinečnou kultúrou. Ak sa sem chystáte cestovať, je dôležité vedieť, že ubytovanie na tomto ostrove je obmedzené, pretože turistický ruch tu nie je tak rozšírený ako v iných častiach Filipín.

Väčšina turistov sa rozhodne sa ubytovať v hlavnom meste Basco. Mesto ponúka niekoľko hotely a apartmánových komplexov, kde môžete nájsť rôzne druhy ubytovania, od luxusných miest až po cenovo dostupné možnosti. Niektoré hotely majú nádherný výhľad na oceán a sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť pokojný a romantický pobyt. Cena ubytovania v Basco sa líši v závislosti od typu miesta, kde sa rozhodnete zostať.

Ak hľadáte viac autentické a nenáročné ubytovanie, odporúča sa skúsiť bazajetov. Toto sú tradičné domy Batanes, ktoré boli premenované na ubytovacie zariadenia pre turistov. Jedná sa o mestský komplex domov postavených z kamenných múrov a strechy z čalúnenia, ktoré ponúkajú jedinečný a autentický pobyt. Tieto bazajety sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova a väčšinou ponúkajú príjemné ubytovanie so základným vybavením.

Ďalšou možnosťou ubytovania na Batanes je pobyt u miestnych obyvateľov. Mnoho miestnych rodín ponúka jednoduché izby alebo ubytovanie v ich domoch pre turistov. Táto možnosť je často lacnejšia a poskytuje viac príležitostí na interakciu s miestnou kultúrou. Ak hľadáte autentický zážitok a chcete sa dozvedieť viac o živote na Batanes od prvej ruky, táto možnosť je pre vás.

Okrem Basca sú na ostrove aj ďalšie menšie mestá, kde je tiež možné nájsť ubytovanie. Napríklad, v meste Sabtang nájdete niekoľko pensionov a hotelov, ktoré ponúkajú jednoduchý a útulný pobyt. Toto mesto je známe svojimi tradičnými bazajetmi a múzeom, ktoré je stojí za to navštíviť.

Ak si chcete vyhľadať ubytovanie na Batanes, odporúča sa zarezervovať si ho vopred, pretože počet miest je obmedzený a popularita tohto miesta medzi turistami rýchlo stúpa. Môžete sa obrátiť na miestne cestovné kancelárie alebo využiť online rezervácie.

Batanes Islands ponúkajú jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Ubytovanie tu síce nemusí byť také široké ako v iných častiach Filipín, ale necháva vás čerpať z autentickej kultúry a krásy tohto miesta. Nech sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli, bazajete alebo u miestnych obyvateľov, určite si užijete tento pokojný a kľudný ostrov vzdialený od našej rušnej reality.


Dovolenka Filipíny Batanes Islands


Dovolenka na Filipínach je vždy skvelým výberom pre cestovateľov, ktorí túžia po exotických plážach, pestrých kultúrach a úchvatnej prírode. Jedným z najkrajších a najmenej známych miest na Filipínach sú Batanes Islands.

Batanes Islands, často nazývané aj "ráj na zemi", sa nachádzajú severne od Luzonu, hlavného ostrova Filipín. Tento malý, oddelený súostrovien sa skladá z desiatich ostrovov, z ktorých len tri sú obývané. Je to jedno z najzriedkavejších miest na svete, kde sa zdanlivo zastavil čas a kam západný vplyv dorazil len nedávno.

Jednou z najväčších atrakcií Batanes Islands je ich ohromujúca príroda. Ostrovy sú známe svojimi zelenými pasákmi, strmými útesmi a čistými plážami s jasnými, tyrkysovými vodami. Cestovatelia môžu vychutnať prechádzky po malebných chodníkoch, ktoré vedú k scenickým miestam a vyhliadkam na útesy. Napríklad Chaderangan Beach ponúka nádhernú zátoku s bielym pieskom a azúrovými vodami. Taktiež môžete nájsť obrovské prírodné skalné oblúky ako Sabtang Lighthouse, ktorý je obľúbeným miestom pre fotografov a romantikov.

Okrem božskej prírody Batanes Islands ponúka aj bohaté kultúrne dedičstvo. Miestni obyvatelia, nazývaní Ivatanos, sú známi svojou jedinečnou kultúrou, umením a tradíciami. Okrem návštevy múzea, ktoré využíva tradičné budovy a artefakty na prezentáciu histórie ostrovov, môžete sa tiež stretnúť so samotnými miestnymi obyvateľmi a zistiť viac o ich životnom štýle. Tradície, ako je výroba šperkov z korálov a zvyčajové Odlievanie z hlavy čakien, predstavujú jedinečný pohľad na miestnu kultúru.

Pre väčšinu turistov je prístup k Batanes Islands obmedzený na leteckú dopravu, čo z nich robí tiché a menej preplnené miesto v porovnaní s inými destináciami na Filipínach. Aj keď je cesta náročná, cestovanie sem stojí za to. Mali by ste si vziať čas na cestu v odľahlých tradičných mestách, ako je Basco, hlavné mesto, ktoré má krásne historické budovy a výhľad na hory.

Výber miest na dovolenku je nekonečný, ale nikdy nenechajte ujsť príležitosť spoznať krásu Batanes Islands. Od svojich ohromujúcich prírodných zázrakov až po bohaté kultúrne dedičstvo, toto súostrovie ponúka nekonečné možnosti pre nezabudnuteľnú dovolenku na Filipínach.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky