Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)

Letenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina s bohatou históriou a kultúrou, a jedným z najfascinujúcejších miest na navštívenie je Saqqara, domov slávnej Step Pyramid of Djoser. Ak hľadáte dobrodružstvo, čaká na vás tento skvelý cieľ pre dovolenku. Ale ako sa tam dostanete? Letenka na Egypt do Saqqary je jedným z najlepších spôsobov, ako vstúpiť do tohto kúzelného sveta minulosti.

Keďže Egypt je vyhľadávaným turistickým cieľom, existuje mnoho medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tejto krajiny. Ak chcete navštíviť Saqqaru, je najlepšie začať vašu cestu v Káhire, hlavnom meste Egypta. Let z vašej krajiny do Káhiry môže byť dlhý, ale určite stojí za to, keďže sa dostanete do epicentra histórie a máte možnosť vidieť fantastické pamiatky.

Po prílete na letisko v Káhire navštívte historické pamätihodnosti, ako je Veľká pyramída v Gíze a slávne múzeum egyptských starožitností. Po preskúmaní kúzelného Káhiry môžete vyraziť na cestu do Saqqary. Cesta autom z Káhiry do Saqqary je pomerne krátka a trvá asi 30 minút. Môžete si tiež najať taxík alebo využiť miestnu hromadnú dopravu.

Pri príchode do Saqqary vás bude fascinovať pohľad na Step Pyramid of Djoser. Táto pyramída je považovaná za jednu z najstarších pyramíd v Egypte a bola postavená pre faraóna Djosera v 3. dynastii. Jej unikátny dizajn so stupňami je jedným z najmarkantnejších znakov tejto pamiatky. Okrem samotnej pyramidy tu nájdete aj ďalšie zaujímavé objekty, ako je napríklad VN complex, kde sa nachádzajú hroby dôležitých kráľovských a šľachtických osôb.

Počas vašej návštevy v Saqqare si určite nezabudnite všimnúť sarkofág v Sérapií. Sarkofág je veľmi dobre zachovalý a ukazuje, akú dôležitú rolu hralo pohrebisko v egyptskom podsvetí.

Saqqara je miesto bohaté na históriu a artefakty, a preto je to skvelá destinácia pre všetkých, ktorí milujú archeológiu a staroveké civilizácie. Pamiatky Saqqary nám umožňujú nahliadnuť do minulosti a plne oceniť egyptskú kultúru.

Letenka na Egypt do Saqqary je vstupenkou do fantastického sveta minulosti. Ak máte záujem o históriu a dobrodružstvo, Saqqara by nemala chýbať na vašom zozname destinácií na dovolenku. Nech už sa rozhodnete cestovať k Samotnej pyramidy Djosera alebo preskúmať okolité oblasti Saqqary, budete mať jedinečnú príležitosť zažiť úžasné zážitky a objaviť tajomstvá starovekého Egypta. Nechajte sa uniesť tejto fascinujúcej destinácii a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Saqqare, Egypte.


Dovolenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je jedným z najstarších a najzaujímavejších miest na svete, ktoré ponúka neobmedzené možnosti objavovania histórie a kultúry. Jedným z najznámejších miest v Egypte je nepochybne Saqqara, široko známa ako domov Step Pyramid of Djoser.

Saqqara sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od slávneho Káhiry a je známa ako veľké pohrebisko starovekého Egypta. Okrem mnohých hrobiek a hrobiek tu môžete nájsť aj jednu z najstarších a najdôležitejších pyramid - Step Pyramid of Djoser. Táto pyramidálna štruktúra, postavená v 27. storočí pred naším letopočtom, je považovaná za prvú egyptskú pyramidu a je jedinečná vo svojej architektúre.

Step Pyramid of Djoser je výnimočným príkladom vývoja pyramidálnej architektúry v Egypte. Táto pyramída má šesť stupňov, ktoré vytvárajú postupne sa zúžujúce schodisko. Jej veľkosť a presné a symetrické tvary svedčia o vyspelosti egyptského staviteľstva v tejto dobe. Vybudovaná z kameňa z miestnych lomov, táto pyramidálna štruktúra zachováva svoju krásu a pôsobí impozantne dodnes.

Prehliadka Step Pyramid of Djoser je zážitkom, ktorý by si nemal nikto nechať ujsť. Keď sa ocitnete pred touto majestátnou stavbou, ocitnete sa približne pred 4600 rokmi. Možnosť prechádzať sa po schodoch a objavovať tajomstvá tejto pyramídovej štruktúry je naozaj vzrušujúce. Pri prehliadke budete mať tiež možnosť vidieť ďalšie staroveké budovy, zvyšky hrobiek a nádherné sarkofágy.

Okrem návštevy Step Pyramid of Djoser si môžete v Saqqare tiež vychutnať prechádzku cez staroveký nekropol, kde nájdete mnoho ďalších hrobkov a pamiatok. Každá z týchto hrobiek má svoj unikátny príbeh a môžete tu stráviť dni a dni objavovaním histórie starovekého Egypta.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Egypte a navštíviť Saqqaru, je dôležité si uvedomiť, že krajina má tropické podnebie a teploty môžu byť extrémne horúce. Je preto dôležité si so sebou priniesť primeranú ochranu pred slnkom, hydratovať sa a vyhnúť sa horúcim slnečným hodinám. Je tiež odporúčané mať so sebou pohodlnú obuv, aby ste mohli pohodlne prechádzať po miestnych pamiatkach.

Dovolenka v Egypte, konkrétne v Saqqare, je skvelou príležitosťou na objavovanie histórie starovekého Egypta a poznávanie jeho kultúry. Step Pyramid of Djoser je jedným z najvýznamnejších miest na návštevu a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok. Niet divu, že tisíce turistov každoročne navštevujú túto pyramídu a jej okolie. Navštívte Egypt a pustite sa do dobrodružstva objavovania tejto úžasnej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


1. Čo je Saqqara a kde sa nachádza?
Saqqara je archeologická lokalita nachádzajúca sa asi 30 km južne od Káhiry v Egypte.

2. Čo je Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser je jedna z najstarších pyramíd v Egypte a nachádza sa v Saqqare. Bol postavený vo 27. storočí pred Kristom pre faraóna Djosera.

3. Aké sú vstupné poplatky na návštevu Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti na sezóne a štatuse návštevníka, ale pre bežného turistu sa pohybujú okolo 80-100 egyptských libier.

4. Ako sa môžem dostať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Saqqary, je autobusom alebo taxíkom. Cesta z Káhiry trvá asi 1 hodinu, v závislosti od dopravnej situácie.

5. Koľko času by som mal stráviť v Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
Na návštevu Saqqary a Step Pyramid of Djoser by ste si mali vyhradiť aspoň pol dňa, aby ste mohli preskúmať všetky hlavné atrakcie a podrobne sa pozrieť na pyramídu.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
Okrem Step Pyramid of Djoser sa tu nachádza aj mnoho ďalších starovekých pamiatok, ako sú napríklad malé pyramídy, chrámy a náhrobné kaplnky. Tieto atrakcie si môžete pozrieť priamo na mieste.

7. Je bezpečné cestovať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser v súčasnosti?
Egypt sa považuje za relatívne bezpečnú krajnu pre turistov, ale vzhľadom na politickú situáciu a teroristické aktivity v krajine by ste mali byť opatrní a dodržiavať odporúčania miestnych orgánov a cestovných agentúr.


Ubytovanie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina bohatá na históriu a jedným z jej najznámejších miest je Saqqara. Nachádza sa asi 30 km juhozápadne od Káhiry a je domovom niekoľkých veľkolepých pamiatok, vrátane Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser je jedným z najstarších kamenných stavieb na svete a považuje sa za jeden z prvých pyramidových komplexov v Egypte. Bol postavený okolo roku 2630 pred naším letopočtom pre faraóna Djosera, ktorý vládol v 3. dynastii Starého královstva.

Táto pyramidová štruktúra je jedinečná v porovnaní s ostatnými pyramidami v Egypte, pretože má schodovitú formu, čo dáva dojem postupného narastania. Vysoká je asi 62 metrov a jej pôvodná veľkoleposť a vznešenosť je stále viditeľná aj po tisícoch rokoch.

Komplex okolo Step Pyramid of Djoser zahŕňa aj niekoľko ďalších budov a záhrobí. Napríklad existuje úžasná vnútorná sieň so sloupami, ktorá je považovaná za jednu z najstarších dochovaných stavieb tohto druhu. Je to príklad inovatívnej architektúry a dokazuje pokrok starovekého Egypta v oblasti stavebných techník.

Ak plánujete navštíviť Saqqaru a Step Pyramid of Djoser, môžete si vybrať z niekoľkých možností ubytovania v blízkosti. Okolie ponúka hotely pre rôzne rozpočty a preferencie.

Jednou z možností je pobyt v hoteli v blízkosti Saqqary, čo vám umožní vychutnať si pokojné a tiché prostredie s nádherným výhľadom na pyramidu. Niektoré hotely majú dokonca terasy alebo balkóny, z ktorých si môžete vychutnať východ alebo západ slnka nad pyramidou.

Inou možnosťou je ubytovanie v Káhire. Hľadanie hotela v hlavnom meste Egyptskej ríše môže ponúknuť väčšiu ponuku a rôzne druhy zariadení. Z Káhiry môžete podniknúť jednodňový výlet do Saqqary, aby ste si mohli vychutnať Step Pyramid of Djoser a ďalšie pamiatky v okolí.

Ak preferujete autentickú skúsenosť, môžete zvážiť aj pobyt v tradičných egyptských domoch, tzv. riadach. Tieto domy sa nachádzajú v historických oblastiach a ponúkajú autentickú atmosféru, tradičnú egyptskú architektúru a večery strávené v harmonickej atmosfére.

Saqqara s jej Step Pyramid of Djoser je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest na návštevu v Egypte. Je to nezabudnuteľné miesto, ktoré vám umožní ponořiť sa do bohatých dejín krajiny a obdivovať starovekú stavebnú genialitu. Pri výbere ubytovania si vyberte možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a rozpočtu a užite si túto nádhernú časť Egypta.


Počasie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je miesto, ktoré je nádherné po väčšinu roka, a taktiež je to miesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť. Jedným z týchto miest je Saqqara, ktorá je známa svojou krásnou pirámídou Djoser.

Počasie v Saqqara je ovplyvnené tými istými faktormi, ktoré ovplyvňujú počasie v Egypte ako celku. Počet slnečných hodín a teplota vzduchu sú preto v Saqqara veľmi vysoké. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 35 ° C, ale môže sa vystupňovať aj vyššie. V zime je teplota v priemere okolo 20 ° C, čo znamená, že aj v zime je tu pomerne príjemný teplotný režim.

Keď prídete do Saqqara, môžete pozorovať krásne miesta, ktoré si môžete užiť v teplom slnečnom počasí. Rovnako ako v ostatných oblastiach Egypta, aj tu sa odporúča akýkoľvek pobyt v exteriéri plánujte na čas poobednej siesty, keď sú teploty na svojom vrchole.

Step Pyramid of Djoser je miesto, ktoré nemožno vynechať počas vášho pobytu v Saqqara. Táto pyramída bola postavená pred viac ako 4 500 rokmi a je významným náboženským a kultúrnym zariadením v Egypte. Okrem návštevy pyramidy, môžete si tiež vychutnať krásu prastarých egyptských hrobov, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Keď prídete do Saqqara, nezabudnite si obliecť pohodlné oblečenie, ktoré vám umožní udržať sa v pohodlných podmienkach aj v horúcom počasí. Rovnako nezabudnite na dostatok vody, aby ste sa mohli hydratovať a chrániť sa pred úpalom.

Celkovo, Saqqara je miesto, ktoré ponúka krásne počasie po väčšinu roka, avšak ak sa chcete vyhnúť extrémne tepelným podmienkam, je najlepšie navštíviť ho v zime. Ako aj iné miesta v Egypte, aj Saqqara ponúka skvelé dobrodružstvo a zážitky pre záujemcov o bohatú egyptskú kultúru.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky