Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Čierna Hora Kotor

Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Kotor


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Čiernej Hory Kotor sú:

1. Ako sa dostanem do Kotora?

Kotor sa nachádza v zálive Boka Kotorska a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestou. Môžete si prenajať auto alebo si dovoliť taxík z letiska a ísť smere Kotoru. Okrem toho existujú aj miestne autobusy, ktoré premávajú z hlavného mesta Podgorica a zo susedných Chorvátska a Bosny a Hercegoviny.

2. Ktoré sú najlepšie pláže v okolí Kotora?

Kotor má niekoľko krásnych pláží, ktoré sú obľúbené medzi turistami z celého sveta. Niektoré z najlepších pláží v okolí Kotoru sú pláže Jaz, Trašte, Mogren a Plavi Horizonti.

3. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Kotori?

Kotor je plný krásnych histórických pamiatok, ktoré si zaslúžia pozornosť. Medzi najznámejšie patrí staré mesto Kotor s jeho opevnenými múrmi a klenotnicou katedrálou sv. Tryfóna.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kotoru?

Najlepší čas na návštevu Kotoru je v lete, keď sa môžete tešiť z teplého počasia a jasnej oblohy. Sezóna sa však môže stať dosť preplnenou, takže keď preferujete súkromie či prázdniny v tichosti treba navštíviť Kotor v mesiacoch mimo sezóny.

5. Aké sú ceny za ubytovanie v Kotori?

Ceny za ubytovanie v Kotori značne variujú v závislosti od kvality a typu ubytovania. Vyhľadajte si útulné a kvalitné B&B či zariadenie s kuchyňou a očakávajte ceny medzi 50 až 100 eur za noc. Na druhej strane, luxusné hotely môžu stáť viac ako 200 eur za noc.

6. Je Kotor bezpečný?

Kotor sa považuje za bezpečné miesto pre návštevníkov a turistov. Však, rovnako ako všade niekde, treba mať pozorné oko i ostražitost v tzv. pobytových zločinoch, z tohto dôvodu udržujte svoje veci v bezpečí počas pobytu a šetrite si s cennými kameňmi.

7. Aké sú tie najobľúbenejšie reštaurácie v Kotori?

Kotor má niekoľko vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú lokálne kuchyne, ktoré sú známe svojou čerstvosťou a kvalitou. Niektoré z najlepších reštaurácií v okolí Kotoru sú reštaurácia Konoba Stari Grad, reštaurácia Bastion 3 i reštaurácia Galion.


Ubytovanie Čierna Hora Kotor


Kotor je malebné historické mesto v Čiernej Hore, ktoré patrí medzi najkrajšie a najzachovalejšie mestské destinácie na Balkáne. Jeho staré mestské jadro je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je obklopené impozantnými hradbami a pohorím, čo robí z Kotoru veľmi žiadane miesto pre turistov z celého sveta. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť toto malé mesto, je tu niekoľko skvelých možností pre ubytovanie.

Kotor ponúka rôzne druhy ubytovania, od hotelov po súkromné apartmány a penzióny. V centre mesta je možnosť nájsť luxusné hotely so všetkými modernými zariadeniami a výhľadom na malebné prístavné molo. Tieto hotely majú často wellness zariadenia, bazény a reštaurácie, ktoré ponúkajú množstvo miestnych špecialít.

Ak preferujete pokojnejšiu atmosféru a chcete zažiť autentickú čiernohorskú pohostinnosť, možno si zvolíte ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Tieto ponúkajú útulné a cenovo dostupné možnosti pre ubytovanie s miestnou atmosférou a príležitosťou spoznať miestnych ľudí. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sú situované výhodne blízko historického centra mesta, čo znamená, že sa môžete ľahko dostať k hlavným atrakciám Kotoru.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Kotori je si prenajať izbu alebo apartmán mimo centra mesta, napríklad v neďalekej obci Dobrota, ktorá je tiež ako Kotor súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú pokojnejšiu atmosféru a výhľad na krásne Kotorianske zálivy. Budete mať príležitosť prenajať si izbu priamo od miestnych obyvateľov a zbližovať sa s miestnym spôsobom života.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Kotor vám ponúkne jedinečný zážitok. Svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a množstvom výletových možností v okolí je táto destinácia obľúbenou medzi turistami. Okrem prechádzok historickým centrom, môžete si užiť aj pätnásť kilometrov dlhú promenádu okolo zálivu a obdivovať krásne scenérie. Môžete tiež navštíviť tradičné rybárske obce v okolí, ako je Perast, ktorá tiež patrí medzi najkrajšie obce Čiernej Hory.

Ak plánujete navštíviť Kotor, nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny, keď je miesto veľmi vyhľadávané. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie alebo radšej zažijete autentický pobyt v súkromí, Kotor vám poskytne jedinečný zážitok a bude stáť za to navštíviť toto krásne mesto v Čiernej Hore.


Dovolenka Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je jednou z turisticky atraktívnych krajín v južnej Európe. Nachádza sa na Balkáne a ponúka návštevníkom prekrásne pláže, úchvatné prírodné scenérie a bohatú kultúru. Medzi najobľúbenejšie destinácie v tejto krajine patrí malé historické mesto Kotor.

Kotor je známe svojím opevným mestom, ktoré bolo zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho staré mesto je obklopené hradbami a nachádza sa na pobreží Boky Kotorskej, jednej z najkrajších fjordov na svete. Návštevníci môžu prechádzať úzkymi, kamenitými uličkami a obdivovať starodávne budovy so zachovanými georgiánskymi architektonickými štýlmi.

Okolité kopce poskytujú dokonalý scenický výhľad na mesto a jeho okolie. Pre tých, ktorí si radi užívajú aktivity v prírode, je tu veľa možností pre turistické túry a výlety na horských chodníkoch. Populárna je aj výstup na vrchol hory Lovćen, ktorý poskytuje panoramatický výhľad na celý fjord.

Pláže v Kotori a celom pobreží Čiernej Hory sú tiež veľmi atraktívne. Cestovatelia tu nájdu jemný biely piesok a kristálovo čistú vodu. Pláže sú často lemované stromami a ponúkajú priestor pre oddych a relaxáciu. Niektoré z najobľúbenejších pláží v Kotori sú Pláž Škaljari, Pláž Jaz a Pláž Muo.

Väčšina návštevníkov tiež navštívi nedalekú mestskú Marinu, kde získajú skvelé zážitky z návštevy rybárskych osád, ako aj z výletov na ostrovy v okolí. Ostrov Sveti Đorđe a ostrov Gospa od Škrpjela sú medzi návštevníkmi veľmi populárne a poskytujú idylické prostredie pre dovolenku.

Okrem prírodných krás a pláží Kotor ponúka aj bohatú kultúrnu scénu. Mesto hostí rôzne podujatia počas letných mesiacov, vrátane hudobných festivalov, divadelných predstavení a výstav. Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, môžu navštíviť Kostol svätého Tryfóna, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších pravoslávnych kostolov na Balkáne.

Dovolenka v Kotori v Čiernej Hore je ideálnym miestom pre návštevníkov, ktorí hľadajú kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás. Mesto ponúka bohatý výber možností na relaxáciu, adrenalínové aktivity a objavovanie. Nech už si turistický rozpočet, Kotor je určite zážitkom, ktorý stojí za to.


Letenka Čierna Hora Kotor


Ak plánujete dovolenku v Čiernej Hore, nemôžete prehliadnuť návštevu malebného mesta Kotor. Toto nádherné prístavné mesto je situované na pobreží Jadranského mora a ponúka návštevníkom bohaté kultúrne dedičstvo, nádhernú prírodu a fascinujúcu históriu.

Cesta do Kotora sa však nemusí rovnať stresu či nepríjemnostiam. Naplánujte si svoju cestu jednoducho a pohodlne, rezerváciou letenky do Čiernej Hory. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych destinácií do hlavného mesta Čiernej Hory - Podgorica. Odtiaľ je len krátky presun na letisko v Tivati, ktoré je najbližším letiskom k mestu Kotor.

Po prílete na letisko v Tivati a krátkom transferi sa ocitnete v samotnom srdci čarovného mesta Kotor. Toto historické mesto je zakryté strmými skalami a obklopené prekrásnym Kotorským zálivom, čo dáva prístavu úplne jedinečný charakter. Mesto má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do rímskych čias. Pamiatky a uličky mesta sú zakorenene v mnohých kultúrach a dobových štýloch, čo ho robí fascinujúcim a neobyčajným miestom na preskúmanie.

Kotor je známy predovšetkým svojou zachovanou stredovekou pevnosťou, ktorá je uvedená na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pevnosť svätého Ivana poskytuje neskutočný výhľad na mesto a záliv. Zdolanie strmých schodov, ktoré vedú na jej vrchol, však môže byť výzvou. Ak však máte pocit dobrodružstva, určite vám túto výpravu odporúčame, pretože si budete môcť vychutnať nádherný výhľad a získať pohľad na obrovské množstvo historických pamiatok.

Okrem svojho veľkolepého historického odkazu má Kotor aj čarovnú atmosféru, ktorú nájdete v jeho úzkych uličkách, prekrásnych námestiach a kaviarňach. Prejdite sa po starom meste a objavte rôzne obchody s miestnymi výrobkami alebo sa zastavte v jednej z mnohých reštaurácií, ktoré ponúkajú typickú čiernohorskú kuchyňu.

Keď už budete v Kotori, vyberte sa aj na krásne pláže v jeho okolí. Možno zavítate na známu pláž Jaz, ktorú niektorí považujú za jednu z najlepších pláží v Európe. Taktiež sa môžete vydať na juh do Budvy, ďalšieho populárneho letoviska s bájnymi plážami a živým nočným životom.

Ak chcete spoznať skutočné klenoty Čiernej Hory, nemôžete si nechať ujsť návštevu Kotoru. Rezervujte si letenku do Tivatu, prejdite sa po krásnom meste a prežite jedinečnú dovolenku, ktorú nezabudnete. Čaká na vás nádherné pobrežie Jadranského mora, bohatstvo histórie a kultúry a prírodná krása, ktorá vás ohromí.


Počasie Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je krásna krajina na Balkáne, ktorá ponúka rôznorodé prírodné scenérie a čisté pláže, ktoré privábajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z najpopulárnejších miest na pobyt v Čiernej Hore je mesto Kotor, ktorého počasie hrá dôležitú úlohu pri plánovaní dovolenky.

Kotor sa nachádza na pobreží Jadranského mora, kde sa stretáva s hornatým terénom. Toto spojenie prispieva k vytvoreniu jedinečného mikroklímy, ktorý sa odráža v počasí v Kotori. Väčšinu roka je tu mierny a mierne vlhký klimatický podnebí. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10 °C v zime po 30 °C v lete.

Leto v Kotori je teplé a suché. Teploty sa v júli a auguste môžu vyšplhať až na 30 °C a slnko svieti približne 10 hodín denne. Morská voda sa od júna do septembra zohrieva na teploty okolo 25 °C, čo je ideálne pre kúpanie a zábavu na pláži. Toto obdobie je najrušnejším obdobím v Kotori, keďže turisti sa zhromažďujú na pobreží.

V jarných a jeseňných mesiacoch sa počasie v Kotori stáva miernym a mierne vlhkým. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C a 25 °C. Príroda začína kvitnúť a zelenie, čo prispieva k nádherným panoramatickým výhľadom na celé mesto a jeho okolie. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí preferujú neoficiálne prechádzky a objavovanie okolia.

Zima v Kotori je chladná, ale nie príliš drsná. Teploty sa pohybujú medzi 5 °C a 10 °C. Na hornatých častiach môže byť teplota o niečo nižšia a občas aj prší. Zima je menej navštevovanou dobou v Kotori, ale pokiaľ máte radi pokoj a menej turistov, toto môže byť pre vás ideálny čas na návštevu.

Vzhľadom k tomu, že Čierna Hora Kotor leží v balkánskom horskom prostredí pri pobreží, mali by ste byť pripravení na rýchle zmeny počasia. Je vhodné mať so sebou okrem letných oblečení aj ľahký plášť alebo vetraciu bundu, ktorou sa ochránite pred možnými prívalovými dažďami alebo nočnými chladmi.

Všeobecne platí, že počasie v Kotori je ovplyvnené jeho polohou a miestnym terénom. Bez ohľadu na ročné obdobie je však Kotor krásnym miestom, ktoré stojí za to navštíviť. S malými úpravami a vhodnou prípravou sa môžete tešiť z atmosféry a prírody, ktorú krajina ponúka, bez ohľadu na počasie.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky