Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Kom Ombo Temple

Ubytovanie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je krajina známa svojou bohatou históriou a starovekými pamiatkami. Jedným z týchto fascinujúcich miest je Kom Ombo Temple - chrám nachádzajúci sa v rovnomennej obci Kom Ombo v hornom Egypte. Tento chrám je jedinečným miestom, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a historické poznatky.

Kom Ombo Temple je považovaný za jeden z najzachovalejších dvojchrámov v Egypte a jeho výstavba sa datuje až do obdobia Ptolemaiovcov. Jedinečnosťou tohto chrámu je fakt, že je zasvätený dvom bohom - Sóbeľovi, bohu plodnosti a krokodílov, a bohu Haroerisovi, očom Som Reharakhtymovi. Jeho architektúra a rozloženie sú zaujímavými príkladmi staroegyptského náboženského umenia.

Pri vstupe na areál chrámu návštevníci budú fascinovaní detailnými reliéfmi na stenách, ktoré vykresľujú príbehy a rôzne náboženské rituály. Bohatá farebná paleta a realistické vyobrazenia pôsobia dojmom, akoby sa z dávnej minulosti preniesli priamo do prítomnosti. Návštevníci si môžu vychutnať krásu a jedinečnosť týchto umení pri prechádzke okolo chrámu.

Ďalším veľkým lákadlom tohto miesta je pohľad na rieku Níl. Kom Ombo Temple je situovaný tak, že ponúka úchvatný výhľad na rieku a okolitú krajinu. Po prehliadke chrámu môžu návštevníci sedieť na brehu rieky a obdivovať krásu prirodzeného prostredia.

Okrem historických pamiatok a úžasných výhľadov ponúka Kom Ombo Temple aj rôzne aktivity pre turistov. Napríklad, v oblasti chrámu je možné nájsť malú farmu krokodílov v blízkosti rieky. Turisti môžu sledovať krokodíly v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa s nimi vyfotografovať. Toto je jedinečná príležitosť skúmať jedno z najstarších zvierat, ktoré obývajú Egypt.

Keďže Kom Ombo Temple je vzdialený len niekoľko hodín jazdy autom od hlavného mesta Káhira, je často súčasťou zájazdov po Egypte. Veľa cestovných kancelárií organizuje výlety do tohto úžasného chrámu a ponúkajú možnosť preskúmať toto starobylé miesto.

Vďaka svojej historickej hodnote a kráse je Kom Ombo Temple dokonalým miestom pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie Egypta. Navštívenie tohto chrámu je jedným z najlepších spôsobov, ako sa oboznámiť so starovekou kultúrou a umením. Toto miesto nechýba na žiadnom zozname návštevníkov Egypta a určite stojí za to stráviť tam pár hodín a objaviť všetku jeho jedinečnosť.


Počasie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je známy svojou bohatou históriou a starovekými pamiatkami. Jednou z týchto unikátnych pamiatok je chrám Kom Ombo, ktorý sa nachádza na brehu rieky Nil.

Kom Ombo Temple je staroveký chrám, ktorý je dedikovaný dvom božstvám - Sobekovi a Haroerisovi. Sobek bol krokodýlí bôžik, ktorý symbolizuje vodu a plodnosť. Haroeris bol sokolej božský kráľ, ktorý je spojený so slnkom a sily. Toto spojenie dvoch božstiev v jednom chráme je jedinečné v Egypte.

Okrem svojho náboženského významu je chrám Kom Ombo tiež dôležitým zdrojom informácií o starodávnom egyptskom živote a kultúre. Na stenách chrámu sú gravírované obrázky, ktoré zachytávajú rôzne božstvá, rituály a životný štýl ľudí v starovekom Egypte.

Počasie v Egypte je známe pre svoje horúce a suché podnebie. V Kom Ombo Temple môže byť teplota veľmi vysoká, najmä počas letných mesiacov, keď sa teploty pohybujú okolo 40 °C. Turisti, ktorí plánujú navštíviť chrám, by mali si so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

V zimných mesiacoch je počasie v Egypte o niečo miernšie, ale stále je teplo. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C a nočné teploty môžu byť chladnejšie. Preto je vhodné mať so sebou svetr alebo ľahkú bundu na ochranu pred chladným vetrom.

Keďže chrám Kom Ombo sa nachádza v blízkosti rieky Nil, je občas priťahovaný dobytím vody počas povodní. Tieto povodne môžu mať vplyv na prístup k chrámu a môžu obmedziť turistické aktivity v oblasti. Preto je dôležité sledovať miestne správy a informácie o stave rieky, ak plánujete navštíviť Kom Ombo Temple.

Vzhľadom na históriu a význam chrámu Kom Ombo je toto oblastím cieľom mnohých turistov. Ak plánujete navštíviť tento jedinečný chrám, nezabudnite sa pripraviť na horúce a suché počasie Egypta a sledujte miestne správy o stave rieky Nil. So správnymi prípravami a záujmom o históriu a kultúru Egypta, budete mať skvelý zážitok pri návšteve chrámu Kom Ombo.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Kom Ombo Temple


1. Aké je histórie Kom Ombo Temple v Egypte?
Kom Ombo Temple bol postavený približne v 2. storočí pred naším letopočtom počas obdobia ptolemaiovcov. Bol zasvätený dvojici bohov Sobekovi a Haroerisovi.

2. Kde sa Kom Ombo Temple nachádza?
Nachádza sa v oblasti Horného Egypta, v meste Kom Ombo, ktoré leží na brehu rieky Níl.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Kom Ombo Temple, je vziať si výlet alebo prenajať si dopravné prostriedky z Káhiry alebo Luxoru.

4. Koľko stojí vstup do Kom Ombo Temple?
Vstupné do Kom Ombo Temple je pre cudzincov 100 egyptských libier. Domáci turisti platia menej.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Kom Ombo Temple?
Medzi hlavné atrakcie Kom Ombo Temple patrí chrám Sobeka, chrám Haroerisa, múzeum s expozíciou archeologických nálezov a nádherný výhľad na rieku Níl.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kom Ombo Temple?
Väčšina návštevníkov strávi v Kom Ombo Temple približne 1-2 hodiny, aby si prezreli všetky atrakcie a mohli sa venovať fotografiám.

7. Aké sú otváracie hodiny Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je otvorený pre verejnosť denne od 9:00 do 17:00. Môžu byť však o niektorých sviatkoch alebo počas špeciálnych udalostí zmenené.

8. Môžem si v Kom Ombo Temple kúpiť suveníry alebo občerstvenie?
Áno, v okolí Kom Ombo Temple nájdete niekoľko obchodov so suvenírmi a stánkov s občerstvením.

9. Je potrebné dodržiavať nejaké špeciálne pravidlá pri návšteve Kom Ombo Temple?
Áno, pri návšteve Kom Ombo Temple je potrebné dodržiavať základné etiketné pravidlá, ako je neobťažovanie miestnych obyvateľov alebo nesprávanie sa nevhodne vo svätých priestoroch.

10. Existujú nejaké možnosti ubytovania v blízkosti Kom Ombo Temple?
Áno, v meste Kom Ombo a okolí nájdete niekoľko hotelov a ubytovní, kde sa môžete ubytovať počas návštevy Kom Ombo Temple.


Dovolenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt s pýchou predstavuje obrovskú históriu a kultúru, ktorá zahrňuje veľkolepé chrámy, monumenty a artefakty. Medzi nimi sa nachádza aj chrám v Kom Ombo, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších chrámov v Egypte a predstavuje nenapodobniteľné architektonické a historické krásy.

Kom Ombo leží na západnom brehu rieky Níl a je známa ako miesto, kde sa stretávajú dve rieky – Níl a jazierko Crocodile. Chrám bol postaven v pozícii, kde robilo toto zázrak založený na cyklistiky, kedy sa každoročne z hliny záplavami naďalej zvyšuje. Chrám bol postaven v období gréckej a rímskej nadvlády, ktoré boli zohľadnené v jeho architektúre, a to predovšetkým v jeho dvoch symetrických častiach.

V Kom Ombo chráme sú dva posvätné miesta, ktoré sú zasvätené bohom – bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a bôžstvu nebeskej zdravotnej ochrany, Haroerisovi. Chrám bol pôvodne postaven cez 1800 rokov pred naším letopočtom počas vlády pátého faraóna dynastie a slúžil ako centrum kultu Sobeka. Preto tam vidíte množstvo nápisov a postáv zobrazujúcich krokodíla boha Sobeka.

Okrem toho, chrám Kom Ombo je známy aj vzhľadom na potomkov, ktorí navštívili chrám po jeho postavení. Množstvo vládcov a faraónov, vrátane Kleopatry a ako jej syna Kaisera, navštívilo chrám počas svojej vlády a každý zanechal svoj odtlačok v historkom.

Keď navštívite chrám Kom Ombo, určite budete pôsobiť dojmom mysle technologického a architektonického zázraku, ktorý zvládol vydržať tisícročia. Tento starodávny chrám ponúka obrovskú vzdelávaciu hodnotu, ktorá vám umožní spoznať bohatú históriu a kultúru Egypta. Je to jedno miesto v Egypte, ktoré nikdy nezostarne a vždy bude skvelým miestom na návštevu.

Na záver, ak plánujete svoju dovolenku v Egypte, je potrebné zahrnúť chrám Kom Ombo do vašeho zoznamu must-see miest. Je to jedinečné miesto, ktoré ponúka neuveriteľný zážitok a nezabudnuteľnú cestu do starovekého Egypta.


Letenka Egypt Kom Ombo Temple


Ak plánujete navštíviť Egypt, návšteva Kom Ombo Temple je určite jednou z povinných zastávok. Táto historická lokalita, ktorá sa nachádza na brehu rieky Nil, je jedným z najzaujímavejších a najdôležitejších miest na celom Egyptskom území.

Letenka do Egypta vás zavedie do tohto úchvatného miesta, ktoré je domovom Kombovho chrámu zasväteného bohom Sobekovi, bohovi krokodílov, a bohom Haroerisovi, sokoliem.

Kom Ombo Temple je unikátny v tom, že je dvojitým chrámom - má dve identické časti, každá venovaná odlišnému bohovi. Vstupujúc dovnútra, prvé, čo vám učarí, je jeho architektonická krása a dobrý stav. Stavba chrámu bola pôvodne dokončená v období Ptolemaiovcov a rímskeho obdobia. Vysoko kvalitné detaily na stenách, kamenné sloupy a päť veľkých dverných otvorov z neho robia mimoriadne majestátnu stavbu.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Kom Ombo Temple sú jeho reliéfy a hieroglyfy. Svetovo známe piktogramy vykresľujú náboženské rituály, bojovníkov, zvieratá a mýty. Týmto spôsobom návštevníci majú možnosť preskúmať históriu Egypta a zamyslieť sa nad jeho náboženskými zákonmi, rituálmi a kultúrou.

Okrem významu pre históriu a náboženstvo je Kom Ombo Temple aj priestorom pre výskum archeológov a historikov, ktorí študujú minulosť Egypta. Pri pohľade na tieto artefakty môžete pocítiť atmosféru dávnych čias a vnoriť sa do života starovekého Egypta.

Pre milovníkov fotografovania je Kom Ombo Temple rajom. Stavba a jej okolie ponúkajú nespočetné množstvo jedinečných záberov. Zachyťte nádherné západy slnka nad riekou Nil, fotografiujte piktogramy a hieroglyfy, alebo si urobte selfie so svojimi priateľmi pred neobvyklými artefaktmi. Toto miesto vás nenechá chladnými a zabezpečí vám skvelé fotografie na pamiatku.

Strávte deň prechádzaním sa po Kom Ombo Temple a objavte všetko, čo toto miesto ponúka. Veríme, že návšteva tohto egyptského chrámu vás bude fascinovať a poskytne vám neuveriteľný pohľad na históriu a kultúru krajiny.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť navštíviť Kom Ombo Temple počas svojej cesty do Egypta. Zarezervujte si letenku a pripravte sa na cestu do tejto úžasnej historickej lokalit. Skúste sa ponoriť do histórie Egypta a objaviť všetky tajomstvá a zázraky, ktoré Kom Ombo Temple ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky