Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Zadar

Počasie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, pobrežnými dedinkami a jeho okrasou je aj mesto Zadar. Nachádza sa na severnom pobreží Dalmácie a je obľúbeným letoviskom pre turistov z celého sveta. Počasie v Zadare je typické pre stredomorské miesta, s teplými letami a miernymi zimami.

Letné mesiace v Zadare sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30 °C. Najhorúcejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty môžu stúpať až na 35 °C. Byť pri mori v tomto období je príjemné, pretože mierna morská krivka prináša oživujúci vietor a umožňuje sa schovať pred horúčavami. Voda v Jadranskom mori dosahuje teploty okolo 25-27 °C, čo je ideálne na plávanie a iné vodné športy.

Na jar a jeseň je počasie v Zadare mierne a príjemné. Priemerné teploty v týchto obdobiach sa pohybujú medzi 15 a 25 °C. Je to skvelý čas na prechádzky, prieskum mesta a objavovanie okolitej prírody. Menej turistov je v týchto mesiacoch, čo umožňuje intenzívnejšie skúmanie miestnych atrakcií bez veľkého vyrušenia.

Zima v Zadare je mierna a stále príjemná, ale niektoré dni môžu byť chladnejšie a daždivé. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C. V zime je mesto pokojné a osamelé, čo môže byť pre niektorých ľudí príjemné, ak preferujú klidnú atmosféru.

Ak plánujete návštevu Zadaru, najlepším obdobím je jún a september, keď sú teploty primerane teplé a množstvo turistov je ešte stále relatívne nízke. Nie je však zlé ísť aj v lete, ak máte radi horúce a slnečné počasie a výhodu využiť všetky pláže a vodné aktivity.

Počasie v Chorvátsku sa môže rýchlo meniť, takže je vždy dobré mať so sebou vodeodolný oblečenie a dáždnik. Okrem toho by ste mali sledovať predpovede počasia, aby ste sa pripravili na prípadné zmeny.

Ak chcete zažiť krásu Chorvátska a jeho pobrežných miest, Zadar je jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho krásne počasie, spolu s bohatou kultúrou a atrakciami robia z neho dokonalý cieľ pre dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku a mesto Zadar je jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest v tejto krajine. Ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú históriu a množstvo zaujímavých a kultúrnych atrakcií. Pre turistov hľadajúcich ubytovanie v Zadare je tu veľký výber možností, či už preferujúú hotelový pobyt, apartmány alebo súkromné vily.

Jednou z možností je ubytovanie v hoteloch. Zadar má mnoho rôznych hotelov, ktoré ponúkajú komfortné a moderné ubytovanie. Mnoho z týchto hotelov sa nachádza priamo na pobreží, čo ponúka úžasné výhľady a prístup k pláži. Okrem toho väčšina hotelov disponuje tiež bazénom, reštauráciou a wellness centrom, čo vám umožní ešte viac užiť si dovolenku.

Ak vám hotelový pobyt nevyhovuje, máte možnosť zvoliť si ubytovanie v apartmánoch. Apartmány poskytujú viac súkromia a flexibilitu, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Väčšina apartmánov je plne vybavená kuchyňou, čo vám umožňuje si variť vlastné jedlá a ušetriť peniaze na reštaurácie. Mnohé apartmány majú tiež terasu alebo balkón, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady a relaxovať.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac súkromia a luxusu, sú k dispozícii aj súkromné vily. Tieto vily ponúkajú úplné súkromie, vlastný bazén a väčšinou aj prístup k pláži. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú stráviť dovolenku v pohodlí a luxuse. Mnoho súkromných výziev je situovaných v krásnych prírodných lokalitách, ako sú ostrovy alebo horúce miesta, čo zabezpečuje dokonalý únik od každodenného zhonu.

Ak plánujete dovolenku v Zadare, nezabudnite si svoje ubytovanie zarezervovať vopred, pretože v letných mesiacoch je veľa turistov a niektoré miesta môžu mať obmedzenú dostupnosť. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, jedno je isté - Chorvátsko Zadar ponúka skvelé možnosti pre príjemný a nezabudnuteľný pobyt.


Letenka Chorvátsko Zadar


Letenka do Chorvátska do mesta Zadar sa stáva čoraz obľúbenejšou. Zadar je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku s bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží na pobreží Jadranského mora, ktoré mu dodáva unikátnu príťažlivosť. Ak stále váhate, či si kúpiť letenku do Zadaru, nižšie uvedené informácie by Vám mohli pomôcť urobiť rozhodnutie.

Letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Zadaru po celý rok. Je však obzvlášť populárna destinácia v letných mesiacoch, kedy sa v meste konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Môžete si vybrať z niekoľkých letov týždenne, ktoré sú bežne ponúkané. Let z Bratislavy do Zadaru trvá zhruba 1,5 hodiny.

Zadar ako destinácia poskytuje návštevníkom široké spektrum atrakcií a zážitkov. Mesto je známe svojou historickou časťou so vzácne dochovanými pamiatkami, ktoré pochádzajú až z rímskej doby. Najznámejšou atrakciou mesta jestarobylý rímsky fórum, ktoré predstavuje jednu z klenotov mesta. Okrem toho môžete navštíviť chrámy, katedrálu ktorá je zasvätená svätému Anastáziovi, ako aj knižnicu a múzeá.

Zadar je navyše známe svojimi plážami. Mnohé z pláží v okolí mesta majú jemný piesok a čistú vodu. Na chvíle oddychu si môžete nájsť svoje miesto na pláži a vychutnávať si krásy Jadranského mora. Pre tých, ktorí sú radi v pohybe, je možné si prenajať bicykel alebo si požičať kanoe a kajak.

A nakoniec, ako by nemohl chýbať, aby záujemcovia nezmiešali Chorvátsko s inými krajinami, jednou z najlepších vecí na Chorvátsku je jeho gastronómia. V Zadare sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať miestne chute. Chuťové zážitky sú spojené najmä s čerstvým rybím menu, šalátmi a domácimi dezertmi.

Letenky do Zadaru teraz stoja viacero stoviek eur a súčasne sú v ponuke aj balíčky s ubytovaním priamo vo meste, ktoré sú cenovo dostupné. Ak teda hľadáte novú destináciu na cestovanie, a radi by ste navštívili miesto plné histórie, kultúry a gastronómie, potom by ste nemali váhať a ísť do Zadaru.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Zadar


1. Aké je najlepšie letisko na prílet do Chorvátska?
Najlepším letiskom na prílet do Chorvátska je Zračna luka Zadar (Zadar Airport), ktorá je vzdialená len 8 km od centra mesta Zadar.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Zadaru?
Najlepšie obdobie na návštevu Zadaru je od júna do septembra, keď je teplota vhodná na plávanie a vonkajšie aktivity.

3. Ako sa dostanem z letiska do centra Zadaru?
Z letiska Zadar môžete využiť rôzne spôsoby dopravy ako taxi, autobus alebo prenajatie auta. Najčastejšie sa využíva taxi alebo prenájom auta.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Zadaru?
V okolí Zadaru nájdete rôzne krásne pláže. Niektoré z najlepších pláží sú Pláž Kolovare, Pláž Borik a Pláž Queen Jelena.

5. Čo by som mal vidieť a robiť v Zadare?
V Zadare máte veľa možností na objavovanie a zábavu. Niektoré populárne atrakcie sú Morský orgán, Pozdrav slnku, historické centrum s rímskymi a byzantskými pamiatkami, ako aj návšteva okolitých ostrovov ako Ugljan a Pasman.

6. Aké sú typické jedlá v Zadare?
V Zadare si môžete vychutnať typické chorvátske jedlá ako srdcia, škarpiny alebo rôzne druhy rýb a morských plodov. Nezabudnite si vyskúšať aj tradičný cukrárenský výrobok Maraschino, ktorý je vyrobený z miestnych maraschino čerešní.

7. Aké sú možnosti nočného života v Zadare?
Zadar ponúka rôzne možnosti pre nočný život. Môžete navštíviť rôzne bary, reštaurácie a kluby v historickom centre mesta, kde si môžete vychutnať živú hudbu a tanec.

8. Ako sa dostanem z Zadaru na ostatné chorvátske ostrovy?
Z Zadaru môžete využiť trajekty alebo katamarány, aby ste sa dostali na ostatné chorvátske ostrovy ako Pag, Dugi Otok, Ugljan, Pasman a ďalšie.

9. Aké je počasie v Zadare?
V Zadare máte typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Leto je obvykle suché a teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo v zime je teplota okolo 10 ° C.

10. Aký je časový posun v Zadare?
V Zadare je platný stredoeurópsky čas (CET). V lete sa uplatňuje stredoeurópsky letný čas (CEST), čo znamená posun o hodinu dopredu.


Dovolenka Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta tohto pobrežného krajiny patrí Zadar, ktorý ponúka úchvatné pamiatky, krásne pláže a bohatú kultúru.

Zadar je jedným z najstarších miest v Chorvátsku a jeho história siaha až do 1. storočia pred naším letopočtom. Mesto je známe pre svoju pôsobivú starú časť s katedrálou sv. Anastázie, románskou bazilikou a rušným hlavným námestím. Prechádzať sa úzkymi a kľukatými uličkami mesta je ako sa vrátiť do minulosti a objavovať históriu a kultúru mesta.

Jednou zo symbolických pamiatok Zadaru je Morský orgán, jeden z najneobvyklejších hudobných nástrojov na svete. Tento monumentálny prístroj generuje hudbu pomocou prirodzených zvukov mora a morských vĺn. Je to miesto, ktoré navštíviť nemôžete prehliadnuť, najmä ak ste milovníkom umenia a hudby.

Okrem historických pamiatok a pamätihodností je Zadar obklopený nádhernými plážami a azúrovým Jadranom. Mnohé pláže majú modrú vlajku, čo znamená, že spĺňajú prísne bezpečnostné a čistotné kritériá. Tieto pláže ponúkajú dokonalé miesto na relaxáciu, opaľovanie a vodné športy. Ak milujete potápanie, Zadar je tiež ideálnym miestom pre objavovanie podmorského sveta a jeho bohatého podmorského života.

V blízkosti Zadaru sa nachádza tiež mnoho prírodných krás, vrátane národných parkov Krka a Plitvické jazerá. Tieto parky ponúkajú nádhernú prírodu so svojimi vodopádmi, jazerami a bujnou vegetáciou. Prechádzky po týchto miestach vám umožnia úplne sa vypnúť od každodenného zhonu a načerpať energiu z okolitej prírody.

Na svojej dovolenke v Zadare nezabudnite ochutnať miestnu gastronómiu, ktorá je považovaná za jednu z najlepších v Chorvátsku. Môžete si vychutnať čerstvú rybu a morské plody, ktoré sú špecialitou regiónu, a doplniť ich tradičnými chorvátskymi vínami.

Zadar sa stáva čoraz obľúbenejším miestom pre dovolenku a s dobrou dopravnou dostupnosťou a širokou škálou ubytovacích možností, je ideálnym miestom pre rodiny, páry alebo skupiny priateľov. Sú tu zaručené zážitky pre každého, kto túži po slnečných plážach, histórii, kultúre a prírode.

Nezávisle na tom, či ste milovníkom histórie, prírody alebo jednoducho relaxu, dovolenka v Chorvátsku, konkrétne v Zadare, je skvelou voľbou pre každého, kto si chce užiť krásy Jadranského mora a okúsiť čaro tejto krajiny bohatú na históriu a kultúru.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky