Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jeden z najstarších a najmocnejších civilizácií na svete, ktorý ukrýva množstvo historických artefaktov a archeologických pamiatok. Ak hľadáte exotickú dovolenkovú destináciu, ktorá vám ponúkne pestrý program a nezabudnuteľné zážitky, určite by ste mali uvažovať o dovolenke v Egypte.

Hoci existuje množstvo krásnych destinácií v Egypte, ak máte radi históriu a kultúru, určite by ste nemali vynechať návštevu Gízy, ktorá je známa hlavne pre svoje pyramidy a Sfingu. Táto oblasť sa nachádza na západnom konci Káhiry a patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Egypte.

Pyramída Cheopsa je najväčšou z pyramid, ktoré sa nachádzajú v oblasti Gízy. Má výšku 147 metrov a bola postavená pred viac ako 4000 rokmi. Na vrchole pyramidy sa nachádza kaplnka, v ktorej bola pôvodne umiestnená socha faraóna. Ak sa rozhodnete ísť na vrchol pyramidy, budete môcť vidieť nádherný výhľad na celú oblasť Gízy.

Okrem pyramídy Cheopsa nájdete v Gíze aj pyramídy Chephren a Mycerinusa, ktoré sú rovnako dobre zachované a návšteva týchto dvoch miest vám ponúkne zaujímavý pohľad na starovekú architektúru a umenie.

Sfinga, ktorá sa nachádza v blízkosti pyramidy Cheopsa, je ďalšou neodmysliteľnou súčasťou návštevy Gízy. Sfinga je socha, ktorá má telo levíča a tvár faraóna. Jej výška je 20 metrov a je obklopená nádhernými záhradami a fontánami.

Okrem pamiatok vám Gíza ponúka aj množstvo ďalších zážitkov, ktoré si určite necháte zapamätať. Môžete ísť na prechádzku po mestskom námestí, navštíviť tradičné trhy a obchody, kde si môžete kúpiť miestne suveníry a rukodielnícke výrobky.

Dovolenka v Egypte je určite zážitkom, ktorý si budete pamätať celý život. Gíza vám ponúka množstvo príležitostí a zážitkov, ktoré by ste nemali vynechať. Ak sa chystáte na návštevu Gízy, nezabudnite si priniesť kvalitné obuv a oblečenie, pretože teploty tu bývajú veľmi vysoké. Zároveň nezabudnite na fotoaparát alebo mobilný telefón, pretože si z tejto nádhernej oblasti určite budete chcieť odniesť spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Aké sú otváracie hodiny pre pyramidu Cheopsa a Sfingu v Gíze?
- Pyramidu Cheopsa môžete navštíviť denne od 8:00 do 17:00 hod. Sfingu je možné navštíviť počas dňa.

2. Je vstup na pyramidu Cheopsa zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Áno, vstup na pyramídu Cheopsa je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

3. Koľko stojí vstup na pyramidu Cheopsa?
- Vstup na pyramidu Cheopsa pre dospelých stojí približne 20 USD.

4. Je možné vo vnútri pyramídy Cheopsa fotografovať?
- Nie, fotografovanie je vo vnútri pyramídy Cheopsa zakázané.

5. Môže sa Sfinga navštíviť v noci?
- Áno, Sfinga je spravidla otvorená pre návštevníkov aj v noci.

6. Je vstup na Sfingu samostatne alebo je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Vstup na Sfingu je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

7. Koľko stojí vstup na Sfingu?
- Vstup na Sfingu pre dospelých stojí približne 10 USD.

8. Je možné vo vnútri Sfingy fotografovať?
- Áno, fotografovanie vo vnútri Sfingy je povolené.

9. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Gízy a k pyramidám Cheopsa a Sfingy?
- V Gíze je k dispozícii verejná doprava, k dispozícii sú aj taxíky alebo môžete si prenajať súkromného šoféra.

10. Musím si vopred zakúpiť lístky na vstup do pyramidy Cheopsa alebo Sfingy?
- Nie je nutné si zakúpiť lístky vopred, avšak v niektorých obdobiach roka je vhodné si lístky vopred zarezervovať.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojou historickou hodnotou a turistickým záujmom. Jednou z najpopulárnejších lokalít v Egypte je Gíza, známa predovšetkým svojou slávnou pyramidou Cheopsa a Sfingu. Každoročne priláka tisícky turistov, ktorí túžia objaviť tajomstvá starovekého Egypta a obdivovať jeho majestátnu architektúru.

Ubytovanie v Gíze je dobre zariadené a ponúka množstvo možností pre turistov. Existuje veľa luxusných hotelov a rezortov, ktoré zabezpečujú pohodlné a komfortné ubytovanie pre návštevníkov. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na pyramidy Cheopsa a Sfingu, čo spríjemňuje pobyt ešte viac.

Gíza je ideálny východiskový bod na prieskum týchto starovekých pamiatok. Pyramidy Cheopsa sú najväčšie a najznámejšie pyramidy na svete a ich návšteva je nezabudnuteľný zážitok. Môžete si prenajať sprievodcu, aby ste sa dozvedeli viac o histórii a symbolike týchto pyramidiek.

Napriek tomu, že väčšina turistov navštevuje pyramidy len na jeden deň, niektorí si vyberú aj možnosť stráviť noc priamo v Gíze. Niektoré hotely dokonca umožňujú prístup na ich strechy, kde si môžete vychutnať úchvatné západy slnka nad pyramidami a mať ich takmer v dosahu ruky.

Keďže Sfinga sa nachádza približne na polceste medzi pyramidami, môžete ju ľahko navštíviť po návšteve Cheopsovej pyramídy. Sfinga je obrovská socha s levmieho tela a ľudskou hlavou. Jej presný pôvod a význam zostávajú dodnes záhadou, čo dáva miestu ešte väčšiu tajomnosť.

Gíza je nielen domovom týchto starovekých krás, ale aj bohatá na kultúru a históriu. V okolí nájdete mnoho ďalších starovekých pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Niekoľko múzeí v okolí Gízy ponúka prehľad o histórii Egypta a odkaz ľudskej civilizácie. Medzi najznámejšie z nich patrí Egyptské múzeum, ktoré je domovom pre množstvo artefaktov z dávnych čias vrátane slávnej Tutanchamonovej hrobky.

Pre tých, ktorí majú radi prístup k prírode, je v blízkosti mesta Moqattam púšť, ktorá ponúka možnosť prechádzok na kameňoch či jazdu na konskom chrbte. Je to nádherná prírodná oblasť, kde sa môžete vyhnúť ruchu a zhusta sa obklopiť pokojom a tichom.

Gíza a jej známe pyramidy Cheopsa a Sfinga sú bezpochyby miestami, ktoré by každý milovník histórie a starovekej kultúry mal navštíviť. Okrem ich majestátnej krásy ponúka Gíza aj luxusné ubytovanie a príležitosť objaviť mnoho ďalších klenotov egyptského dedičstva. Je to miesto, ktoré vám umožní ponoriť sa do histórie a odkryť tajomstvá dávnych civilizácií.


Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojimi slnečnými a horúcimi letami. Táto krajina sa nachádza v severovýchodnej Afrike a je obklopená Stredozemným morom na severu a Červeným morom na východe. Jeden z najznámejších a najobľúbenejších turistických miest v Egypte je bezpochyby Gíza, známa najmä pyramidou Cheopsa a Sfingu.

Počasie v Gíze je známe svojou vysokou teplotou a minimálnym výskytom zrážok počas väčšej časti roka. Krajina má priemerne pomerne suchý podnebný typ, približne desertický klimat. Letné mesiace, od júna do septembra, sú tie najteplejšie, s maximálnymi teplotami často dosahujúcimi 40 °C a viac.

V zime, od decembra do februára, sa teploty v Gíze výrazne znižujú, čo umožňuje príjemnejšiu návštevu pre turistov. Počas týchto mesiacov je teplota vo dne okolo 20-25 °C, čo je oveľa príjemnejšie ako počas leta. Večery a noci môžu byť však chladnejšie, kedy teploty môžu klesnúť na približne 10-15 °C.

Okrem leta a zimy majú jarné a jesenné mesiace, teda marec a apríl a október a november, miernu teplotu. Teploty sa pohybujú vo výške okolo 25-30 °C, s minimálnym množstvom zrážok. Tieto mesiace sú tiež ideálne pre návštevu Gízy, keďže záujemcov je menej a môžete sa vyhnúť väčším dávkam turistov.

Toto počasie v Gíze je dôležité pri plánovaní návštevy pyramidy Cheopsa a Sfingu. Návštevníci by si mali uvedomiť, že počas horúceho letného obdobia môže byť v pyramidách a podobných miestach veľmi teplo a dusno. Preto je dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody, slnečnú ochranu a oblečenie, ktoré zabezpečuje dostatočnú ventiláciu. Väčšina turistov uprednostňuje návštevu týchto pamiatok v ranných hodinách, aby sa vyhli najteplejšej časti dňa.

Zhrnutím, Gíza v Egypte má typické horúce a suché počasie, s vysokými teplotami počas väčšej časti roka. Zimné mesiace sú oveľa príjemnejšie pre návštevníkov a jarné a jesenné mesiace ponúkajú stredné teploty. Treba si však byť vedomý teplotných extrémov a pri návšteve pyramidy Cheopsa a Sfingu si zabezpečiť dostatočnú ochranu pred slnkom a hydratáciu.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, a jedno z jej najvýznamnejších a najznámejších miest je nemenná symbolika pyramidy Cheopsa a Sfingy v Gíze. Ak plánujete navštíviť Egypt a chcete si vychutnať všetky tieto úžasné pamiatky, využite možnosť zakúpiť si letenku do Gízy a zažiť ich osobne.

V Gíze môžete navštíviť jednu z najväčších a najznámejších pyramíd na svete - pyramidu Cheopsa. Táto pyramída, postavená pred viac ako 4500 rokmi, je považovaná za jedno z divov sveta. Svojou veľkosťou a architektúrou je naozaj ohromujúca. Je považovaná za posvätný hrob faraóna Cheopse a vnútro pyramídy je plné záhad a tajomstiev.

Okrem pyramidy Cheopsa môžete navštíviť aj ďalšie dve dôležité pyramídy v Gíze - pyramidu Chephrena a Menkaurea. Tieto pyramídy boli postavené ako hrobové miesta pre faraónov a sú tiež obklopené rôznymi menšími pyramídami a histórickými pamiatkami. Pocit, keď sa stanete svedkom takého impozantného dedičstva minulosti, je ťažké popísať slovami.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Gíze je Sfinga, socha so telom levá, lebovitého a ľudskou hlavou. Sfinga bola postavená pred viac ako 4500 rokmi a je považovaná za ochrancu Gízy. Je to obrovská socha, ktorá má približne 73 metrov dlhú a 20 metrov vysokú. Mnoho ľudí verí, že má nadprirodzené schopnosti a je spojená so starovládnou Egyptskou civilizáciou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a zároveň cestovať do Egypta, je tu niekoľko spôsobov, ako si zabezpečiť letenku. Môžete sa obrátiť na cestovnú kanceláriu, ktorá vám poskytne kompletný balík vrátane letenky, ubytovania a prehliadok. Ďalšou možnosťou je rezervovať letenku online prostredníctvom webových stránok pre rezerváciu letov.

Cena letenky do Egypta sa líši v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je vaše miesto odletu, čas, kedy plánujete cestovať, a samozrejme aj dĺžka pobytu. Je však dôležité mať na pamäti, že návšteva pyramíd a Sfingy v Gíze stojí za každý jediný cent vynaložený na letenku.

Nielenže sa môžete tešiť z nádherného výhľadu na históriu a kultúru Egypta, ale tiež sa dostanete do jedného z najznámejších turistických miest na svete. To znamená, že okrem pamiatok v Gíze si môžete užívať aj dobrodružstvo v púšti, prechádzku po nádherných plážach pri mori či spoznať miestnu kuchyňu.

Nakoniec, ak máte záujem o históriu a kultúru starovekého Egypta a chcete vyraziť na nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a zakúpte si letenku do Gízy. Tá vás zavedie do srdca egyptského dedičstva a ponúkne vám skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky