Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Umag

Dovolenka Chorvátsko Umag


Článok o dovolenke v Chorvátsku v Umagu

Dovolenka v Chorvátsku je vždy skvelou voľbou, a keďže je to krajina s dlhou pobrežnou líniou, ponúka množstvo nádherných miest na návštevu. Medzi tieto obľúbené destinácie patrí aj mesto Umag, známe svojou krásnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi.

Umag sa nachádza na severozápade Istrii, jednom z chorvátskych polostrovov. Jeho vzdialenosť od slovenských hraníc je relatívne krátka, čo z neho robí ideálnu voľbu pre krátky výlet alebo dlhší pobyt.

Ponúka množstvo pláží, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi slnka a mora. Pláže v Umagu majú piesčito-štrkovité dno a jasnú modrú vodu, čo robí z Umagu príťažlivý cieľ pre rodiny s deťmi. Návštevníci môžu využívať plavbu na lodičkách, potápať sa alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo wakeboarding.

Okrem pláže je v Umagu aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Staré mesto je plné úzkych uličiek a historických budov, ktoré sú dôkazom bohatej minulosti mesta. Návštevníci si môžu prezrieť Umbarskú stredovekú vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto a okolité prostredie. Okrem toho sa v Umagu nachádza aj množstvo kostolov a kaplniek, ktoré odhaľujú bohatú kresťanskú históriu tohto regiónu.

Po celý rok sa v Umagu koná množstvo rôznych kultúrnych a umeleckých podujatí. Najznámejšie z nich je Medzinárodný turnaj vo tenise, ktorý sa koná každoročne v júli. Tento turnaj privádza do mesta množstvo tenisových fanúšikov z celého sveta a je jedným z najväčších podujatí tejto športovej disciplíny v regióne.

Okrem tenisu je v Umagu tiež možnosť vychutnať si skvelú gastronómiu a vychutnať si miestne lahôdky. Chorvátska kuchyňa je známa svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a mnohými ďalšími chutnými jedlami. Návštevníci si môžu vychutnať kvalitné jedlá v miestnych reštauráciách alebo sa rozhodnúť pre piknik na jednej z pláží, kde si pripravia grilované ryby alebo mäso.

Dovolenka v Umagu je skutočným zážitkom pre každého milovníka slnka, mora, kultúry a dobrodružstva. Návšteva tohto nádherného chorvátskeho mesta vám poskytne príležitosť odpočinúť si, objavovať nové miesta a vychutnať si chvíle strávené s priateľmi a rodinou.

Takže neváhajte - plánujte svoju dovolenku v Chorvátsku a objavujte krásy Umagu!


Počasie Chorvátsko Umag


Počasie v Chorvátsku, konkrétne v mestece Umag, je typické pre stredomorskú oblasť. Teploty sa pohybujú od apríla do októbra okolo 20-30 stupňov Celzia, s vyššími teplotami v júli a auguste. Zimné mesiace sú chladnejšie, priemerne od 5 do 10 stupňov, ale môže sa vyskytnúť aj silnejší vietor.

Letné mesiace sú ideálne pre plávanie a slnenie sa na plážach v Umagu. Voda je teplá a priemerná teplota mora dosahuje až 24 stupňov Celzia. Dá sa povedať, že jún a september sú prekvapivo dobré mesiace na návštevu, pretože teploty sú príjemnejšie ako počas letných vrcholov.

Počas leta sú možné silnejšie búrky a príležitostné dávky dažďa. Preto by ste mali byť pripravení na náhle zmeny počasia. Vzhľadom na to, že Umag sa nachádza pri mori, môžete tiež čakať, že bude dosť vlhké, najmä v letných mesiacoch.

V zimných mesiacoch má Umag chladnejšie a vlhkejšie počasie ako v lete. Teplota môže klesnúť na 5-6 stupňov Celzia a v nikatorý deň fúka aj silnejší vietor. Na druhej strane, vlhké zimy poskytujú ideálne podmienky na rast olív a iných rastlín v okolí Umagu.

Celkové počasie v Umagu by sa dalo popísať ako teplé a príjemné v lete, ale chladnejšie a vlhkejšie v zime. Ak hľadáte letnú dovolenku na pláži, Umag by pre vás mal byť ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Avšak, ak plánujete navštíviť Umag v zimných mesiacoch, buďte pripravení na vlhkosť a chladnejšie počasie.


Ubytovanie Chorvátsko Umag


Umag, malé pobrežné mesto na severe Chorvátska, je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letné dovolenky. Jeho príťažlivosť spočíva v jeho krásnych plážach, jasne modrom mori a bohatom kultúrnom dedičstve. Ak hľadáte ubytovanie v Umage, máte na výber z viacerých možností, ktoré zodpovedajú rôznym rozpočtom a preferenciám.

Jednou z najobľúbenejších možností je ubytovanie v hoteloch a rezortoch. V Umage nájdete množstvo luxusných hotelov, ktoré ponúkajú vynikajúce služby a vybavenie. Tieto hotely často majú bazény, wellness centrá, reštaurácie a obchody, takže si môžete vychutnať všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na pláži, čo znamená, že si môžete zabezpečiť prístup k moru v priebehu pár krokov.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, môžete zvážiť ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo dovolenkových domoch. Tieto možnosti vám poskytnú vlastný priestor a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z nich sa nachádzajú blízko pláže, kde si môžete užívať slnko a more, alebo v centre mesta, kde máte jednoduchý prístup k obchodom a reštauráciám.

Pre tých, ktorí preferujú prírodné prostredie a kempovanie, je v Umage dostupné aj viacero kempov. Tieto kempy majú všetky potrebné zariadenia a ponúkajú vynikajúce možnosti na bivakovanie alebo karavany. Kempovanie je skvelým spôsobom, ako stráviť čas v prírode a zároveň si užívať výhody blízkosti mora.

Okrem vyššie uvedených možností môžete tiež v Umage nájsť rôzne penzióny a ubytovacie zariadenia typu bed and breakfast. Tieto miesta vám ponúkajú útulné a cenovo dostupné ubytovanie, často s domáckou atmosférou a výbornou službou.

Ak plánujete navštíviť Umag a hľadáte ubytovanie, nechajte si trochu času na výber a porovnanie rôznych možností. Rozhodnite sa podľa svojich preferencií a potrieb a uistite sa, že si nájdete to ideálne miesto na strávenie svojej dovolenky. Užite si pokojné pláže, jedinečnú atmosféru mesta a všetky krásy, ktoré Umag ponúka.


Letenka Chorvátsko Umag


Umag, Chorvátsko - Ideálne miesto na letnú dovolenku

Umag je malé prímorské mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Istarského poloostrova v Chorvátsku. Svojou krásnou prírodou a bohatou históriou je to skutočný raj pre dovolenkárov. Ak hľadáte perfektné letovisko s modrým morom, slnečným počasím a vynikajúcimi zážitkami, letenka do Umagu je tá správna voľba.

Prvou výhodou je jednoduchosť a pohodlnosť cestovania do Umagu. Mesto má vlastné letisko, ktoré je dobre prepojené so zvyškom Európy. Mnoho nízkonákladových leteckých spoločností ponúka lety do Umagu za prívetivé ceny, čo je pre cestovateľov veľkou výhodou. Okrem toho, ak sa rozhodnete cestovať autom, cesta autom z väčších európskych miest je tiež pomerne jednoduchá a pohodlná.

Po prílete do Umagu sa ocitnete v malebnom prístave, kde vás privítajú slnečné pláže a azúrové more. Umag je známy svojimi krásnymi piesočnatými a skalnatými plážami, kde si môžete vychutnať slnečné kúpanie alebo sa zapojiť do vodných športov. Nemusíte sa báť o oduševnené pláže, pretože v Umagu nájdete množstvo tichých zákutí, kde si môžete oddýchnuť a mať oázu pokoja pre seba.

Okrem pláží je Umag tiež domovom jemnej stredovekej architektúry a bohatého kultúrneho dedičstva. Prejdite sa ulicami mesta a obdivujte dobre zachované historické budovy s kamennými fasádami. Nenechajte si ujsť návštevu kostola svätého Máriu a vychutnajte si jeho úžasné fresky a sochy. Okrem toho je tu aj hrad, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

V meste Umag nechýba ani bohatá gastronómia. Môžete sa tešiť na čerstvé morské plody, tradičné chorvátske jedlá a skvelé víno. Prechádzajte sa po malebných uličkách a objavujte rôzne reštaurácie a kaviarne, ktoré ponúkajú autentické miestne špeciality.

Umag je tiež známe svojimi športovými podujatiami. Každý rok sa tu koná ATP tenisový turnaj, ktorý priláka najlepších tenistov zo všetkého sveta. Je to skvelá príležitosť vidieť hrať top hráčov v úžasnej atmosfére. Okrem toho môžete v Umagu vyskúšať rôzne vodné športy, ako je potápanie, surfovanie, plachtenie a rybolov.

Umag je teda skutočným rajom pre dovolenkárov. S jednoduchým prístupom cez letisko, krásnymi plážami, bohatou históriou a vzrušujúcimi športovými podujatiami ponúka všetko, čo si môže dovolenkár priať. Ak sa rozhodnete navštíviť tento skvost Chorvátska, letenka do Umagu je prvým krokom k nezabudnuteľnej dovolenke.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Umag


1. Aká je vzdialenosť medzi Umagom a Záhrebom?
Odpoveď: Vzdialenosť medzi Umagom a Záhrebom je približne 250 kilometrov.

2. Ktorá pláž v Umagu je najlepšia pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Pláž Laguna Stella Maris je najlepšia pre rodiny s deťmi v Umagu, pretože má pomerne plytké vody a je dobre vybavená.

3. Aké aktivity môžem robiť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu môžete robiť rôzne aktivity ako sú plávanie, potápanie, jazdu na kolobezke, turistiku, cykloturistiku a mnoho ďalších.

4. Ktoré pamiatky sa nachádzajú v Umagu?
Odpoveď: V Umagu sa nachádza niekoľko pamiatok, medzi ktoré patrí napríklad kostol sv. Márie, budova radnice a múzeum Umag.

5. Je v Umagu možné uplatniť euro?
Odpoveď: Áno, v Umagu sa platí eurami.

6. Je v Umagu možné si požičať auto alebo bicykel?
Odpoveď: Áno, v Umagu je možné si požičať auto alebo bicykel.

7. Kedy sa koná Umag Night, najväčší festival v Umagu?
Odpoveď: Umag Night sa koná každoročne v júni.

8. Kde si môžem v Umagu kúpiť suveníry?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v stánkoch v oboch centrách Umagu, ako aj na trhoch, v obchodoch s darčekmi a suvenírmi po celom meste.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky