Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Port Said

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Port Said


Bohužiaľ, ako AI jazykovej model neviem odpovedať na otázky týkajúce sa aktuálnej situácie v Egypte a v Port Said. Tieto informácie sú časovo ovplyvnené, a preto by bolo vhodné informovať sa u aktuálnych zdrojov na internete alebo u zodpovedajúcich vládnych inštitúcií.

Môžeš mi však položiť otázky na iné témy a ja sa pokúsim na ne odpovedať :)


Počasie Egypt Port Said


Egypt Port Said je veľmi zaujímavé mesto nachádzajúce sa na severovýchode Egypta pri pobreží Suezského zálivu a Stredozemného mora. Jeho poloha spôsobuje, že počasie v Port Said môže byť veľmi rôznorodé a zmenlivé.

Port Said sa nachádza v oblasti so subtropickým podnebím a najlepší čas na návštevu mesta je od septembra do mája, keď teploty sú príjemné a nie príliš horúce. Maximálne teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C, zatiaľ čo minimálne teploty klesajú na 15-20 °C. Počas týchto mesiacov sa môžeme tešiť na slnečné a jasné dni, s minimálnym množstvom zrážok.

Letné mesiace v Port Said sú príliš horúce a vlhké, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40 °C a vysokou vlhkosťou. Táto kombinácia môže byť pre niektorých jednotlivcov nepríjemná a unavujúca. Aj keď sú letné mesiace vysokej sezóny pre turistov, mnohí z nich radšej navštívia toto miesto v zimných mesiacoch.

Zima v Port Said je mierna a pohodlná, s teplotami v rozsahu od 18-25 °C. Večery v tejto dobe sú chladnejšie a môže prekvapivo pršať. Aj keď sú zimné mesiace suché, je dôležité si byť vedomí, že občasné dažde a vetráky môžu viesť k zvýšeniu vlhkosti a k zmene počasia.

Celkovo platí, že počasie v Egypte Port Said je všeobecne veľmi milé a príjemné, s množstvom slnečných a jasných dní. Najlepšie obdobie na návštevu tohto krásneho mesta sú zimné a jarné mesiace, keď je menej vlhkosti a teploty sú pohodlné. Aj keď letné mesiace sú horúce a vlhké, stále je tu veľa aktivít na ochladenie a zábavu. Napriek tomu, ak hľadáte príjemné počasie, je dôležité plánovať svoju návštevu na jeseň alebo na jar.


Letenka Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said je fascinujúcim cieľom pre cestovateľov, ktorí túžia objaviť krásu a bohatú históriu tohto regiónu. A neexistuje lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cez letenku do Port Saidu. Táto letenka je vstupenkou do krajiny pyramid, korálových útesov a jedinečnej kultúry.

Pri hľadaní letenky do Egypta a konkrétne do mesta Port Said je dôležité mať na pamäti niektoré dôležité faktory. Prvým faktorom je samozrejme dostupnosť presných termínov a letov, ktoré vám vyhovujú. Skúste vyhľadávač leteniek alebo sa obráťte na cestovnú kanceláriu, ktorá vám poskytne rôzne možnosti letov a ich ceny.

Ďalším dôležitým faktorom je komfort a spoľahlivosť leteckej spoločnosti. Vyberte si leteckú spoločnosť s dobrou povesťou a skontrolujte, či poskytuje pohodlné podmienky počas letu. Dlhé lety môžu byť vyčerpávajúce, takže je dôležité zabezpečiť si, aby ste sa cítili pohodlne počas celej cesty.

Keďže Port Said je prístavné mesto na východnom pobreží Egypta, leteniska v blízkosti sú obľúbenémi destináciami na prílet. Jedným z najbližších letísk je Letisko Port Said, ktoré sa nachádza priamo v mestskom obvode. Inou možnosťou je Letisko Cairo International, ktoré je asi dve hodiny jazdy autom od Port Saidu. Vyberte si letisko podľa vašich preferencií a časových možností.

Po príchode do Port Saidu vás čaká mnoho zážitkov. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, ako je pláž Manzala, kde si môžete vychutnať slnko a piesok. Ak ste zvedaví na históriu a kultúru Egypta, môžete navštíviť také pamiatky ako múzeum Port Said, kde si môžete prezrieť zbierky starovekých predmetov.

Niektorí turisti sa radi túla po miestnej tržnici a objavujú miestnu kuchyňu a kultúru. Taktiež tu môžete vidieť slávny Suezský kanál, ktorý slúži ako dôležitá vodná cesta, a ponúka skvelý výhľad na obchodné lode, ktoré prechádzajú.

Letenka do Egypta, konkrétne do Port Saidu, je vstupenkou do krajiny plnej histórie, kultúry a nádherných pláží. Vyberte si termín a leteckú spoločnosť, ktorá vám vyhovuje, a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania.


Ubytovanie Egypt Port Said


Port Said je druhé najväčšie mesto v Egypte nachádzajúce sa na východnom pobreží Suezského kanála. Mesto je známe pre svoju bizarnú architektúru európskeho štýlu a veľké prístavy, ktoré umožňujú prístup k Mediteránu. Cestovatelia z celého sveta prichádzajú do Port Said v objavovaní týchto atrakcií, pričom ubytovanie sa stáva kľúčovou súčasťou ich cesty. Tu je pohľad na niekoľko možností ubytovania v Port Said.

1. Hotel Port Said

Hotel Port Said je jedným z najlepších hotelov v meste. Nachádza sa v centre mesta a ponúka luxusné ubytovanie v moderne zariadených izbách. Každá izba je vybavená klimatizáciou, televízorom, minibarom a kúpeľňou s vaňou alebo sprchou. Hotel má tiež reštauráciu, ktorá ponúka egyptské a medzinárodné jedlá, bar a kaviareň.

2. Hilton Port Said

Hilton Port Said, ktorý sa nachádza na malej ploche pri brehu Suezského kanála, ponúka pohodlné a elegantly zariadené izby. Každá izba má vybavenie, ako sú klimatizácia, trezor, chladnička, Wi-Fi a kúpeľňa s vaňou alebo sprchou. Hotel má tiež reštauráciu, kde si cestovatelia môžu vychutnať egyptské a medzinárodné jedlá, bar s nádhernou terasou pri kanáli a fitnescentrum.

3. Resta Port Said Hotel

Resta Port Said Hotel je malý hotel, ktorý sa nachádza na okraji mesta, ale ponúka jednoduché, čisté a pohodlné ubytovanie. Izby majú klimatizáciu, televízor, minibar a kúpeľňu s vaňou alebo sprchou. Hotel má tiež reštauráciu, ktorá ponúka tradičné egyptské jedlá a medzinárodné jedlá a bar, kde si môžete vychutnať obľúbený drink.

4. Tolip Inn Resort Fayed

Tolip Inn Resort Fayed sa nachádza asi hodinu jazdy od Port Said a ponúka ubytovanie pri krásnej zátoke. Hotel má moderné izby s klimatizáciou, TV, chladničkou, kúpeľňou s vaňou alebo sprchou a balkónom s výhľadom na more. Hotel má tiež reštauráciu s egyptskými a medzinárodnými jedlami, bazén, plážový bar a niekoľko športovíšť.

V Port Said sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania pre cestovateľov s rôznymi rozpočtami a preferenciami. Od luxusných hotelov v centre mesta po pokojnejší pobyt v blízkosti zálivu, Port Said ponúka zážitky nielen pre turistov, ale aj pre tých, ktorí sa rozhodnú zostáť v tomto krásnom meste dlhšie.


Dovolenka Egypt Port Said


Egypt je známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Mnoho ľudí prichádza do Egypta, aby objavovalo staroveké pamiatky a navštívilo známe egyptské pyramidy. Avšak ak hľadáte nekonvenčnú dovolenku s menej turistami a s viac miestnym zážitkom, môžete sa vybrať do mesta Port Said.

Port Said je krásne prístavné mesto na východnom pobreží Egypta, nachádzajúce sa na pobreží Stredozemného mora. Jeho poloha ho robí ideálnym miestom na kombináciu oddychu na pláži s objavovaním histórie a kultúry.

Jedným z hlavných lákadiel Port Saidu je kanál Suez, ktorý pokračuje až do mest Sobek a Káhira. Kanál Suez je veľmi dôležitou medzinárodnou cestou pre prepravu tovaru medzi Európou a Áziou, a tak môžete sledovať prechádzajúce nákladné lode priamo z pláže.

Okrem pozorovania prechádzajúcich lodí si môžete užiť niekoľko vodných aktivít, ako je plávanie alebo potápanie. Port Said je domovom niekoľkých krásnych pláží, ktoré ponúkajú čistú vodu a jemný piesok. Toto miesto je ideálne na oddych a relaxáciu pri mori.

Ak sú pre vás kultúrne zážitky dôležité, Port Said má obrovské množstvo pamiatok a pamätníkov. Môžete navštíviť napríklad múzeum Suez a prezrieť si túto dôležitú históriu. Taktiež nemôžete vynechať Zachovaný starý egyptský budovaný Bazár, kde si môžete kúpiť tradičné egyptské výrobky ako šperky, umenie a miestne remeslá.

Ak máte radi nočný život, Port Said vám toho ponúka veľa. Môžete si vychutnať tradičný egyptský tanec, kde sa účinkovia predvádzajú v tradičných kostýmoch. Miesta ako Hotel Maritime majú taktiež živú hudbu a tanec, takže si môžete vychutnať večeru s miestnymi špecialitami.

Ak chcete zažiť miestnu kuchyňu, určite si vyskúšajte známe egyptské jedlo. Medzi najobľúbenejšie pokrmy patrí falafel, ktorý sa robí z čičerky a šalátov, ktorý je veľmi osviežujúci v letných mesiacoch. Port Said má množstvo reštaurácií a bistro, kde môžete ochutnať tieto tradičné jedlá.

Celkovo, Port Said je skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú zažiť menej známe miesto v Egypte. S jeho krásnou pobrežnou líniou, bohatou históriou a kultúrou, garantom je, že si odnášate nezabudnuteľné zážitky. Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka viac ako len pláž a egyptské pamiatky, navštívte Port Said.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky