Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Dahshur je malebná oblasť nachádzajúca sa v Egypte, známa predovšetkým svojimi historickými pamiatkami a jedinečným pyramídovým komplexom. Táto oblasť leží približne 40 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Káhira a je obľúbenou turistickou atrakciou.

Jednou z najvýznamnejších pamiatok v Dahsure je Krivá pyramída, známa aj ako Červená pyramída. Táto pyramída je jednou z najstarších a do značnej miery dobre zachovalých na svete. Stavba má charakteristický tvar - sklon jej stien je konštantný až do vrcholu, čo ju odlišuje od tradičnejších pyramíd, ktoré majú stúpajúcu plochu. Tento unikátny tvar dodáva pyramíde jej prepoznavateľný vzhľad a názov.

Keď sa pozrieme na Krivú pyramídu z pohľadu jej významu v histórii, môžeme ťažko nájsť presnú odpoveď na otázku, pre koho bola postavená. Predpokladá sa, že bola postavená za vlády faraóna Sneferua, ktorý patril do 4. dynastie Starovekého Egypta. Táto pyramída predstavuje prelomový okamih v histórii stavebného umenia a architektúry, pretože predtým boli všetky pyramídy postavené so stúpajúcou plochou.

Okrem Krivej pyramídy sa v tomto komplexe nachádzajú aj iné zaujímavé stavby. Napríklad tzv. Purpurová pyramída, ktorá je menšia a menej známa ako jej slávna suseda. Taktiež tu nájdeme aj niekoľko menších pyramíd a hrobiek.

Keďže je Egypt známy svojím horúcim a suchým podnebím, je dôležité zohľadniť počasie pri návšteve tohto miesta. V Dahsure sú teploty počas leta neuveriteľne vysoké, dosahujú až 40 ° C a viac. Na druhej strane počas zimných mesiacov je o niečo chladnejšie, priemerne sa pohybujú okolo 20-25 ° C. Preto je lepšie navštíviť oblasť Dahsur v období mimo leta, aby ste mohli plne vychutnať svoju návštevu a nepodliehali príliš vysokým teplotám.

Krivá pyramída a Červená pyramída sú skutočným pokladom Egypta. Ich architektúra a magnifikencia sú fascinujúce a dodávajú veľa histórie a kultúry tohto úžasného miesta. Ak ste fanúšikom Starovekého Egypta alebo si jednoducho chcete vychutnať návštevu pyramidovej oblasti, Dahshur je výnimočná lokalita, ktorú by ste nemali vynechať.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúca krajina, ktorá ponúka mnoho historických pamiatok, ktoré sú ukážkou bohatej histórie tejto veľkej civilizácie. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria kráľovské pyramídy nachádzajúce sa v rôznych oblastiach Egypta. Jednou z najzaujímavejších oblastí v Egypte je Dahshur, domovom Krivky a Červenej pyramídy.

Dahshur je miesto, kde sa nachádza niekoľko pamiatok, ktoré sú ukážkou bohatej histórie tohto úžasného kraja. Najznámejšie sú Krivková a Červená pyramída, ktoré patria medzi najstaršie a najlepšie zachované pyramidové pamiatky v Egypte.

Krivková pyramída sa nachádza na juhozápadnom okraji krajiny a bola postavená v 26. storočí pred naším letopočtom. Má netradičný tvar, pretože jej steny sa postupne zužujú na vrchu, čo jej dáva "krivkovitý" tvar. Táto pyramída je jednou z najväčších v Egypte. Jej stavba trvala asi 14 rokov a bola pôvodne vysoká 104 metre.

Červená pyramída, ktorá je najmladšou zo všetkých pyramidových pamiatok v Dahsure, sa nachádza na juhovýchode krajiny. Bola postavená v 26. storočí pred naším letopočtom ako hrobka pre faraóna Snofrua a bola prvou plne dokončenou pyramidou v Egypte. Má výšku 105 metrov a jej vnútro obsahuje mnoho priestorov pre uloženie hrobových zmocnených a darov.

Ak máte záujem navštíviť Dahshur a vidieť Krivkovú a Červenú pyramídu, môžete si zakúpiť letenku do Egypta. Egypt je dobre prepojený s mnohými krajinami a cestovanie do tohto úžasného kraja je jednoduché a pohodlné. Po príchode do Egypta môžete využiť miestne služby dopravy a prejsť na miesto, kde sa Krivková a Červená pyramída nachádzajú.

Takže, ak máte radi históriu, kultúru a starodávne pamiatky, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Krivkovú a Červenú pyramídu v Dahsure v Egypte. Tento zážitok bude pre vás nezabudnuteľný a prináša vám príležitosť vidieť niečo úplne jedinečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


1. Kde sa nachádza Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur sa nachádza asi 40 km južne od Káhiry v Egypte.

2. Koho postavil Krivku a Červenú pyramídu v Egypte Dahshur?
Krivku a Červenú pyramídu postavil egyptský faraón Snefru.

3. Kedy boli postavené Krivka a Červená pyramída?
Krivka pyramída bola postavená okolo roku 2600 pred n. l., zatiaľ čo Červená pyramída bola dokončená okolo roku 2613 pred n. l.

4. Aké sú hlavné charakteristiky Krivky pyramídy v Egypte Dahshur?
Krivka pyramída je známa svojím neobvyklým tvarom, ktorý vytvára takzvanú krivku na hustých stranách. Táto pyramída je prvým pokusom o postavenie "pravej" pyramídy v Egypte.

5. Aké sú hlavné charakteristiky Červenej pyramídy v Egypte Dahshur?
Červená pyramída je prvou hladkou pyramídou postavenou v Egypte. Je to druhá najväčšia pyramída v Dahshure a jej vonkajšia vrstva bola pôvodne vyrobená z kameňa červenej farby, čo jej dalo jej meno.

6. Sú Krivka a Červená pyramída prístupné pre návštevníkov?
Áno, Krivka a Červená pyramída sú otvorené pre návštevníkov. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra a preskúmať vnútorné priestory týchto histórických stavieb.

7. Aké je vstupné do Krivky a Červenej pyramídy?
Vstupné do Krivky a Červenej pyramídy je zahrnuté v celkovom lístku na lokalitu Dahshur, ktorý sa predáva na vstupech do tejto oblasti. Ceny lístkov sa môžu líšiť v závislosti od štátnej príslušnosti návštevníka.

8. Aké ďalšie historické artefakty alebo pamiatky sú v blízkosti Krivky a Červenej pyramídy?
V blízkosti Krivky a Červenej pyramídy sa nachádza aj iné historické pamiatky, ako napríklad Lomená pyramída a Veter dimensions. Návštevníci majú možnosť preskúmať aj tieto zaujímavé lokality.


Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krásna krajina s bohatou históriou, ktorá ponúka množstvo pamiatok a miest, na ktoré sa oplatí sa pozrieť. Jedným z takýchto miest je aj Dahshur, kde sa nachádzajú dve známe pyramidy - Krivka a Červená.

Dahshur je malé mesto v Gíze, ktoré sa nachádza asi 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry. Je to prekrásne miesto s čistým ovzduším a krásnymi krajinnými výhľadmi. Okrem toho je tu aj množstvo pamiatok, ktoré nevyhnutne musíte vidieť.

Prvou z pyramid, ktorú by ste mali vidieť, je Krivka. Táto pyramída bola postavená v 27. storočí pred Kristom a je známa svojou krivou formou. Tento vzhľad je daný tým, že stavitelia pri jej konštrukcii narazili na mokré piesky a nemohli ju dokončiť. Pyramída má výšku asi 100 metrov a bola postavená pre faraóna Sneferua.

Druhou pyramidou, ktorú by ste mali vidieť, je Červená pyramída. Táto pyramída bola tiež postavená pre faraóna Sneferua, avšak bola úplne dokončená. Má výšku asi 104 metrov a bola postavená v rovnakom období ako Krivka. Jej názov pochádza z červených vrstiev kamenných blokov, z ktorých je postavená.

Okrem týchto dvoch pyramid, v Dahsure sa nachádza aj niekoľko ďalších menších pyramid, ktoré si môžete pozrieť.

Pri návšteve Dahsuru nezabudnite si so sebou vziať slnečné okuliare, klobúk a dostatok vody, pretože počasie môže byť veľmi horúce a slnečné. Odporúča sa tiež obliecť sa do vhodnej oblečenia, ktoré pokrýva ramená a kolená.

V Dahsure si môžete tiež zakúpiť rôzne suveníry a miestne remeslá, ako sú napríklad drevené figúrky, gobelíny, keramiku a podobne.

V prípade, že si plánujete navštíviť Egypt, nezabudnite si zaradiť Dahsur do svojho plánu. Ide o nádherné miesto s fascinujúcou históriou, ktoré si určite zapamätáte na celý život.


Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krajina bohatá na historické a kultúrne pamiatky, a jednou z najzaujímavejších destinácií v tejto oblasti je Dahshur. Nachádza sa približne 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry a je domovom niektorých z najznámejších pyramíd v Egypte, vrátane Krivky a Červenej pyramídy. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň zažiť autentickú egyptskú kultúru, je ubytovanie v Dahshur veľmi vhodnou voľbou.

Dahshur leží na okraji púšte a ponúka pokojné a relaxačné prostredie, čo je ideálne pre turistov, ktorí si užívajú oddych od rušného mestského života. Existuje niekoľko možností ubytovania v tejto oblasti, od malých rodinných penziónov po luxusné hotely. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pyramíd, čo poskytuje nádherný výhľad na tieto majestátne stavby.

Jednou z najznámejších pyramíd v Dahshur je Krivková pyramída, známa svojou nezvyčajnou a jedinečnou štruktúrou. Jej tvar nie je taký hladký ako u iných pyramíd v Egypte, čo jej dáva špecifický vzhľad. Táto pyramída bola postavená faraónom Seneferu, zakladateľom 4. dynastie. Návštevníci môžu vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej vnútorné priestory. Je to skutočne fascinujúce zážitok, ktorý obohatí návštevu tejto historickej pamiatky.

Ďalšou významnou pyramídou v Dahshur je Červená pyramída. Tento unikátny komplex bol postavený faraónom Snefru, otcom Cheopsovi, ktorý postavil slávnu Veľkú pyramídu v Gíze. Červená pyramída je považovaná za jednu z prvých pravých pyramíd, ktoré boli postavené v Egypte. Jej menovateľom je červený piesok, ktorý pokrýva vonkajšiu stenu pyramídy, čo jej dáva charakteristický vzhľad. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej komory a koridory.

Okrem návštevy pyramíd majú turisti v Dahshur ďalšie možnosti zábavy. Môžu navštíviť múzeum v blízkosti pyramíd, ktoré obsahuje množstvo artefaktov a informácií o histórii tejto oblasti. Mnohí turisti si užívajú aj prechádzky po okolitých púštnych oblastiach a ponárať sa do miestnej kultúry a tradícií.

Ak hľadáte autentický a malebný zážitok v Egypte, navštíviť Dahshur je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Ubytovanie v tejto oblasti ponúka nádherný výhľad na pyramídy a zároveň poskytuje pokojnú atmosféru, takže sa môžete úplne ponořiť do histórie a kultúry tohto fascinujúceho miesta. Nech už sa rozhodnete zostať v malom penzióne alebo v luxusnom hoteli, váš pobyt v Dahshur bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky