Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Čierna Hora Žabljak

Počasie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je jedným z najkrajších a najrozmanitejších balkánskych štátov. Nachádza sa na juhu Európy pri pobreží Jadranského mora. Medzi jedno z najpopulárnejších miest v Čiernej Hore patrí aj malebné mestečko Žabljak, ktoré je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami a pohorím Durmitor.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Žabljak je iba obyčajnou horskou destináciou, no jeho počasie ho robí výnimočným. Kvôli svojej výške, ktorá sa pohybuje okolo 1450 metrov nad morom, má Žabljak oveľa súrdnejšie podnebie, než je bežné v juhovýchodnej Európe.

Jarné počasie v Žabljaku je obyčajne veľmi chladné, s minimálnymi teplotami okolo -5 ° C a maximálnymi teplotami okolo 10 ° C. Aj keď slnko je častou spoločníčkou v tejto sezóne, môžu sa vyskytnúť aj príležitostné búrky a dažde. Práve jarná sezóna je ideálnym časom pre milovníkov turistiky, keď sa okolité kopce prebúdzajú k životu a lesy sú plné kvetov a zelených odtieňov.

Leto prináša teplo a slnko do Žabljaku. Priemerné teploty v tomto období sa pohybujú od 5 ° C v noci až po 25 ° C počas dňa. Teploty sú v tomto období relatívne príjemné a ideálne pre rôzne aktivity na voľnom vzduchu. Turisti si tu môžu vychutnať prechádzky po nádherných horských chodníkoch, jazdu na bicykli, alebo si vychutnať relaxáciu pri jazere Black Lake.

Jeseň je charakteristická svojimi farebnými listami a často sa vyskytujú daždivé dni v tomto období. Teploty v Žabljaku môžu prekračovať 20 ° C v septembri, no s pribúdajúcimi mesiacmi prechádzajú do chladnejších hodnôt. Október a november majú v priemere maximálne teploty okolo 8-10 ° C, no letné teploty sa vyskytujú len zriedka. Jesenné obdobie je obzvlášť atraktívne pre fotografov, pretože farby listnatých stromov vytvárajú okouzlujúce scenérie.

Zima v Žabljaku je obderahlé obdobie. Štvrťrok, od decembra do februára, sa vyznačuje veľmi nízkymi teplotami, ktoré často klesajú pod -10 ° C a môžu dosiahnuť až -20 ° C. Svetoznáme pohorie Durmitor je zasnežené a túriť tu je obzvlášť populárne. Mnohé lyžiarske strediská v okolí ponúkajú vynikajúce možnosti na zimné športy.

Prečo si teda vybrať Žabljak ako dovolenkovú destináciu? Jeho jedinečné podnebie prichádza s niečím pre každú sezónu. Nech už milujete teplejšie jarné počasie, slnečné leto, farebnú jeseň alebo zimné športy, Žabljak vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a vypne vás od moderného mestského života.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň zažiť dobrodružstvo, potom je Žabljak v Čiernej Hore tou pravou voľbou pre vás. Tento krásny horský stredisko, nachádzajúce sa v národnom parku Durmitor, ponúka nádherné výhľady, nekonečné možnosti turistických trás a skvelú lyžovačku. Ak sa rozhodnete navštíviť Žabljak z iného miesta, letenky sú výhodnou a rýchly spôsob, ako sa tam dostať.

V Žabljaku sa nachádza najvyššie položené horské stredisko v Čiernej Hore a jedno z najvyššie položených v celej Európe. Hlavnou atrakciou pre túristov je lyžovanie a nočný život, ktorý sa tu odráža v množstve barov a reštaurácií. S výborným vybavením pre lyžovanie na svetových úrovniach, túto oblasť milujú športovci zo všetkých kútov sveta.

Národný park Durmitor, ktorý sa rozprestiera okolo Žabljaku, ponúka turistom mnoho nádherných výhľadov a túr pre každého. Dostanete sa tu k nádherným jazerám, nekonečným lesom, vodopádom a riečkam. Niektoré z najobľúbenejších trás sú Bobotov Kuk a Sedlo, ktoré poskytujú výhľady na celý park. Park ponúka aj mnoho turistických zariadení, ako sú kempingy a chaty, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak chcete zažiť Žabljak vo svojej najlepšej forme, v zime a cez lyžiarsku sezónu je to najlepší čas na návštevu tohto strediska. Lyžovanie je tu hlavnou atrakciou, ale aj horské túry, jazda na koni a ďalšie nepretržité zážitky čakajú na vás v celom stredisku.

Pretože letenky sú v oblasti Čiernej Hory celkom cenovo dostupné, návšteva Žabljaku pre turistov z celého sveta nie je žiadnym prekážkou. Nech už ste z akejkoľvek časti sveta prichádzate, nájdite pre seba najvhodnejšie letenky a pohnite sa na cestu, ktorá vám potom ostane na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Žabljak


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa destinácie Žabljak v Čiernej Hore sú nasledovné:

1. Je Žabljak vhodné miesto na lyžovanie?
Áno, Žabljak je výbornou destináciou pre lyžovanie. Má niekoľko lyžiarskych stredísk, vrátane Durmitoru, ktorý je najväčším a najznámejším strediskom v tejto oblasti.

2. Aké je počasie v Žabljaku?
Počasie v Žabljaku je typicky horské, so silnými snehovými zrážkami v zime a chladnou, ale suchou klímou počas leta. Priemerné teploty sa pohybujú od -5 °C v zime po 18 °C v lete.

3. Aké turistické atrakcie sú v Žabljaku?
Žabljak je známy pre svoju prírodu a turistické atrakcie. Medzi najznámejšie atrakcie patrí Národný park Durmitor, so svojimi hlbokými kaňonmi, jazerami a vrcholmi. Ďalšou atrakciou je jazero Crno jezero, ktoré je obľúbeným miestom pre túry a pikniky.

4. Aké ubytovanie je dostupné v Žabljaku?
V Žabljaku je možné nájsť rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a horských chatiek. Ceny sa líšia v závislosti od typu a vybavenia ubytovania.

5. Ako sa dostať do Žabljaku?
Žabljak je dostupný autom, autobusom alebo vlakom. Najbližšie letiská sú v Podgorici a Tirane, ktoré sú vzdialené približne 2 hodiny jazdy od Žabljaku.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Žabljaku?
Najlepší čas na návštevu Žabljaku závisí od toho, aké aktivity plánujete. Zimná sezóna je ideálna pre lyžovanie a zimné športy, zatiaľ čo leto je obľúbené obdobie pre turistiku a iné outdoorové aktivity. Jeseň ponúka krásne farebné scenérie a miernejšie teploty.


Dovolenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krajina s krásnymi plážami a fascinujúcou prírodou. Mnoho turistov však túži po trochu odlišnej dovolenke od klasického pobytu na pláži. Mesto Žabljak je preto ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku v prírode.

Žabljak je najvyššie položené mesto v Čiernej Hore, nachádza sa v krásnom národnom parku Durmitor a ponúka obrovské množstvo príležitostí na turistiku, horskú cyklistiku a zimnú lyžovačku.

Ak vás baví turistická aktivita, cestou na vrchol hory Bobotov Kuk (2 522 metrov) sa vám naskytne výhľad na nádherný Durmitorov národný park, ktorý patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Popri tom navštívte aj Slané jazero, ktoré sa vám ukáže v najzaujímavejšom svetle v daždivý deň.

Horská cyklistika je pre mnohých návštevníkov Žabljaku obľúbenou aktivitou. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa po cyklocestách po celom národnom parku. Údolie rieky Tara, ktoré je jedným z najhĺbavejších kaňonov na svete, predstavuje prísľub krásneho výhľadu a nezabudnuteľných zážitkov.

Ak ste zimnou lyžovačkou, Žabljak ponúka pohľad na zasnežené národné parky s krásnymi zjazdovkami pre rôzne úrovne skúseností. V meste nájdete modernú lyžiarsku stredisko Durmitor sa širokou paletou služieb pre lyžiarov a snowboardistov.

V Žabljaku sa určite nenudíte ani v noci, kde je mnoho kaviarní a barov, kde sa môžete baviť a stretnúť s miestnymi obyvateľmi.

Ak ste priaznivci zdravého životného štýlu, určite nevynechajte žabljacké kyslé mlieko - tradičný nápoj mnohých obyvateľov. Žabljak ponúka mnoho príležitostí na ochutnávku tradičných čiernohorských jedál.

Vysoké hory, zimné športy, mimoriadny výhľad na národný park a tradičná miestna kuchyňa - čo viac si môže turista želať? Ak túžite po niečom inom ako len plávaní a odpočinku na pláži, navštívte Žabljak - Čierna Hora vás určite nezklame!


Ubytovanie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora, krajina horských masívov a jasných modrých jazier, sa stala turistickou destináciou nielen pre svoju prírodnú krásu, ale aj pre možnosti zimného športovania a turistiky. Jednou z najpopulárnejších oblastí pre návštevníkov je Žabljak, ktorá je známa svojimi zasněženými horami a malebnou vidieckou atmosférou. Ak plánujete navštíviť Žabljak, prichádza do úvahy výber vhodného ubytovania.

V Žabljaku nájdete rôzne druhy ubytovania pre každý rozpočet a vkus. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné hotely sú k dispozícii hotely s výhľadom na hory a modernými vybaveniami, ako sú fitness centrum, sauna a bazén. Ak ste naopak dobrodruh a preferujete dovolenku v stane alebo karavane, v Žabljaku nájdete množstvo kempov.

Pre tých, ktorí hľadajú alternatívne možnosti ubytovania, sú k dispozícii menšie penzióny či súkromné apartmány. Ak sa chcete cítiť ako miestny obyvateľ, môžete sa ubytovať v tradičných horských chatách s príjemnou atmosférou a útulnými izbami. Tieto chaty sú často vyrobené z dreva a kameňa a nachádzajú sa v blízkosti turistických trás.

Čo sa týka umiestnenia, najväčšou výhodou Žabljaku je jeho strategická poloha. Nachádza sa v blízkosti mnohých turistických atrakcií vrátane Národného parku Durmitor, najvyššieho vrchu Bobotov Kuk a Jazier Plav. Môžete si tiež vyzdvihnúť ubytovanie v centre mesta, aby ste mohli skúmať jeho kultúru a históriu.

V Žabljaku nechýba ani možnosť stravovania. V blízkej okolitosti hotela a v centre mesta nájdete množstvo kaviarní a reštaurácií s tradičnými monte-negrinskými jedlami.

Vzhľadom na svoju polohu a pohodlie, ktoré ponúka, je Žabljak kozmopolitným a obľúbeným turistickým miestom. Ubytovanie v Žabljaku je však obmedzené, hlavne počas turistickej sezóny, preto sa odporúča rezervovať vopred. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, bude náštip do Žabljaku určite nezabudnuteľným zážitkom.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky