Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Rogoznica

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rogoznica


1. Aké je počasie v Rogoznici?
Odpoveď: Letné mesiace sú teplé a suché, s priemernou teplotou okolo 30°C. Zimné mesiace sú miernych teplôt s priemerom okolo 10°C.

2. Aké sú najlepšie pláže v Rogoznici?
Odpoveď: Najlepšie pláže sú Kalebova Luka, Lozica a Kopara.

3. Je vhodné ísť do Rogoznice s rodinou?
Odpoveď: Áno, Rogoznica je ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, s množstvom aktivít a pláží pre deti a dospelých.

4. Aké sú najlepšie miesta na výlet v blízkosti Rogoznice?
Odpoveď: Okolité ostrovy, ako napríklad Kornati, Krka a Šibenik sú skvelými miestami na výlet.

5. Kde je najlepšie nakupovať v Rogoznici?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Rogoznici sú obchody v blízkosti prístavu a centra mesta.

6. Aké aktivity sú k dispozícii v Rogoznici?
Odpoveď: Aktivity zahŕňajú potápanie, plachtovanie, vodné športy a cyklistiku.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Rogoznice?
Odpoveď: Najlepšie obdobie návštevy je medzi májom a septembrom, kedy je teplota vzduchu najpríjemnejšia a voda najteplejšia.

8. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rogoznici?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie sú Konoba Mario, Konoba Toni a Restoran Salt.

9. Je nutné mať v Rogoznici autom?
Odpoveď: Nie, prechádzka po meste a okolí je pohodlná a prístupná aj pešo.

10. Aké pamiatky by som si nemal/la nechať ujsť?
Odpoveď: Pamiatky, ktoré by ste nemali premeškať sú Fortica, Katedrála svätej Anny v Šibeniku a starobylé ruiny Trogiru.


Počasie Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou, nádhernými plážami a čistým Stredozemným morom. Jedným z najobľúbenejších letovísk v Chorvátsku je Rogoznica, malé rybárske a turistické mestečko ležiace na pobreží Jadranského mora.

Počasie v Rogoznici je typické pre pobrežné letoviská, s teplými letnými mesiacmi a miernymi zimami. Letá sú v Rogoznici teplé a slnečné, s priemernými teplotami od 25 °C do 30 °C. Najhorúcejším mesiacom je júl, s teplotami občas prekračujúcimi 35 °C. Teplota mora sa v takomto období vplyvom slnka dostáva až na príjemných 26 °C až 28 °C.

V zime sú teploty v Rogoznici miernymi, s priemernými teplotami od 10 °C do 15 °C. Počas týchto období je však viac daždivých dní a väčšie množstvo oblačnosti. Teplota mora klesá na približne 14 °C až 16 °C, čo je stále dostatočne teplé na prechádzky pozdĺž pobrežia.

Jarná a jesenná doba sú v Rogoznici veľmi príjemné, s teplotami okolo 20 °C až 25 °C. V týchto obdobiach je menej turistov, takže je to ideálny čas pre tých, ktorí si želajú pokojnejšiu a relaxačnú dovolenku.

Keďže Rogoznica je situovaná na pobreží, je ovplyvnená aj miernymi vetrmi od mora. Príjemný morský vánek zjemňuje horúce letné dni a poskytuje príjemné osvieženie. Väčšina dní v roku je slnečných a zvlášť v lete je slnko vysoko na oblohe.

Rogoznica je teda ideálnym miestom pre dovolenku pre milovníkov slnka a mora. S teplými letnými teplotami a príjemným morským podnebím si dokážete užiť plávanie, opaľovanie a vodné športy, ako potápanie a jachtovanie. Aj keď zimné mesiace sú mierne chladnejšie, stále je to pekné obdobie na prechádzky pozdĺž pobrežia a objavovanie miestnej kultúry.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rogoznicu, nezabudnite si prispôsobiť svoje oblečenie a plánovanie podľa aktuálneho počasia. V horúcich letných mesiacoch si zabezpečte dostatok opaľovacej kozmetiky a ochranného oblečenia, a v chladnejších mesiacoch nezabudnite na svetlé oblečenie a obuv na prípadne dažde.

Rogoznica je vďaka svojmu príjemnému počasiu a krásam Jadranského mora stále viac obľúbeným miestom pre dovolenku. Nech sa rozhodnete navštíviť tento kúzelný kúsok Chorvátska v lete alebo v zime, slnko, more a nádherná príroda vás určite nezklamú.


Dovolenka Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a ponúka návštevníkom mnoho krásnych a pôsobivých miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je Rogoznica, malé pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza na severnom pobreží Jadranského mora, medzi mestami Šibenik a Trogir.

Rogoznica je známa pre svoje jasnú a azúrovú vodu, malebné pláže a príjemné podnebie, ktoré prilákava turistov z celého sveta. Mesto sa nachádza na ostrove zviazanom so pevninou priehlbou, čo mu dodáva jedinečný a šarmantný charakter.

Jednou z najatraktívnejších častí Rogoznice je jeho prístav, ktorý slúži ako základňa pre mnoho jachtárov a námorných milovníkov. Prístav je plný moderných lodí a jašteríc, kde návštevníci môžu zažiť jedinečnú atmosféru a ochutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní.

Mesto má tiež mnoho historických a kultúrnych miest, ktoré stoja za návštevu. Medzi tieto pamiatky patrí kostol sv. Nikoly, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta a je známy pre svoju nádhernú architektúru a fresky. Prechádzka po starom mestskom jadre je tiež povinnosťou, kde návštevníci môžu objavovať úzke uličky, trhy a tradičné domy.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Rogoznica poskytuje veľa možností. Môžete si prenajať kajak a preskúmať okolité ostrovy, alebo sa vydať na potápanie a objaviť podzemný svet Jadranského mora.

Rogoznica je tiež ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, s množstvom pláží a atrakcií pre deti. Môžete si prenajať bicykle a objaviť okolitú prírodu, alebo sa vydať na vodné športy, ako je napríklad windsurfing alebo vodné lyžovanie.

Pre tých, ktorí majú radi nočný život, Rogoznica ponúka mnoho barov a nočných klubov, kde môžete tancovať do úsvitu a vychutnávať si miestne špeciality.

Rogoznica je skutočne miestom, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku s rodinou, partnerom alebo priateľmi. S jasnou modrou vodou, nádhernými plážami a bohatou kultúrou a históriou, je to miesto, kde sa nemusíte nudiť a vždy sa tu nájde niečo pre každého.


Ubytovanie Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko Rogoznica je jedno z najnavštevovanejších letovísk na pobreží Jadranského mora. Nachádza sa v Splitsko-dalmátskej župe, medzi mestami Šibenik a Split. Toto úžasné letovisko ponúka návštevníkom rôzne možnosti ubytovania, ktoré uspokoja rôzne požiadavky a preferencie turistov.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Chorvátsku Rogoznica sú apartmány. Títo poskytujú návštevníkom pocit domova v stredisku a istú miernu privátnosť, čo býva väčšinou oveľa viac príjemné ako ubytovanie v hoteloch. Apartmány umožňujú turistom vychutnať si miestnu atmosféru a pohodlie, ktoré poskytujú doma.

Ďalšou populárnou možnosťou ubytovania v Chorvátsku Rogoznica sú vily - obyčajne sú to samostatné jednotky a bývajú umiestnené na vrcholoch kopcov, odkiaľ návštevníci môžu užívať úchvatné výhľady na more a okolitú krajinu. Vily sú obvykle vybavené bazénmi a záhradami, čo ponúka návštevníkom príležitosť na oddych, relaxáciu a rekreáciu.

Pre milovníkov kempingu je Rogoznica ideálne miesto, kde si môžu užiť čerstvý vzduch, slnko a morský vzduch. Na pláži ľahko nájdete dve veľké kempingové zóny, ktoré ponúkajú vynikajúce zariadenia pre táboriace rodiny a skupiny priateľov. Kempingy v Rogoznici sú vybavené zariadeniami pre varenie, grilovanie a dokonca je k dispozícii aj Wi-Fi pripojenie.

Tí, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie, majú možnosť zvoliť si vyššiu kategóriu ubytovania, ako sú napríklad luxusné hotely. V osadách Trogir a Primosten nájdete veľa luxusných hotelpre dospelých, ktoré sú vybavené kúpeľňami, klimatizáciou a satelitnými televíziami.

Napokon, pre tých, ktorí preferujú svieži morský vzduch a jednoduchosť, existuje veľa náležitých miest na stanovanie v Chorvátsku Rogoznica. Stanovacie mládeže sa obvykle nachádzajú priamo na pláži a umožňujú vám prežiť veľkolepú dovolenku s priateľmi.

Väčšina možností ubytovania v zmysle a lokalom tiež spätá s návštevou rôznych reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou a desiatkami barov, ktoré umožňujú každému užiť si príjemné letné noci v Chorvátsku Rogoznica s miestnymi ľuďmi, ktorí sú vždy priateľskí a pohostinní.

Všetko zhrnuté, Rogoznica v Chorvátsku ponúka rôzne možnosti a zariadenia, ktoré uspokoja potreby rôznych turistov, a preto je miestom, kde si môžete vychutnať príjemné a pohodlné letné dni na slnečnom pobrezí Jadrana. Takže, ak sa chystáte na dovolenku v Chorvátsku, určite stojí za to premýšľať o Rogoznici ako o mieste pre vaše ubytovanie.


Letenka Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko je krásna krajina s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Jedným z jej najkrajších prímorských letovísk je Rogoznica. Táto malebná obec sa nachádza na pobreží Jadranského mora, vo vzdialenosti približne 30 kilometrov južne od mesta Šibenik.

Ak plánujete cestu do tejto čarovnej časti Chorvátska, letenka je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Mnoho medzinárodných letísk v Európe ponúka priame lety do Splitu, ktorý je najbližším väčším letiskom k Rogoznici. Split je vzdialený asi 30 kilometrov od Rogoznice a cesta z letiska trvá zhruba 30 až 45 minút. Ďalšou alternatívou je let do Zadaru, ktorý je vzdialený zhruba 80 kilometrov od Rogoznice, a odtiaľ pokračovať cestou po pozemnej doprave.

Po prílete sa do Rogoznice môžete dostať rôznymi spôsobmi. Možnosťou je prenájom autom na letisku, čo vám poskytne väčšiu slobodu a flexibilitu pri presune. Cesta z letiska na pobrežie bude príjemná a scénická, pretože vás okrem farebných chorvátskych dediniek a olivových hájov tiež uchváti prechádzka popri krásnych pobrežných plážach.

Rogoznica je oblúkom obrastená stredomorskou zeleňou a jej prístavným centrom je malý poloostrov. Toto letovisko je obľúbené nielen medzi domácimi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi, ktorí sem prichádzajú kvôli jeho krásnej pláži, čistému moru a malebnému prístavu.

V Rogoznici si môžete užiť jazdu na člne, prechádzky po promenáde, kúpanie v krásnom mori alebo objavovať okolitú krajinu. Pre milovníkov histórie a kultúry je v blízkosti niekoľko historických pamiatok vrátane kostolov, kláštorov a starobylých rímskych a gréckych miest.

Taktiež sa môžete vybrať na výlet do blízkeho Národného parku Krka, kde si môžete vychutnať krásne vodopády a pokojné chvíle v prírode. Okrem toho sú v oblasti aj ďalšie národné parky, ako je Kornati a Plitvické jazerá, ktoré stojí za návštevu.

Po dni plnom objavovania môžete vychutnať lahodné chorvátske jedlá v jednej z mnohých reštaurácií a ochutnať miestne víno. Chorvátska gastronómia je známa svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a jedinečnými chutiami, ktoré určite uspokoja vaše chuťové poháriky.

Rogoznica je miestom, ktoré vás svojou príjemnou a pokojnou atmosférou uchváti. Preto ak plánujete navštíviť túto časť Chorvátska, neváhajte a rezervujte si letenku. Tento kúsok raja na Jadrane vás určite očarí svojou krásou a ponúkne vám nezabudnuteľnú dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky