Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Dominikánska republika Bayahibe

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Bayahibe


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bayahibe v Dominikánskej republike?

Najlepšie obdobie na návštevu Bayahibe je od decembra do apríla, keď je zvyčajne suchšie a menej horúco.

2. Aké aktivity sú k dispozícii v Bayahibe v Dominikánskej republike?

Môžete sa vydať na vodné športy, ako sú šnorchlovanie, potápanie, plachtenie a rybolov. Môžete sa tiež vydať na turistiku a preskúmať národné parky alebo si len tak odpočinúť na pláži.

3. Aké sú najlepšie pláže v Bayahibe v Dominikánskej republike?

Niektoré z najlepších pláží v Bayahibe sú Dominicus Beach, Bayahibe Beach a Minitas Beach.

4. Aké sú najlepšie hotely a rezorty v Bayahibe v Dominikánskej republike?

Niektoré z najlepších možností ubytovania v Bayahibe sú Catalonia Gran Dominicus, Dreams Dominicus La Romana, Iberostar Selection Hacienda Dominicus a Be Live Collection Canoa.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bayahibe v Dominikánskej republike?

Niektoré z najlepších reštaurácií v Bayahibe sú Tracadero Beach Resort, Il Cappuccino Bayahibe, Mare Nostrum Trattoria a El Pescador.


Počasie Dominikánska republika Bayahibe


Dominikánska republika je známa svými nádhernými plážemi a teplým počasím po celý rok. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty je městečko Bayahibe, které se nachází na východním pobřeží ostrova.

Bayahibe leží v oblasti Punta Cany, která patří mezi nejteplejší místa v Dominikánské republice. Průměrná teplota vzduchu v této oblasti se pohybuje v rozmezí 28 až 32 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou vystoupit až na 35 stupňů.

Teplota vody v této oblasti je velmi příjemná po celý rok. Nejnižší teploty kolem 26 stupňů jsou zaznamenávány v zimních měsících, nejvyšší kolem 29 stupňů pak v létě. Díky teplému moři a nádherným plážím, jsou vody u Bayahibe ideální pro potápění a další vodní aktivity.

Jako většina tropických oblastí, i Bayahibe má období dešťů. Ty začínají v květnu a končí v listopadu, s největšími srážkami mezi zářím a říjnem. Tyto deštivé dny ale nejsou nijak výjimečné a slunečné dny převládají po celý rok.

Vzhledem k tomu, že Bayahibe je turistickou destinací, nabízí mnoho aktivit pro turisty. Kromě vodních sportů mohou návštěvníci využít mnoho kulturních aktivit, jako například návštěvu Koloniálního města Santo Domingo nebo návštěvu místních domorodých vesnic.

Vzhledem k tomu, že počasí v Bayahibe je tak příjemné po celý rok, je to ideální destinace pro dovolenou pro každého, kdo hledá slunečné pláže, teplé moře a relaxaci.


Letenka Dominikánska republika Bayahibe


Bayahibe, jedno z najkrajších letovísk na Dominikánskej republike, ponúka dokonalú kombináciu exotických pláží, prírodných divôtok a dobrodružstiev pre každého cestovateľa. Nachádza sa na juhu ostrova, v dochádzkovej vzdialenosti od hlavného mesta Santo Domingo.

Ak plánujete dovolenku v Bayahibe, prvou vecou, ktorú potrebujete, je letenka. Väčšina medzinárodných letov do Dominikánskej republiky pristáva na letisku Punta Cana, ktoré je vzdialené približne 70 kilometrov od Bayahibe. Po prílete na letisko si môžete požičať auto, alebo si zabezpečiť dopravu do letoviska. Existuje tiež možnosť cestovať mestskými autobusmi, ktoré vás doveziu do Bayahibe za nízke poplatky.

Bayahibe je obľúbeným cieľom pre milovníkov slnka, mora a pláže. Jeho najväčšou atrakciou je bezpochyby pláž Dominicus, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže na Karibiku. Biely piesok, krištáľovo čistá voda a nádherné korálové útesy tvoria skvelý pozadie pre oddych a relax. Pláž Dominicus je ideálna na opaľovanie, plávanie, potápanie alebo len tak na prechádzku po pobreží.

Okrem pláže si môžete vychutnať aj rôzne vodné aktivity. Vo vodách okolo Bayahibe sa nachádza niekoľko potápačských lokalít, kde môžete preskúmať koralové útesy, ryby a inú podvodnú faunu a flóru. Ak nemáte potápačský certifikát, môžete si ho získať v niektorom z potápačských centier v Bayahibe a zažiť fascinujúce dobrodružstvo v podmorskom svete.

Pre prírodných nadšencov je tu národný park Cotubanamá, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Môžete sa zúčastniť jednodňového výletu do parku, kde budete mať možnosť vidieť unikátne druhy vtákov, plazov a rastlín. Poznávací výlety s miestnymi sprievodcami vám poskytnú hlbší pohľad do zelenej a diverzifikovanej prírody Dominikánskej republiky.

Bayahibe je tiež výborným štartovacím bodom pre výlety na ostrov Isla Saona, jednu z najpopulárnejších destinácií Dominikánskej republiky. Počas tejto plavby si budete môcť vychutnať krásu Karibiku v plnej miere - biely piesok, jasná modrá voda a kokosové palmičky budú vaše oddýchnutie.

Pri plánovaní dovolenky v Bayahibe nezabudnite skontrolovať aktuálnu situáciu týkajúcu sa cestovania a príjmu turistov v Dominikánskej republike, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.

Bayahibe je skutočným rajom na zemi, kde môžete uniknúť každodennému zhonu a relaxovať v prírodnom prostredí. Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych a dobrodružstvo, určite by ste nemali prehliadnuť letenku do Bayahibe na Dominikánskej republike.


Ubytovanie Dominikánska republika Bayahibe


Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Karibiku. A ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, mestečko Bayahibe je skvelou voľbou.

Bayahibe sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, len pár kilometrov južne od známejšieho letoviska Punta Cana. Toto malebné rybárske mestečko je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu a autentickejšiu atmosféru ako hlavné letoviská.

Pri vstupe do Bayahibe uvidíte malebný prístav, kde kotvia farebné rybárske člny. V mish-mashe domácich hotelov a barov nájdete autentickú dominikánsku atmosféru. V uličkách a na trhoch môžete ochutnať miestne jedlá a kúpiť si miestne remeslá.

Ak hľadáte vhodné ubytovanie, v Bayahibe si môžete vybrať medzi rôznymi možnosťami. Od luxusných all-inclusive rezortov až po rodinné hotely a malé penzióny na pláži. Veľká väčšina ubytovacích zariadení je umiestnená priamo na pláži, čo vám umožní vychutnávať si slnečné lúče a krištáľovo čistú vodu Karibiku.

Pláže v Bayahibe sú jednoducho ohromujúce. Biele pieskové pláže lemované palmami a tyrkysovým morom vás prenesú do raja. Pobrežie je rovné a oblázkové, čo znamená, že môžete vo vode prejsť dlhé vzdialenosti bez toho, aby ste sa museli ponárať alebo skákať cez vysoké vlny.

Pre tých, ktorí majú radi vodné športy, v Bayahibe sa nachádza množstvo ponúk. Ponúka sa potápanie, šnorchlovanie, jachtovanie a rybolov. V blízkosti mestečka sa tiež nachádza národný park Del Este, kde môžete objavovať azúrové lagúny, korálové útesy a džungľu plnú exotických zvierat.

Bayahibe je tiež výborným východiskovým bodom pre výlety na vedľajšie ostrovy. Napríklad, z prístavu v mestečku sa dá vyplávať na Saona ostrov, ktorý patrí medzi najkrajšie miesta Karibiku. Tento ostrov s jemným pieskom a azúrovo modrým morom je skutočným rajom pre dovolenkárov.

Ak hľadáte autentickú a pokojnejšiu časť Dominikánskej republiky, Bayahibe je ideálnou voľbou pre vás. S nádhernými plážami, bohatou kultúrou a množstvom vodných aktivít si tu môžete naozaj užiť svoju dovolenku. A s výborným výberom ubytovania sa určite nájde niečo pre každého.


Dovolenka Dominikánska republika Bayahibe


Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku Karibiku, a oblasť Bayahibe, nachádzajúca sa na juhovýchode krajiny, je jedným z jej najkrajších kútov. Bayahibe je známa svojou krásnou plážou, tyrkysovým morom a príjemnými teplotami počas celého roka. Je ideálnym miestom pre oddych, dobrodružstvo a objavovanie.

Jedným z hlavných lákadiel Bayahibe je národný park Del Este, ktorý sa nachádza len krátku vzdialenosť od oblasti. Tento park je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat vrátane endemických druhov, ktoré sú typické pre Karibik. Môžete sa prechádzať po trávnikoch, robiť pikniky, a dokonca aj pozorovať rôzne druhy vtákov a motýľov. Ak ste milovníkom prírodného krásy a dobrodružstva, návšteva národného parku Del Este je nevyhnutná.

Ale pravdepodobne najväčšou atrakciou Bayahibe je jej nádherná pláž. Biely piesok, jemný vietor a teplé vody Karibského mora ho robia ideálnym miestom na plávanie, potápanie a vodné športy. Mnohé pláže v Bayahibe sú pomerne menej preplnené ako turistické destinácie, čo vám umožní vychutnať si prírodnú krásu bez toho, aby ste sa museli trápiť s hlučným a rušným prostredím. Ak sa povie Dominikánska republika a pláže, Bayahibé je jedno z prvých miest, ktoré mi príde na um.

V Bayahibe nie je núdza ani o aktivitách na pevnine. Okolie ponúka mnoho príležitostí na turistiku a horskú cyklistiku. Môžete sa vydať na vychádzky a objavovať malebné dedinky, miestne farmy a krásne scenérie. Nie je možné si nevšimnúť pôsobivé hory a rozmanité krajiny, ktoré obklopujú Bayahibe.

Po náročnom dni objavovania a dobrodružstve si môžete vychutnať niektoré z miestnych špecialít v niektorom z mnohých reštaurácií a barov. Dominikánska kuchyňa je plná chutných jedál, vrátane ryžových pokrmov, čerstvých morských plodov a tropických ovocných šalátov. Pri dobrom jedle a miestnom drinku si môžete odpočinúť a užívať si dominikánsky spôsob života.

Bayahibe je ideálnym miestom pre dovolenku. Krásne pláže, nádherná príroda a teplé podnebie vytvárajú perfektné podmienky pre oddych a relaxáciu. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh alebo len hľadáte miesto na oddych na slnku, Bayahibe vás určite nezklame. Zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život, vás čakajú v tejto malebnej oblasti Dominikánskej republiky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky