Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Estónsko Jõhvi

Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Jõhvi


1. Aké je hlavné mesto Estónska?
Hlavné mesto Estónska je Tallinn.

2. Kde sa nachádza Jõhvi?
Jõhvi je mesto nachádzajúce sa na východe Estónska.

3. Aká je veľkosť mesta Jõhvi?
Jõhvi má približne 10 000 obyvateľov.

4. Aký je historický význam Jõhvi?
Jõhvi je známe pre svoje historické pamiatky, vrátane jøhviskej renesančnej kaplnke a Jøhvi vzdialený zámok.

5. Aké sú hlavné pamiatky v Jõhvi?
Hlavnými pamiatkami v Jõhvi sú Jøhvi vzdialený zámok, kaplnka a múzeum v priestoroch bývalého lapkovho statku.

6. Má Jõhvi nejakú športovú infraštruktúru?
Áno, Jõhvi má športovú halu a futbalový štadión.

7. Koľko trvá cesta z Tallinnu do Jõhvi?
Cesta z Tallinnu do Jõhvi trvá približne 2 až 2,5 hodiny autom.

8. Aké je počasie v Jõhvi?
Počasie v Jõhvi je typické pre severnú Európu, s chladnými zimami a miernymi letami.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Jõhvi?
V Jõhvi sú rôzne hotely, hostely a penzióny, kde si môžete nájsť ubytovanie.

10. Aké sú možnosti cestovania z Jõhvi do iných miest v Estónsku?
Z Jõhvi sú k dispozícii autobusové a železničné spojenia do iných častí Estónska.


Ubytovanie Estónsko Jõhvi


Ak hľadáte jedinečné a malebné ubytovanie v Estónsku, mesto Jõhvi je miestom, ktoré by ste mali zvážiť. Toto príjemné mesto sa nachádza na severovýchode Estónska a ponúka bohatú históriu, kultúru a krásnu prírodu. Pokračujte v čítaní tohto článku, aby ste sa dozvedeli viac o tomto fascinujúcom mieste a odporúčaných ubytovacích možnostiach.

Jõhvi je hlavné mesto kraja Ida-Virumaa a možno sa na prvý pohľad zdá byť malým mestom, ale ponúka mnoho zaujímavých pamiatok a aktivít. Pre tých, ktorí majú radi históriu, je tu zamok v Jõhvi, postavený v polovici 13. storočia. Tento zámok je jedným z mála zachovalých stredovekých hradov v Estónsku a teraz slúži ako múzeum. Môžete tu prejsť cez výstavu o histórii hradu a okolitých zámkov, prechádzať sa po nádvorí a dokonca sa vybrať na prehliadku temnými chodbami.

Okrem hradu tu nájdete aj divadlo Jõhvi, ktoré je známe svojím bohatým kultúrnym programom. Divadelné predstavenia, tanečné predstavenia, opera a koncerty sa pravidelne uskutočňujú v tomto divadle, a tak je to ideálne miesto pre tých, ktorí majú radi umenie a kultúru.

Ak máte radi prírodu, mesto Jõhvi sa nachádza blízko národného parku Põhja-Kõrvemaa. Tento nádherný park je domovom mnohých chodníkov a cyklotrás, ktoré vás prevedú úchvatnou prírodou. Počas letných mesiacov si tu môžete vychutnať pikniky, jazdu na bicykli alebo jednoducho sa prechádzať jedným z mnohých turistických chodníkov. V zime tu môžete skúsiť bežecké lyžovanie alebo jazdu na sane.

A čo sa týka ubytovania? V Jõhvi nájdete niekoľko možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov, ako napríklad Toila Spa Hotell alebo Eurohotel. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby, wellness zariadenia a mnoho ďalších služieb, ktoré vám umožnia oddýchnuť si a načerpať nové sily počas vášho pobytu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, je tu aj niekoľko penziónov a hostí. Penzión Kaido ponúka príjemné a útulné izby za dostupnú cenu. Ak hľadáte niečo trochu iné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičnom estónskom drevenom dome, takzvanom "kodu". Tieto kody sú zvyčajne vybavené základnými zariadeniami, ale ponúkajú jedinečnú skúsenosť.

V Jõhvi nájdete aj niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať estónske jedlá a pokrmy z miestnych surovín. Nezabudnite ochutnať estónsku specialitu - jedlo zvané "must" (čierna omáčka), ktoré je vyrobené z kvasených čiernych chlebov.

Vzhľadom na jeho bohatú históriu, kultúru a krásnu prírodu je Jõhvi jedinečným miestom na pobyt v Estónsku. Bez ohľadu na to, či sa tu rozhodnete preskúmať hrad, navštíviť divadlo, alebo sa vybrať na túru do národného parku, určite nebudete ľutovať svoj čas strávený v tomto malebnom meste.


Dovolenka Estónsko Jõhvi


Jõhvi: Neobjavený poklad Estónska

Estónsko je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami a kultúrnym dedičstvom. Avšak zatiaľ čo mnohí turisti sa sústreďujú na známe miesta ako Tallinn alebo Tartu, môže sa jedno z najobdivuhodnejších miest krajiny často prehliadať. Jõhvi, malé mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Estónska, je skutočným neobjaveným pokladom.

Prírodná krása tohto regiónu je ohromujúca. Okolie mesta je horami a lesmi obklopené, čo poskytuje obrovské možnosti na turistiku a iné outdoorové aktivity. Napríklad, v krajine je veľa nádherných vodopádov, ktoré si môžete vychutnať počas prechádzok a výletov. Jedným z najznámejších vodopádov sa nazýva Narva. Je považovaný za druhý najväčší vodopád v celej Estónsku a je veľmi obľúbeným turistickým cieľom.

Okrem prírodných krás ponúka Jõhvi aj bohatú kultúrnu scénu. Mesto má niekoľko divadelných a umeleckých inštitúcií, ako napríklad Jõhvi Kontserdimaja, ktoré je známe svojimi kvalitnými predstaveniami a koncertmi v rôznych umeleckých žánroch. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, je tu tiež niekoľko múzeí, kde môžete objaviť bohaté dedičstvo tohto regiónu.

Ak je jedlá kultúra niečím, čím sa radi bavíte, Jõhvi má pre vás veľa ponúk. Mesto má niekoľko skvelých reštaurácií, kde môžete ochutnať tradičné estónske jedlá a miestne špeciality. Nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať estónske jedlo, ako je kysnutý chlieb, ryby alebo vynikajúci miestny medovník.

Ďalšou výhodou dovolenky v Jõhvi je príjemná atmosféra a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Mesto je známe svojou výnimočnou pohostinnosťou a vždy privíta turistov so širokým úsmevom. Nebude to len dovolenka, ale aj skutočná skúsenosť, kde sa môžete ponoriť do estónskej kultúry a životného štýlu.

V období letných mesiacov sa v Jõhvi koná tiež niekoľko festivalov a podujatí, ktoré pridávajú k miestnej atmosfére ešte viac energie. Napríklad Narva Jõekäärutus, hudobný festival, ktorý privádza do mesta najlepších hudobníkov a umelcov z celej krajiny.

Celkovo povedané, Jõhvi je skutočným skrytým pokladom Estónska. Príroda, kultúra a pohostinnosť sa tu stretávajú, aby vytvorili unikátnu skúsenosť pre každého, kto sa rozhodne navštíviť toto miesto. Ak hľadáte dovolenku plnú nových objavov a nezabudnuteľných zážitkov, Jõhvi je pre vás tou správnou voľbou.


Letenka Estónsko Jõhvi


Jõhvi je mesto nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Estónska. Je to malé, no príjemné mesto, ktoré ponúka zaujímavé turistické atrakcie a bohatú kultúru. Ak hľadáte exotický cieľ pre svoju ďalšiu dovolenku, letenka do Jõhvi by mohla byť skvelou voľbou.

Hľadanie letenky do Jõhvi môže byť trochu náročné, pretože mesto nemá medzinárodné letisko. Najvhodnejšou voľbou pre príchod do Jõhvi je lietanie na letisko v Tallinne, hlavnom meste Estónska. Z medzinárodných letísk po celom svete je veľa prepojení na Tallinn a nájsť letenky súvisiace s týmto letiskom by nemalo byť problémom.

Po prílete do Tallinna môžete pokračovať na svoju dovolenku v Jõhvi rôznymi spôsobmi. Existuje niekoľko možností, ako sa do mesta dostať. Najjednoduchším spôsobom je prenájom auta na letisku, čo vám poskytne maximálnu flexibilitu počas vašej dovolenky. Alternatívou je využitie služieb verejnej dopravy, najmä autobusov, ktoré premávajú medzi Tallinnom a Jõhvi.

Po príchode do Jõhvi nebudete sklamaní, pretože mesto ponúka mnoho zaujímavých aktivít. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí Jõhvi kontserdimaja, divadlo postavené v roku 1965, ktoré ponúka širokú škálu kultúrnych podujatí vrátane koncertov, divadelných predstavení a výstav.

Ďalšou známou atrakciou je Kultuurikeskus Jõhvi, kde sa nachádzajú múzeá a galérie. Najznámejšou z týchto inštitúcií je Narva-Jõesuu muuseum, ktoré ponúka prehľad histórie mesta a regiónu.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a vonkajšie aktivity, Jõhvi a jeho okolie majú veľa ponúk. Mesto sa nachádza v blízkosti krásnej estónskej prírody, kde sa môžete rozlúčiť s každodenným zhonem a objaviť pokoj a ticho na miestach ako je Kuremägi (pohoria Kuremägi) alebo Jõuga. Tieto oblasti sú ideálne pre pešiu turistiku, cyklistiku a pikniky.

Jõhvi môže byť malé mesto, ale ponúka jedinečné skúsenosti pre tých, ktorí túžia po niečom novom a autentickom. Urobte si prestávku od bežného cestovania a objavte toto útulné mesto v Estónsku. Letenka do Jõhvi je bránou k objavovaniu jeho kultúrnych a prírodných krás, ktoré vás zanechajú s nezabudnuteľnými zážitkami. Nezmeškajte príležitosť navštíviť túto nenápadnú, no zaujímavú destináciu v Estónsku!


Počasie Estónsko Jõhvi


Estónsko Jõhvi je jedným z najzápadnejších miest v Estónsku a nachádza sa v kraji Ida-Viru. Toto mesto leží v blízkosti južného pobrežia Fínskeho zálivu a svojou polohou je ovplyvňované najmä baltským morom.

Počasie v Jõhvi je typické pre severnú Európu, s chladnými a dlhými zimami a miernymi letami. Zima v tomto regióne je známa svojou chladnou a snežnou povahou. Teploty klesajú pod bodom mrazu už od listopadu a pokračujú až do marca. Priemerná teplota v januári dosahuje -6 °C, ale niekedy sa môže dostať aj na -15 °C. Sneženie je tiež bežné a zvyčajne tvorí kompaktnú vrstvu na zemi.

Letá v Jõhvi sú teplejšie, ale stále môžu byť pomerne chladné v porovnaní s inými európskymi krajinami. Teploty sa pohybujú od približne 15 °C do 25 °C, pričom júl je najteplejším mesiacom v roku. Letá v Jõhvi sú tiež zvyčajne mierne vlhké, pretože mesto je bližšie k moru.

Počasie v Jõhvi je pomerne nestále a môže sa rýchlo meniť. Býva známy aj výskyt dažďa, najmä počas letných mesiacov. Priemerné množstvo zrážok je však relatívne nízke, čo je spôsobené užším pobrežným pásom, ktorý reguluje prichádzanie zrážok z Fínskeho zálivu.

Ak plánujete návštevu Jõhvi, odporúča sa, aby ste si so sebou vzali vhodné oblečenie na zvládnutie chladných zím a tiež na možnosť dažďa počas letných mesiacov. Mesto ponúka mnohé zaujímavé miesta na návštevu, vrátane historického hradu Narva, ktorý je známy svojou pevnou architektúrou a nádhernou krajinou.

Vzhľadom na svoju polohu blízko pobrežia sa Jõhvi teší na výhodnú polohu na rôzne vodné športy a aktivity ako je rybolov a plávanie. Aj keď počasie môže byť niekedy nepredvídateľné, krása a pôvab Jõhvi určite stojí za to objaviť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky